Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Pawilon - kontener na pracownię pasieczną ...


Robi_Robson

Recommended Posts

Wiosną 2021r. poprosiłem producentów o wycenę kontenera z płyt warstwowych z rdzeniem poliuretanowym ,
Docelowo miał być nową pracownią pasieczną .
Ten pawilon to coś podobnego jak na zdjęciu tylko bardziej spersonalizowane :
pawilony ..jpg
Wymiary , które zaplanowałem to 7x3m. .
Z przodu jedne szerokie , (w projekcie podwójne )  drzwi , po bokach dwa duże okna .
Na ścianach szczytowych po jednym oknie .
Do tego dwie kratki wentylacyjne , 3 lampy led i 3 podwójne gniazdka elektryczne .
Poza tym otwory technologiczne do doprowadzenia rur na wodę i ścieki .
Wnętrze "gołe" . Do samodzielnego zagospodarowania .
Na OLX i Alledrogo do dziś są setki ofert za 20-parę tysięcy . A nawet za kilkanaście (18-19) tys. zł.
Niestety ceny ogłoszeń nijak się mają do realnych cen .
Albo cena netto albo wymiary w tej cenie są za "stróżówkę" , albo jedno i drugie .
Po porównaniu wielu ofert zdecydowałem się wstępnie na ofertę firmy z Pomorskiego .
Producent zrobił wycenę i określił koszt pawilonu (z dostawą w cenie) na 35tys. zł.
Złożyłem wniosek o dotacje na restrukturyzację gosp. rolnego i zgodnie z otrzymaną ofertą na taką kwotę określiłem koszt pracowni .
Niestety termin rozpatrzenia był wielomiesięczny . W Sylwestra znalazłem w skrzynce list z decyzją o przyznaniu dotacji .
Niestety sytuacja w kraju jest jaka jest ( nie będę się zagłębiał w politykę ) i wszystko w galopującym tempie drożeje .
Kontener po zaktualizowaniu oferty zdrożał z 35tys do ... 58 tys. zł.
A taka kwota jest dla mnie absolutnie nie do zaakceptowania .
W tym miejscu moje pytanie do Was .
Wiem , że niektórzy z Was obracają się w kręgach osób , które mają w ofertach takie produkty .
Czy ktoś wie gdzie kupię jeszcze podobny kontener (nie może być używany ) - koniecznie 7x3m. , lub większy w rozsądnych pieniądzach ?

Tylko proszę , żeby wypowiadały się osoby , które wiedzą ...
Za linki z Alledrogo i OLX z góry dziękuję .
Wertuję ogłoszenia regularnie po nocach i większość z nich to wielka ściema .
Poza tym na wiadomości pisane nikt tam nie odpowiada .
Wszyscy wypowiadają się tylko na telefon , żeby wszelkie uzgodnienia były wyłącznie ustne i na odległość .
Później okazuje się , że "źle zrozumiałem" !
Szukam normalnego , solidnego producenta .
Najlepiej takiego co ma na placu kilka gotowych pawilonów , żeby podjechać , wybrać , zapłacić i umówić na miejscu termin dostawy .
Lub konkretnie określić co , za ile i na kiedy .
Dostawa pawilonu na rancho  planowana jest wstępnie na kwiecień , lub początek maja .
Z góry dziękuję za  namiary .

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi się, że po drodze do roboty mam plac z tego typu pawilonami.  W poniedziałek sprawdzę, czy to pawilony na sprzedaż, czy tylko plac na którym stoi kilka takich pawilonów na użytek firmy która tam działa (handlują nowymi  przyczepami) . 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Robi_Robson napisał:

Szukam normalnego , solidnego producenta .

Powodzenia.

Może Ci nie doradzę tylko tak ogólnie jako były zaopatrzeniowiec   i od wyrobów hutniczych , ale znam specyfikę poszukiwania i wyboru ofert i w tym względzie lepsze by były opinie budowlańców ,  może na jakimś forum budowlanym , bo rynek teraz jest pełen ofert  i wybór jest ogromny. Ale ja osobiście tylko wybrał bym trochę szerszy domek , czy pawilon. nawet kosztem niższego standardu  , a szczególnie szerokość 3 mb , to jest kontener transportowy i jak dla mnie był by za wąski i zrobią się zatory komunikacyjnie trudności z ustawieniem sprzętu i poczucie ciasnoty a kupujesz na lata ?  Nawet te pól metra z szerokości załatwiało by sprawę , ale moim zdaniem minimum szerokości to 3.5-4 mb .

Przemyśl to , powodzenia ?

Link to comment
Share on other sites

54 minuty temu, gajowy napisał:

Wydaje mi się, że po drodze do roboty mam plac z tego typu pawilonami.  W poniedziałek sprawdzę, czy to pawilony na sprzedaż, czy tylko plac na którym stoi kilka takich pawilonów na użytek firmy która tam działa (handlują nowymi  przyczepami) . 

Jakbyś mógł się zorientować , czy mają gotowe pawilony 7x3m. na placu , to będę wdzięczny .
A jak nie , to chociaż niech udzielą informacji ile by taki jak opisałem u nich kosztował ( z dostawą na Warmię 11-230 i z rozładunkiem hds )
 

9 minut temu, Tadek11 napisał:

Ale ja osobiście tylko wybrał bym trochę szerszy domek , czy pawilon.

Ja też bym wolał . Ale to najszerszy jaki można transportować w całości .
Zamysł jest taki , że przywieźć , zrzucić na bloczki fundamentowe i ... stoi :)
Poza tym koszty.
Szersze , to już dwa moduły . Podwójny transport + montaż . Wyższa cena za dodatkowe metry .
I konieczność wjazdu sprzętem ciężkim na posesję .
A to jest trudne . Praktycznie niewykonalne . Ze względu na stawy na posesji poziom wód gruntowych mam bardzo wysoki .
Grunt jest miękki . Kilkunastotonowe auto  utopi się w błocie . A we wsi nie ma ani jednego dużego sprawnego ciągnika do ewentualnego wyciągnięcia go.
Pole manewru jest bardzo ograniczone .
Pojedynczy pawilon - kontener będzie zdjęty HDs-em bezpośrednio z drogi na skraj pasieczyska .
Będzie stał na granicy działki tuż przy drodze .

Droga jest ok 1m. ponad poziomem podwórka i pasieczyska .
Najwyżej sąsiedzi przez kilkanaście minut nie dojadą do swojego domu ;)

10 minut temu, Tadek11 napisał:

 szerokość 3 mb , to jest kontener transportowy i jak dla mnie był by za wąski i zrobią się zatory komunikacyjnie trudności z ustawieniem sprzętu

To jest już przemyślane .
Może nie optymalne , ale da się .
Wejście będzie po środku .
Wchodzę i wstawiam korpusy do wirowania po lewej. Obieg ramek będzie przez miodarkę wg. wskazówek zegara .
Wywirowane lądują naprzeciwko drzwi . Bezkolizyjnie . Bez krzyżowania dróg .
Lewa strona , to część "kuchenna" .
Odstojniki też idą wg wskazówek zegara i lądują pod tylną ścianą po prawej stronie od wejścia, a następnie na blacie z którego są rozlewane w słoiki .
Po rozlaniu są wywożone wózkiem do innego pomieszczenia i ustawiane na regałach .
Ewentualnie nadwyżki magazynowane będą w skrzynkach piętrowalnych , lub w wiadrach .
"Stara pracownia" wciąż będzie w pobliżu .
Nowa ma być przede wszystkim bliżej pasieczyska . Głównie do miodobrania .
 

Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, Robi_Robson napisał:

Nowa ma być przede wszystkim bliżej pasieczyska . Głównie do miodobrania .

No to jak masz wszystko obcykane to tylko wybór oferty i negocjacje cenowe. Chociaż ja osobiście wolał bym taki z płyt warstwowych montowane na miejscu docelowym co ułatwia transport a i tak musisz zrobić podstawę utwardzoną pod pawilon lub ustawić na jakichś palach zabetonowanych w gruncie do wyboru. 

Na przykład taki 7x5 mb i cenowo w tym przedziale powinieneś się zmieścić , a stawiasz na lata i lepiej mieć na stare lata trochę luzu:

https://allegro.pl/oferta/pawilon-z-plyty-warstwowej-35m2-domek-biuro-11620499207

Firma zdaje się z Sulejówka czyli tam gdzie mieszka Marcin ( gajowy) a i ja mam około 20 km.

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Tadek11 napisał:

Na przykład taki 7x5 mb i cenowo w tym przedziale powinieneś się zmieścić , a stawiasz na lata i lepiej mieć na stare lata trochę luzu:

https://allegro.pl/oferta/pawilon-z-plyty-warstwowej-35m2-domek-biuro-11620499207

Firma zdaje się z Sulejówka czyli tam gdzie mieszka Marcin ( gajowy) a i ja mam około 20 km.

Tak to wygląda ładnie we wszystkich  ofertach .
Ale zawsze diabeł tkwi  w szczegółach .
W tytule 35m2, a  w opisie np dotyczy zdjęcia 1-2-3 .
A domek z tych trzech zdjęć okazuje się np czymś wielkości stróżówki .
Samo przeszklenie do drzwi kosztuje 2x tyle co u konkurencji całe dodatkowe drzwi :)
Ale ... Może akurat tam stoi na placu moja pracownia ;)


 

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Tadek11 napisał:

Na przykład taki 7x5 mb i cenowo w tym przedziale powinieneś się zmieścić , a stawiasz na lata i lepiej mieć na stare lata trochę luzu:

https://allegro.pl/oferta/pawilon-z-plyty-warstwowej-35m2-domek-biuro-11620499207

A może taki ?
https://allegro.pl/oferta/pawilon-z-plyty-warstwowej-35m2-domek-biuro-11612256250
https://allegro.pl/oferta/pawilon-z-plyty-warstwowej-35m2-domek-biuro-11620610199
Screenshot 2022-01-06 at 17-34-42 Pawilon z płyty warstwowej 35m2, domek, biuro.jpg

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, Robi_Robson napisał:

 

Ja to rozumiem , że jest pole do negocjacji cenowej , ale jak by nie było mieści się to w założonym Twoim budżecie około 35 tyś. ale  metraż  większy i cena metra kw. powierzchni użytkowej  niższa niż kontenera który pierwotnie obcykałeś w Pomorskim .

Ala wiadomo trzeba porozmawiać i obejrzeć ? jak by co to mamy blisko i możemy luknąć na szczegóły,

 

 

Link to comment
Share on other sites

Przed kilkoma laty zakupiłem podobny pawilon z montażem na sklep z miodem. Dzisiaj jak bym miał ponownie taki kupować to na pewno kupił bym tylko materiał i zbudował go sam. To jest tak proste , że szkoda pieniędzy na fachowców chyba ,że zatrzymało by mnie dofinansowanie.

Edited by lech
Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, Tadek11 napisał:

jak by co to mamy blisko i możemy luknąć na szczegóły,

Zawsze na gruncie sprawy wyglądają przejrzyściej.
Z daleka wszystko strasznie zagmatwane
 

5 godzin temu, lech napisał:

Przed kilkoma laty zakupiłem podobny pawilon z montażem na sklep z miodem. Dzisiaj jak bym miał ponownie taki kupować to na pewno kupił bym tylko materiał i zbudował go sam. To jest tak proste , że szkoda pieniędzy na fachowców chyba ,że zatrzymało by mnie dofinansowanie.

Niestety u mnie wchodzi w rachubę tylko zakup nowego - kompletnego .

Link to comment
Share on other sites

W dniu 6.01.2022 o 10:07, Robi_Robson napisał:

Wiem , że niektórzy z Was obracają się w kręgach osób , które mają w ofertach takie produkty .

 

Czuję się zobowiązany do odpowiedzi tym bardziej, że...

 

W dniu 6.01.2022 o 10:07, Robi_Robson napisał:

Kontener po zaktualizowaniu oferty zdrożał z 35tys do ... 58 tys. zł.

 

To w mojej ocenie jest trochę przerysowane przez owego producenta

 

Obracam się w tym kręgu, składałem zamówienie do nas na budowę na 50 szt. takich modułów kontenerowych tworzących razem jedno biuro. 

Większość producentów kontenerów to są firmy pośredniczące w produkcji. Czyli kupują od konkretnego producenta ramę z rdzeniami izolacyjnymi a kosmetykę i montaż robią we własnym zakresie.

Wiadomo, że wówczas marża przy takim zakupie może być podwójna bo dla dwóch firm. 

Czy możemy tutaj wpisywać nazwy firm? 

Najtaniej na polskim rynku gdzie udało mi się uzyskać nowe kontenery, zgodnie z naszymi standardami zaoferowała firma Modularsystem. Po nich można było współpracować jeszcze z firmą Algeco. Reszta firm to drożyzna a najdroższa to oczywiście Cointanex ;) 

Kiedyś, pracując w innej firmie miałem do czynienia jeszcze z firmą DarJan Pawilony - Oni z kolei nie mają takich mocy aby wyprodukować 50 kontenerów na jedno zamówienie ale chętnie zajmują się małymi realizacjami. Wówczas też byli najtańsi z poszczególnych oferentów.

 

Mogę podesłać Ci na priw namiary do osób, z którymi ja rozmawiałem słożbowo.

 

Problemem Twojej ceny może być fakt, że firmy od których masz oferty produkują na dużą skalę kontenery. Pamiętam dość niedawno jak firma, z którą najlepiej się nam współpracowało nie mogła złożyć nam oferty ponieważ ma zlecenie na dostawę kontenerów szpitalnych covidowych, tym razem mogą mieć zlecenie na dostawę kontenerów dla żołnierzy pod granicę. 

Dlatego jeśli oni mają w chwili obecnej "kocioł" to każdą inną ofertę na małe zamówienia zawyżają bo nie mają kim realizować. Więc zawyżą do tej sumy aby im się opłacało zajmować małymi tematami. 

 

Faktem jest, że od wiosny ceny stali poszły w górę więc i wykonanie będzie droższe. Do tego PŁ, droższy prąd, droższy gaz przez który po raz kolejny spowoduje podwyżki cen materiałów. 

My nie zaczęliśmy jeszcze wygranej budowy a już wiemy, że kluczowe materiały cenotwórcze poszły o 15% w górę. A wg prawa zamówień publicznych możemy mieć roszczenia do cen tylko raz do roku i na poziomie aktualnej oficjalnej inflacji. 

Edited by Krzychu
  • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Krzychu napisał:

Czy możemy tutaj wpisywać nazwy firm?

Myślę , że tak.
Temat jest i tak wyłącznie dla zalogowanych forumowiczów ...
A jak ocenić firmę nie pisząc kogo się ocenia ?  :)
Może ktoś jeszcze skorzysta .
Takie kontenery to bardzo fajne i wszechstronne budynki mobilne.

Dziękuję Ci za dość konkretne przedstawienie sytuacji na rynku takich produktów .
Chętnie skorzystam z namiarów na firmy solidne i z cenami na rozsądnym poziomie .

W przyszłym tyg. chce podjechać do ARiMR-u i zapytać jakie są procedury w przypadku zmiany producenta pawilonu,
lub w przypadku wyboru kontenera innego niż ten z przedstawionej i zaakceptowanej oferty .
Mając wytyczne z agencji  i kasę "w kieszeni" będę dzwonił , lub jeździł do konkretnych producentów negocjować warunki .

Rozważam też zmianę producenta miodarki .
Chciałem kupić kasetówkę Konigina , ale chyba jednak zdecyduję się na sprzęt od Łysonia .
Kolega miał duże "przeboje" u tego pierwszego i ostatecznie po sezonie bez możliwości używania miodarki zwrócił kupioną odsyłając ją na palecie na własny koszt .
Z Łysoniem miałem już kilkakrotnie do czynienia i zawsze naprawy gwarancyjne ( i pogwarancyjne) były wykonywane bez zastrzeżeń .

 

5 godzin temu, Krzychu napisał:

 składałem zamówienie do nas na budowę na 50 szt. takich modułów kontenerowych tworzących razem jedno biuro.

Duże to Twoje biuro ?

Link to comment
Share on other sites

29 minut temu, Robi_Robson napisał:

Duże to Twoje biuro ?

 

Budowa duża bo za ponad miliard złotych, to i adekwatnie zasoby ludzkie w postaci kadry technicznej a te 50 inżynierów i specjalistów trzeba gdzieś umieścić :D

 

A i jeszcze jedno. 

 

Najbardziej cenotwórcze przy produkcji kontenerów jest projekt odbiegający od określonych podstawowych standardowych modułów, które są w ciągu produkcyjnym. Chodzi o to, że produkując kilkadziesiąt szt po kolei każdy wymiarowo taki sam - idzie to taśmowo, a odstępstwo już spowalnia proces że względu na inne wymiary, czas na ustawienie maszyn pod inny wymiar.

Podeślę Ci niebawem namiary do osób z którymi ja rozmawiałem. 

Edited by Krzychu
  • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, Robi_Robson napisał:

Myślę , że tak.
Temat jest i tak wyłącznie dla zalogowanych forumowiczów ...
A jak ocenić firmę nie pisząc kogo się ocenia ?  :)
Może ktoś jeszcze skorzysta .

?

 ...... jak na razie skorzysta każdy ..... każdy kto chce poczytać  (np. ja :))....

?

   

 

PF

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Tadek11 napisał:

A ile Robert w procentach możesz dostać  dofinansowania z Agencji ?

W procentach to raczej wartość wódki oceniam ?
A dotacja jest raczej w kwotach . 
Na restrukturyzację jest do 60 000zł.
Do 48 000zł. na początku inwestycji
i do 12 000zł. po zrealizowaniu biznesplanu .

Podobno w kolejnych naborach wniosków kwota ma wzrosnąć do 100tys.
Ale przy takiej galopującej inflacji nie ma się z czego cieszyć .

 

10 godzin temu, daro napisał:

dziurę dużą kopie .

A ja myślałem , że dziura , to wina T...a ?

Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, Robi_Robson napisał:

To już teraz wiem gdzie "wyparowały" te tony jantaru , które tam były , ale już ich nie ma ;)

W zasadzie to nic jednak nie było w tym gruncie Mniej niż zakładano. . A jak było to takie malutkie ilości i takie drobne, że koszt i przesiania, wydobycia wg kalkulacji przewyższyłby wartość więc zaniechali tego pomysłu. 

Link to comment
Share on other sites

33 minuty temu, Krzychu napisał:

W zasadzie to nic jednak nie było w tym gruncie

Tak i u nas twierdzili drogowcy korytując jedną z ulic miasta. Amatorzy im nie dowierzali i przetrząsnęli ziemie na odkładzie wywiezionym kilka kilometrów dalej . Znaleźli ponad 600 srebrnych monet . Biblijne szukajcie , a znajdziecie okazało się skuteczne

https://archeologia.com.pl/skarb-z-elku/

 

 

Link to comment
Share on other sites

W dniu 6.01.2022 o 11:28, gajowy napisał:

Wydaje mi się, że po drodze do roboty mam plac z tego typu pawilonami.  W poniedziałek sprawdzę, czy to pawilony na sprzedaż, czy tylko plac na którym stoi kilka takich pawilonów na użytek firmy która tam działa (handlują nowymi  przyczepami) . 

  Niestety, pawilony okazały się być ich mobilnym biurem, nie  ekspozycją. Przepraszam, jeśli dałem nadzieję...

Link to comment
Share on other sites

W dniu 8.01.2022 o 22:24, manio napisał:

Tak i u nas twierdzili drogowcy korytując jedną z ulic miasta. Amatorzy im nie dowierzali i przetrząsnęli ziemie na odkładzie wywiezionym kilka kilometrów dalej . Znaleźli ponad 600 srebrnych monet . Biblijne szukajcie , a znajdziecie okazało się skuteczne

https://archeologia.com.pl/skarb-z-elku/

  Ciekawe, czy znalazcom już przeszukano domy i postawiono zarzuty ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.