Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Czy pozostawione w ulu ramki z zimowym pokarmem (syropem) na czas wziątku mogą spowodować, że miód będzie zafałszowany?


Recommended Posts

18 godzin temu, harcerz1020 napisał:

Wody czy syropu? Jeżeli wody to w jakim celu im dajesz?

Wodę to koń pije.

?

A pszczoły to najlepiej świeży syrop cukrowy, może być najrzadszy byle byłby słodziuśki.?.

Bardziej obawiałbym się tych pełnych zakiśniętych ramek z amitrazą i różnymi lekami po zimie, 

niż czystego cukru rozrobionego ze świeżą czystą ,może i przegotowaną wodą.

Edited by Bohtyn
  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

18 godzin temu, Beeman napisał:

Manio nie kwalifikuje sie jako pszczelarz

wielokrotnie pisałem jak i kiedy zakarmiam pszczoły na zimę , więc bliżej  mi do tych szlachetnych pszczelarzy , którzy zimują wyłącznie na miodzie. Moje zapasy bliższe są miodu niż pokrzywowe ulepki. Ubogie środowisko i ostry klimat wyklucza u mnie zimowanie na miodzie bez wsparcia cukrem.

 Wsparcie cukrem to zupełnie co innego niż wyrabowanie do zera i zalanie samym cukrem w ostatniej chwili. Albo ratowanie głodujących pszczół deską cukrową , bo pożałowało się syropu .

Wielu i z pomocą cukru ponosi klęskę za klęską. Ja i moje pszczoły radzimy sobie z jego pomocą - nie mamy wyboru bo po 20 lipca jest pustynia.

Ubliża inteligencji i elementarnej uczciwości twierdzenie , że syrop z sokiem  podany do ula po  2 tygodniach  nabiera cudownych wartości , zasadniczo cenniejszych niż te same komponenty sprzed 2 tygodni.  Nie ma w moim środowisku pszczelarzy , którzy tak robią , ale wiem że nie podaliby ręki takim szujom ( h nie akceptuje silnik forum).

pozdrawiam

manio półpszczelarz , ale nie półgłówek :) .

Edited by manio
  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Teraz tego nie jestem w stanie odszukać , ale w książkach pszczelarskich gdzieś wyczytałem , że dopuszczalne jest 2% cukru w miodzie . Bo i to jest logiczne , bo jak można zrobić taki zabieg , że dzisiaj wybieramy wszystek syrop zimowy , bo jutro pszczoły przyniosą już miodek świeżutki .Musielibyśmy wykałaczką wybierać z ramek gdzie jest czerw , bo może pszczoły przeniosą do miodni . Tylko który tak na 100% rozezna co jest świeże lub ile w tej komórce jest świeżego a ile syropu cukrowego .  Ale tutaj widzę mamy specjalistów od wszystkiego .

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

W dniu 24.03.2022 o 19:34, mirek. napisał:

 

kumasz?

No ja również nie kumam. Dla mnie ziołomiód to mieszanina ziół i miodu ale tego prawie nikt nie robi bo drogo. Zdecydowanie taniej zmieszać syrop z ziołami i wciskać klientom.

Zdzich masz rację że w stu procentach nie da się wyeliminować ale tu chodzi aby te ilości nie były znaczne. 

Ja w momencie zakładania korpusów na miód, ramki z zimowym zapasem wycofuje od razu lub zaznaczam i później zabieram do odkładów.

  • Lubię 3
Link to comment
Share on other sites

dobra nie chce mi się kłócić czy kopać z koniem

tylko jak jest opatentowana nazwa?

jeżeli nie jest to jeżeli zawiera jeden składnik z nazwy to to jest:P

oczywiście możecie sobie mieć swoje zdanie ale walczcie lepiej z miodem malinowym o kolorze malinowym:PP

 

 

  • Lubię 3
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.