Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Fałszowanie miodu oraz jego wpływ na rynek lokalny


Recommended Posts

2 godziny temu, mirek. napisał:

zawsze można robić miód pitny i albo sprzedawać albo samemu się raczyć

Sprzedawać nie wolno - przestępstwo .Raczyć się samemu nie wolno -grzech .

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, Beeman napisał:

No i czuje się jak na Polance. Wiele polityki i nic o pszczołach. 

A gdzie tu widzisz politykę ? Temat może nie o pszczołach ,  ale o miodzie  ? 

Link to comment
Share on other sites

23 godziny temu, Tadek11 napisał:

Poczekaj jak więcej Kolegów napisze jak widzi rozwiązanie tego problemu. 

nawet zaawansowani "pszczelarze " , moderatorzy na najstarszym forum nie widzą problemu z handlem ziołosmrodami , przy których mieszanie miodów do przedszkole złodziejstwa. Nie szukajcie winy u innych , zacznijcie od siebie. Nikt nie zabrania podniesienia cen swojego miodu , ale zawsze będą amatorzy "ładnego miodu" z Biedronki czy Auchan. Nie zawsze jest sens konkurować  z każdym. Jak się komuś nie opłaca to jest wiele innych , szlachetnych sposobów zarobkowania. W ostateczności można rowy kopać , bo trudno dziś znaleźć pracownika , który umie trzymać łopatę i nie połamie jej w kwadrans. Sprawy reguluje rynek . Jednemu pasuje ziołosmród , a drugiemu marketowy syf. Tacy klienci u mnie nigdy nic nie kupią , więc mam ich w d.

Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, manio napisał:

W ostateczności można rowy kopać

Mojego kolegę matka straszyła - nie będziesz się uczył będziesz rowy kopał . Kopie , koparką po 200 za godzinę , ma firmę też ludzie kopią . Tak więc interes możną zrobić na wszystkim , trzeba mieć głowę . ?

  • Lubię 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

12 minut temu, manio napisał:

Jednemu pasuje ziołosmród , a drugiemu marketowy syf. Tacy klienci u mnie nigdy nic nie kupią , więc mam ich w d.

Jednemu smakują ogórki drugiemu ogrodnika córki . Manio - amen ,święte słowa .

Link to comment
Share on other sites

35 minut temu, manio napisał:

mieszanie miodów do przedszkole złodziejstwa.

No właśnie mnie też to wydaje się meritum sprawy. Prawdopodobnie mieszalnie miodów i zawodowe komercyjne pasieki które wstawiają do Biedry czy Carrefoura itp. są odpowiedzialni za psucie rynku i to w majestacie prawa , bo wykorzystują luki prawne  i są w stanie prowadzić ten proceder na masową skalę , mają biura prawne , które umieją załatwiać różne zaświadczenia i jakieś świadectwa jakość z "zaprzyjaźnionych " laboratoriów i są w stanie udowodnić . że  w świetle prawa nie można podważyć , że to co wstawiają do marketów to nie jest miód , zresztą jak , po analizie pyłkowej , przecież można dosypać pyłku do fałszowanej zawartości w mieszalni  komercyjnej i  w badaniach wyjdzie , że jak są pyłki w miodzie to jest już OK  jest to prawdziwy miód . ? Gorzej jak wykryją pyłki konopi indyjskich ?

Poza tym zioło miodów w marketach nigdy nie widziałem ani nawet na miejskim targowisku u mnie lokalnie  i uważam że to niszowa sprawa . 

Link to comment
Share on other sites

33 minuty temu, Tadek11 napisał:

uważam że to niszowa sprawa .

u mnie tego nie ma , bo miód tani . W miejscowościach turystycznych kupisz ziołosmród w dowolnym smaku jak czarodziejskie fasolki z Harrego  Pottera. Już nie tylko pokrzywowy , ale malinowy ( oczywiście czerwony) czy tak egzotyczny jak poziomkowy. W Zakopanym czy na Helu w każdym smaku i nawet w malutkich "kolekcjonerskich" słoiczkach poi 50 g. Jest klient - jest towar i nic tego nie zmieni. Tam raczej trudno o prawdziwy miód w zalewie szajsu. Całkiem jak z prawdziwymi oscypkami.

Edited by manio
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, daro napisał:

Sprzedawać nie wolno - przestępstwo .Raczyć się samemu nie wolno -grzech .

 na prawdę wierzysz w co piszesz? jaki grzech i przeciw komu?

jeżeli tak to żal mi ciebie 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mirek. said:

na prawdę wierzysz w co piszesz? jaki grzech i przeciw komu?

Bo samo picie nie jest grzechem tylko po piciu glupoty w glowie sie rodzą. 

 

Ciekawe czemu zioło miód nie daje ludzia spac, a miód sztuczny juz nie? 

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, manio napisał:

u mnie tego nie ma , bo miód tani . W miejscowościach turystycznych kupisz ziołosmród w dowolnym smaku jak czarodziejskie fasolki z Harrego  Pottera. Już nie tylko pokrzywowy , ale malinowy ( oczywiście czerwony) czy tak egzotyczny jak poziomkowy. W Zakopanym czy na Helu w każdym smaku i nawet w malutkich "kolekcjonerskich" słoiczkach poi 50 g. Jest klient - jest towar i nic tego nie zmieni. Tam raczej trudno o prawdziwy miód w zalewie szajsu. Całkiem jak z prawdziwymi oscypkami.

 

A u mnie nie ma słoiczków z zioło miodami na miejskim targowisku pewnie handlarze znają rynek i z tym nie wyskakują przed szereg . I wstawiałem kiedyś zdjęcie na forum stoiska jednego handlarza słodkościami , co to miał na górnej półce stoiska same syropy o różnych smakach  malinowy , aroniowy  itd.   , a na niższej półce różne odmianowe miody o typowych nazwach , jak lipowy , akacjowy itp  i wszystkie miody były reklamowane jako prawdziwe miody z Mazur  ( Dziwne ) I na dodatek na dolnej półce były wyroby cukiernicze , pączki i serniki i pytałem czy te pączki to  tez z Mazur ?

Link to comment
Share on other sites

Daro wydaje mi się że masz duży problem z alkoholem. Radziłbym Tobie pójść do specjalisty bo naprawdę możesz skrzywdzić swoim zachowaniem wiele osób. 

Pytacie o paragrafy, artykuły.

Ustawa o bezpieczeństwie żywności i żywienia. art. 97 ust 1

Mając wyniki badań zlecone przez związek można na ich podstawie zrobić zgłoszenie. 

 

Odnośnie przecięcia krzywej popytu i podaży to tak masz rację jest to wiedza z podstawówki a na studiach jest to bardziej rozbudowane. I lepiej Tobie nie tłumaczyć pewnych rzeczy bo za dużo na raz wiedzy nie przyswoisz. 

Mam nadzieję że forumowicze wyciągną co do Twojej osoby odpowiednie wnioski i ocenią. 

I jeszcze raz proszę póki jest czas, walcz z nałogiem. 

 

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Wugiwugi napisał:

Daro wydaje mi się że masz duży problem z alkoholem.

Nie mam leję go w mordę . ?

 

4 godziny temu, Wugiwugi napisał:

I jeszcze raz proszę póki jest czas, walcz z nałogiem.

Napisanie że mam problem , to Twój problem . Napisanie że jestem alkoholikiem to chłopie twój problem bo to jest obelga . Podobnie jak jajka wielkości żołędzi.Gdybyś wiedział to co ja to Twoja głowa by eksplodowała . Zauważ że nie piszę mózg.

Wiesz co to jest termin - martwe prawo ? Wiesz co to przepisy wykonawcze i podział kompetencji ? Takich munrych pełno tylko jak co do czego to za nich ktoś ma coś robić . Zawsze się świat zmienia od siebie . Zmieniłeś sam coś poza pampersem ?

,,Kto produkuje lub wprowadza do obrotu środek spożywczy zepsuty lub zafałszowany,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.,,

Na stronie minrolu jest produkt regionalny ziołomiód z cukru . To fałszerstwo ?

Ziołomiód z miodu to fałszerstwo ?

Jaka jest definicja miodu ?

Idź do sądu , złap gościa .

Jesteś dzieciak i tyle . Jak kulturalny człowiek chciałem poinformować w 4 oczy i wytłumaczyć osobiście . Ni jaj u Ciebie ni wiedzy . Pomalowane choć ? Alleluja !

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

W dniu 14.04.2022 o 11:21, Robi_Robson napisał:

I nie mam złudzeń , że to chleb będzie priorytetem

I to jest to. Kto zna zalety dobrego naturalnego miodu to bez problemu zapłaci 40 zł. A kto nie ma bladego pojęcia to nie kupi za 20 zł. Z 40zł. kupi 2 kg. pęczku (obecnie pewnie mniej) którym wypcha swój zwierzęcy żołądek na kilka dni.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.