Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Ceny miodu w 2022 r.


Recommended Posts

Odświeżę temat - po ile miód w tym roku.

Już sprzedaje wielokwiat wiosenny po 55 zł za litr (2x500 ml) - odzew jest różny na tę cenę - od ok biorę po wytrzeszcz oczu ze zdziwienia, że tak drogo.

 

Jakie ceny w innych rejonach polski.

Link to comment
Share on other sites

Zobaczę ile miodu bedę miał w tym sezonie. Jak mało i tylko dla znajomych to cena będzie mniejsza, dla niektórych za darmo to uczciwa cena. Jak będę miał więcej na sprzedaż  dla nieznajomych to chyba 50PLN za 0,9 wystawie. Ale jeszcze zobaczymy jaki będzie rynek

Link to comment
Share on other sites

W moich okolicach niektórzy sprzedają po 30zł.  z dostawą do domu .
https://www.olx.pl/d/oferta/miod-wielokwiatowy-CID757-IDMEGZ0.html?reason=ip|cf
https://www.olx.pl/d/oferta/sprzedam-miod-wiosenny-CID757-IDHLav7.html
Nawet lipowy można kupić po 35zł. https://www.olx.pl/d/oferta/miod-z-wlasnej-pasieki-CID757-IDPj74f.html?reason=extended_search_extended_distance
U mnie w tym roku cena miodu wiosennego podskakuje o 5zł. Czyli będzie od 1 czerwca 40zł.za 900ml./1,2kg.
Letni prawdopodobnie też skoczy u mnie o 5zł. w górę i będzie równe 50zł. za 900ml.
Do końca maja mam ceny z 2021r.
Wyżej , to i ja nie podskoczę .
Pierwszy raz w mojej pszczelarskiej karierze wiruję tegoroczny miód,  a wciąż mam ok 300kg. miodu zeszłorocznego .
Do tej pory zazwyczaj brakowało.

Link to comment
Share on other sites

Ja zobaczę ile wyjdzie mi rzepaku z mniszkiem u mnie po całkowitym odbiorze i dopiero ustalę cenę .  Jeszcze pod koniec tygodnia kwitł na polach rzepak i pszczoły go oblatywały i nie chciał bym żeby mi rzepak był zmieszany z akacją  ( najgorsza kombinacja - rzepak zmieszany z akacją )  , dlatego opóźniałem zbiór teraz , a akacja ma dopiero pierwsze listki  i dopiero w tym tygodniu zakończę dopiero rzepak jak pogoda pozwoli ? Miodu tegorocznego jeszcze nie sprzedawałem . Nie wiem jak z ceną w środę zobaczę na miejskim ryneczku jakie  u mnie są ceny świeżego miodu od znanych pszczelarzy ,  nie od spekulantów ? , i na tej podstawię ustalę swoją cenę . Ze sprzedażą rzepaku w postaci patoki się nie śpieszę , gdyż większość moich klientów woli rzepak kremowany i na to się nastawiam , a z kremowaniem jak wiadomo trzeba trochę poczekać i schodzi mi ostatnio cały rok miód rzepakowy nawet w lutym pytali się o ten miód  ,  klientów przyzwyczaiłem do kremowanego rzepaku i innego już nie chcą. Ale  na pewno nie zejdę poniżej 48 zł zł za 0,9 l kremowanego rzepaku ,  chyba że dla starych klientów biorących więcej jak 10 słoików , to mogą liczyć na jakąś małą marżę . Na rynku jeszcze godziny nie stałem z własnym miodem wszystko sprzedaje z domu lub na telefon od stałych klientów więc z cenami trzeba być dla niektórych bardziej elastycznym , bo nie płacę opłaty targowiskowej jak bym stał na miejskim targowisku  . A z późniejszymi miodami zobaczymy co będzie i po ile  i komu .?

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Robi_Robson napisał:

Wyżej , to i ja nie podskoczę .

Ja nie mam problemu bo miodnie prawie puste. Teraz zimno to zjedzą co nazbierały i pomyślą o rójkach. Czasem i tak bywa. Za to cieszą się rolnicy bo susza mocno osłabiła zboża , a teraz nabrali nowej nadziei : mokry maj ,będzie zboże niby gaj ! Tylko  nawozów jakby nie sieli ? Chłopu zawsze wiatr w oczy.

W niedzielę odwiedzę giełdę to zobaczę czy handlują miodem i jakim. Swoją cenę ustawiam -5 zł ,żeby nie być zbyt pazernym bo pójdą po miód do Auchan i Biedry.

Edited by manio
Link to comment
Share on other sites

37 minut temu, Tadek11 napisał:

( najgorsza kombinacja - rzepak zmieszany z akacją )

  A dlaczego to taka złą kombinacja? Moje pszczoły mają sporo nieposzytego rzepaku a niebawem będą mieć akację w zasięgu lotu. Powinienem się martwić? Prawdę mówiąc ciężko mi będzie się chyba takiego miodu wystrzec , chyba że wywiozę gdzieś ule.

Edited by gajowy
Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, gajowy napisał:

  A dlaczego to taka złą kombinacja?

To dla mnie najgorsza ? Dla Ciebie może być super ? Dla mnie połączenie dwu pożytków  miodu który szybko krystalizuje z miodem który najdłużej można przechować z stanie płynnym w pokojowych temperaturach to absurd  , wyobraź sobie to od strony marketingowej . Ja wole jeden sprzedać skremowany a drugi dla tych co to tylko płynny miód uważają za prawdziwy i każdy inny oprócz płynnego nazywają "scukrzonym" a takich klientów jest sporo . Smakowo na temat tej mieszanki się nie wypowiadam bo to sprawa indywidualna każdego.  A i jeszcze jak on skrystalizuje poobserwuj sobie jak on wygląda po jakimś czasie.

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Tadek11 napisał:

To dla mnie najgorsza ? Dla Ciebie może być super ?

  To co jeszcze poszyją, odwiruję na szybko i zrobię miejsce na akację. Resztę akacjowo-rzepakową zjem sam a właściwie dzieciaki zjedzą nim zdąży skrystalizować. Czysto akacjowy cieszy się u znajomych dużym uznaniem a jak tylko sie zrobi cieplej pszczoły pewnie zaczną go nosic.

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Przy obecnym dobrobycie niektórzy klienci mogą mieć problemy z zakupem miodu w cenie 50 czy 60 złotych za słoik. Od miodu ważniejsze są inne płatności czy żywność.

Zobaczymy po wakacjach jak to będzie sie odbywać.

  • Lubię 2
Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, piotrpodhale napisał:

Przy obecnym dobrobycie niektórzy klienci mogą mieć problemy z zakupem miodu w cenie 50 czy 60 złotych za słoik.

  Niektórzy tak. Mi jak podnieśli na wsi cenę jajek ze złotówki na złoty dwadzieścia to dalej kupuję i wiem że inflacja ich też dotknęła. Ja mam mało pszczół to nadwyżkę miodu raczej sprzedam po 50 zeta.

Link to comment
Share on other sites

W dniu 5.06.2022 o 10:05, piotrpodhale napisał:

Pszczelarze nie takie kryzysy przetrzymywali  i nie takie rządy padały.?   

A pszczelarze nie padli :D 

Link to comment
Share on other sites

  Dzis widziałem na olx miód wielokwiatowy w beczkach po 12PLN/KG. Ciekawe, po ile będzie jak już go "prawdziwi pszczelarze" do słoików rozleją i wywiozą na bazarki...

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Krzychu napisał:

W mojej okolicy 40-42 zł za rzepak/wielokwiat 0,9

U mnie na rynku po 40 za słoik rzepaku, Ja żenię po 35 pod warunkiem  ,że od razu 10 słoików 0,9 l

Link to comment
Share on other sites

27 minut temu, manio napisał:

U mnie na rynku po 40 za słoik rzepaku, Ja żenię po 35 pod warunkiem  ,że od razu 10 słoików 0,9 l

 

Ach, jednak źle spojrzałem. W samym Gdańsku jest najtaniej. Po 30 - 35 zł prosto z rodzinnej pasieki na podkarpaciu ;) 

 

Ogólnie to ceny takie, że bardzo zniechęca mnie to do wystawiania na sprzedaż. Poczekam do końca lata. Miodu w tym roku niewiele - bo i rodzin mniej i nie polało. Więc 90% pójdzie pewnie do znajomych. 

Zauważyłem, że najwięcej miodu i najlepszą sprzedaż miałem wtedy gdy nie byłem tak zaangażowany w to hobby. Rodzin było dużo, rzadko do nich zaglądałem - a one wynagradzały mi to pełnymi nadstawkami. Lub po prostu było to szczęście nowicjusza. 

Edited by Krzychu
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

W tym roku jest miodu dużo na rynku bo rok dobry. Co sprawia że ludzie sprzedają w cenach dla mnie dziwnych bo  wielokwiat 35 zł/0,9l. pomijam te miody w beczkach po 12 czy 17zł. Ja swojego za mniej niż 55 nie oddaje. Nawet jak mi zostanie to będzie znak że tak miało być. Są koneserzy wina z biedronki za 8 zł i są koneserzy wina z winnicy za 150 butelkę. Tak odpowiadam jak słyszę że drogo. 

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/5/2022 at 10:05 AM, piotrpodhale said:

Nie chcę krakać, ale zaznaczyć że miód  nie jest artykułem pierwszej potrzeby, a nawet drugiej. Co będzie zobaczymy. Pszczelarze nie takie kryzysy przetrzymywali  i nie takie rządy padały.?   

Miód może i nie ale % dla wielu już tak. Więc jak będzie bardzo źle to pójdzie w "zacier". Miód pitny wszystko co miałem poszedł a tam data leżakowania działa tylko na +

Edited by Brzytwiarz
  • Lubię 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.