Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Ceny miodu w 2022 r.


Recommended Posts

14 godzin temu, mirek. napisał:

Miód bezpszczeli – tak pozwoliłem sobie nazwać specyfik....

 

Eeee, sporo takich wynalazków, np. dmuchane lale. Z reklam wynika, że prawie identyczne jak naturalne, ale czegoś brak. :) 

 

ps. wiem, bo kolega opowiadał :P 

  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, wawelski napisał:

 

Eeee, sporo takich wynalazków, np. dmuchane lale. Z reklam wynika, że prawie identyczne jak naturalne, ale czegoś brak. :) 

 

ps. wiem, bo kolega opowiadał :P 

Masz rację prawdziwe obojętnie co zawsze się obroni ?

 

Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, gajowy napisał:

Swoją drogą, wracając do tematu , dziś w Sellgrosie widziałem miód "sądecki bartnik" po 46PLN. To raptem 4 PLN taniej niż ja sprzedawałem w tym roku

Poważnie, aż tyle za produkt od sądeckiego Bartnika?  

Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, gajowy napisał:

Swoją drogą, wracając do tematu , dziś w Sellgrosie widziałem miód "sądecki bartnik" po 46PLN. To raptem 4 PLN taniej niż ja sprzed na testawałem w tym roku

Trzeba było kupić na test porównawczy ?. Selgros to troche lepszy sklep jeżeli chodzi o wybór asortymentu niż popularne sieciówki typu Biedra itp. . Ale jak jest z miodem z Selgrosa niewiadomo. Każda sieciówka zamawiająca dla swojej sieci ma jakieś wymagania odnośnie jakości i ceny i jak utargują dobrą cenę to pewnie kosztem zawartości receptury.  Słyszałem coś o tym od mojego zięcia który zawierał menadzerskie kontrakty z sieciowkami w wyroby Danona  i jakość wyrobu  i cena jest ustalana  dla każdej sieci wg specjalnej procedury obejmujacej i jakość i skład danego wyrobu ile czego ma zawierać w skladzie i wcale nie musi być że Sądecki Bartniki nie "wyprodukowł" w cudzysłowie lepszego miodu dla Selgrosa. Dlatego wato było by sprawdzić i porownać okiem i podniemieniem pszczelarza ?

Link to comment
Share on other sites

I jeszcze w sprawie cen miodu , cukru także związanego z miodem i rolą Państwa w trzymaniu jakichś standartów  rynkowych i bronienie nas konsumentów  przed oligopolami , i powie ktoś , że to zachacza o politykę , ale ceny jakie mamy niestery są pochodną polityki i nawet zapomogi pszczelarskie też sa plityką Państwa . Mamy dostać po 50 zl od rodziny w przyszłym roku ,  dostają pszczelarze od Polityków za coś tam , czy na ładne oczy ? czy jest jakis zamysł wyższej natury ( ochrona pszczół itp. dla zamydlenia oczu )  i tareaz jak jest zapomoga czyli dofinansowanie dla  pszczelarza to to nie jest polityka , tylko jak ktoś wyrazi swój punkt widzenia na urzędników kontrolujacych równowagę na rynku ,  to już jest polityka ? bo trzeba brać jak dają i uciekac jak biją tak napisal Jacek kiedyś ? , czy ma rację ? że wtedy to nie jest polityka ? ?  Dla mnie polityka to jest agitacja polityczna za jakąś Partią i za jakims politykiem z imienia i nazwiska.   Ale przeciez nikt tu nie agituje w celach wyborczych rozmawiamy o cenach rynkowych .   Krytyka słuszna zjawisk cenowych  nie jest polityką , bo ceny nie sa polityką , sa dla nas do zaplaty i tyle.

Rynek wolny wszystkiego nie zalatwi porzebna jest jakas ochrona rynku przez Państwo.

https://youtu.be/dchw8nhfpFo

 

Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, Tadek11 napisał:

Dlatego wato było by sprawdzić i porownać okiem i podniemieniem pszczelarza ?

 Kupić - nie kupię, z wyglądu był podobny do  mojego kruszynowo-akacjowego, czyli nieco ciemniejszy od akacjowego i płynny. Były też w Sellgrosie tańsze miody.

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, gajowy napisał:

Kupić - nie kupię,

Rozumiem Ciebie , też bym nie kupił . Raz tylko kiedyś kupiłem pierwszy raz jak się pokazały takie miody w BIERDZE i to po to,  żeby pokazywać klientom dla porównania i dawalem łyżeczką do spróbawania miodu Biedronkowego i mojego dla porównania smaku i na czym to polega różnica. 

Link to comment
Share on other sites

https://selgros24.pl/artykuly-spozywcze/przetwory/miody-dzemy-i-powidla/sadecki-bartnik/sadecki-bartnik-miod-lipowy-1200g-pp146389.html?autoSuggestText=sądecki+bartnik+miód+lipowy+1200g

Tu akurat link do lipowego. I magiczny zwrot w opisie : "Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w: Mieszanka miodów pochodzących z UE i niepochodzących z UE" , czyli na luzaku chińszczyzna z dodatkiem lipy. I niech ktoś mówi że cena 50PLN za uczciwy miod to dużo.... Niech sobie wcina syrop glukozowo fruktozowy z Chin. Ja z 50PLN za słoik dla obcego nie zejdę

  

Edited by gajowy
  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Teraz, gajowy napisał:

https://selgros24.pl/artykuly-spozywcze/przetwory/miody-dzemy-i-powidla/sadecki-bartnik/sadecki-bartnik-miod-lipowy-1200g-pp146389.html?autoSuggestText=sądecki+bartnik+miód+lipowy+1200g

Tu akurat link do lipowego. I magiczny zwrot w opisie : "Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w: Mieszanka miodów pochodzących z UE i niepochodzących z UE" , czyli na luzaku chińszczyzna z dodatkiem lipy. I niech ktoś mówi że cena 50PLN za uczciwy miod to dużo.... Niech sobie wcina syrop glukozowo fruktozowy z Chin. Ja z 50PLN za słoik dla obcego nie zejdę

Być może  tak jest. Cena najwyraźniej jest pochodną ceny rynkowej ustalonej przez pszczelarzy na rynku Polskim i jest równaniem w góre dla bogatszych klientów.

Link to comment
Share on other sites

19 minut temu, Tadek11 napisał:

i jest równaniem w góre dla bogatszych klientów.

  I tu jest miejsce do działąnia dla nas. I przez znajomych pocztą pantoflową trzeba docierać do jak największej liczby kupujących miód. Tak aby wiedzieli, czym jest "miód niepochodzący z UE" i nie zapłacili 45 PLN za takie cudo a przyszli do pszczelarza po prawdziwy miód.

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

19 minut temu, mirek. napisał:

jak nie ma kasy to i tak marketowy kupią ,np. żeby dzieciak nie biadolił 

  Tylko jak marketowy po 45PLN to brak kasy na decyzję  gdzie kupić raczej nie wpływa a raczej nieświadomość, że to nie jest miód. Rozumiem Twoje argumenty  gdy ktoś nie mając kasy kupi miód w markecie po 25PLN.

Edited by gajowy
Link to comment
Share on other sites

Ostatnio widziałem w jednym marketów słoik miodu rzepakowego 0,9 za 40 zł. Tylko że to było 0,9 kg a nie 0,9 l ale wielu klientów tego nie odróżnia, tak jak nie widzi różnicy w jakości miodu. Wiele jest jeszcze do zrobienia w tym temacie.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, mirek. napisał:

do du*y masz market sa po 18 zeta

 Dałem 25 dla przykładu. W biedrze kiedyś po 18 zeta widziałem słoik prawie 2 kg. Znajomy nawet kupił, bo był to słoik z ładną szklaną pokrywką na zatrzask druciany. Powiedział, że kupił dla słoika bo w IKEA taki kosztuje prawie tyle samo pusty a on sobie suszone zioła w takim słoju przechowuje.

Edited by gajowy
  • Lubię 2
Link to comment
Share on other sites

Nikt nie panuje nad importem . Miody te sprzedawane są jako polskie. Jest to zjawisko masowe . Miejscowości turystyczne , targowiska  , na południu kraju są zalane miodami  i to nie sprzedają pszczelarze . Ostatnio widziałem miód spadziowy 0,9 l  po 40 zł jeszcze do negocjacji .Jest to dobrze zorganizowana sieć zbytu, tylko co odpowiednie służby na to ? Niech sprzedający poda kraj pochodzenia miodu na etykiecie i to czytelnie , swoje dane , itp. A kraj w pewnym stopniu powinien chronić swój rynek rolny czy przemysłowy .Jestem za wolnym rynkiem , ale w pewnych sytuacjach wymagana jest interwencja , aby się nie obudzić z ręką w ........

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, lalux5 napisał:

.Jestem za wolnym rynkiem , ale w pewnych sytuacjach wymagana jest interwencja , aby się nie obudzić z ręką w ........

 

Zwłaszcza w przypadku towarów o charakterze strategicznym, a takim jest żywność. 
Ja bym chciał pod choinkę taki prezent, żeby ten napis "mieszanka miodów z UE i spoza UE" musiał być napisany taką czcionką, jak "Palenie powoduje raka" na paczce fajek.

Dało się ze szlugami, to z miodem też powinno. ;)

  • Zdezorientowany 2
Link to comment
Share on other sites

22 godziny temu, gajowy napisał:

Powiedział, że kupił dla słoika bo w IKEA taki kosztuje prawie tyle samo pusty a on sobie suszone zioła w takim słoju przechowuje.

To samo miałem w Dino jak jedna klientka kupowała miód w słoiku szklanym z ładnymi drucianymi zamknięciami z gumka uszczelniająca , to powiedziała mi że kupuje dla słoika tylko bo wie że to badziewie nie miód. ? 

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Tadek11 napisał:

To samo miałem w Dino jak jedna klientka kupowała miód w słoiku szklanym z ładnymi drucianymi zamknięciami z gumka uszczelniająca , to powiedziała mi że kupuje dla słoika tylko bo wie że to badziewie nie miód. ? 

Robilem podobnie ale ze słoiczkami na świeczki. Deserek kosztował mniej niż pusty słoiczek. ;)

Link to comment
Share on other sites

W dniu 24.12.2022 o 19:56, Tadek11 napisał:

Nie ten priorytet  szkodliwości społecznej . ?

jakby dobrze poszukać to i parę paragrafów by się znalazło  , tylko chęci nie ma - a żadnych politycznych fruktów też . Włos na głowie staje jak się poczyta dlaczego te ziołomsmrody takie ładne i tanie. Im dalej od miodu tym ładniejszy , ale skoro nikt nie widzi oszustwa w naszych rodzimych ziołosmrodach , to dlaczego prześladować wybiórczo importerów ? Niech pierwszy rzuci kamieniem ...

Sami poczytajcie

Miodowe kłamstwo. Wolelibyście nie wiedzieć tego o miodzie - Onet Gotowanie

Edited by manio
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.