Skocz do zawartości

Welcome to Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Twoja reklama na tym Forum? Kliknij!

Zdjęcie

Wywózka pszczół na pożytek - początki

- - - - -

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

wreichert

wreichert

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 176 postów
  • LokalizacjaLubienia/Opolskie
  • Typ ula:Wielkopolskie

Doświadczenie się udało!!!

Może trochę pomogła pogoda . Rano do 11 padał deszcz więc pszczoły nie latały. Potem wietrznie wiec też mało latały Po południu jakieś pszczoły kręciły się koło tego pustego ula, który postawiłem w miejsce wywiezionego, ale trudno powiedzieć czy były to pszczoły, które wróciły ,czy te z sąsiednich uli. W każdym bądź razie o godzinie 19tej w tym pustym ulu nie było ani jednej pszczoły. Co do rodziny, którą wywiozłem-  to po południu pszczoły nosiły pyłek. Do środka nie zaglądałem . Jutro wywiozę resztę i zostawie u siebie tylko rodzinki - odkłady. Jak jakieś pszczoły wrócą do najwyżej te odkłady zasilą.  

• Słowian i MAZI lubią to

wreichert

wreichert

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 176 postów
  • LokalizacjaLubienia/Opolskie
  • Typ ula:Wielkopolskie

Dzisiaj wywiozłem 5 uli bezpośrednio na pożytek. ( odległość wywózki - 1300-1400m.) Zobaczymy jutro co będzie dalej.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Wolne pszczoły | Twoja reklama w tym miejscu? Skontaktuj się z nami! | Stowarzyszenie "Polanka"