Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Odstojnik do miodu


Recommended Posts

Kupiłem w tym roku na refundację odstojnik 150l z nierdzewki do miodu. I uważam że to był strzał w dziesiątkę. Nie mówiąc już o cenie pomniejszonej o kwotę refundacji , ale o jego funkcjonalność i przydatność przy nalewaniu w słoiki. Połowa mniej roboty i nie trzeba dźwigać ciężkich wiaderek nalewając w słoiki i słoiki przy nalewaniu czyste , nie trzeba ich myć jak to było przy nalewaniu wiaderkiem. Uważam że jak ktoś ma już więcej jak 10 uli to taki nabytek dużo usprawni pracę. Uważam nawet że jest bardziej przydatny jak stół do odsklepiania.

Ciekaw jestem waszych doświadczeń w tej materii.

Pozdrawiam

Tadek

 

Link to comment
Share on other sites

Tadek ja nalewam tak ze wprawilem kilka zaworow w wiadra plastikowe i sloiki mam zawsze czyste, no chyba ze sie zagapie, ale wracajac do odstojnika, jest to bardzo dobre rozwiazanie jeszcze z innego wzgledu. podpowiedzial mi to kolega ze zwiazku, a mianowicie miod jak wiemy a raczej jego kolor zalezy od tego gdzie stoja ule, albo na co aktualnie lataja pszczoly. I ten moj kolega miod rzepakowy po odwirowaniu daje do odstojnika zeby sie wymieszal, potem go kremuje i do sloikow , dzieki temu unika pytam klientow ze kupil dwa soiki rzepaku , a jeden juz skrystaliaowal a drugi nie , albo jeden jest bardziej zolty od drugiego.Tak czy owak jest to bardzo praktyczna rzecz i to bedzie nastepny zakup w mojej pasiece. ;)

Link to comment
Share on other sites

Tadek ja nalewam tak ze wprawilem kilka zaworow w wiadra plastikowe i sloiki mam zawsze czyste, no chyba ze sie zagapie, ale wracajac do odstojnika, jest to bardzo dobre rozwiazanie jeszcze z innego wzgledu. podpowiedzial mi to kolega ze zwiazku, a mianowicie miod jak wiemy a raczej jego kolor zalezy od tego gdzie stoja ule, albo na co aktualnie lataja pszczoly. I ten moj kolega miod rzepakowy po odwirowaniu daje do odstojnika zeby sie wymieszal, potem go kremuje i do sloikow , dzieki temu unika pytam klientow ze kupil dwa soiki rzepaku , a jeden juz skrystaliaowal a drugi nie , albo jeden jest bardziej zolty od drugiego.Tak czy owak jest to bardzo praktyczna rzecz i to bedzie nastepny zakup w mojej pasiece. ;)

Link to comment
Share on other sites

Kupiłem w tym roku na refundację odstojnik 150l z nierdzewki do miodu. I uważam że to był strzał w dziesiątkę. Nie mówiąc już o cenie pomniejszonej o kwotę refundacji , ale o jego funkcjonalność i przydatność przy nalewaniu w słoiki. Połowa mniej roboty i nie trzeba dźwigać ciężkich wiaderek nalewając w słoiki i słoiki przy nalewaniu czyste , nie trzeba ich myć jak to było przy nalewaniu wiaderkiem. Uważam że jak ktoś ma już więcej jak 10 uli to taki nabytek dużo usprawni pracę. Uważam nawet że jest bardziej przydatny jak stół do odsklepiania.

Ciekaw jestem waszych doświadczeń w tej materii.

Pozdrawiam

Tadek

Link to comment
Share on other sites

Wiadro  - 08613033bf3a.jpg

Zawór -

 

55 złotych , atesty do spożywki.

Mam i to , kupiłem kiedyś od  Robiego  takie wiaderka i zamontowałem w nich zaworki , ale to nie to , chociaż na pewno ułatwia sprawę , ale przy większej ilości miodu nie koniecznie ?  Ale finansowo z wiaderkami 33 l z zaworami wychodzi - 4,5 x 55,- zł to wychodzi 247,50- zł,   to połowa kwoty jaką trzeba zapłacić za odstojnik 150 l to bez refundacji .

 

Dla jednych wada dla innych zaleta że w poszczególnych 0iadrach mamy różny miód.Ważne żeby było co wirować B)

Dla mnie mniejsze odstojniki są bardziej poręczne przewieźć z działki do domu itd...

Dla mnie to odstojniki nie służą do przewożenia miodu , robię to wiaderkami plastykowymi po inwercie i w domu przelewam do odstojnika.

Pozdrawiam

Tadek

Link to comment
Share on other sites

Z takiego stołu do odsklepiania z ociekaczem tego roku odzyskałem 11 słoików miodu.Odsklepiny na drugi dzień są prawie suche.Dla mnie jest niezastąpiony :lol: Ciekawe jak  dla innych.  

Co do stołu to będę robił we własnym zakresie , kupiłem już blachę kwasówkę. Dam zdjęcia.

Pozdrawiam

Tadek

Link to comment
Share on other sites

a ja czekam na swój na wiosnę... też z refundacji... nie wyobrażam sobie zlewania miodu z wiaderek do słoika... widziałem co się działo z inwertem...kupa bałaganu i weź tu jeszcze nalej dokładnie :)

Link to comment
Share on other sites

Bo to po palcu trzeba. :D

A gdzie Tadek kupowałeś ?

Odstojnik kupowałem w sklepie łysonia w Radzyminie. A blachę kwasówkę na stół w Itainox Warszawa. Chcę zrobić taki jaki widziałem u jednego z pszczelarza.

Naw%2525C5%252582o%2525C4%252587%2525200

Pozdrawiam Tadek

Link to comment
Share on other sites

Jakbym mógł coś zasugerować .
Skoro będziesz robił sam to zrobisz jak będziesz chciał .
Ja bym proponował dno zrobić ze spadkiem w kierunku zaworu spustowego .
Pod stojakiem do odsklepiania dałbym kratkę , lub jeszcze lepiej wyjmowaną kuwetę perforowaną , żeby odsklepiny mogły odciekać .
Na zdjęciu jest zdaje się wieszak z prętów na odsklepione ramki . To jest dobre , bo stawiane na prętach tak jak w mojej miodarce na bazie stołu do odsklepiania absolutnie się nie sprawdzają .
Ramki jeżdżą po prętach jak po ślizgawce . Wieszak jest ok.

Brak mi na fotce pochylonego odrobinę stojaka w którym odsklepia się ramki .

A korzystając z okazji ...
Jeśli chodzi o wiadra i odstojniki na ich bazie ( którymi ja handlowałem przez dwa lata ) ...
to moja Żona stara się o dotacje na pierwszą swoją firmę  .
Jeśli ją dostanie , to po nowym roku będzie miała w swojej ofercie zarówno wiadra , jak i odstojniki :D 
Ogólnie , to chce zrobić mały internetowy sklepik z akcesoriami dla pszczelarzy .
Czy się uda ... czas pokaże :)
 

Link to comment
Share on other sites

Jakbym mógł coś zasugerować .

Skoro będziesz robił sam to zrobisz jak będziesz chciał .

Ja bym proponował dno zrobić ze spadkiem w kierunku zaworu spustowego .

Pod stojakiem do odsklepiania dałbym kratkę , lub jeszcze lepiej wyjmowaną kuwetę perforowaną , żeby odsklepiny mogły odciekać .

Na zdjęciu jest zdaje się wieszak z prętów na odsklepione ramki . To jest dobre , bo stawiane na prętach tak jak w mojej miodarce na bazie stołu do odsklepiania absolutnie się nie sprawdzają .

Ramki jeżdżą po prętach jak po ślizgawce . Wieszak jest ok.

 

Brak mi na fotce pochylonego odrobinę stojaka w którym odsklepia się ramki .

 

 

 

Pochylenie jest na pewno , i siatka na dnie , dołączam jeszcze dwa zdjęcia , a za stojak służy w lewy roku takie obrotowe ramie - zwrotnica , na której opiera się dolną beleczkę ramki w czasie odsklepiania - przyjrzyj się uważnie.

Naw%2525C5%252582o%2525C4%252587%2525200

Naw%2525C5%252582o%2525C4%252587%2525200

Przy okazji można podejrzeć wykonanie   pracowni do sprzedaży bezpośredniej

Pozdrawiam

Tadek

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

 247,50- zł,   to połowa kwoty jaką trzeba zapłacić za odstojnik 150 l to bez refundacji .

 

Dla mnie to odstojniki nie służą do przewożenia miodu , robię to wiaderkami plastykowymi po inwercie i w domu przelewam do odstojnika.

Pozdrawiam

Tadek

 

Czyli 500 zł za odstojnik 150l z nierdzewki.

Jak ktoś by chciał zaoszczędzić trochę grosza, to za tą kwotę można kupić 4 nowe beczki 150l z atestem do spożywki wraz z zaworami spustowymi.

Oczywiście nierdzewka wygląda ładniej :)

Link to comment
Share on other sites

Firma mojej Żony wystartowała oficjalnie 3 dni temu .
Wiadra  są już zamówione i przyjadą od producenta (Made in Poland) jeszcze przed wigilią.
Będą tańsze niż dotychczas .
Wysyłki wiader rozpoczniemy tuż po świętach .
Odstojniki na bazie tych wiader prawdopodobnie będą dostępne w styczniu .  Przewidywana cena za odstojnik 30-litrowy to  41zł./szt.
http://pasieka24.otwarte24.pl/Opakowania-do-miodu
Dla naszych forumowiczów przy zakupie minimum 12 szt wiader 30l. lub 15szt. wiader 20l. przy wpłacie na konto wysyłka kurierem gratis ! :)

Specjalnie dla Piotra K. po kilku tygodniach ciężkich negocjacji udało mi się wynegocjować  rabat 50% .
Niestety . . .tylko na pierwsze wiadro :D


Nie łączymy w jednej przesyłce wiader o różnych pojemnościach !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.