Skocz do zawartości

Welcome to Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Twoja reklama na tym Forum? Kliknij!

Zdjęcie

Odstojnik do miodu

- - - - -

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
111 odpowiedzi w tym temacie

bogor

bogor

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 360 postów
  • Imię:BOGDAN
  • LokalizacjaWyszków
  • Typ ula:wielkopolskie,warszawskie poszerzane

cytat:

"kolega za kawalerki więc po piniondzach"

głowa boli jak ich nie ma i jak są

(tylko nie tak ulokowane) :D

Wydaje Ci się ,że masz rację i masz rację ,że Ci się wydaje.

Krzyżak

Krzyżak

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 360 postów
  • Imię:Szymon
  • LokalizacjaToruń
  • Typ ula:3/4Langstroth

Szymon pokaż mi gdzie znajdę odstojnik 200 l za 400 zł po refundacji, a do tego w tym roku już bym nie wziął bo wykorzystałem wszystko na przyczepkę, a refundacja coraz mniejsza na poziomie 25-35 % bo coraz więcej chętnych :( więc ile by to naprawdę kosztowało ??

Za 900zł brutto  spokojnie kupisz. Czyli po refundacji 60% cenny netto kosztuje Cię całość 731zł * 40% + 169(Vat) = 461 zł

Dla 61 zł nie chciało by mi się kombinować :) Poza tym taki odstojnik ma w cenie uchyty, dekiel i przeważnie sito. Całość przywieziona pod dom w cenie.

Refundacja  przyczepki i odstojnika to dwa inne programy ARR więc można wziąć i przyczepkę i odstojnik w jednym rozdaniu.

Co do wysokości refundacji to zalezy od koła, są koła gdzie dostaje się 60% są i takie gdzie 35%.

U mnie w tym roku było 50%.

Krzyżak

Krzyżak

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 360 postów
  • LokalizacjaToruń

O tu masz na szybko znaleziony za 699 zł brutto.

https://phbarc.pl/pr...-2-z-uchwytami/

Słowian

Słowian

Guru forumowy

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1345 postów
  • Imię:Łukasz
  • LokalizacjaOsiek/Olkusz
  • Typ ula:Wlkp, Wlkp 18-stki
A to hamy nie powiedzieli mi ze mogę brać sprzęt zresztą pewnie i tak by mnie nie wzieli bo chętnych było a ja przecież wybrałem cala kwotę na przyczepke. Wiem ze osobny bo ja na przyczepke mam 60% a chłopaki na sprzęt 33 chyba.

Krzyżak

Krzyżak

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 360 postów
  • LokalizacjaToruń

A to hamy nie powiedzieli mi ze mogę brać sprzęt zresztą pewnie i tak by mnie nie wzieli bo chętnych było a ja przecież wybrałem cala kwotę na przyczepke. Wiem ze osobny bo ja na przyczepke mam 60% a chłopaki na sprzęt 33 chyba.

Jak to by Cię nie wziąli ? Czy chesz kożystać z jakiegoś programu decydujesz TY i tylko TY. Jeżeli spełniasz warunki ARR czyli masz zarejestrowaną pasiekę i posiadasz odpowiednią ilość rodzin to masz prawo brać udział w programie. Nikt nie ma prawa Ci odmówić. Jak chcą odmówić to poproś żeby tą odmowę dali Ci na piśmie, bo chesz przekazać ją do  ARR. Ciekawe czy nadal będą Ci odmawiać :)

Słowian

Słowian

Guru forumowy

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1345 postów

A to chamy :( , wiem że w tym roku jak ktoś np. w zeszłym brał pełną pulę uli to w tym nie dali nic bo brał w tamtym żeby w tym ktoś inny mógł wziąść

CYNIG

CYNIG

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 133 postów
  • Imię:Tomasz
  • LokalizacjaŁaziska Górne
  • Typ ula:wlkp

Słowian, Twoje koło należy do ŚZP??

Słowian

Słowian

Guru forumowy

• Użytkownicy
  • 1345 postów

Tak koło Wolbrom należy do ŚZP, a co z tego fajnego wynika ?? teraz to i tak już du*a bo podpisywali wszystko 30 stycznia a na bank jeden taki za 900 zł bym wzioł :(

CYNIG

CYNIG

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 133 postów

ano to, że takie obwarowania zostały zrobione na szczeblu Twojego koła.
ŚZP przyjmował bez ograniczeń, oczywiście informując że im więcej pszczelarzy do refundacji tym mniejszy poziom refundacji.

Ten brak limitów na koło nie dotyczy matek i odkładów. Tu regulacje są nieco inne.

Słowian

Słowian

Guru forumowy

• Użytkownicy
  • 1345 postów

Może tak i byś ale myślisz że mój Walerek na taki pomysł wpadł, nie sądze na bank mu nakazali na zjeździe prezesów aby tak zrobić ale nie ważne to coraz bardziej podoba mi się polanka żadnego ulowego i przynajmniej przez ostatnie 4 lata non stop 60 % refundacji,a u nas z roku na rok coraz mniej :(

CYNIG

CYNIG

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 133 postów

Na żadnym zjeździe prezesów o czymś takim nie było mowy. Wiem to z pierwszej ręki jako... uczestnik takowych zjazdów :)

Nie narzekaj, w ŚZP w zeszłym roku poziom refundacji na sprzęt był na poziomie około 58%

Poza tym refundację na sprzęt pszczelarze załątwiali bezpośrednio w ŚZP i koło nic do tego nie miało.

Krzyżak

Krzyżak

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 360 postów
  • LokalizacjaToruń

ano to, że takie obwarowania zostały zrobione na szczeblu Twojego koła.

Żadne koło, stowarzyszenie czy inny podmiot nie ma prawa wprowadzać takich ograniczeń.

Jedynie pszczelarz może się zrzec swojego prawa do złorzenia zamówienia w danym roku.

U mnie w kole też kiedyś były limity i ograniczenia, bo wszyscy się bali i siedzieli  cicho.

Teraz, dzięki między innymi mojej niewypażonej  gębie, nikt już nie próbuje ograniczać praw pszczelarzy. :)

Trza walczyć o swoje a nie dawać się nabijać w butelkę "Prezesom".

CYNIG

CYNIG

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 133 postów

toż to starałem się napisać. Nie było żadnego odgórnego ograniczenia w dostępie do refundacji.
No ale w ramach koła to już sami członkowie muszą sobie robić porządki.

Krzyżak

Krzyżak

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 360 postów
  • LokalizacjaToruń

Niestety ludzie nie znają przepisów i biorą za pewnik to co powie się na zebraniu.

A tam często manipuluje sie informacjami.

daro

daro

SPRAWCA ZAMIESZANIA :)

• Użytkownicy
  • 2832 postów
  • Lokalizacjapodlaskie
  • Typ ula:Dadant

Żadne koło, stowarzyszenie czy inny podmiot nie ma prawa wprowadzać takich ograniczeń.

Jedynie pszczelarz może się zrzec swojego prawa do złorzenia zamówienia w danym roku.

ARR podpisuje umowę z podmiotem ( związkiem) i przydziela kwotę środków na refundację. To jest jedyne ograniczenie , niby bo podmioty przyznają swoim członkom . http://forum.spp-pol...8-kpwp-201617/

Polanka udostępnia publicznie umowy. Można poczytać.

SPRAWCA ZAMIESZANIA :-) Władca Pierścienia

Słowian

Słowian

Guru forumowy

• Użytkownicy
  • 1345 postów

Chłopy macie racje ale co zrobić jak prezes coś takiego proponuje większość się zgadza jak bym zaprotestował że ja np. chcę wziąć znowu 10 uli na refundację jak w zeszłym roku to inni by na mnie krzywo patrzyli i nie opłaca się robić z siebie szui za kilka złotych, jak kraść to miliony jak d... to księżniczki :) , po co ma sobie psuć pozycję i atmosferę w kole, dlatego polanka mi pasuje bo nie znam nikogo prawie i w sumie wisi mi to co inni dostana czy nie, w fizycznym gronie gdzie wszyscy się znają już zachodzą pewne ludzkie reakcje, jak ktoś je jeszcze ma !! .

Ps. dla mnie najlepszym rozwiązaniem byłoby, gdyby moje koło wstąpiło do polanki, stamtąd brać refundacje itd a i tak się spotykać kilka razy w roku na zebraniach robić pieczone na koniec sezonu we wrześniu, jeździć na wycieczki z koła tylko nie wiem czy to jest możliwe?? 

Krzyżak

Krzyżak

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 360 postów
  • LokalizacjaToruń

Najlepszym rozwiązaniem to jest zlikwidować refundację lub niech każdy ją sobie sam załatwia w ARR jak reszta rolników.

Bez pośredników.

daro

daro

SPRAWCA ZAMIESZANIA :)

• Użytkownicy
  • 2832 postów
  • Lokalizacjapodlaskie
  • Typ ula:Dadant

dla mnie najlepszym rozwiązaniem byłoby, gdyby moje koło wstąpiło do polanki, stamtąd brać refundacje itd a i tak się spotykać kilka razy w roku na zebraniach robić pieczone na koniec sezonu we wrześniu, jeździć na wycieczki z koła tylko nie wiem czy to jest możliwe??

Jak najbardziej opłacacie z koła 50 składki za całe koło . Tylko ktoś odpowiedzialny. Zróbcie zebranie w kole i się dogadajcie . Najlepiej do Piotra Prezesa. Powołaj się na mnie to może jakiego plusa złapię . Nazwisko moje znasz . :D

SPRAWCA ZAMIESZANIA :-) Władca Pierścienia

Słowian

Słowian

Guru forumowy

• Użytkownicy
  • 1345 postów

Zobaczę przemyślę, te "głupki" chcą mnie na vice 2smiech.gif wtedy już miałbym coś do powiedzenia ale nie da rady bo nie ogarnę tego wszystkiego, dom, żona, dzieci, budowa, pszczoły i jeszcze działanie w kole nierealne  :( .

ŚZP nie jest zły tylko dla kogoś co sie chce trochę rozwinąć to wkurza mnie to że polanka mając dużo członków ma 60 % refundacji a u nas dadzą 30 a za rok może 20 % co to jest :(.

Najlepiej by było te 70 zł od ula i rób sobie co chcesz, tylko wtedy znając polaków to było by wyciąganie kasy a koła i związki pękały by w szwach, zwłaszcza na papierze, choć cos w ten deseń działa u naszych sąsiadów na południu i jest ok   

Perszing

Perszing

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 130 postów
  • Imię:Patryk
  • LokalizacjaJastrzębie-Zdrój
  • Typ ula:Wielkopolski

Jak by nie było refundacji to i sprzęt by był w lepszych cenach.

• Emik3 lubi to

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Twoja reklama w tym miejscu? Skontaktuj się z nami! | Wolne pszczoły | Ślężańskie Miody