Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Nowe ule z tworzyw sztucznych , co kupić , porównania.


Tadek11

Recommended Posts

Godzinę temu, Nacek napisał:

Krzychu jeżeli brałeś 20 zł to podałeś ilość rodzin.

Chaczyk jest w tym ,  że wymóg agencji to ma być stan pasieki deklarowany  na dzień 30 września który w zamysle zapewne miał odzwierciedlać ilość rodzin zazimowanych na następny sezon , a nie  wcześniej  pół roku w momencie ubiegania sie o zapomogę  ?. Ale oczywiście inerpretacja należy do agencji. ?

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Nacek napisał:

To jest oczywiste że refundacja jest dla producentów sprzętu a nie pszczelarzy. A ile mniej było by zawracania głowy ale z drugiej strony ile ludzi straciło by pracę.

Krzychu jeżeli brałeś 20 zł to podałeś ilość rodzin.

 

Git. Jestem ten co rękę wyciągnął po kasę. Nie zawsze darmową ale w takim niby zamyśle. 

PS. W tym roku nie minął przypadkiem ten termin już? 

 

Edited by Krzychu
Link to comment
Share on other sites

18 godzin temu, Tadek11 napisał:

 bo przecieżnie dostaną pieniędze z UE jak ustapią z kamieniami milowymi  

 Tadziu ja wiem, że Ty wszędzie byś chciał kamienie milowe i jedynie słuszną władzę Romka i Donalda ale muszę Cię wyprostować ....kamienie milowe w tym przypadku nie mają zastosowania. Nie bierzemy kredytu na pomoc dla pszczelarzy... KPO czytaj kredyty i nie tylko idą na inne rzeczy.

I tak już na koniec Panowie może dajcie spokój z tą polityką na forum...bo aż nie chce się tego czytać

  • Lubię 4
  • Zdezorientowany 1
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, kubek33 napisał:

.kamienie milowe w tym przypadku nie mają zastosowania.

Obyś miał rację Jacek ? że dofinansowanie będzie dla pszczelrastwa bez żadnych zmian jak do tej pory.  Polityki w tematach czysto pszczelarskich  staram sie nie zachaczać , to było w Hyde Parku tutaj nie będzie  , ale to jest jak w tym kawale o seksie  

- Przychodzi baba do lekarza i mówi 

- Panie doktorze wszystko kojarzy mi się z seksem

- A brom Pani brała ? 

- Nie jeszcze dzisiaj nie brombrała . 

 Wszystko można skojarzyć z seksem , tak samo jak i z polityką nawet w negatywnym kontekście ?

Link to comment
Share on other sites

W dniu 7.12.2022 o 17:26, Nacek napisał:

Jednościenne robione samemu wychodzą zdecydowanie najtaniej ale ja z świeżo obciętym palcem przez równiarkę ?jestem trochę mało przekonujący aby była to najlepsza opcja. Gotowe styropiany zdecydowanie bezpieczniejsze.

oczywiście ci współczuje tej kastracji

ale co ma to do preferowania uli?

można gotowe kupić jak ktoś pojęcia nie ma o obróbce i BHP

  • Zdezorientowany 2
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, mirek. napisał:

oczywiście ci współczuje tej kastracji

ale co ma to do preferowania uli?

można gotowe kupić jak ktoś pojęcia nie ma o obróbce i BHP

 

Maszyny stolarskie są niebezpieczne. Pomimo lat doświadczenia może Ci odciąć palce. Gdzie tu masz bph jak większość materiału dłońmi podajesz, jak Ci maszyna pociągnie deskę to w ćwierć sekundy palców nie masz. Nawet nie wiesz kiedy. Gdyby wiedział że cos mu się stanie to by to olał. Ludzie pracują sami bo w tym kraju zarabia się ile się zarabia. Najlepiej mieć dwie lewe ręce to nic Ci się nie stanie, bo nic nie robisz - bo nic nie umiesz. <- to zdanie jest takim paradoksem, ukarani zostają ci co chcą zrobić coś i mieć samemu. 

Edited by hurriway
  • Lubię 3
Link to comment
Share on other sites

53 minuty temu, hurriway napisał:

 

Maszyny stolarskie są niebezpieczne. Pomimo lat doświadczenia może Ci odciąć palce. Gdzie tu masz bph jak większość materiału dłońmi podajesz, jak Ci maszyna pociągnie deskę to w ćwierć sekundy palców nie masz. Nawet nie wiesz kiedy. Gdyby wiedział że cos mu się stanie to by to olał. Ludzie pracują sami bo w tym kraju zarabia się ile się zarabia. Najlepiej mieć dwie lewe ręce to nic Ci się nie stanie, bo nic nie robisz - bo nic nie umiesz. <- to zdanie jest takim paradoksem, ukarani zostają ci co chcą zrobić coś i mieć samemu. 

adwokad diabła

pracuje na stacjach 400kv

oczywiście czasami co mniejsze ryzyko mam

albo wiesz co robisz albo tego nie rób

Link to comment
Share on other sites

18 minut temu, mirek. napisał:

mam 55 wiosen i nic nierobie co mi zagraża

Mieńsień piwny i choroby narządu ruchu kręgosłup , biodra itp.  ? To żart oczywięcie Mirek ? i nie bierz tego na serio ?

Z BHP masz rację i tego się trzymajmy , chociaż słowo BHP może też się kojarzyć żle niektórym,  tak jak słowo polityka , z mędrkowaniem itp. ja wole zastapiś słowo BHP słowem wyobraźnia  lub przezorność i wszystko będzie OK. Jak rozmawiałem ze stolarzami mój teściu Śp. był stolarzem , to Ci którzy stracili palce to najcząściej po kielichu i podstawowa zasada po spożyciu w żadnym wypadku nie wolno nic robić na maszynach mechanicznych obojętnie jakich. 

Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, mirek. napisał:

adwokad diabła

pracuje na stacjach 400kv

oczywiście czasami co mniejsze ryzyko mam

albo wiesz co robisz albo tego nie rób

Raczej nóż mi się otwiera jak ktoś głupoty prawi. Wypadki chodzą po ludziach niezależnie od bhp. Zobaczymy jak ci się noga powinie i ktoś ci napisze po ch*j robiłeś jak się nie znasz skoro miałeś wypadek. Mądry po fakcie to każdy jest.

Edited by hurriway
  • Lubię 4
Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, hurriway napisał:

Raczej nóż mi się otwiera jak ktoś głupoty prawi. Wypadki chodzą po ludziach niezależnie od bhp. Zobaczymy jak ci się noga powinie i ktoś ci napisze po ch*j robiłeś jak się nie znasz skoro miałeś wypadek. 

dokładnie jak piszesz

po uj to robiłeś jak nie masz kwalifikaci i pojecia co robisz

ps;

robienie korpusów to nie technologia kospiczna ale pojęcie jakieś trzrba mieć

ja ma pilarkę na silniku  plarki i wszytko na niej robie

Link to comment
Share on other sites

Nie no Panowie dajcie spoko ? Tu chodzi tylko o ekspresję wypowiedzi na forum , czyli o emocjonalne pokazanie własnego punktu widzenia spowodowanego własnymi emocjami.

Nie dajcie się ponieść za bardzo emocjom , bo w sumie obaj macie podobny punkt widzenia  , tylko inaczej to wyrażacie , to tak ja ze szklaną napełnioną do połowy , ktoś powie , że szklanka jest w połowie pełna , a drugi może powiedzieć , że jest w połowie pusta , czyli obaj mają rację .

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, PiotrekF napisał:

Nacek nie jest jedyny

dokładnie nie jest jedyny ja też popełniłem wiele błędów w sztuce

co nie znaczy że styropianowy lepszy od drewnianego z tego tylko powodu

ps i dodam że wraz z wiekiem robię się bardziej ostrożny 

to już chyba starość:P

Edited by mirek.
Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, mirek. napisał:

/.../

co nie znaczy że styropianowy lepszy od drewnianego z tego tylko powodu

 

... może tak , może nie .... to subiektywne oceny.... i nie 'biega' o ten "powód" ....  najlepiej by było: ocenę poprzeć argumentami .... 

Pozdrawiam ?

 

PF

ps ten'świat' wokół nas tak szybko się zmienia.... to 'nowe co idzie' to i pszczół będzie dotyczyło .

Link to comment
Share on other sites

15 godzin temu, PiotrekF napisał:

mirek !

Nacek nie jest jedyny ..... i .... i nawet nie wiesz z jakim stresem trzeba było się 'zmierzyć' i jak bardzo to zmieniło plany życiowe .

DSC_0156.JPG

 

Do wojska już nie wezmą, bo z karabinu nie postrzelasz :P

 

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, Krzychu napisał:

Do wojska już nie wezmą, bo z karabinu nie postrzelasz

U chłopa to nic , taka strata kierowniczego palca u kobiety to tragedia . Trauma i szok do końca zostają . Nigdy tego się nie zapomina .

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Koledzy spokojnie tego palca to tylko kawałeczek, będzie jeszcze z czego postrzelać, (tylko kto da mi karabin?)Chyba zjadła mnie rutyna, przez heblarke przepuściłem tysiące desek ale nigdy mi nie wyrwało drewna z rąk aż do teraz, ze wszystkiego trzeba wyciągać wnioski.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.