Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Dart jako sposób na spędzania wolnego czasu ...


Robi_Robson

Darterzy  

6 members have voted

  1. 1. Czy grasz w darta ?


This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 08.01.2023 at 13:46

Recommended Posts

W zeszłym roku przez przypadek zetknąłem się w Szczytnie z osobami grającymi amatorsko w darta.
I jak to w pandemii bywa ... Zaraziłem się .
Teraz mniej , lub bardziej regularnie grywam rekreacyjnie i w turniejach .
W tych ostatnich jak łatwo się domyślić jako statysta ?
).jpg
Często spotykam przy tarczach graczy-pszczelarzy .
Dlatego chciałbym się zorientować ilu z naszych forumowiczów grywa w darta ?

Pytanie zadaję w pewnym celu ... Ale o tem potem ;)

Link to comment
Share on other sites

W dniu 12.12.2022 o 15:57, Robi_Robson napisał:

Pytanie zadaję w pewnym celu ... Ale o tem potem ;)

Widzę, że temat nie jest popularny w naszych kręgach .
Szkoda .
Za 5 tygodni  w "Królewskim Mieście" odbędzie się duża impreza dla darterów .
Myślałem , że będzie okazja na małą integrację .
No ale chyba nie będzie zainteresowanych ?
Tym bardziej że termin pokrywa się z terminem konferencji w Pszczelej Woli .
Ja w każdym razie wybieram się na turniej. Kupić ? Nie kupić ... Potargować można  ;)

Link to comment
Share on other sites

19 godzin temu, Robi_Robson napisał:

Widzę, że temat nie jest popularny w naszych kręgach .
Szkoda .

  W czasach studenckich trochę w to grałem ale nigdy mnie nie wciągnęło do tego stopnia co moją koleżankę. Ona chodziła na piwo z własnymi lotkami (czy jak się to fachowo nazywa), twierdząc że ma lepsze i bardziej z nimi jest obyta.  A w którym z "Królewskich Miast " będzie ta impreza?

  Co do integracji- może coś zorganizować w innym terminie?  Konferencja w Pszczelej Woli faktycznie stanowi dużą konkurencję dla jakiegokolwiek spotkania w pszczelarskich kręgach. Mi jakoś szybko ta jesień zleciała. Zaraz styczeń, może w lutym zrobić "oblotowe"? Każda okazja dobrą jest...

Edited by gajowy
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Tadek11 napisał:

Nawet nie wiem z czym to się je i na czym to polega ?

przecież widać na zdjęciu : polega na dziurawieniu ściany wokół tarczy , wygrywa ten , którego żona zniesie więcej dziur :) w saloonie .

Tak to przynajmniej wyglądało u mnie , bo jakoś nie było z kim rzucać na trzeźwo , a po wypitce to  i oko pewniejsze i ręka wyluzowana. Tyle , że czasem wychodziło jak temu generałowi w ostatnią środę .... Kiedyś w cyrku był taki numer z nożami rzucanymi w żywą panienkę na wirującej tarczy ( był nawet odcinek 07 zgłoś się) ,  ale to chyba już dla bardziej zaawansowanych , bo oczy rzucającego były zawiązane. Miał oczywiście nie trafić panny , ale im bliżej pięknego ciała tym większe ciary miała widownia.

Tu chyba jednak mniejsze emocje ? W każdym razie ja już ściany naprawiłem , a tarcze wyrzuciłem . Czasem postrzelam w pasiece z wiatrówki do tarcz lub sylwetek uchylnych. Nie pytajcie jakie to sylwetki.

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

12 minut temu, PiotrekF napisał:

?kurde, trochę boję się domyślać .....?..... ale tylko troszkę ...?

 

PF

nie , nic z tego co myślisz :)   ot kaczka czy zwykłe kółko - brzdęknie i obróci się na osi . Fajnie się strzela do puszek po piwie , ale ja tylko butelkowe ... a do butelek nie strzelam bo potem bym boso w szkło wlazł . Po ogrodzie i pasiece na bosaka chodzę . Podobno to zdrowo. Choć chyba na głowę szkodzi , sądząc po WC.

Link to comment
Share on other sites

W dniu 15.12.2022 o 14:19, Robi_Robson napisał:

Ja w każdym razie wybieram się na turniej.

No i d...a .
Ekipa mi się posypała . Kwaterę odwołali i nie jadą . Był komplet, a zostałem sam .
A samemu 700km i to jeszcze pod górkę nieekonomicznie ☹️
Miało być tak pięknie . A wyszło jak zawsze .

Link to comment
Share on other sites

W dniu 16.12.2022 o 21:34, manio napisał:

Po ogrodzie i pasiece na bosaka chodzę . Podobno to zdrowo. Choć chyba na głowę szkodzi , sądząc po WC.

Kiedyś Śp.  Jerzy Waldorff herbu Nabram  , nie wiem czy młodzi wiedzą  o kogo chodzi ? Ciekawa postać ?  , mówił , że na starość to jednym pada na głowę , a drugim na nogi ? Sam chodził z laską i pocieszał się , że to ta druga przypadłość go dopadła na stare lata ?

  • Dziękuję 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Robi_Robson napisał:

No i d...a .
Ekipa mi się posypała . Kwaterę odwołali i nie jadą . Był komplet, a zostałem sam .
A samemu 700km i to jeszcze pod górkę nieekonomicznie ☹️
Miało być tak pięknie . A wyszło jak zawsze .

Grunt to mieć dobrą ekipę , a o nią ostatnio trudno i to z różnych względów ? Pamiętasz tą ekipę z naszego pierwszego zlotu ( spotkania integracyjnego)  , który Jacek pomógł nam zorganizować  ?

Lata lecą , może nie trzeba marnować  czasu na nie sprawdzone układy i projekty i powtórzyć wspomnienia w nadchodzącym roku ? ? Wiem że to nie to samo.

Tylko nie w listopadzie i zimą , lepiej w letniej aurze , ze względów organizacyjnych  ? Może i Pawła udało by się namówić ?????? ?

Link to comment
Share on other sites

16 godzin temu, Tadek11 napisał:

Grunt to mieć dobrą ekipę , a o nią ostatnio trudno i to z różnych względów ? Pamiętasz tą ekipę z naszego pierwszego zlotu ( spotkania integracyjnego)  , który Jacek pomógł nam zorganizować  ?

Lata lecą , może nie trzeba marnować  czasu na nie sprawdzone układy i projekty i powtórzyć wspomnienia w nadchodzącym roku ? ? Wiem że to nie to samo.

Tylko nie w listopadzie i zimą , lepiej w letniej aurze , ze względów organizacyjnych  ? Może i Pawła udało by się namówić ?????? ?

To może w Pszczelej Woli ? :)

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

W dniu 19.12.2022 o 16:13, Tadek11 napisał:

Grunt to mieć dobrą ekipę , a o nią ostatnio trudno i to z różnych względów ? Pamiętasz tą ekipę z naszego pierwszego zlotu ( spotkania integracyjnego)  , który Jacek pomógł nam zorganizować  ?

Lata lecą , może nie trzeba marnować  czasu na nie sprawdzone układy i projekty i powtórzyć wspomnienia w nadchodzącym roku ? ? Wiem że to nie to samo.

Tylko nie w listopadzie i zimą , lepiej w letniej aurze , ze względów organizacyjnych  ? Może i Pawła udało by się namówić ?????? ?

Co mam nie pamiętać . . .
To co było dawno pamiętam wszystko .
To co było wczoraj szybko zapominam .
SKS .

Mam cichą nadzieję, że kiedyś padnie propozycja ze strony Andrzeja ( heineken3 ) .
Ma własną bazę noclegową może zaproponuje nam kiedyś spotkanie integracyjne w swoich domkach nad jeziorem ( Dzierżawionym przez Krzysztofa Daukszewicza ).
Spokojna okolica z Warmii . Na uboczu ...
image (9).jpg
Co ty na to Andrzeju ?
Wiem , że chociaż nie udzielasz się , to czytujesz nasze forum ...

Link to comment
Share on other sites

W dniu 19.12.2022 o 15:52, Tadek11 napisał:

Ciekawa postać ?  , mówił , że na starość to jednym pada na głowę , a drugim na nogi

no i wykrakałeś , z tymi nogami  prezesa prezesów , ale Waldorff do końca był sympatyczny i pięknie mówił , piękną polszczyzną.

 

Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, manio napisał:

no i wykrakałeś , z tymi nogami  prezesa prezesów , ale Waldorff do końca był sympatyczny i pięknie mówił , piękną polszczyzną.

 

 Tak narozrabiał w ostatnim czasie , że uciekł do szpitala i nie odbiera telefonów od nikogo podobno.   ? Jest sporo ludzi których w Świątecznym czasie przyjdzie powspominać i docenić ich wkład w nasze życie w swojej pamięci , w kontraście do dzisiejszych czasów naszych łaskawców i wybawców narodu.

Link to comment
Share on other sites

W dniu 20.12.2022 o 09:09, Turqs napisał:

To może w Pszczelej Woli ? :)

 

Drodzy. 

W sobotę 20 stycznia planujemy zajrzeć do Pszczelej Woli.

Proponuję pogadać o szczegółach, jak możnaby się w tym miejscu i czasie spotkać w gronie forumowiczów nad jakim pstrągiem.

Link to comment
Share on other sites

53 minuty temu, Tadek11 napisał:

Zimą w styczniu ? nie wiem czy to dobry pomysł ? Kulig jaki organizujesz ?

 

W Pszczelej Woli jest wtedy konferencja, na którą ponoć paru luda się wybiera. Ja akurat w piątek będę jeszcze wracał z Mazur, poza tym już wolnych miejsc nie ma, więc na samą konfę pewnie nie wejdę. Ale spotkać się pod budynkiem i wyskoczyć wspólnie na jakieś piwo - jakby kto miał ochotę - to można. Akurat znam bardzo blisko fajne miejsce.

Obok tego miejsca można zobaczyć jedyny chyba egzemplarz ula dziewicy polskiej (jeśli nam się poszczęści), oraz czynny, zasiedlony prekursor ula warszawskiego - ul Lewickiego. Tzw. gratka dla koneserów historii pszczelarstwa.

Co łączy te dwa typy ula - dowiedziałem się niedawno i mogę opowiedzieć na żywo. ;)

Edited by michal79
Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, michal79 napisał:

W Pszczelej Woli jest wtedy konferencja, na którą ponoć paru luda się wybiera. Ja akurat w piątek będę jeszcze wracał z Mazur, poza tym już wolnych miejsc nie ma, więc na samą konfę pewnie nie wejdę. Ale spotkać się pod budynkiem i wyskoczyć wspólnie na jakieś piwo - jakby kto miał ochotę - to można. Akurat znam bardzo blisko fajne miejsce.

Obok tego miejsca można zobaczyć jedyny chyba egzemplarz ula dziewicy polskiej (jeśli nam się poszczęści), oraz czynny, zasiedlony prekursor ula warszawskiego - ul Lewickiego. Tzw. gratka dla koneserów historii pszczelarstwa.

Co łączy te dwa typy ula - dowiedziałem się niedawno i mogę opowiedzieć na żywo. ;)

Nie mam nic przeciwko , ale nie zimą ,  tylko latem , jak słonko świeci i jest letnia pogoda. ?  Zimą to mi się nie chce ruszać w Polskę,  gdzieś ,  w Lubelskie w nieznane mi okolice , bez gwarancji na jakieś w miarę solidne lokum nawet na spędzenie paru godzin w nie wiadomo jakich warunkach , co innego latem , można zmienić zawsze plany i wyskoczyć nawet do Kazimierza i jest ciepło i jest jakaś alternatywa?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.