Skocz do zawartości

Welcome to Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Twoja reklama na tym Forum? Kliknij!

Zdjęcie

Ramka hoffmanowska

- - - - -

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

Tadek11

Tadek11

Guru forumowy

• Pszczelarz Roku 2015
  • 2029 postów
  • LokalizacjaMazowieckie
  • Typ ula:Wielkopolskie z ramką 18 cm

Ja też używam tylko ramek hofmanowskich  chociaż z nimi trochę więcej roboty

https://zapodaj.net/...b4e52e.jpg.htmlhttps://zapodaj.net/...b4e52e.jpg.html

To ramki z ostatniego wirowania nawłoci w tym roku

Uwaga:

Wyrażone  treści w moich postach są wyłącznie moim poglądem i nie oznacza to że narzucam swój pogląd komukolwiek

Każdy ma prawo do swoich poglądów !!!!!!!

Lepiej być głupim z nadzieją , niż beznadziejnie mądrym.

Słowian

Słowian

Guru forumowy

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1326 postów
  • Imię:Łukasz
  • LokalizacjaOsiek/Olkusz
  • Typ ula:Wlkp, Wlkp 18-stki

Tadziu nie za niskie masz te boczki hoffmanowskie?? , nie kładą ci się ramki od dołu ??

Tadek11

Tadek11

Guru forumowy

• Pszczelarz Roku 2015
  • 2029 postów
  • LokalizacjaMazowieckie
  • Typ ula:Wielkopolskie z ramką 18 cm

Tadziu nie za niskie masz te boczki hoffmanowskie?? , nie kładą ci się ramki od dołu ??

Nie.   Przy ramce 18 cm to 4 cm w zupełności wystarczy , a poza tym jest większa przestrzeń komunikacyjna w ulach jak mogą również bokami zmieniać kondygnacje.

Uwaga:

Wyrażone  treści w moich postach są wyłącznie moim poglądem i nie oznacza to że narzucam swój pogląd komukolwiek

Każdy ma prawo do swoich poglądów !!!!!!!

Lepiej być głupim z nadzieją , niż beznadziejnie mądrym.

morzedzungli

morzedzungli

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 286 postów
  • Imię:Karol
  • LokalizacjaSulęcin
  • Typ ula:Wlkp

Ja też robię Hoffmanowsie ale u mnie to około  połowa długości boku zajmuje pogrubienie. Musiałem kupić nawet mocniejszą pilarkę bo te, które mam szybko się grzeją przy wycinaniu hoffmana.

Karol

Nie ma złych pszczelarzy, są tylko źli hodowcy matek.

Robi_Robson

Robi_Robson

Rancho w Kaczej Dolinie

• Pszczelarz Roku 2016
  • 1486 postów
  • Imię:Robert
  • LokalizacjaWarmia - okolice Bisztynka
  • Typ ula:Wielkopolskie

Tylko Robi jak tak na okrągło przy przeglądach szorujesz dłutem te ramki to nie rozdrażniasz sobie pszczół ??, bo u mnie zauważyłem, że jak zaczynam skrobać to się strasznie wściekają, a jak to robisz przy każdym przeglądzie to nie wyobrażam sobie tego 

Ja mam baranki .
Moim to nie przeszkadza .
Zresztą popatrz na ramki ...
Załączony plik  zdjęcie1588.jpg   198,29 KB   0 Ilość pobrań
Czy stare , czy nowe wszystkie czyste .
Oczywiście w środku sezonu , kiedy leżą kraty pomiędzy korpusami , to wiadomo , że krat nie skrobię .
Ale resztę jak tylko czas pozwala .

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ślężańskie Miody | Twoja reklama w tym miejscu? Skontaktuj się z nami! | Wolne pszczoły