Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Czym malować ule drewniane?


Recommended Posts

Hej koledzy może ktoś podpowie czym malować ule drewniane? W sumie to mam jedynie odkładówki i uliki weselne do pomalowania tylko nie wiem czym to umalować żeby wiadomo jak najdłużej posłużyło. Myślałem na olejem lnianym bo nie wiem jakie farby nie zaszkodzą pszczołą. I w sumie też nie wiem czy w środku się opala tylko ule czy też odkładówki i weselne??

Link to comment
Share on other sites

36 minut temu, Pawo2023 napisał:

czym malować ule drewniane?

Ja bym inaczej pytanie postawił ? Jak pomalować żeby były ładne i cieszyły oko pszczelarza i tą naszą szarą rzeczywiśtośći jednocześnie wkomponowywały się w otoczenie stwarzając wrażenia przyjemne  w odbiorze ? i swój osobisty dizajn świadczący o estetyce twórcy . Bo w sumie farby teraz te na zewnątrz na pewno nie zaszkodzą pszczołom żadne farby ogólnie dostepne w handlu teraz.  W środku to inna sprawa i zależy czy ule drewniane czy z tworzyw szczucznych , ale jest o tym sporo tematów archiwalnych  na forum  i na pewno doczytasz pogrzebjąc w historii wstecz.? Osobiście nie znosze widoku cegieł na daszkach i mam taki gust wypaczony z czego inni Koledzy nie moga zrozumieć , jak to cegły na daszku się nie podobają ?? przecież to noramlaka u pszczelarzy. ? i obowiązkowe wyposarzenie pasieki ? 

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, Tadek11 napisał:

Osobiście nie znosze widoku cegieł na daszkach i mam taki gust wypaczony z czego inni Koledzy nie moga zrozumieć , jak to cegły na daszku się nie podobają ?

  Też nie lubię widoku cegieł na daszkach. Co prawda u mnie większość daszków ma spadek na dwie strony więc cegła i tak by nie zdała egzaminu ale "płaskodaszkowe" też mam i one mają klamerki. Koszt raptem koło 6 zeta na daszek.

  Co do malowania- wszystkie ule które robiłem pomalowałem lakierobejcą "altax", tylko dlatego, że była w sklepie budowlanym po sąsiedzku na wyprzedaży za 1/3 normalnej ceny. Pewnie Tadek ma rację, że w chwili obecnej  nie ma na rynku tak toksycznych farb by przy malowaniu zewnątrz mogły szkodzić pszczołom, czy wnikać do miodu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.