Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

pomoc dla pszczelarzy


Recommended Posts

1 godzinę temu, daro napisał:

Zdejmij mocher

OK. Zdjełem ? ciepło mam w domu .?  Ale  agitacji tu nie ma   w tematach pszczelarskich i polityka zaczyna sie wtedy jak zaczyna sie agitacja   , wszystko się z polityką może  skojarzyć , bo skojażenia rządzą się swoimi prawami jakie komuś powstaną w umyśle w danej chwili jak czyta coś  i każdy może o czym innym myśleć i mieć różne skojarzenia indywidualne  , i  rozumiem , że przez  to co obecnie się dzieje wszedzie dookoła nas  i w sprawie  pomocy dla pszczelarzy również ,  niektórzy mogą to tak odbierać niestety , czyli krytykę kojarzyć z polityką rozumując jak  ktoś krytykuje jakąś władzę ,  to znaczy  że chce  władzę   obalić ,  bo jak by mu sie podobala , to by nie krytykowal    , czyli jasne , że politykuje i agituje w celu obalenia władzy ,   kwestia skojarzenia ? Fabuła  i tok myślenia jak dzielach  Gogola ?

Link to comment
Share on other sites

Jest jeszcze jedna ciekawostka, mianowicie na pomoc w postaci pełnego dofinansowania zakupów mogą liczyć pszczelarze do 40 roku życia, pozostali ubiegający się o wsparcie otrzymają procentowy udział w tym, co zostanie z przewidzianego budżetu, tak, że tego...

Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, daro napisał:

Jeśli otwierasz swój rynek i wpuszczasz produkt którego koszty robocizny to miska ryżu to są dwie opcje albo dorzynasz rodzimych producentów albo rekompensujesz im zniżkę ceny produktu . Rolnictwo to drażliwy segment , z wielu powodów . Jak widać dotacje nie spowodowały wzrostu ceny na pszczelarskie produkty .

jak nie jak tak

nie podrożał sprzęt przez dotacje?

Link to comment
Share on other sites

Jak wchodzimy znowu w politykę to ja słyszałem, że wprowadzenie rozliczeń przez ARiMR oraz możliwość rozliczenia przez pszczelarzy indywidualnych ma służyć temu by zaprzestać wszelkiemu mataczeniu pomiędzy kołami pszczelarskimi. Niejednokrotnie słychać było, że młody pszczelarz mając 50 rodzin pszczelich jak chciał się zapisać na listę to powiedziano mu, że już jest zamknięta i pozostaje lista rezerwowa i kwota nie więcej jak 2000 zł, podczas gdy jakiś starszy wyjadacz mając 10 rodzin załatwił sobie poprzez koło np lawetę do przewo, u lub cokolwiek innego wartego ponad 10 tys zł. Ile lat ten młody pszczelarz by się starał jak najszybciej się zapisać tak zawsze mu mówiono, że się spóźnił i nie może wydać więcej niż... Pomimo swojej ilości rodzin:) 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, wawelski napisał:

Jest jeszcze jedna ciekawostka, mianowicie na pomoc w postaci pełnego dofinansowania zakupów mogą liczyć pszczelarze do 40 roku życia, pozostali ubiegający się o wsparcie otrzymają procentowy udział w tym, co zostanie z przewidzianego budżetu, tak, że tego...

To jest potwierdzone czy plotki ? 

Link to comment
Share on other sites

18 godzin temu, Tadek11 napisał:

 

Wytłumacz to 30% społeczeństwa żyjącego na państwowym garnuszku wielbicielom obecnej ekipy  składajacą się przeważnie   z ludzi prostych mało wykształconych nie rozumiejacych zasad  ekonomii  w skali Państwa i każdą zapomogę traktyją  jakby otrzymali od Jarka z jego kieszeni  , a nie od tych z których Państwo wydoiło tą kasę , czyli ciężko pracujących Polaków  i jakieś ochłaby rzuca tym ludziom w postaci czternastek , które i tak  po 6 miesiącach są już tyle warte co przed daniem czternastki , bo infalacja pożera wartościowo siłę nabtwczą tej czternastki cenami w sklepach czy innych usługach za które przychodzi póżniej płacić. Ale oni dostali od Jarka i ksiądz też nakarmiony datkami od władz na Kościoły i ich fundacje  też   każe popierć chrześciajńskie wartości , wiadomo co pod tym sie kryje ?

I mamy to co mamy , dlatego , że tak malo młodych w ogóle ma wszystko w d....e  i  uważa że wybory  to jakiś wymysł masonów czy starych pryków  z telewizora i woli iść na piwo czy pograć na kompie  , i jak wyjasnił to  nasz strateg ,  że  kobiety  nie chcą rodzić dzieci , bo dają w szyję ? i mamy w Polsce najmniejszy wskaźnik urodzin w UE. 

Dtatego w Polsce jest jak jest , jeszcze nie wydostaliśmy sie mentalnie z czasów komuny i oddechu Lenina . 

 

widzę że trochę czytasz nie tylko TVP 

ale niestety młodzi maja racje może nie stu ale 1k masonów nami pomiata

nie chce ci już mieszać w głowie z kosmitami ale poczytaj 

USA  w zeszłym roku miało ujawnić wszystko o kosmitach ale wojna wszyscy sie dobrze bawią oprócz ukrainny

a to co piszesz że 30% mam przekonać szkoda czasu padną w pół roku sami

 

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, mirek. napisał:

USA  w zeszłym roku miało ujawnić wszystko o kosmitach

Chyba wszystkie dotychczasowe postępowania i pracę badawcse nad ich poszukiwaniami 

Link to comment
Share on other sites

W dniu 3.02.2023 o 21:24, Tadek11 napisał:

Ale  agitacji tu nie ma   w tematach pszczelarskich i polityka zaczyna sie wtedy jak zaczyna sie agitacja  

Bzdety  piszesz -

https://pl.wikipedia.org/wiki/Polityka

Tych co poznałem znam poglądy polityczne a Ty je tu prezentujesz , nie rozumie po kiego hrena ? Ja rozumiem że można powiedzieć sp*******j aby gość z utęsknieniem na czekającą go podróż ( dyplomacja ) ale o co zmuszać kogoś do reakcji ?

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

W dniu 4.02.2023 o 08:30, mirek. napisał:

nie podrożał sprzęt przez dotacje?

Nie nie podrożał, minęło wiele czasu i już nie warto trzepać piany , komuś dokazałem że tak się nie stało. I co to ma do cytatu ? Dotacje spowodowały nie dorżnięcie producentów a ich umocnienie na rynku . Czyli się przydały , gdyby nie one wielu dalej gospodarowało by w starych klamotach wirując w starej miodarce .

Link to comment
Share on other sites

W dniu 4.02.2023 o 07:21, wawelski napisał:

Jest jeszcze jedna ciekawostka, mianowicie na pomoc w postaci pełnego dofinansowania zakupów mogą liczyć pszczelarze do 40 roku życia, pozostali ubiegający się o wsparcie otrzymają procentowy udział w tym, co zostanie z przewidzianego budżetu, tak, że tego... 

 

 

Jeszcze raz piszę że to co teraz napiszę to nie polityka ? Byłem dzisiaj na zebraniu pszczelarski i moja Preses Stowarzyszenia Pszczelarskiego potwierdziła

i dzisiaj powiedziala , że rzeczywiście regulaminu udzielania wsparcia przez ARiMR jeszcze nie ma , poza tm co już się ukazało i krążą tylko jakieś ustne ustalenia z narad  w ARiMR  następnie sa one przekazywane pszczelarzom też ustnie i są to te informacje traktowane   jako wytyczne dla zpresesów Kół.  To nie polityka Krzysiek , może  Ci się to kojarzy z polityką to trudno ?  , ale pytam dlaczego nie ma regulaminu udzielanie pomocy przez ARiMR na piśmie ? Rok się zaczął , mamy już luty. 

I rzeczywiście była mowa też o tym , że pierszeństwo do wsparcia mają mieć pszczelarze do 40 roku życia , ale nie ma nic konkretnego na jakich zasadach regulaminowych bo nie ma regulaminu , nie wiedomio nic jak ma to pierszeństwo wyglądać , czy tylko po peselu będą patrzeć ile kto ma lat i temu przyznawać czy po przynależności do organizacji popierającej tradycje chrześcijańskie na przykład  , tylko pytam dlaczego tak się dzieje , że publiczne pieniądze mają zostawać wydawane na buzię i po uważaniu urzędnika ? To jest zaproszenie do korupcji.  

Link to comment
Share on other sites

Wiecie co teraz będzie?

Powiatowi lekarze weterynarii zaobserwują wyjątkowo intensywne rejestrowanie pasiek na dzieci, siostrzeńców, młodsze żony - członków rodzin pszczelarzy. :D

To jeszcze nieszkodliwe. 

Ja się tylko jednego obawiam: że będzie coś analogicznego do tego, co się ze świnkami wydarzyło, pod pretekstem walki ze złą chorobą roznoszoną przez dziki, czy coś.

Pszczelarstwo jest najbardziej zderegulowaną gałęzią produkcji rolnej. Ostatni "zakus" na zmianę tego stanu właśnie czytam. Był rok 1961: socjalistyczna post-stalinowska PRL, "Pszczelarstwo" rozpisuje się o niehigienicznych pasiekach, przewija się wielka chęć uregulowania wszystkim wszystkiego, czyli taką "licencję na broń", tylko że na pszczoły. Ewidencja pożytków, odgórne limity dostawek na wrzosowiska, obowiązkowe zabiegi na kiślicę...

Groźna przecież bardzo choroba, co nie? Kojarzycie? Bez pomocy urzędów nijak pszczoły by tej kiślicy nie przeżyły i byłby "kilogram obywatela mniej"!

Jestem bardzo ciekaw, jak to się potoczyło... Bo w lata 90te weszliśmy tylko z jednym urzędowo zwalczanym patogenem, a pszczoły miał kto chciał, bez łaski. 

Edited by michal79
  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

31 minut temu, michal79 napisał:

Wiecie co teraz będzie?

No i o to chodzi Michał ? Idziesz dobrym tropem ? Każde działanie czy nawet brak  działania ,  to jest jakaś informacja dla umysłu myślącego człowieka i można to analizować i rozlożyć na kilka planów . Jeden paln to jest dla młodego pszczelarza , drugi paln dla lekarza weterynarii , trzeci dla urzędnika udzielającego zapomogi , trzeci dla starszego pszczelarza ponad  40 lat ,  czwatry plan dla ministra który zarządził taką reformę i może jakies inne jeszcze , ale pozostańmy przy tych i niech każdy spróbuje sobie postawić się w roli każdego z tych uczestników w rozdziale pomocy i wypisze sobie na kartce co kto zyska na tych reformach lub na co liczy że zyska na wprowadzeniu tych reform , lub jak odczytuje zamiar wprowadzenia tych reform ? 

Czyli co zyska młody pszczelarz ?

Co zyska weterynaria ? 

Co zyska urzędnik przyznający zapomogę ?

Co zyska stary pszczelarz ?

I co zyska i na co liczy  odpowiedni minister trzymajacy władzę ? Mam nadzieją że minister o polityce nie myśli tylko o pomocy bezstronnej dla pszczelarzy ? Bo to by się kojarzyło z polityką ?

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Tadek11 napisał:

To nie polityka Krzysiek , może  Ci się to kojarzy z polityką

To jest polityka . Jak prosiaczek się nie interesował to zrobili z niego parówki . Można opisać inaczej to samo ?

To co jest teraz robione idzie w dobrym kierunku -zabrania decyzyjności o przyznawaniu publicznych pieniędzy organizacjom , choć uważam że dotacje do pszczół powinny w ich gestii pozostać . To nie jest program dla hobbystów a budowa sektora ( jak ładnie ) zawodowego.

Link to comment
Share on other sites

15 godzin temu, daro napisał:

Jak prosiaczek się nie interesował to zrobili z niego parówki

Darek ? Bo prosiaczka interesował tylko koryto  ? Bez analogii ?

Cytat

To nie jest program dla hobbystów a budowa sektora ( jak ładnie ) zawodowego.

Sektor zawodowy pszczelarzy w Polsce w naszych warunkach klimatycznych jest z góry skazany na niewypał finansowy tych co się nastawią na biznes z miodem z racji konkurencji cenowej miodów  z Krajów o ciepłym klimacie jak Ukraina , Turcja , Chiny i braku ochrony Polskiego rynku przez UE i państwo Polskie , tworzeniem monopoli handlu cukrem , podbijającym ceny cukru przez Spółki Państwowe i  tworzenie sztucznych braków w hurtowniach , bo spółki te mają prawie 40% udział w rynku handlu cukru w Polsce  , mieliśmy to niedawno z cukrem pamiętasz chyba kiedy cena cukru  skoczyła o 100% i więcej  ?, i nie  inwestowanie w badania naukowe nad nowymi lekami dla pszczelarzy i nie ruszanie wielkich sieci handlowych handlujących czym popadnie pod nazwą miód . 

Wyobrażasz sobie pszczelarza Polaka któremu będzie się oplacało prawdziwy miód sprzedawać po 18 zł /kg  Czy taka oplacalność była by dla Ciebie warta zakladania farmy pszczelej na 300 rodzin , może tak weź kredyt hipoteczny to zobaczymy , moż była by oplacalna ale z syropu ryżowego kupionego w Chinach . Chyba że będzie zakaz hodowli pszczół hobbystycznie i  że stworzą sobie takich kilku zawodowych monopolistów , oligarchów i będą im do każdego kg. miodu doplacali z góry 200% do tych 18 zł  zapomogi  ze społecznych pieniądzy podatników. Czyli wrocimy do gospodarki socjalistycznej jak za Gomułki , gdzie wszystkie ceny były z kapelusza ustalane przez władze. 

Cała korzyść z pszczół ma państwo Polskie z zapylania produkcji rolnej którą cięzko obliczyć ale ona jest jeszcze istotna , chociaż już coraz więcej jest różnych odmian modyfikowanych nie wymagających owadów jako zapylaczy. 

Marnie to widzę. 

Link to comment
Share on other sites

19 godzin temu, Tadek11 napisał:

Wyobrażasz sobie pszczelarza Polaka któremu będzie się oplacało prawdziwy miód sprzedawać po 18 zł /kg 

Są tacy . Tu i teraz ale nigdy to nie będzie pomysł na życie dla wielu  . Psy na mnie wieszali na Polance jak twierdziłem że możliwość pomocy w żywej gotówce  istnieje bo rzekomo nie możną . Mój obecny senator twierdził że 20 PLN to grosze . Nikt do dziś nie rozumie że to tak jak but w zamykane drzwi wsadzony przez akwizytora . Ktoś  mądry zadzwonił zapytał . Zapytaj się Robiego o podkarmiaczki w ulach co kupił

Link to comment
Share on other sites

21 godzin temu, michal79 napisał:

Powiatowi lekarze weterynarii zaobserwują wyjątkowo intensywne rejestrowanie pasiek na dzieci, siostrzeńców, młodsze żony - członków rodzin pszczelarzy.

Bzdura i tyle . Jak cos dostajesz to zawsze istnieje ryzyko oszustwa . Tylko to pieniądze nie takie co do sankcji karnej .Jak kraść to miliony jak ... to boginię .

Link to comment
Share on other sites

22 godziny temu, Tadek11 napisał:

Bo prosiaczka interesował tylko koryto

A ja się pytałem czy wziąłeś te dodatkowe  13 , 14 ? Po ciszy sądzę że tak . To tak jak Kali -źle jak Kalemu ukraść krowa , dobrze jak Kali ukraść krowa . Nie  ?

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, daro napisał:

A ja się pytałem czy wziąłeś te dodatkowe  13 , 14 ? Po ciszy sądzę że tak . To tak jak Kali -źle jak Kalemu ukraść krowa , dobrze jak Kali ukraść krowa . Nie  ?

Ja nie wziąłem , bo przelali mi na konto emerytalne i nie miałem żadnego wyboru ? i nie potraktowałem tego jako dar z niebios  czy dar od łaskawcy imiennie na literę J ..... , tylko jako cząściową rekompensate za ukradzione mi pieniądze ,  za bałagan i inflację jakiej się dopuścili . Złodziej jak ukradnie i jak  częśc odda ukradzionych  pieniądzy to dalej jest złodziejem  ,Twoich pieniędzy  również bo inffacja działa na wszystkich i na Ciebie w  cenach sklepowych czy podatkach od benzyny i innych podatkach   , i  jak część Ci zwróci jakiś ochłap , to bierze Ciebie na wspólnika kradzieży chociać dał Ci tak mało z tego co ukradł ledwo grosze  , to  się przyznaje w ten sposób że ukradł  i w tym jest cały problem Darek  i teraz zależy czy się cieszysz z tych pieniędzy i wychwalasz pod niebiosa złodzieja tyko czy potraktujesz to jako częśiowy zwrot ukradzionych pieniędzy , bo złodziej ma w planach jeszczcze okraść następnych  Polaków i bierze Ciebie bierze  jako zakladnika kradzieży na  przyszłość . Nie wiem czy zrozumiales ten wywód Darek  ? ?

Mimo wszysto pozdrawiam Ciebie Darek  bo wiem , że jesteś w porządku Kolega , tylko nie wszystko jeszcze przemyślałeś albo nie masz wystarczającej wiedzy , może z barku czasu lub innych przyczyn mniejsza o to , nie wiem i to mnie nie interesuje ?  . Ale mam nadzieję cały czas na powrót do rzeczywiści ?

Tadek

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Tadek11 napisał:

Ja nie wziąłem , bo przelali mi na konto emerytalne i nie miałem żadnego wyboru 

Zawsze w życiu masz wybór . Odsyłasz do Owsiaka czy na dom dziecka .

 

1 godzinę temu, Tadek11 napisał:

to bierze Ciebie na wspólnika kradzieży

O ! O ! .   Wzięcie pieniędzy od złodzieja czyni Cię wspólnikiem  Nie mnie .

 

1 godzinę temu, Tadek11 napisał:

tylko jako cząściową rekompensate za ukradzione mi pieniądze

Weź nie rozśmieszaj . Jak czegoś nie popierasz to nie uczestniczysz w tym w jakikolwiek sposób .To co piszesz to się nazywa faryzeuszostwo lub obłuda ja tam wolisz  .   Wiesz jam chłop i naprawdę bez różnicy kto dyma mi to nie pasuje . Oba kaczory . Skończ z polityką .

  • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

?

3 godziny temu, daro napisał:

A ja się pytałem czy wziąłeś te dodatkowe  13 , 14 ? Po ciszy sądzę że tak . To tak jak Kali -źle jak Kalemu ukraść krowa , dobrze jak Kali ukraść krowa . Nie  ?

Na tą pierwszą 13-stkę  (888 na rękę - więc jaka tam 13-ta) Tadek sam się 'złożył' ze 'swych emerytur' .... dostał niższą waloryzację świadczeń , niż była prognozowana .

Zamiast poziomu 3,26  na 2,86 . Tym trikiem rząd 'zaoszczędził' kilkaset (przynajmniej) milionów i .... dał jako "trzynastkę".

 

 

 Coraz bardziej mnie ..... zadziwiasz ?.... coraz ........

 

PF

Link to comment
Share on other sites

W dniu 5.02.2023 o 17:59, Tadek11 napisał:

Darek ? Bo prosiaczka interesował tylko koryto  ? Bez analogii ?

Sektor zawodowy pszczelarzy w Polsce w naszych warunkach klimatycznych jest z góry skazany na niewypał finansowy tych co się nastawią na biznes z miodem z racji konkurencji cenowej miodów  z Krajów o ciepłym klimacie jak Ukraina , Turcja , Chiny i braku ochrony Polskiego rynku przez UE i państwo Polskie , tworzeniem monopoli handlu cukrem , podbijającym ceny cukru przez Spółki Państwowe i  tworzenie sztucznych braków w hurtowniach , bo spółki te mają prawie 40% udział w rynku handlu cukru w Polsce  , mieliśmy to niedawno z cukrem pamiętasz chyba kiedy cena cukru  skoczyła o 100% i więcej  ?

Wyobrażasz sobie pszczelarza Polaka któremu będzie się oplacało prawdziwy miód sprzedawać po 18 zł /kg  Czy taka oplacalność była by dla Ciebie warta zakladania farmy pszczelej na 300 rodzin , może tak weź kredyt hipoteczny to zobaczymy , moż była by oplacalna ale z syropu ryżowego kupionego w Chinach . Chyba że będzie zakaz hodowli pszczół hobbystycznie i  że stworzą sobie takich kilku zawodowych monopolistów , oligarchów i będą im do każdego kg. miodu doplacali z góry 200% do tych 18 zł  zapomogi  ze społecznych pieniądzy podatników. Czyli wrocimy do gospodarki socjalistycznej jak za Gomułki , gdzie wszystkie ceny były z kapelusza ustalane przez władze. 

Cała korzyść z pszczół ma państwo Polskie z zapylania produkcji rolnej którą cięzko obliczyć ale ona jest jeszcze istotna , chociaż już coraz więcej jest różnych odmian modyfikowanych nie wymagających owadów jako zapylaczy. 

Marnie to widzę. 

Kurcze Tadek ale scenariusz żeś wymyślił na film kryminalny :D Oligarchowie pszczelarscy :D

Chodziło mi o końcówkę opowieści treści ?

Edited by Krzychu
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

27 minut temu, Krzychu napisał:

Kurcze Tadek ale scenariusz żeś wymyślił na film kryminalny :D Oligarchowie pszczelarscy :D

Krzychu ? Jesteś z młodego pokolenia pszczelarzy ? Masz nadzieję że będzie lepiej ? Ale jak mówią kalsycy , "lepiej już było " w świetle globalizacji  , transportu towarów w najdalszych zakatków ŚWIATA  nie licz że będzie lepiej , w Lidlu był miód Manuka niedawno z Nowej Zelandii i co na to powiesz ? Miód z ciepłych klimatów będzie wypierał nasz Polski ,  y ceną i ilością w handlu a ludzie dają się nabrać na byle co  , dostępne są niby miody,  w żabce , biedronce itp.   byle były tanie  i reklama w mediach opłacanych przez  monopolistów w telewizji  resztę załatwi  ? A głupi lud wsazystko kupi , też z jedynki cytat ?

To nie kryminał  Krzychu , to rzeczywiśtość . Zresztą co Ci będą piasł. ?

Pozdrawiam

Nadzieja umiera ostatnia podobno , zobaczymy po zapomogach , czy coś pomogły pszczelarstwu i postawiły na nogi Polskie Pszczelarstwo  ? 

Link to comment
Share on other sites

Czytam jak buzuje temat .... jakie historie są wymyślane na potrzeby tematu tu i teraz..... przypomnę, że 7 lat temu temat nie istniał bo nie było dopłat, teraz ci co dają są wymyślani od najgorszych a to stwierdzenie "że lepiej już było" rodzi we mnie pytanie KIEDY? bo nie pamiętam kiedy było lepiej = zawsze było żle, za mało, pod górkę albo nie było wcale ...bo pienendzy nie ma...

Tak się zastanawiam....już chyba z 5 lat (poprawcie bo chyba się mylę) kupujemy sprzęt na dotacje i wydaje mi się że nasycenie sprzętu jest już duże - kto chciał to kupił. Prócz tego były programy dające o ile pamiętam 60 tys na rozwój - wielu pszczelarzy z tego skorzystało  a mimo to.......czytaj powyżej...

Polacy naród malkontentów uprawiających czarnowidztwo - zawsze jest źle, zawsze za mało......

A teraz możecie się popastwić nad moim wpisem.....wszak polityki tu nie ma.....

  • Lubię 3
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

23 minuty temu, kubek33 napisał:

Tak się zastanawiam....już chyba z 5 lat (poprawcie bo chyba się mylę) kupujemy sprzęt na dotacje i wydaje mi się że nasycenie sprzętu jest już duże - kto chciał to kupił

Zgadza się Jacku poszesz o malkontentach , ale tak pomysl sobie co się zmieniło na plus a co na mimus pomiędzy tym co było a tym co obecnie . 

Świat idzie z postępem normalka , samochody w każdej rodzinie , dojazd do pasieki łatwy ,  dostępna wiedza pszczelarska online w kominikatorach elektronicznych , pszczelarze młodzi bardzie wykształceni  nasycenie sprzętu pszczelarskiego  jest zdecydowanie większe niż kiedyś , miodarki , topiarki do wosku , nowoczesne ule suszarki do pyłku, nowe linie pszczół bardziej plenne i miodne więcej produkujemy miodu niz kiedyś , ale więcej też importujemy z Chin , Ukrainy iz całego Świata nawet Nowej Zelandii.  Kiedyś było to na mniejszą skalę import miodów z zagranicy   , sieci handlowe ogólnoświatowe  zapewniają dostęp  do miodów marketowych z całego Świata , czy lepsze są od Twojego miodu Jacku ,  sam oceń. To nie malkontenctwo Jacku tylko refleksja i  tylko realna ocena pszczelarstwa Polskiego , bez polityki , Czy sprzedałeś miód w tym roku ? Ja nie . Bo popyt zmalał na miód i dlaczego ?  . Dlaczego ?  Jacku oceń tak dlaczego mniej sprzedajemy my Polscy pszczelarze  chociaz dostajemy zapomogi ? Bez polityki . ?

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.