Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

pomoc dla pszczelarzy


Recommended Posts

Godzinę temu, Tadek11 napisał:

Krzychu ? Jesteś z młodego pokolenia pszczelarzy ? Masz nadzieję że będzie lepiej ? Ale jak mówią kalsycy , "lepiej już było " w świetle globalizacji  , transportu towarów w najdalszych zakatków ŚWIATA  nie licz że będzie lepiej , w Lidlu był miód Manuka niedawno z Nowej Zelandii i co na to powiesz ? Miód z ciepłych klimatów będzie wypierał nasz Polski ,  y ceną i ilością w handlu a ludzie dają się nabrać na byle co  , dostępne są niby miody,  w żabce , biedronce itp.   byle były tanie  i reklama w mediach opłacanych przez  monopolistów w telewizji  resztę załatwi  ? A głupi lud wsazystko kupi , też z jedynki cytat ?

To nie kryminał  Krzychu , to rzeczywiśtość . Zresztą co Ci będą piasł. ?

Pozdrawiam

Nadzieja umiera ostatnia podobno , zobaczymy po zapomogach , czy coś pomogły pszczelarstwu i postawiły na nogi Polskie Pszczelarstwo  ? 

 

Zawsze będę edukował klientów, że miód surowy prosto z pasieki ma w sobie samo zdrowie - a te wszystkie sklepowe czy od pośredników podgrzewane i filtrowane z pyłków - samą glukoze u fruktoze. Wtedy wybierają surowy. 

 

Inni jeszcze reklamują miód jako ten z pasieki bez żadnej chemii i oni dopiero co zarabiają ?

Edited by Krzychu
  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Koledzy żeby nie było że tylko są tu sami malkontenci i na okrągło narzekamy to dobra wiadomość ? Jest szansa że się coś więcej dowiemy o pomocy dla pszczelarzy na ten rok ? I to niedługo bo 18 marca 2023 r ma być organizowana VII Mazowiecka Konferencja Pszczelarska w Cegłowie i współorganizatorem ma być także Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego oraz Nasze Stowarzyszenie Pszczelarzy Ziemi Mińskiej. Z tego co wiem program Konferencji będzie podany później oddzielnym komunikatem , chociaż już są znani wykładowcy , ale sprawy programu są jeszcze w uzgodnieniach.

  W konferencji wezmą udział także przedstawiciele Departamentu Rynków Rolnych Centrali ARiMR, którzy poinformują uczestników o aktualnych programach pomocowych Agencji skierowanych do pszczelarzy. Czyli może coś konkretnego o regulaminie wsparcia się dowiemy.  Cegłów to Miejscowość niedaleko Mińsk Maz . Kto ma blisko i jest zainteresowany to zachęcam do udziału i zarezerwowanie sobie czasu na ten dzień .? Ja się osobiście  wybieram bo nawet blisko mam  pasiekę. ?

https://www.gov.pl/web/arimr/vii-mazowiecka-konferencja-pszczelarska

https://modr.mazowsze.pl/

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Tadek11 napisał:

 Czyli może coś konkretnego o regulaminie wsparcia się dowiemy.  Cegłów to Miejscowość niedaleko Mińsk Maz . Kto ma blisko i jest zainteresowany to zachęcam do udziału i zarezerwowanie sobie czasu na ten dzień .? Ja się osobiście  wybieram bo nawet blisko mam  pasiekę. ?

 

Czekamy na relacje, choć wg mnie nic nowego nie powiedzą bo wszystko jest już wiadomo - dopłaty idą przez ARMiR, w tym roku z 3 działów (brak szkoleń), wnioski składamy przez związek, wysokość dopłat pozostaje bez zmian, jedyna zmiana - preferowani pszczelarze do 40 roku życia. Dopłaty bezpośrednie (50 zł) do ula jak poprzednio - i to będzie sens całej konferencji w temacie wsparcia pszczelarzy.

Moim zdaniem preferowanie pszczelarzy do 40 roku życia nie spowoduje nagłego wzrostu liczby młodych pszczelarzy  - dla młodych bardziej atrakcyjne będą inne programy celowane typowo dla nich.

Link to comment
Share on other sites

W dniu 11.02.2023 o 19:08, Tadek11 napisał:

, Czy sprzedałeś miód w tym roku ?

No  . W listopadzie był koniec z 1200 .Teraz tylko  kolekcjonerskie egzemplarze . Na plenerze byłem 2 razy w koszulce -https://pl.aliexpress.com/item/1005003937419157.html?spm=a2g0o.productlist.main.57.5af2ysMtysMtkT&algo_pvid=d8407156-2edc-46c1-909b-ecfe3834bc5e&algo_exp_id=d8407156-2edc-46c1-909b-ecfe3834bc5e-28&pdp_ext_f={"sku_id"%3A"12000027510866759"}&pdp_npi=3%40dis!PLN!76.52!45.89!!!!!%402100b0d116762308525453991d0714!12000027510866759!sea!PL!0&curPageLogUid=EHOAuY7wDmbV

 

W dniu 11.02.2023 o 19:08, Tadek11 napisał:

Dlaczego ?

No bez polityki ? Dlaczego ja nie mam Ty masz ?

Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, daro napisał:

No  .

Czyli jak większość ? z kim nie rozmawiam z pszczelarzy to słabo w tym roku ze sprzedażą  ?

"No"  po angielsku to w tłumaczeniu na polski oznacza  "nie",  albo "No" - numer . Niektórzy też tak do krowy się zwracają  ?

Link to comment
Share on other sites

W dniu 5.02.2023 o 17:59, Tadek11 napisał:

Wyobrażasz sobie pszczelarza Polaka któremu będzie się oplacało prawdziwy miód sprzedawać po 18 zł /kg

 

18 zł to jeszcze spoko. 

Teraz to już nawet do 13 zł/kg schodzi.... https://sprzedajemy.pl/miod-wielokwiatowy-debniak-2-e30984-nr67270243 

Piękny i pewny ten z oferty nie jest ale... Ta cena spowoduje lawinę kolejnych obniżek "aby się pozbyć" 

To ja wolę chomikować ten miód w wiadrach lub beczkach a swoje sprzedać w pracy co sprzedaję zawsze... 

A jak już będzie cena 2x co cukier to będę zimował pszczoły na miodzie  

Link to comment
Share on other sites

31 minut temu, Krzychu napisał:

 

18 zł to jeszcze spoko. 

Teraz to już nawet do 13 zł/kg schodzi.... https://sprzedajemy.pl/miod-wielokwiatowy-debniak-2-e30984-nr67270243 

Piękny i pewny ten z oferty nie jest ale... Ta cena spowoduje lawinę kolejnych obniżek "aby się pozbyć" 

To ja wolę chomikować ten miód w wiadrach lub beczkach a swoje sprzedać w pracy co sprzedaję zawsze... 

A jak już będzie cena 2x co cukier to będę zimował pszczoły na miodzie  

cukier powoli idzie w dół w hurtowniach. Hurtownicy podobno nie są zainteresowani kupnem miodu od pszczelarzy. 2022 nie był złym rokiem jeśli chodzi o miód wiec i miodu w magazynkach więcej. 

Edited by Turqs
Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, Tadek11 napisał:

Czyli jak większość ? z kim nie rozmawiam z pszczelarzy to słabo w tym roku ze sprzedażą  ?

Oczywiście że tak, najgorzej widziałem u emerytów zamiast po słoiku dla każdego wnuka? i dla siebie, brali mniej o połowę. 60 czy 50 zł za słoik dla emeryta to bardzo duży wydatek zwłaszcza kiedy z emerytury nie wystarcza na czynsz i lekarstwa.

U ludzi pracujących u mnie w firmie było wiele, wiele lepiej oni kupowali tylko troszkę mniej jak przed kryzysem.

Przyjezdni narzekali że strasznie drogi ten miód, bo u nich kupi za 34 zł słoik, ale jednak po namyśle brali.

Ostatecznie mimo narzekań spadziowy poschodził w miarę ok, zostało mi jeszcze mniszka, ale to żaden problem bo tego roku może być słabo to się sprzeda.?    

Link to comment
Share on other sites

23 godziny temu, Tadek11 napisał:

Niektórzy też tak do krowy się zwracają 

Tak się zwraca do konia aby jechał . No i dalej ?

https://sjp.pwn.pl/slowniki/no.html

 

16 godzin temu, piotrpodhale napisał:

To ty kłamiesz .

No . https://www.infor.pl/prawo/prawa-seniora/ubezpieczenia-spoleczne/5447166,13-emerytura-2022-ile-wynosi-netto.html

Bo o reżymowym ZUS nie wspomnę .Mniej qwo wiZji .

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Pierwszą trzynastkę wydałem na kupno odstojnika, było to coś około ośmiuset zł potraktowałem ją jako wsparcie pszczelarztwa?Z drugą się zagapiłem i żona zdążyła ją zagospodarować także nie wiem  ile było?? W 22 r. przypilnowałem i trzynastkę oraz czternastkę przeznaczyłem na wsparcie gastronomiczno-turystycznej gałęzi gospodarki która to w okresie pandemii mocno ucierpiała?było tego dwa razy po tysiąc dwieście.

  • Lubię 3
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Nacek napisał:

Pierwszą trzynastkę wydałem na kupno odstojnika, było to coś około ośmiuset zł potraktowałem ją jako wsparcie pszczelarztwa?Z drugą się zagapiłem i żona zdążyła ją zagospodarować także nie wiem  ile było?? W 22 r. przypilnowałem i trzynastkę oraz czternastkę przeznaczyłem na wsparcie gastronomiczno-turystycznej gałęzi gospodarki która to w okresie pandemii mocno ucierpiała?było tego dwa razy po tysiąc dwieście.

Pomyśl teraz ile byś celów mógł zrealizować więcej za ta czternastki , jak by nie było inflacji ? Inflacja bazowa ( czyli obejmująca tylko środki i usługi konsumpcyjne dla ludności ) w wysokości  20 % zjada czternastkę  w ciągu  pół roku , a w zasadzie jej siłę nabywczą w sklepach   ? Bez polityki  Ignacy , to jest tylko ekonomia ?

Ja trzynastkę wydałem na opony zimowe do samochodu i na paliwo które podrożało do ponad 8 zł/l  i bilans wyszedł na zero . Żona nie ma dostępu do mojego konta , dopiero by to było , bym został w skarpetach ?

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, daro napisał:

Bo o reżymowym ZUS nie wspomnę .Mniej qwo wiZji .

Kłamiesz jak zwykle! Do tego nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Piotr napisał wyraźnie pierwsza trzynastka wynosiła 888 zł netto i to jest prawda. Obudź się i przestań kłamać.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Wracając do tematu - dowiedziałem się ostatnio, że od tego roku idzie zatrzęsienie zmian w dofinansowaniach dla rolników w ARiMR. Rolnicy aby uzyskać za grunty 100% dofinansowań będą musieli na swoich polach uprawnych zostawiać pasy kwietne (tj na zachodzie od dłuższego czasu?) oraz siać poplony. Myślę, że pszczelarzy na tym skorzystają

Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, Krzychu napisał:

Wracając do tematu - dowiedziałem się ostatnio, że od tego roku idzie zatrzęsienie zmian w dofinansowaniach dla rolników w ARiMR. Rolnicy aby uzyskać za grunty 100% dofinansowań będą musieli na swoich polach uprawnych zostawiać pasy kwietne (tj na zachodzie od dłuższego czasu?) oraz siać poplony. Myślę, że pszczelarzy na tym skorzystają

a to ciekawa informacja. Zobaczymy ile z tego wejdzie w życie. Pytanie jaka to będzie dopłata. Czy zainteresuje rolników 

Edited by Turqs
  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, Turqs napisał:

a to ciekawa informacja. Zobaczymy ile z tego wejdzie w życie. Pytanie jaka to będzie dopłata. Czy zainteresuje rolników 

 

Mnie ciekawi bardzo, czy w okresie kwitnienia owych pasów, będą zgodnie z prawem jeździć z opryskami po ustaniu lotów zapylaczy, a nie jak do tej pory "nie ma chwasta, to na pszenicę o 13.00 jazda!".

Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, Turqs napisał:

a to ciekawa informacja. Zobaczymy ile z tego wejdzie w życie. Pytanie jaka to będzie dopłata. Czy zainteresuje rolników 

 

Chodzi o wysokość dopłat takie jakie zawsze są za grunty uprawne - tylko teraz jeśli nie spełnią wymogów z poplonami i pasami kwietnymi to dopłaty będą max. 50% 

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Tadek11 napisał:

Pomyśl teraz ile byś celów mógł zrealizować więcej za ta czternastki , jak by nie było inflacji ?

Lepiej nie, i tak wątroba bolała mnie wystarczająco?widzisz Tadeusz gdybyś przepuścił trzynastkę i czternastkę od razu tak jak ja to przynajmniej nie miał byś rozterek że inflacja zjadła pieniądze? 

 

Na stronie ministerstwa jest projekt odnośnie zasad refundacji, można zgłaszać uwagi.

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, michal79 napisał:

 

Mnie ciekawi bardzo, czy w okresie kwitnienia owych pasów, będą zgodnie z prawem jeździć z opryskami po ustaniu lotów zapylaczy, a nie jak do tej pory "nie ma chwasta, to na pszenicę o 13.00 jazda!".

W zasadzie to wg przepisów już nie mogą, bo te pasy są dedykowane dla zapylaczy. Nie wiem czy też owe pasy mają służyć by nie rozprzestrzeniały się choroby? 

Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, Krzychu napisał:

W zasadzie to wg przepisów już nie mogą, bo te pasy są dedykowane dla zapylaczy. Nie wiem czy też owe pasy mają służyć by nie rozprzestrzeniały się choroby? 

 

Bo choroba wcześniej leciała leciała... a teraz "o ku**a! Pas! Muszę zawracać" ?  ;)

Link to comment
Share on other sites

50 minut temu, michal79 napisał:

 

Bo choroba wcześniej leciała leciała... a teraz "o ku**a! Pas! Muszę zawracać" ?  ;)

Jednak to nieprawda. Ma wzbogacić bioróżnorodność i krajobraz wiejski. Są ściśle określone warunki dla tych pasów kwietnych 

Link to comment
Share on other sites

18 godzin temu, Krzychu napisał:

Wracając do tematu - dowiedziałem się ostatnio, że od tego roku idzie zatrzęsienie zmian w dofinansowaniach dla rolników w ARiMR

Zobaczymy , zapytamy na Konferencji Pszczelarskiej 18 marca przedstawicieli  ARiMR który zapowiedzieli udział coś wspominano o Kowalczyku , że może być , ale to może plotka ? ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.