Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

pomoc dla pszczelarzy


Recommended Posts

3 minuty temu, Tadek11 napisał(a):

Ale Mirek nie o to chodzi , tylko w drugą stronę , Czy spółki rolnicze są adresatem zapomogi dla pszczelarza indywidualnego ? 

Nie sprawdzałem tego. Spółki rolnicze otrzymają dopłaty do gruntów jak rolnik indywidualny. Dopłacie do przezimowanych rodzin bliżej jest do dopłacie do gruntów rolnych niż do zapomogi w MOPS. Dopłata do przezimowanych rodzin ma wesprzeć prowadzenie działalności jaką jest prowadzenie pasieki. Może inaczej. To dopłata do działalności rolniczej a nie wsparcie socjalna. Inaczej nazywało by się dopłata do przezimowania pszczelarza hahaha  

Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, mirek. napisał(a):

tak czytam i nie dowierzam co czytam,mając kilka tysiec pni jest o co walczyć ale taka prostota jak ja do 10 pni to żenada co poponują

Dla Ciebie akurat modne 500+ ;)

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Turqs napisał(a):

Może inaczej. To dopłata do działalności rolniczej a nie wsparcie socjalna. Inaczej nazywało by się dopłata do przezimowania pszczelarza hahaha  

Mirek ja to inaczej odczytuje 😉 Jest rok wyborczy i  raczej aktualny ustawodawca myśli logicznie , pszczelarzy indywidualnych jest więcej jak Spółek rolniczych , więc o kim myślał ? o przezimowaniu pszczela ? Nie  . 

"Ja Ci daję kasiorkę ,  i w domyśle  , dzielę się z Tobą  i chyba okażesz mi wdzięczność w październiku "   😃

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Turqs napisał(a):

Dla Ciebie akurat modne 500+ ;)

powiedział bym ci wal się ciulu ale nie wypada

oczywiście obrażać ciula 

żeby była jasność

nie mierz każdego swoją miarą

Edited by mirek.
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Tadek11 napisał(a):

Mirek ja to inaczej odczytuje 😉 Jest rok wyborczy i  raczej aktualny ustawodawca myśli logicznie , pszczelarzy indywidualnych jest więcej jak Spółek rolniczych , więc o kim myślał ? o przezimowaniu pszczela ? Nie  . 

"Ja Ci daję kasiorkę ,  i w domyśle  , dzielę się z Tobą  i chyba okażesz mi wdzięczność w październiku "   😃

Przecież  każdy wie że to kiełbasa wyporcza. Nawet nie trzeba o tym wspominach. Chodziło mi o to że zgłoszenie pasieki (pomijając już  dotacje) nie jest kłopotliwe i marudzenie pszczelarzy  w mojej ocenie jest przesadne 

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, mirek. napisał(a):

powiedział bym ci wal się ciulu ale nie wypada

oczywiście obrażać ciula 

żeby była jasność

nie mierz każdego swoją miarą

Tak na serio? 

Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, Tadek11 napisał(a):

Ja Ci daję kasiorkę ,  i w domyśle  , dzielę się z Tobą  i chyba okażesz mi wdzięczność w październiku "   😃

 

Jest jeszcze obietnicą obizek stop procentowych od listopada. Kto ma hipotekę ten wie jaki to ciężar w tym momencie. 

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, Krzychu napisał(a):

Jest jeszcze obietnicą obizek stop procentowych od listopada. Kto ma hipotekę ten wie jaki to ciężar w tym momencie

Oni g.... moga zrobic. Stopy p. na całym świecie prawdopodobnie spadną, bo w dłuższej perspektywie za bardzo spowalniają gospodarkę, co może wywołać kryzys już w niepewnych czasach. 

Link to comment
Share on other sites

W dniu 31.03.2023 o 22:07, Turqs napisał(a):

Chodziło mi o to że zgłoszenie pasieki (pomijając już  dotacje) nie jest kłopotliwe i marudzenie pszczelarzy  w mojej ocenie jest przesadne 

Zgłoszenie pieca , opału, uprawy , pasieki , psa  nie jest kłopotliwe , ale czasochłonne  i niczemu nie pomaga . Nie wszyscy mają urząd po nosem i multum czasu na wędrówki po urzędach To tylko mój pogląd.

  • Lubię 4
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, lalux5 napisał(a):

Zgłoszenie pieca , opału, uprawy , pasieki , psa  nie jest kłopotliwe , ale czasochłonne  i niczemu nie pomaga . Nie wszyscy mają urząd po nosem i multum czasu na wędrówki po urzędach To tylko mój pogląd.

dokładnie jak piszesz

i dodatkowo czemu ja mam mieć taki obowiązek a nie urzędnik się umówić w mnie dogonym terminie 

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.