Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

pomoc dla pszczelarzy


Recommended Posts

34 minuty temu, heineken3 napisał:

Od tego roku wnioskować o refundacje można przez organizacje pszczelarskie i indywidualnie w ARiMR. Wymagany jest numer EP nadany przez ARiMR. I to tyle ze mian w sumie  

Link to comment
Share on other sites

23 minuty temu, Turqs napisał:

Od tego roku wnioskować o refundacje można przez organizacje pszczelarskie i indywidualnie w ARiMR. Wymagany jest numer EP nadany przez ARiMR. I to tyle ze mian w sumie  

mam wrażenie,że link nie dotyczy teo tradycyjneo wsparcia kowrowskieo

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, heineken3 napisał:

mam wrażenie,że link nie dotyczy teo tradycyjneo wsparcia kowrowskieo

Nowym jest że zajmuje się tym ARiMR. KOWR już nie istnieje 

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, heineken3 napisał:

now wiadomo-zmienił sie operator,ale myślę,że to działanie nie jest tym tradycyjnym wsparciem

Jest tym tradycyjnym tylko w nowej formie. Co sugeruje Ci że sa to inne środki? 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Krzychu napisał:

Ja w tym roku przez koło złożyłem wniosek, i podobno przez to, że tak późno składam jestem na liście rezerwowych... Jednocześnie mówiąc, że KOWR rozlicza. 

Ktoś chyba nie wyjaśnił tego Tobie. Od tego roku całość przejmuje ARiMR (sprzęt, leki, matki, odkłady, szkolenia) do tej jednostki będą składać wnioski organizacje pszczelarskie i pszczelarze indywidualni. Wspominano, że w tym roku bezpośrednio do ARiMR będzie można wnioskować o sprzęt. Pozostałe tematy nadal przez organizacje pszczelarskie (przynajmniej w tym roku).
Chyba ciągle kombinują jak to ma wyglądać. W styczniu była informacja, że wnioski będzie można składać od 1-15 kwietnia teraz sie pojawiła informacja że od 1 marca. Generalnie bałagan informacyjny. W Twoim przypadku znalazłeś się na liście rezerwowych pewnie tylko w Twoim kole :) coś się chyba nie możesz z ekipą dogadać :) 
ARiMR nie będzie ograniczać ilości złożonych wniosków. Jeśli chętnych będzie więcej to  kwota zostanie podzielona na większą ilość chętnych. 
Do tej pory organizacje ograniczały ilość uczestników właśnie wewnątrz kół po to aby zmieścić się w puli środków aby uczestnik w danym roku otrzymał te maksymalne 60 % refundacji od kwoty netto. Teraz nie wiadomo jak będzie ale wcale nie musi być tak że chętnych będzie ogromna ilość i procent refundacji spadnie.
Jeśli się mylę i ktoś ma rzetelniejsze informację proszę aby mnie poprawił :) 

 

Edited by Turqs
Link to comment
Share on other sites

47 minut temu, Turqs napisał:

Teraz nie wiadomo jak będzie ale wcale nie musi być tak że chętnych będzie ogromna ilość i procent refundacji spadnie.
Jeśli się mylę i ktoś ma rzetelniejsze informację proszę aby mnie poprawił :) 

Dokładnie , tym bardziej , że refundacje nawet na leki mają być tylko,  jak słyszałem ( jeżeli nie , to ktoś mnie poprawi bo ciągle jest mało prawdziwych informacji) tylko dla zarejestrowanych w ARiMR pszczelarzy mających swój numer producenta nadany przez ARiMR oraz mających zarejestrowane sprzedaż bezpośrednią i odebraną pracownie pszczelarską przez PLW nie wspominając już o rejestracji u PLW w związku z ustawą o chorobach zakaźnych . Trzy te rejestracje trzeba będzie mieć podobno żeby otrzymać jakąkolwiek zapomogę . A miało być lepiej ? Ale nie każdy pszczelarz potrzebuje zapomogi więc Krzysiek może masz szanse się załapać na listę dodatkową ? A pszczelarstwo staje się mniej atrakcyjne dla młodych ze względów finansowych a starzy pszczelarze w zasadzie wszystko już  mają oprócz zdrowia ?

Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, Turqs napisał:

Ktoś chyba nie wyjaśnił tego Tobie

Bardziej skłaniałbym się ku temu, że w kole sami nie wiedzieli tego co ja - czyli, że w tym roku ARiMR - i jeszcze nie ma konkretnych decyzji

 

Godzinę temu, Turqs napisał:

coś się chyba nie możesz z ekipą dogadać

Też mi się wydaje, że mnie nie lubią. Swego czasu byłem za bardzo dociekliwy. 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, Tadek11 napisał:

więc Krzysiek może masz szanse się załapać na listę dodatkową ?

Dla mnie ta lista rezerwowa to trochę ściema skoro jeszcze wniosków nie zaczęli przyjmować. A i lista rezerwowa obowiązuje pszczelarzy powyżej 40 roku zycia. Więc sorry, łaski bez. Jesli nie wyjdzie to sam będę wnioskował. 

Link to comment
Share on other sites

21 godzin temu, heineken3 napisał:

mam wrażenie,że link nie dotyczy teo tradycyjneo wsparcia kowrowskieo

https://www.wzpwarszawa.pl/pl/aktualnosci/5/s/pismo-arimr-do-przewodniczacego-ds-pszczelarstwa/id/44/grupa/1/

 

Czyli 15 marca jest planowane OGŁOSZENIE naboru wniosków a 1-15 kwietnia przyjmowanie. A dziś jeszcze nie wiedza na jakich to ma być zasadach hahah 

Edited by Turqs
Link to comment
Share on other sites

10 minut temu, daro napisał:

a ja o źródła poproszę .

 

Moim źródłem informacji jest  Prezes mojego Stowarzyszenia który bywa często w ARiMR i mówiła że oni tam w ARiMR sami , czyli urzędnicy tam pracujący,  nie wiedzą jeszcze jak ma być i czekają na wytyczne od swoich przełożonych którzy też jeszcze nie wiedzą i  jest taka improwizacja w tej sprawie nowelizacji przepisów , pewnie czekają na ostateczne decyzje z ministerstwa rolnictwa od jakiegoś kacyka trzymającego władzę. Ale wstępne ustalenia słowne na naradach takie były , tylko nie przelane na konkretne decyzje . Po prostu jest improwizacja , czyli bałagan. I nawet Mirek to potwierdza pismem powyżej że trawają jeszcze prace nad regulaminem , czyli wiadomości mamy poprawne jak na dzień dzisiejszy , a co oni dalej ustalą to zagadka.

Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, michal79 napisał:

Kocham jak mi ktoś pomaga z moim hobby!

Szkoda że tak długo nie mogą dojść, jak to ma wyglądać. Ale pewnie są bardzo zajęci pracą.

 

No i zaczynasz już Michał łapać o co w tym wszystkim chodzi ? Jak to jest z ta pomocą .

Fakt autentyczny teraz opiszę.

Byłem świadkiem takiego obrazu kiedyś w jakimś magazynie gdzie czekałem na odbiór swojego towaru i przyjechało tam też nasze Wojsko Polski po jakiś towar , czyli sierżant i kilku młodych żołnierzy , którzy mieli pociągnąć po rampie ciężki wózek z towarem do załadunku samochodu i sierżant mówi do młodziaków

- To co może wam pomóc ? ?

Stanął obok i ręce na pasie i komendy krzyczał głośno

- I raz!  ......  I raz !    ...... I raz !

No widzicie jakoś poszło ?

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

13 minut temu, Tadek11 napisał:

 

No i zaczynasz już Michał łapać o co w tym wszystkim chodzi ? Jak to jest z ta pomocą .

Fakt autentyczny teraz opiszę.

Byłem świadkiem takiego obrazu kiedyś w jakimś magazynie gdzie czekałem na odbiór swojego towaru i przyjechało tam też nasze Wojsko Polski po jakiś towar , czyli sierżant i kilku młodych żołnierzy , którzy mieli pociągnąć po rampie ciężki wózek z towarem do załadunku samochodu i sierżant mówi do młodziaków

- To co może wam pomóc ? ?

Stanął obok i ręce na pasie i komendy krzyczał głośno

- I raz!  ......  I raz !    ...... I raz !

No widzicie jakoś poszło ?

 

Zabawne, tylko tutaj to jest troszkę co innego jednak. Niby niuans, ale pomoc urzędu dla pszczelarzy jest przykładem pracochłonnego i skomplikowanego organizacyjnie rozwiązania NIEISTNIEJĄCEGO PROBLEMU. 

Tzn.... oficjalnie. Nieoficjalnie takie działanie rozwiązuje jak najbardziej realny dla zainteresowanych, problem ponownych wyborów. ;)

Natomiast przykład z wojskiem, to przykład powierzchownie śmieszny, ale z głębokim sensem. Podobnie zresztą jak ścielenie łóżka w kant.

Edited by michal79
Link to comment
Share on other sites

27 minut temu, Tadek11 napisał:

Stanął obok i ręce na pasie i komendy krzyczał głośno

- I raz!  ......  I raz !    ...... I raz !

No widzicie jakoś poszło

A to nie pomoc ? W krajach arabskich jest fucha poganiacz , drze ryja , rzuca obelgami , strzela z bicza . Jak odmówili zatrudnienia poganiacza sztauerzy odmówili pracy ,, bo im ciężko się pracuje bez ,,

mi tam pomoc nie potrzebna. Więcej kłopotów niż kasy ,sprzęt mam cały i wolnosciowiec jestem . wolnoć Tomku w swoim domku .

  • Lubię 2
Link to comment
Share on other sites

21 minut temu, michal79 napisał:

Podobnie zresztą jak ścielenie łóżka w kant.

A to przydatna umiejętność . Dryl w wojsku ma określone cele , podobnie jak darcie ryja sierżanta a ćwiczeniach .

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

na spokojnie bez emocji. 
Tak to już u nas bywa. Nie ważne czy dobre czy złe przepisy wszystko trzeba zmieniać dla zasady. Ktoś ma ochotę skorzystać to to zrobi bez większych trudów. Inny nie czuje potrzeby to nie skorzysta i tyle. 
Pierwszy rok będzie bałagan a później sie wyklaruje aż do 2028 ale to za daleka przyszłość...
 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Turqs napisał:

na spokojnie bez emocji. 
Tak to już u nas bywa. Nie ważne czy dobre czy złe przepisy wszystko trzeba zmieniać dla zasady. Ktoś ma ochotę skorzystać to to zrobi bez większych trudów. Inny nie czuje potrzeby to nie skorzysta i tyle. 
Pierwszy rok będzie bałagan a później sie wyklaruje aż do 2028 ale to za daleka przyszłość...
 

A w drugim roku wyjdą nowe reformy i tego czego się nauczyłeś teraz okaże się ta wiedza  nie aktualna za rok , bo będzie zupełnie inaczej ?

Zmieni się władza i będą inne pomysły jak tu "pomóc pszczelarzom" ?

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

obaliliśmy komunę bo dawanie wszystkiego za darmo nam się nie podobało

to jak już jesteśmy w kapitaliźmie to niech każdy zarabia na siebie

a kto żyje na ulicy to MOPS jest od tego

dlatego uważam że każde dotacje prowadzą do patologii

czytaj podwyżek cen za dany produkt

i ty jako zainteresowany nic na tym nie zyskasz tylko się papierków na wypełniasz

  • Lubię 2
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, mirek. napisał:

dlatego uważam że każde dotacje prowadzą do patologii

 

Wytłumacz to 30% społeczeństwa żyjącego na państwowym garnuszku wielbicielom obecnej ekipy  składajacą się przeważnie   z ludzi prostych mało wykształconych nie rozumiejacych zasad  ekonomii  w skali Państwa i każdą zapomogę traktyją  jakby otrzymali od Jarka z jego kieszeni  , a nie od tych z których Państwo wydoiło tą kasę , czyli ciężko pracujących Polaków  i jakieś ochłaby rzuca tym ludziom w postaci czternastek , które i tak  po 6 miesiącach są już tyle warte co przed daniem czternastki , bo infalacja pożera wartościowo siłę nabtwczą tej czternastki cenami w sklepach czy innych usługach za które przychodzi póżniej płacić. Ale oni dostali od Jarka i ksiądz też nakarmiony datkami od władz na Kościoły i ich fundacje  też   każe popierć chrześciajńskie wartości , wiadomo co pod tym sie kryje ?

I mamy to co mamy , dlatego , że tak malo młodych w ogóle ma wszystko w d....e  i  uważa że wybory  to jakiś wymysł masonów czy starych pryków  z telewizora i woli iść na piwo czy pograć na kompie  , i jak wyjasnił to  nasz strateg ,  że  kobiety  nie chcą rodzić dzieci , bo dają w szyję ? i mamy w Polsce najmniejszy wskaźnik urodzin w UE. 

Dtatego w Polsce jest jak jest , jeszcze nie wydostaliśmy sie mentalnie z czasów komuny i oddechu Lenina . 

 

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, mirek. napisał:

dlatego uważam że każde dotacje prowadzą do patologii

czytaj podwyżek cen za dany produkt

Jeśli otwierasz swój rynek i wpuszczasz produkt którego koszty robocizny to miska ryżu to są dwie opcje albo dorzynasz rodzimych producentów albo rekompensujesz im zniżkę ceny produktu . Rolnictwo to drażliwy segment , z wielu powodów . Jak widać dotacje nie spowodowały wzrostu ceny na pszczelarskie produkty .

53 minuty temu, Tadek11 napisał:

Wytłumacz to 30% społeczeństwa żyjącego na państwowym garnuszku

Miało nie być polityki ale odpowiem - jak rycerz z białego konia zsiądzie na tron to co się zmieni ? Bo receptą na niewydolny ZUS było zapierdalanie do śmierci .Ty już na emeryturze , jak rozumiem 13 , 14 oddałeś na Owsiaka ? Jak nie to dlaczego ? Polityka socjalna to nie złodziejstwo i  głupota i nie spodziewam się niczego mądrego .PO nie modernizowało kolei bo wałki ciężkie na tym  . Jakoś Cejrowski nie żyje w Meksyku a USA a w Polsce doi kasę . Jedyny medal pokazuje do usrania .

P.S Komendata głównego policji w normalnym kraju wylali by na zbitą mordę . No ale z PiS , czy PO nigdy nie będziemy normalnym krajem . Jak również z programami wyborczymi z piaskownicy -wiem ale nie powiem , Jarek jest gupi .

 

53 minuty temu, Tadek11 napisał:

Ale oni dostali od Jarka i ksiądz też nakarmiony datkami od władz na Kościoły i ich fundacje  też   każe popierć chrześciajńskie wartości , wiadomo co pod tym się kryje 

A tak się składa że przez 8 lat nie wypowiedziano konkordatu i większość spraw pedofilskich była znana za PO .

I tyle polityki . Raz jeszcze proszę o krztę rozumu , czy tak bardzo chcesz zrobić chlew ? Nie będę się bawił w takie klocki . Jakoś z mej strony nie widać czegoś podobnego . Zdejmij mocher .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.