Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Zabezpieczenie pasiek przed intruzami


Recommended Posts

Inną kwestią jest osoba fizyczna i teren prywatny, a inną supermarket, a jeszcze inną upublicznianie takich nagrań. Ustawa o ochronie danych osobowych nie ma zastosowania do osób fizycznych i tym jak dysponują filmikami w domu. Na swoim terenie możesz stawiać monitoring. Zacytuje Ci tutaj fragment ustawy, na którą się powołałeś.

 

"Art 3a.

1.Ustawy nie stosuje się do:

1) osób fizycznych, które przetwarzają dane wyłącznie w celach osobistych lub domowych,"

Link to comment
Share on other sites

Inną kwestią jest osoba fizyczna i teren prywatny, a inną supermarket, a jeszcze inną upublicznianie takich nagrań. Ustawa o ochronie danych osobowych nie ma zastosowania do osób fizycznych i tym jak dysponują filmikami w domu. Na swoim terenie możesz stawiać monitoring. Zacytuje Ci tutaj fragment ustawy, na którą się powołałeś.

 

"Art 3a.

1.Ustawy nie stosuje się do:

1) osób fizycznych, które przetwarzają dane wyłącznie w celach osobistych lub domowych,"

No i co będziesz się tym zdjęciem delektował z zaciszu rodziny nie mogąc go użyć w poszukiwaniach i pokazać komukolwiek  bo wtedy stajesz się przestępcą i na Ciebie złodziej ma już paragraf.

Nasze prawo nie nadąża za współczesnością , chyba że złodziej będzie Osobą Publiczną ,  posłem , wójtem lub senatorem haha.gif wtedy możesz tych zdjęć użyć, omatko.gif bo taki jest interes publiczny.

Pozdrawiam

Tadek

Link to comment
Share on other sites

O dopuszczeniu dowodu do rozprawy decyduje sędzia. Nie widzę powodu czemu miałby nie dopuścić - chyba, że jest pixeloza i nic nie widać.  To, że nie mamy monitoringu poprawnie uregulowanego prawnie, to inna kwestia. Też mnie bolą sytuacje, w których ze złodzieja robi się ofiara - jak np. w czapę dostanie, przekroczenie obrony koniecznej itp, ale nie można się poddawać :)

 

Na sprawie cywilnej - odzyskanie kasy.

 

Art. 227 KPC

Definicja przedmiotu dowodu Przedmiotem dowodu są fakty mające dla rozstrzygnięcia sprawy istotne znaczenie.

 

Art. 308. § 1. KPC Sąd może dopuścić dowód z filmu, telewizji, fotokopii, fotografii, planów, rysunków oraz płyt lub taśm dźwiękowych i innych przyrządów utrwalających albo przenoszących obrazy lub dźwięki.

Link to comment
Share on other sites

a jak jest monitoring na ulicach pod sklepem czy na stacji paliw to tez jest tabliczka teren prywatny i monitorowany? albo gdyby ktos nagrał cos telefonem? albo jakim prawem ktos mnie nagrywa jak zapierniczam samochodem?  ktos mi zapierniczy z 20 rodzin mam nagranie ale nie miałem tabliczki i nie moge z tym nic zrobic... dla mnie to bzdura

Link to comment
Share on other sites

Wymagania dla systemów CCTV zostały określone w Normie PN EN 50132-7.

Uregulowań prawnych na temat sposobu zapisu, miejsc montażu kamer oraz przetwarzania danych z tych kamer należy doszukiwać się w ustawie z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych jak również w art. 47 i w art. 233 Konstytucji RP. Zastosowanie w tym temacie ma także Dyrektywa 95/46/WE Parlamentu Europejskiego i Rady Europy z dnia 24 października 1995 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w zakresie przetwarzania danych osobowych i swobodnego przepływu tych danych oraz Konwencja nr 108 Rady Europy o ochronie osób w związku z automatycznym przetwarzaniem danych osobowych, sporządzona w Strasburgu w dniu 28 stycznia 1981 r.

Jesteśmy jednak na forum pszczelarskim, a nie forum dla wysoce wyspecjalizowanych specjalistów od zabezpieczeń  i dalsze dyskusje w tym temacie chyba już nic nie wniosą.

Link to comment
Share on other sites

Wymagania dla systemów CCTV zostały określone w Normie PN EN 50132-7.

Uregulowań prawnych na temat sposobu zapisu, miejsc montażu kamer oraz przetwarzania danych z tych kamer należy doszukiwać się w ustawie z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych jak również w art. 47 i w art. 233 Konstytucji RP. Zastosowanie w tym temacie ma także Dyrektywa 95/46/WE Parlamentu Europejskiego i Rady Europy z dnia 24 października 1995 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w zakresie przetwarzania danych osobowych i swobodnego przepływu tych danych oraz Konwencja nr 108 Rady Europy o ochronie osób w związku z automatycznym przetwarzaniem danych osobowych, sporządzona w Strasburgu w dniu 28 stycznia 1981 r.

Jesteśmy jednak na forum pszczelarskim, a nie forum dla wysoce wyspecjalizowanych specjalistów od zabezpieczeń  i dalsze dyskusje w tym temacie chyba już nic nie wniosą.

Posłuchaj tu nam nie chodzi o dyskusję  ze specjalistami od zabezpieczeń tylko o zdrowy rozsądek. Prawo ma służyć ludziom a nie prawnikom , dla których zawiłe i pełne sprzecznych paragrafów prawo jest potrzebne żeby łupić obywateli i w takich sytuacjach zawsze wygra  w sądzie  sprytniejszy biznesmen lub korporacja bo ma większą kasę na opłacenie prawników i  prawnikom w to graj żeby prawo było zawiłe i nieczytelne.Bo tutaj z jednej strony mamy kradzież uli  i wtargnięcie na prywatną posesję,  a z drugiej strony prawo złodzieja do ochrony jego danych osobowych i te prawa są równoważne , a zdrowy rozsądek podpowiada,  że z chwilą jak ktoś wtargnie nocą czy w dzień  na czyjąś posesję bez zgody właściciela i kradnie ule to powinien automatycznie być tych praw do ochrony danych osobowych pozbawiony z racji tego że wkroczył na czyjąś posesję z wyjątkiem oczywiście do ochrony zdjęć o charakterze intymnym zabronionych w innych paragrafach kodeksu. A dyskusja o urządzeniach do ochrony mienia jest jak najbardziej potrzebna tylko trzeba mieć świadomość z ułomności prawa naszego do ich wykorzystania.

Bo jeżeli ja mogę tylko w zaciszu domowym oglądać sobie jak złodziej mi kradnie ule i nie mogę z tym zdjęciem nic zrobić,  to chyba coś jest nie tak i po co mi był ten wydatek na drogi sprzęt ?? Chyba że nasi ustawodawcy lobbują firmy ochroniarskie i celowo nie uchwalają jednoznacznego prawa żeby napędzać firmom ochroniarskim klientów.

Pozdrawiam

Tadek

Link to comment
Share on other sites

Nawiązując do tematu wątku chciałbym zwrócić jeszcze uwagą na i innych intruzów w pasiece , myślę tu o gryzoniach i ptakach lub nawet miśkach ( ukłony dla znawcy zwyczajów miśków Kol. Piotra ( PiotrekF) hi.gif) które też mogą narobić szkód w pasiece. U mnie miśków raczej nie ma ale mam pytanie , czy znacie przypadki narobienia szkód w pasiece przez dziki , których ostatnio przynajmniej u mnie się dużo namnożyło i zimą podchodzą pod zabudowania gospodarskie w poszukiwaniu jedzenia , a tak się składa że mam część pasieki w miejscu nie ogrodzonym i w poprzednią zimę widziałem ślady ( poryte pole} w bliskiej odległości od uli około 30 m i się zastanawiam czy na zimę nie zrobić jakiegoś prowizorycznego ogrodzenia bo takie solidniejsze planuję zrobić dopiero w przyszłym roku .

Pozdrawiam

Tadek

Link to comment
Share on other sites

Tadek11 może wystarczy siatka leśna (są nawet za ~100zł/50metrów + wysyłka) + grubsze stemple budowlane od nadleśnictwa. Jak to masz na uboczu, to i na stałe może zostać :) Kwestia tylko okorowania stempli.  Dodatkowo przy włamaniu na ogrodzone (nawet sznurkiem) masz dużo lepiej na wokandzie, bo jasno dajesz sygnał, że nie życzysz sobie wstępu.

Link to comment
Share on other sites

To wszystko Koledzy nie tak. Mozna się zżymać ale jak mawiał pewien człowiek - wyżej nerek nie podskoczysz. Trzeba wypośrodkować . Ja zawsze stawiałem na sąsiadów , ludzi którzy są blisko. Nie ma  ? Kamerka nagra i po tem długie polaków rozmowy. Sąd sądem ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie. Postawię gówniarza 16 lat do sądu ? Jemu odwaliło , dostanie po du**e , przestanie. Postawię przed sąd najprawdopodobnie zrobię krzywdę na całe życie.

U mnie dziękować Bogu ule nie typowe (łososiowe) , ramka nietypowa w moich terenach .

Nie zapiekajcie się w nienawiści to ślepa droga. ,,Koledze,, pszczelarzowi zrobić szacher macher z miodem , by nikt nie kupił .Dzięki Bogu nigdy nie byłem w sądzie i tak trzeba trzymać. I każdego racja najmojsza.

Link to comment
Share on other sites

Nienawiść :) Tylko skąd ten 16 latek, do emocji tłumu lepiej przemówi 10 latek i zmarnowanie mu życia, może nawet jedyny żywiciel rodziny. A gdyby 32 latek 80 uli na śniegu skopał? A gdyby nawet ten 16 latek 80 uli na śniegu skopał? Też drugi policzek nadstawisz, bo i tak lanie dostanie? :) Co kto woli. Również nigdy nie byłem w sądzie, wole załatwiać swoje sprawy po swojemu, oczywiście zawsze w zgodzie z prawem np. edukująca pogawędka itp :)  Nie bierzesz pod uwagę, że to złodziej może Cię sądzić, bo go "uszkodziłeś", a było nieogrodzone, więc on myślał, że to niczyje :)

Link to comment
Share on other sites

Oj tam , kurw trąca. Pogawędka wychowawcza była. Żyjemy w popapranym kraju , ławiej się bronić niż atakować . Lanie dostanie  - 10 latek , 32 latek i 60 latek . Zalezy tylko od kogo. :D
Zalezy który policzek , górny , dolny ? :D

Postaw kogokolwiek przed sąd i zobaczysz Golgotę .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.