Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Krainka Prima - opracowanie Mazi 27.02.2017


Paweł

Recommended Posts

Krainka Prima
Wyprowadzona z krainek niemieckich i Sklenarów - wyhodowana prze Panią Marię Gembala. Pszczoły jasno ubarwione, mało ruchliwe, silnie trzymające się plastrów i bardzo łagodne. Linia o bardzo dobrej dynamice rozwoju wiosennego, tworząca silne rodziny. Charakteryzuje ją bardzo dobra miodność i wykorzystywanie pożytków w ciągu całego sezonu. Ograniczanie matek w czerwieniu następuje już na pożytkach wczesnych. Nierojliwe. Zimują bardzo dobrze.
Prima (Gembala) = NieSka (Loc) = 3-linie

 

"Jest tak był pan Loc i miał nieske i alpejke w sprzedaży, pani Gembala odeszła i zaczeła sprzedawać matki na własną ręke i musiała wprowadzić swoje nazwy więc masz prime i geme." Cytat z Ambrozji...
I opinie w znacznej mierze przychylne dla matek od Pani Gembala i krytyczne jeśli chodzi o Pana Loca.

 

W przyszłym sezonie sam sprawdzę - już postanowione - kupię po 6 matek jednodniówek Prima od Pani Gembalowej i Pana Loca i zobaczymy...

 

Hodowcy:
1. Pasieka Mellifera Maria Gembala - twórca linii
Żelków Kolonia,
ul. Akacjowa 57
Siedlce
mazowieckie
08-110 Siedlce

 

email: biuro@pasiekamellifera.com
Tel.: +48 25 633 51 06
Tel. GSM: +48 607 695 247

 

Nabyłem w tym roku matki jednodniówki i inseminowane - dla siebie i kolegi.
U mnie rodzina z matką inseminowaną dała najwięcej miodu gryczano - lipowego, jednodniówkę chciały wymienić, ale zapobiegłem.
Kolega nazwał je pechowymi, trafiła się trutówka wśród inseminowanych, coś z jednodniówek zniknęło - generalnie nie zachwyciły.
W przyszłym roku zamierzam zrobić około 5 odkładów majowych na matkach Prima z Pasieki Mellifera.
W internecie jest dużo pochlebnych opinii, ale też uwagi o skłonności do cichej wymiany matek... U mnie też ten problem się pojawił z matką inseminowaną.

 

2.Gospodarstwo Pasieczne Tomasz Strzyż
Kwiatkowice 42 a
59-230 Prochowice
tel. 076 7592000

 

Kupiłem od tego hodowcy 2 matki NU w sierpniu i poddałem do odkładów sierpniowych...
W tej chwili mogę powiedzieć jedno - szybciutko podjęły czerwienie i cieszą oko wyglądem - wzorcowo chodzą po ramkach duże, dostojne i spokojne - dobrze rokują 🙂

 

3. Ewa Toporkiewicz
Os. Janka Krasickiego 2c/17
82 - 440 Dzierzgoń
tel. 608 53 48 84

 

4. GOSPODARSTWO PASIECZNE SŁAWOMIR LEWKOWICZ Przedmieście Różanieckie 5, 23-420 Tarnogród, tel. (0) 607-733-804

 

5. Pasieka Marcinkowscy mgr inż. Leszek Marcinkowski
Kruszewnia ul. Widokowa 19
62-020 Swarzędz
tel. 603 465 022, 603 514 611

 

6. PASIEKA HODOWLANA Henryk Marszałek
ul. 5-go Marca 8b/2, 72-410 Wysoka Kamieńska
tel./fax. (0)91 383-20-67, tel. pasieka (0)91 382-90-49, kom. (0) 603-743-819

Link to comment
Share on other sites

  • Paweł featured this topic
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.