Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Charakter pszczelarzy


Recommended Posts

Zastanawia mnie jacy ludzie wybierają specyficzne zajęcie pszczelarstwa. Obserwując pszczelarzy dochodzę do wniosku, że przeważają typy 4 i 7 w enneagramie.

Poświęćcie chwilę na wypełnienie testu np na stronie http://www.enneagram.pl/ i podzielcie się swoim typem charakteru.

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 odkładów w 6 dni :-)

To ja chyba jestem lepszy bo wyszlo mi 9w8, czyli idac  tokiem rozumowania maziego 9 odkladow w 8dni, ale czy to jest dobry wynik, jak jest z czego to i da sie 9w1 :D .Wracajac do pytania Mikolaja mysle ze dzis to zycie weryfikuje kto zostac moze pszczelarzem (alergia i strach przed uzadleniem), a po za tym to tacy sami ludzi jak reszta. Zawod pszczelarza nie ma juz takiego zaufania jak dawniej, kiedy to pszczelarze z racji wykonywanego zawodu byli lawnikami  i nie musieli skladac przysiegi. 

Link to comment
Share on other sites

Największa wadą charakteru dla pszczół jest jak pszczelarz jest chytry , Inne wady charakteru im nie przeszkadzają, za to współmałżonkowi i domownikom owszem plask.gif

Pozdrawiam

Tadek

 

Tzn. że jak za drogo sprzedaje się miód to Pszczółkom się to nie podoba? :wacko: 

Jednak prawdę chyba mawiali starsi Górale, że na Hobby to się człowiek nie dorobi :lol:

Link to comment
Share on other sites

Tzn. że jak za drogo sprzedaje się miód to Pszczółkom się to nie podoba? :wacko: 

Jednak prawdę chyba mawiali starsi Górale, że na Hobby to się człowiek nie dorobi :lol:

Ondrej , Tadkowi raczej chodzilo o to ze chytry pszczelarz wybierze miod z nadstawki i gniazda do zera i dla niego wazny jest zysk a nie dobro pszczol, a to za ile ty sprzedaz sloik miodu to twoja sprawa. Jak masz klientow ktorzy dadza za sloiczek 100zl to dlaczego nie. Jak to sie mowi : "  a kto bogatemu zabroni"  :D  :D  :D  :D  :D  :D

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Ondrej , Tadkowi raczej chodzilo o to ze chytry pszczelarz wybierze miod z nadstawki i gniazda do zera i dla niego wazny jest zysk a nie dobro pszczol, a to za ile ty sprzedaz sloik miodu to twoja sprawa. Jak masz klientow ktorzy dadza za sloiczek 100zl to dlaczego nie. Jak to sie mowi : "  a kto bogatemu zabroni"  :D  :D  :D  :D  :D  :D

 

Tak domyśliłem się ale tak sobie pozwoliłem zażartować dla humoru :D

Wiem że zdarzają się tacy co potrafią wybrać wszystko, a potem nawet pszczołom nie dadzą cukru żeby odrobiły straty i dziwią się że im pszczoły nie przezimowały.

A co do charakteru wszystkich pszczelarzy to  jest jeden wspólny mianownik według mnie chyba każdy pszczelarz lubi przyrodę i ekologię. Bo nie spotkałem pszczelarza, który by nie lubił przyrody, a drugi wspólny mianownik to każdy chyba jak jedzie drogą przez nowe okolice to patrzy jakie są pożytki, czy lepsze czy gorsze niż w jego stronach, przynajmniej ja tak mam.

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Ja mam typ 8.

Prosiłbym moderatora o usunięcie niezwiązanych z tematem enneagramu postów.

 

Pawle 7w6 oznacza, że jako 7 jesteś osobą wyrachowaną, dwulicową, niczego nie robisz z przypadku, kontakty z drugim człowiekiem na zasadzie własnej korzyści. Na zewnątrz jesteś twardą osobą, wewnątrz słaby charakter. 7 to także dusza towarzystwa. 6 to koleżeństwo. Do tego dochodzi jeszcze nastrój chory / neutralny / zdrowy - te 3 okresy w życiu człowieka całkowicie potrafią go zmienić.

 

Mazi typ 1 to Pan Idealny. Na pszczelarza wymarzony charakter.

 

Dudi 2w1 bardzo pomocna i oddana innym osoba. Rzadko spotyka się mężczyzn z tym charakterem.

 

Sokmir 9w8 rozjemca unikasz konfliktów chociaż 8 ma zadatki na konflikty.

 

Tadek nie pochwalisz się swoim typem. Stawiam na 7.

 

Robi stawiam na 4

 

Joanna stawiam na 3

 

PiotrPodhale trudno powiedzieć na pewno nie 7 ani 3, ani 4, ani 5. Obstawiam 1 lub 6 lub 8 lub 9.

Link to comment
Share on other sites

Niech Ci będzie i 7 bo zresztą siódemkę uważam za szczęśliwą liczbę i nawet mieszkam w domu o numerze 7.

Wybacz , ale nigdy nie wierzyłem w żadne horoskopy jak i nigdy nie grałem w totolotka.

Pozdrawiam

Tadek

Link to comment
Share on other sites

No niestety nie .

Wychodzi , że jestem przeciwieństwem Jurka :D

Wyszło mi "Twój typ to : 1w2"

Robert Ty moim przeciwieństwem? Chyba jeżeli chodzi o owłosienie 2smiech.gif tutaj się z Tobą zgodzę. Nijak się ma moja łysa glaca do Twojej szopy i brody 2smiech.gif

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Tadek Enneagram to nie jest żaden horoskop tylko cała prawda o Twoim / moim i pozostałych ludzi charakterze. Nie znam Cie nie widziałem nigdy nie rozmawiałem na żywo, jedynie z postów na forum wiem jakm jesteś typem człowieka i czego mogę się po Tobie spodziewać :-D

"7" Siódemka to ostatni typ w grupie reagującej strachem na problemy.

Link to comment
Share on other sites

Mnie się siódemka dalej podoba i nie mam zmienić adresu zamieszkania. nieee.gifhihi.gif Mam tylko nadzieje że nie jestem typem shuriken.gif z pod ciemnej gwiazdy w Twoim mniemaniu,  a zresztą etam.gifoceniaj sobie ludzi jak chcesz , mnie życie nauczyło jak złudne są tak powierzchowne oceny.

 

Pozdrawiam

Tadek

Link to comment
Share on other sites

Ja tez sceptycznie podchodze do takich testow, poniewaz mysle ze czesto odpowiadamy tak jakim czlowiekiem bysmy chcieli byc ,a nie tak jakim czlowiekiem jestesmy, a po za tym pytania jak zwykle sa tendencyjne  B) . Jak to mowila moja babcia beczka soli nie wystarczy zeby poznac drugiego czlowieka ;)                        pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Sok mir ja też do momentu zetknięcia się z tą nauką myślałem, że zjesz beczkę soli i nie poznasz człowieka. Na wspomnianej stronie czytamy :

 

"Naranjo "przetłumaczył" tą naukę na język współczesnej psychologi i we wczesnych latach 70-tych przedstawił ją na forum psychologów w Ameryce Północnej."

 

"Enneagram stał się narzędziem badania osobowości używanym również w wielkich korporacjach. Opracowany przez Uniwersytet Stanforda system jest używany w takich firmach jak (podane za zagranicznym wydaniem Newsweek) Motorola, Marriott, Silicon Graphics czy nawet przez Pocztę Stanów Zjednoczonych."

 

Tu nie chodzi o to czy ktoś jest cholerykiem czy flegmatykiem. Tu chodzi o sens i motywację działania każdego z nas. Jednych kręci kasa, innych chęć pomagania drugiej osobie, innym szpan i wyróżnienie w towarzystwie. Jedni dochodzą w  życiu uczciwie do celu inni po trupach. Opisane 9 typów charakterów ludzkich w połączeniu np z 9w8 czy 2w1 daje 9x8=72 charakterów do tego x 3 /czyli charakter zdrowy neutralny chory/ daje 216 kombinacji.

Poznasz "E" poznasz człowieka tzn motywacje jego działania. Dlaczego zachodnie korporacje korzystają w rekrutacji z "E". Odpowiedź jest prosta zamiast przez "X" czasu poznawać przyszłego pracownika można go z miejsca skreślić lub zatrudnić na danym stanowisku. Przykład? Pielęgniarka idealny typ to Jedynka lub Dwójka. W żadnym wypadku Siódemka. Kierownik idealny typ 7 lub 8 , w żadnym wypadku Dwójka czy Czwórka bujająca w obłokach.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

A mnie wyszło 8 w 7 i wcale mnie nie cieszy fakt, że nawet test  twierdzi ,że nie nadaję się do siedzenia pod nikogo pantoflem. Pocieszam się tym że ten rocznik tak ma, a póki jesteśmy zadowoleni z tego kim jesteśmy to czy ważne jak to nazwiemy?....

Link to comment
Share on other sites

Mikołaj słuchaj niech te testy będą najlepsze w Twoim mniemaniu , ale mnie życie nauczyło żeby nie pokazywać całej du*y jak nie musisz , nie wiem może kobiety to potwierdzą ?? ale wiem ile krzywdy mogą zrobić takie powierzchowne oceny jeżeli komuś przypnie się jakąś łatkę , to ta łatka pozostaje na całe życie,  nawet jak taki test robiłeś dla zgrywu i niechlujnie ,  bo nie miałeś na ten test odpowiedniej motywacji i ochoty , może  na tym forum to nie jest szkodliwe , ale w takich korporacjach na które się powołujesz - to tak !!!! Tak się składa że pracowałem w jednej z takich korporacji zanim przeszedłem na wcześniejszą emeryturę i uczestniczyłem w ich szkoleniach i testach i powiem Ci , że taki test ma się nijak do rzetelnej oceny pracownika , na jego podstawie można tylko wstępnie zakwalifikować jakichś pracowników , ale nie można wystawić świadectwa ,że ktoś się nadaje albo nie. Nie wiem może jesteś z wykształcenia psychologiem , ja nim nie jestem , ale mam swój rozum , pamiętaj że każda tako ocena kogoś szufladkuje i upraszcza jego osobowość , a dobry psycholog powinien umieć ocenić człowieka w 80% podczas rozmowy kwalifikacyjnej a te testy to tylko jako sito jeżeli jest dużo chętnych. A tak naprawdę to powiem Ci że te testy to o du**ę potłuc bo w takich korporacjach liczą się głównie znajomości i kumoterstwo , i kto jest przez kogo rekomendowany !!!

Pozdrawiam

Tadek

Link to comment
Share on other sites

Tadeusz, nie spinaj się tak. Trochę zabawy i luzu nie zaszkodzi, nie będziemy pisać tylko o pszczołach, bo stanie się tu bardzo nudno i monotonnie. Powiem Wam tylko ,że właśnie zrobiliśmy tak dla żartów test dla pary i oboje popłakaliśmy się ze śmiechu. Można by charakterystykę spokojnie jako naszą biografię podpiąć, więc może i coś w tym jest.....

Link to comment
Share on other sites

Jeśli pozwolicie .... zacytuję :

 "... przez ponad sto lat historii tego ula (ul ramkowy) nasi pszczelarze stworzyli dosłownie dziesiątki typów uli, usiłując je zaszczepić na szerszym gruncie. A ile przy tym było hałasu, swarów i polemik. W tej dziedzinie wynalazczości kwitła bowiem u nas wyjątkowo silna rywalizacja, przybierając nieraz formy kuriozalne, a nieraz wręcz niesympatyczne. Nawet najwybitniejsi pasiecznicy - może tylko z wyjątkiem - Jana Dzierżona i jeszcze kilku innych - nie byli wolni od złośliwości czy wręcz wrogości wobec innych pasieczników-pomysłodawców. W początkach XX wieku krążyła opinia jednego z najwybitniejszych ówczesnych propagatorów nowoczesnej wiedzy pszczelarskiej, iż  część pasieczników przejęła od swoich pszczół wyłącznie ideę żądliwości"

 .... bo jakoś tak mi się to przypomniało .... "Charakter pszczelarzy"

;)

PF

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.