Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Projekt "Bzykająca Przyczepka - edukuje"


Recommended Posts

Minęły 4 dni. Narazie udało się zebrać 455 zł, w tym jest też zasługa Piotra :D

Nie uszedł też mojej uwadze w statystykach pewien link z forum Polanki. Co prawda pozostał on bez komentarza, ale Daro naprawdę wielkie dzięki za udostępnienie projektu :D

Rozesłałem maile po firmach pszczelarskich i zobaczymy jaki będzie odzew :D Może ktoś się znajdzie kto postanowi jakoś wspomóc projekt :D

 

Ps. Ktoś to w ogóle czyta? :rolleyes::ph34r::blink:

Link to comment
Share on other sites

Minęły 4 dni. Narazie udało się zebrać 455 zł, w tym jest też zasługa Piotra :D

Nie uszedł też mojej uwadze w statystykach pewien link z forum Polanki. Co prawda pozostał on bez komentarza, ale Daro naprawdę wielkie dzięki za udostępnienie projektu :D

Rozesłałem maile po firmach pszczelarskich i zobaczymy jaki będzie odzew :D Może ktoś się znajdzie kto postanowi jakoś wspomóc projekt :D

 

Ps. Ktoś to w ogóle czyta? :rolleyes::ph34r::blink:

Będzie gitara nie pękaj :rolleyes:63dancer.gif

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

A no skoro trzymacie kciuki i czytacie to powiem wam że coś tam powoli się dzieje i widać że to forum też śledzi projekt, bo codziennie jest około 5-6 wejść właśnie z stąd :D

Narazie jest 730 zł co nie jest złym wynikiem biorąc pod uwagę fakt że jest przed świętami i minęło dopiero 7 dni :D

 

Co do miodu pitnego to macie nosa :D Dzisiaj rocznego trójniaka zlewałem. Przy pierwszym ściągnięciu był słodki a teraz coś się zbiesił i jest mniej słodki, a szkoda bo dla kobitek robiłem :D

Link to comment
Share on other sites

HURRRA! Właśnie pękło pierwsze 1000 zł i to za sprawą pszczelarza, który kupił jeden z moich uli :D

Wychodzi na to że mam już na pierwszy ul i marżę dla portalu (8%)

Ale jest jeszcze parę nowych ciekawych spraw!

 

Panowie i Pani mam wywiad do Radia Wrocław! Trzymajcie kciuki :D

 

Popisałem do różnych firm pszczelarskich o wsparcie, ale zgadnijcie z jakim efektem.

 

https://polakpotrafi.pl/projekt/bzykajaca-przyczepka-edukuje

Pozdrawiam,

Daniel

Link to comment
Share on other sites

ponieważ organizuję u siebie pasiekę edukacyjną i między innymi chcę też mieć na wyposażeniu ul pokazowy. Tyle że na 3 ramki 1/2wlkp ustawione jedna nad drugą. A ten ul ze zdjęcia wygląda nieźle, tylko będę musiał pogadać z firmą czy mi go zrobią w potrzebnej mi wersji

Link to comment
Share on other sites

Pytaj ich śmiało, może się uda. http://www.sulkowski.com.pl/index.php?module=OfferItem&id=134Ule ozdobne mają drogie jak cholera, ale liczy się cel :D

Pasieka edukacyjno-badawcza mi się marzy. Jako że marzenia TRZEBA spełniać, to już poczyniłem w tym kierunku parę kroków :D Ale najpierw muszę zrobić tournee po szkołach i przedszkolach i zmusić was Panowie żebyśta też ruszyli w tym kierunku.

 

Pozdrawiam,

Daniel

Link to comment
Share on other sites

Ja preferuję pracę z przedszkolakami. W zimie robię spotkania w przedszkolach a w lecie mam ich w pasiece. W tym roku mi się przedszkola przed domem rotowały. Z jednym kończyłem zajęcia a drugie już było pod bramą :)

Link to comment
Share on other sites

Chylę czoła! Czy mógłbyś podpowiedzieć jak to wszystko organizujesz? Pomogło by mi się to przygotować. Ja też właśnie chcę uderzyć bardziej w przedszkola, bo dzieci właśnie w tym wieku są bardzo pojętnymi i wdzięcznymi słuchaczami :D

 

Tutaj masz moją pierwszą w tym roku podróż do przedszkola. Mało zdjęć mogę udostępniać, bo rodzice nie zgodzili się na udostępnianie zdjęć, co jest dla mnie nauczką o przyszłość o podpisywanie pozwoleń na zdjęcia.

 

http://www.slezanskiemiody.pl/index.php/inicjatywy/itemlist/category/134-edukacja-najmlodszych

Link to comment
Share on other sites

zerknij tu http://szpkatowice.pl/index.php?adres=g2_9tak z dziećmi przeprowadzam miodobranie :)

Całą grupą zajmują się przedszkolanki i organizują im gry i zabawy a do mnie przychodzą grupki po 9 osób które dziele na 3-osobowe zespoły. Jedno dziecko wyciąga ramkę, drugie omiata z ewentualnej mrówki a trzecie dymi na potęgę. Potem z całą dziewiątką do pracowni. Odsklepianie, wirowanie i jedzenie miodu cieknącego z miodarki na kawałkach wafli.

Link to comment
Share on other sites

to jest po stronie przedszkola, opiekunki doskonale wiedzą którym dzieciom można dać miodu a którym nie.
Poza tym z tego co wiem to czasami zbierają od rodziców zgody na wycieczkę do pasieki. To jest tak zorganizowane że nie ma prawa być tam pszczół (no dobra, nie więcej jak na normalnej łące), pasieka od miejsca "miodobrania" jest oddalona o około 60 metrów.

Link to comment
Share on other sites

Ramki do wirowania wyjmujesz wcześniej, z tego co widzę po zdjęciach i słusznie. Ale pomysł jest FANTASTYCZNY i godny pochwały oraz naśladowania. Będę cie męczył i jak będę miał jeszcze pytania :D Generalnie jest to do ogarnięcia z tego co widzę :D

Link to comment
Share on other sites

Pewnie że do ogarnięcia, tylko pamiętaj że MUSISZ stworzyć możliwość umycia się dzieciaków. Potrafią upaćkać się miodem o nosa po koniuszki palców. Tylko przedszkolanki patrzą przerażone :)

Link to comment
Share on other sites

O i to jest kolejny ważny argument przy planowaniu takiej wizyty :D

Ucz się Danielu od najlepszych .

Kolega CYNIG z tego co kojarzę już kilka lat temu przecierał pierwsze szlaki edukacyjne dla dzieci .

A , że jest z zamiłowania fotografem , to zapewne dokumentacja fotograficzna z tych poczynań jest bardzo obszerna .

Wystarczy patrzeć , widzieć i wyciągać słuszne wnioski :)

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.