Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Projekt "Bzykająca Przyczepka - edukuje"


Recommended Posts

Darz Miód!

Przedstawiam dwa nowe nabytki zakupione w ramach projektu :D

 

ee842e3019fee30e4ca87cc93974d54b_L.jpg

 

http://www.slezanskiemiody.pl/index.php/inicjatywy/item/130-bzykajaca-przyczepka-edukuje-ul-inhalacyjny

 

ul-inspiracyjny.jpg

 

http://www.slezanskiemiody.pl/index.php/inicjatywy/item/132-ul-inspiracyjny-i-hotele-dla-motyli

 

To jeszcze nie koniec, bo jeszcze będzie więcej atrakcji :D

A tu macie film z ostatniej wizyty na lokalnym jarmarku. Tam też odbyła się druga lekcja w ramach projektu :D Ponad 400 osób patrzyło na pszczoły pod mikroskopem, rozdałem około 60 paczuszek roślin miododajnych (koniczyna, gryka, przegorzan od Roberta :D, gorczycę i chyba coś tam jeszcze było), a dzieciaki otrzymały ulotkę informacyjną o pszczołach. Jednym słowem projekt ruszył :D Słowa tej dziewczyny z filmu na pewno mnie zmotywowały :D

 

 

Pozdrawiam,

Daniel

  • Lubię 2
Link to comment
Share on other sites

W tym domku do inhalacji brakuje jeszcze tylko anteny satelitarnej.:):D

Super, co za bajery?!

 

Podziwiam zacięcie Autora, no i zastanawia mnie to, skąd znajduje na to wszystko czas, bo nawet emeryt ma go [czasu!] coraz mniej? :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Pierwsze warsztaty pszczelarskie już za mną. Wkrótce relacja. Muszę ogarnąć ponad 200 zdjęć i filmy :D W telegraficznym skrócie ponad 100 dzieci zostało uświadomionych i pokochało pszczoły kończąc zajęcia z magicznymi słowami "Kochamy pscółki"

 

Na dole jedno z moich ulubionych zdjęć :D

 

13254498_534293350090639_140606057428903

  • Lubię 2
Link to comment
Share on other sites

A tutaj macie sporo zdjęć i parę filmów. Już planuję kolejną wizytę, chociaż w pracy już krzywo patrzą.

LINK

Filmy z podziękowaniami są dla was wszystkich którzy pomagaliście i kibicujecie projektowi. Te dzieciaki naprawdę są wam wdzięczne!

Pozdrawiam,

Daniel

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

W końcu ogarnąłem temat, przerobiłem zdjęcia i wróciłem filmiki. Muszę powoli myśleć o nowej kamerce, ale póki co narazie ta musi wystarczyć.

 

Slezanskie-miody-Rogow-Sobocki-2.JPG

 

 

 

http://www.slezanskiemiody.pl/index.php/inicjatywy/item/146-%C5%9Bl%C4%99%C5%BCa%C5%84skie-miody-bzykaj%C4%85ca-przyczepka-edukuje-wizyta-w-szkole-podstawowej-w-rogowie-sob%C3%B3ckim.html

 

PiotrPodhale a to specjalnie dla ciebie :D

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Kolejne warsztaty już za mną. Wczoraj kolejne 50 dzieci pokochało pszczoły :D To były mega łobuzy, ale dałem radę, dzięki wsparciu Pań nauczycielek które im towarzyszyły. Relacja, zdjęcia i filmy wkrótce :D

Pozdrawiam,

Daniel

 

13680690_553476018172372_527474521216847

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Słowian niemów że wymiękasz, twardym trzeba być. Na porodówce chyba nikt Ci nie obiecywał że w życiu będzie lekko?

Pozdrawiam Śleżańskie Miody z wielkim szacunkiem i podziwem za to robisz.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Żeby nie było że się obijam :D 5 warsztaty już za mną :D Pogoda nie była na początku obiecująca, bo w niedziele padało, ale w Poniedziałek dałem radę :D Tym razem tylko 20 dzieci, ale wiedza bardziej skondensowana i więcej czasu dla grupy :D

 

http://www.slezanskiemiody.pl/index.php/inicjatywy/item/152-bzykaj%C4%85ca-przyczepka-edukuje-v-warsztaty-pszczelarskie-dla-dzieci.html

 

Bzykajaca_przyczepka_edukuje-pod-wiezyca

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Za mną już 6 warsztaty pszczelarskie. Tym razem postawiłem cały warsztat na lokalnych dożynkach :D Fakt że miodu sprzedałem może z 10 słoików ( miałem obok siebie sporą konkurencję, bo było jeszcze 2 pszczelarzy), ale warsztaty były jak najbardziej udane :D
 
Link
20160828_134530.jpg

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

W ramach VII warsztatów pszczelarskich odbędzie się "Manifest Owadów"

11. Października poprowadzę kolejne warsztaty, w których będę przybliżał świat naszych dziewczyn dzieciom i starszym.

Te wydarzenie dedykuje wam drodzy koledzy i koleżanki. Tylko my wiemy ile jeszcze trzeba zrobić.

Szczegóły:

http://www.slezanskiemiody.pl/index.php/inicjatywy/item/159-manifest-owad%C3%B3w-%C5%9Bl%C4%99%C5%BCa%C5%84skie-miody.html

 

Manifest-owadw.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dobra robota tylko mam jedno malutkie przemyślenie. - Czy kolory tych pszczół nie mogłyby byc bardziej zbiżone do pszczoły niż osy?

 

Paweł masz rację odnośnie kolorów, ale trzeba docenić Panie za ich inwencje twórczą. Kwestia kolorów została już wyjaśniona na zajęciach.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.