Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Cukier w życiu pszczelarza


Recommended Posts

Drogi Tadeuszu, żyjemy w dwóch różnych wymiarach czasowych: Ty 28 maja 2020 roku kiedy promocyjna cena wynosiła 1 zł za 1 kg (to se ne wrati) a ja w czasie 26 i 27 maja 2023 roku.

 

Schowek-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, daro napisał(a):

Pan Tadeusz zakrzywia czasoprzestrzeń

Sorry wkleiłem nie ten odnośnik 😃 przez to że  cały dzień pracy na pasiece i zmęczenie oczu.  Teraz nie ma czasu na takie rozrywki jakie proponujesz 😄

 Ale przypadkowo byłem wczoraj w Biedronce i pytałem się o tą promocję i powiedziała mi miła ekspedientka , że cukier jest owszem po po 5,99 zł/kg i jest promocja owszem na kartę ale  po realizacji vouchera i dalej już się nie dopytywałem o szczegóły 🤨bo mnie nie interesowała taka promocja na voucher.  

Ale pytam się czy Ty byłeś w Biedronce i ile kg udało Ci się kupić w tej równoległej rzeczywistości  nie zakrzywionej ?

U mnie w Biedronce jest tylko możliwość  taka jak napisałem powyżej czyli po realizacji vouchera i sorry za nie ten odnośnik. Ale w promocjach zawsze trzeba je sprawdzić naocznie w sklepie , bo marketingowcy potrafią nabijać klientów w butelkę jak wyżej sugerujesz z tą butelką ale ja się nie dałem nabrać  może trzeba było  zamiast " Pana Tadeusza "  kupić "Dziką kaczkę "  dziennikarską . A  promocje zależą też często indywidualnie od sklepu konkretnego , przeczytaj ostatnie  zdanie ze swojej promocji którą zamieściłeś powyżej .🙃 

DZIKA KACZKA 500ML

 

Link to comment
Share on other sites

10 minut temu, Tadek11 napisał(a):

Teraz nie ma czasu na takie rozrywki jakie proponujesz 😄

Ajtam ajtam , na rozrywki zawsze musi być czas .Wesołe jest życie staruszka 🤣

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, daro napisał(a):

Ajtam ajtam , na rozrywki zawsze musi być czas .Wesołe jest życie staruszka 🤣

Darek 😃 owszem ale po miodobiciu 😋

Link to comment
Share on other sites

11 minut temu, Tadek11 napisał(a):

Ale pytam się czy Ty byłeś w Biedronce i ile kg udało Ci się kupić w tej równoległej rzeczywistości  nie zakrzywionej ?

Byłem  jak trzeba będzie to kupię . Z promocją , rabatem vocherem ( ten to mi się z Białorusią kojarzy ) . Alkoholi nie kupuję , mam tyle że do śmierci bym nie przepił a i nie smakosz jestem . Mój Dziadek zawsze mi tłumaczył że jak zaczniesz gorzałkę smakować to zaczynasz mieć problem . To też byle poniewierała .

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, daro napisał(a):

Mój Dziadek zawsze mi tłumaczył że jak zaczniesz gorzałkę smakować to zaczynasz mieć problem

Zgodnie z powiedzeniem 😄

- Oj gorzałko ty trunku , narobisz ty ludziom frasunku 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Dlaczego cukier jest na pierwszym miejscu ? I dlaczego KOWR finansuje Krajowy Holding Spożywczy Sasina ? a On podbija ceny rynkowe .  Wygląda na to że sami sobie zapłaciliśmy za te 50 zł zapomogi dla pszczelarzy i nam po prostu przeksięgowano część kwoty które teraz mówi się że są  darowizną  od  "Jarka" dla pszczelarzy i tylko pamiętajcie w październiku o swoim łaskawcy  😁

 

Link to comment
Share on other sites

Ja po sklepach nie chodze ale zona mowila ze cukier poszybowal o 60% w gore. Ja przechodze na samo zakarmianie bo czasu malo a i tak wszystkiego miodu sprzedac nie moge.  Dla mnie dokarmianie na zimę to jedno z zajęć, których nie lubię. 

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Jednak Ci nasi łaskawcy z Krajowego Holdingu Spożywczego nie mają głowy do interesu. 😁 Włodarze przymykają oko na import dużych ilości owoców miękkich od Sąsiada a oni trzymają ceny cukru i ani grosza nie opuszczają cen , i ludziska nie robią przetworów , a pewnie jak by cukier był tańszy to by więcej robili soków czy dżemów . Biedronka poszła po rozum do głowy.   

Link to comment
Share on other sites

16 godzin temu, Beeman napisał(a):

Ja przechodze na samo zakarmianie bo czasu malo a i tak wszystkiego miodu sprzedac nie moge.

Taka jest przyszłość pszczelarstwa  i  w Polsce.  Też nawłoć w dużej części zastępuje mi cukier jako karmę dla pszczół na zimę i w ubiegłym sezonie zostało mi zaoszczędzone  połowę cukru z ubiegłego roku. 🙂

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, Tadek11 napisał(a):

Taka jest przyszłość pszczelarstwa  i  w Polsce.

u mnie to przepis na zagładę pszczół. Nawet intensywnie zakarmiane już na koniec lipca wymaga często poprawki bo już nie są w stanie nic donieść w sensie nawet utrzymania poziomu zapasów. Winna susza , która w sierpniu dodatkowo pogłębia pszczelą biedę. 20 lat temu lipiec był miesiącem o największej ilości opadów w całym roku. Dziś - szkoda gadać.  Bez mojej pomocy i syropu , pszczoły nie mają żadnych  szans na przetrwanie. Chyba , że całkiem nie odbierać miodu oprócz rzepakowego , ale po co mi wtedy pszczoły ? Wolę rybki w akwarium czy ptaszki w wolierze. Też przyjemnie popatrzyć , a do tego aktywne cały rok.

Nawłoć ? Kwitnie  , ale nigdy nie widzę na niej pszczół. Rośnie głownie na suchych piachach , których nikt nie oprawia od lat. Tylko ona tam wytrzymuje.

Dziś nawet orka jesienna i siewy ozimin są trudne  , kosztowne i z dużym ryzykiem niepowodzenia. Jare sieje tylko ten co nie zdążył zaorać i posiać jesienią. Przyroda zwariowała.

Edited by manio
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, manio napisał(a):

u mnie to przepis na zagładę pszczół

Na aurę nie mamy wpływu , nie każde tereny teraz nadają się na hodowle pszczół zarobkową u nas w Polsce.

Raczej wszyscy zmierzamy w kierunku aby przestawić się na działalność hobbystyczną w pszczelarstwie , bo nie wytrzymamy konkurencji światowej z krajami gdzie są lepsze warunki klimatyczne do hodowli pszczół , niestety. 🤔

Ale nawet dla siebie i swojej rodziny warto mieć kilka uli. 🙂

Lepiej to już było. 

  • Lubię 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
W dniu 16.07.2023 o 13:19, Tadek11 napisał(a):

Dlaczego cukier jest na pierwszym miejscu ? I dlaczego KOWR finansuje Krajowy Holding Spożywczy Sasina ? a On podbija ceny rynkowe .  Wygląda na to że sami sobie zapłaciliśmy za te 50 zł zapomogi dla pszczelarzy i nam po prostu przeksięgowano część kwoty które teraz mówi się że są  darowizną  od  "Jarka" dla pszczelarzy i tylko pamiętajcie w październiku o swoim łaskawcy  😁

 

Nie powinno być to dla Ciebie zaskoczeniem. Rząd nic nie ma, zabiera jednym daje drugim. Smutna prawda...

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Turqs napisał(a):

Nie powinno być to dla Ciebie zaskoczeniem. Rząd nic nie ma, zabiera jednym daje drugim. Smutna prawda...

Zaskoczenie nie jest oczywiście , bo  ktoś kto myśli i trochę ma podstawy ekonomii państwa to zrozumie   .

Ale nie Wszyscy , są tacy którzy tylko wierzą w ładne słowa , obietnice i wszystko przyjmują na wiarę bez refleksji bez rozliczenia czy obiecujący jest godny zaufania w obietnicach jakie składa.

I pytanie retoryczne ? 😊 i może bez sensu bo wyrwane jest z kontekstu zmian na rynkach światowych w wyniku powszechnej inflacji ale ,  czy  wolał byś Mirek  żeby cukier dla pszczół był po starej cenie czy po nowej około 6 zł ,   ale z pomocą Państwa dla pszczelarzy w kwocie 50 zł do rodziny pszczelej ? I czy Państwo zamiast dawać  wsparcie , nie powinno lepiej zadbać żeby nie musiało dawać wsparcia jednym a pozwalać innym robić interesy życia na przekrętach do jakich jedni maja prawo a inni musza żebrać o wsparcie i zapomogę. Wsparcie Rządu to jest przyznanie się do winy że cos zawalili i nie można wszystkiego zwalić na Putina tak jak ze zbożem zalegającym w Polskich magazynach z wiadomych przyczyn. Pewnie jest to samo z miodem .

Link to comment
Share on other sites

W dniu 29.07.2023 o 12:34, Nacek napisał(a):

Dziś miałem ofertę cukru w workach cena 4,2 za kg.  Trzy tygodnie temu kupiłem po 4,4 z dostawą.

tak takie  są teraz ceny cukru z Ukrainy. W Pl dostępny już jest nie tylko w ilościach 22 ton. W mniejszych ilościach przepakowywany.  Opalenica 4,8 
polski cukier ok 4,9-5,1. ceny z dostawą. Diamant 5,08 ale tu kosmiczne koszty dostawy.

Edited by Turqs
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.