Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Cukier w życiu pszczelarza


Recommended Posts

7 hours ago, Xpand said:

To nie będzie dotyczyło samego cukru na kg, ale napojów itp. Tutaj więcej na temat opłaty cukrowej.

 

https://www.money.pl/gospodarka/oplata-cukrowa-i-oplata-od-malpek-wiemy-kto-i-ile-zaplaci-6458744749041281a.html

Jak dla mnie bomba. Może w końcu ludziska zrozumieją, że cukier to konserwant. Ile razy mieliśmy z żoną spory że kupiła syfiasty sok. Fakt pisze 100% z owoców ale co z tego jak jest 25g cukru na 100ml soku. Dopiero jak sfermentował sok prawdziwy po kilku dniach i wystrzelił kapsel z butelki to zrozumiała różnicę. I od tej pory widzi faktycznie różnicę i dziwi się, że nikt o tym jakoś specjalnie nie mówi. Jestem przekonany że tylko kilka procent ludzi rozumie ten fakt, większość myśli, skoro jest 100% soku z owoców to bankowo full zdrowe, a tu taki marketingowy wał. Ja najbardziej się cieszę i jestem dumny, że córy piją wodę a starsza to miód zjada łyżkami - i to dzięki niemu nic się jej już od kilku lat nie chwyta żadne choróbsko. Są Sytuacje, że w przedszkolu siedzi sama bo jest epidemia. Podobnie zaczyna być z 1,5 roczną, co najwyżej ma katar. Co do cukru to jestem załamany bo rozmawiałem dziś z kolegą i mi powiedział, że ma pusto w ulu i jak by miał cukier to by rozrabiał syrop i karmił bo ciepło. Na pewno kupi ciasto żeby w styczniu dać - jak słyszę takie rzeczy to mam wrażenie, że pomimo to kolega którego znam lata to jakiś debil i nie bardzo ogarnia temat - Całe szczęście, że on ma pasiekę w bezpiecznej odległości 17km więc nie ma się co bać choć mamy być razem na rzepaku (oby nie!!)

 

Ogląda jakieś ch..a na YT i potem ma w ełbie kiesiel.  Dlatego nie ma co oglądać tych wynalazców bo potem zaczyna się myślenie które z założenia jest ch..e. Mówiłem mu zakarm tak żebyś widział, że mają dość pokarmu. Jeszcze powiedział mi że musi zmienić politykę w sezonie bo tak je ciśnie że nie mają "cyt koronek" a ja do niego to są wianki a całoś tego typu to żelazny zapas. I pomimo że ma wielkopolskie a ja dadanty to tłumaczę że to musi być bo jak będzie głód to masz syfa w gratisie przez twoje niechlujstwo. A on mi tłumaczy że jak nie ma pokarmu to pszczoła nie lata daleko. Człowiek nie głupi a robi takie buble. Ogólnie wszystko u niego to jakaś magia jak można mieć 6 silnych rodzin do zimy skoro miało się w maju 2-a zdechlaki co połączeniu by z rzepaku wiele nie przyniosły. Mówi, że boi się zgnilca że się pojawi w regionie, a na moje to u niego będzie centrum i wcale to a wcale się nie będę dziwił. Narzeka na matki i na brak pożytków ale inni sąsiedzi jakoś mają te  24-27 kg z ula na stacjonarce w tym miejscu a on 4-8 kg

Edited by Brzytwiarz
Link to comment
Share on other sites

Daniel pisałem już kiedyś o tym , taką rozmowę dawno temu której byłem świadkiem z moim nauczycielem pszczelarstwa nieżyjącym już dawno i wyglądała ona tak.

Jakiś znajomy tego pszczelarza chciał od niego kupić pszczoły w celu założenia pasieki bo spodobała mu się , ze miód za darmo pszczoły noszą itp. same profity ?

I ten "nauczyciel " w cudzysłowie tak powiedział:

- Słuchaj Stasiek proszę ja Ciebie ( takie miał powiedzenie "proszę ja Ciebie"), ja tobie pszczół nie sprzedam , bo Ciebie dobrze znam i wiem że jesteś chytry ( w rozumieniu skąpy) , a chytry człowiek nigdy nie będzie dobrym pszczelarzem !

Wszystko w tym temacie , i to jak by życie wielokrotnie potwierdza , taka chłopska natura , że jak żyje jakieś stworzenie to sobie samo powinno zapewnić pożywienie , Psy nakarmić a niech sobie coś złapią i upolują ? taka to mentalność przerysowana czasami trafia się u naszych rodaków ?

 

  • Lubię 2
  • Dziękuję 2
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
37 minut temu, Nacek napisał:

Bohtyn i dopiero teraz o tym piszesz.

No bez kitu. 

Promocja do dzisiaj. 

Bez limitów. 

Crna 1,99 przy wielokrotnosci 10 opakowań - tak zrozumiałem 

Link to comment
Share on other sites

17 godzin temu, Krzychu napisał:

No bez kitu. 

Promocja do dzisiaj. 

Bez limitów. 

Crna 1,99 przy wielokrotnosci 10 opakowań - tak zrozumiałem 

 

Nooo - Ja wróżę, że zapowiada się miodny rok. ?

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Krzychu said:

Ludzie ludzie

 

we wtorek 28.01.20 w lidlu cukier po 1,99 zł/kg z limitem 10 kg na paragon

 

brać ile wejdzie do wózka

a skąd masz takie info? gazetki są do 26 a innej brak.

 

Link to comment
Share on other sites

Ja właśnie mam obstawione sklepy i jak coś to dają znać że cukier w promocji - każdy walczy o klienta było nie było zaczynam brać znaczące ilości. 

Link to comment
Share on other sites

49 minut temu, marbert napisał:

Znam dwóch dużych pszczelarzy i oni boją się cukru z dyskontów. Kupują w jednej cukrowni w kilku w opakowaniach hurtowych

Jeśli kupują po 20 ton na zakarmienie zimowe - dostaną zniżkę wtedy. Ja na 800 kg cukru nie dostanę raczej

Link to comment
Share on other sites

59 minut temu, marbert napisał:

A tu przykład jak inni to robią:

https://cukrvcela.webnode.cz/dodavky-paletove/

 

Tanio nie jest i worki duże.

Szukajcie hurtowni, gdzie mają worki 25kg. Cena może minimalnie droższa jak w dyskontach ale wygoda rekompensuje wszystko.

Otworzyć /przeciąć/ 40 worków a otworzyć ręcznie 1000 torebek robi zaj....tą różnicę. Nigdy opakowań 1kg.

Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, Krzyżak napisał:

 

Tanio nie jest i worki duże.

Szukajcie hurtowni, gdzie mają worki 25kg. Cena może minimalnie droższa jak w dyskontach ale wygoda rekompensuje wszystko.

Otworzyć /przeciąć/ 40 worków a otworzyć ręcznie 1000 torebek robi zaj....tą różnicę. Nigdy opakowań 1kg.

Dzwoniłem przed chwilą bezpośrednio do zakładu cukrowego i są w stanie sprzedać od 600 kg wzwyż po cenie 2 zł /kg + 8% VAT w workach 25 kg. Więc średnio o  30-40% taniej niż w sklepach w małych 1kg paczkach bez promocji. Myślę, że warto podskoczyć będzie bezpośrednio do zakładu. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.