Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Cukier w życiu pszczelarza


Recommended Posts

  • 1 month later...

Ktoś z Was zamawiał Inwert Diamanta w sezonie podkarmiania? Jak wyglądała wówczas cena? 

 

https://sklep.diamant.pl/syrop-inwertowany-invertix-72f-wiadro-15kg-paleta-660kg-single.html

 

Teraz poza sezonem jest po 2,56 zł/kg syropu przy całej palecie, wychodzi 3,55 zł/kg suchej masy. 

Jak mi się wydaje, w sezonie jesiennym wychodziło ponad 4 zł? Poprawcie jeśli się mylę

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
26 minut temu, mirek. napisał:

https://www.facebook.com/hashtag/invertofix

znacie taki specyfik?

 może ktoś stosuje coś podobnego i jakie są efekty

 

Ciekawe 

 

Ale efekty ciężko będzie wyłapać bez zaplecza laboratoryjnego. W końcu na cukrze pszczoły równie dobrze zimują.ja kupiłem invert, przyszedł w ciągu doby. 

Płaciłem 2,55 za 1 kg syropu. W suchej masie ciut powyżej 3 zł. W tym roku stawiam na wygodę. Nie chcę mi się tracic czasu w sklepie z wózkiem czy specjalnie do cukrowni jechać gdzieś kawał. A i na kilka razy i tak bym musiał jeździć, a zawieszenie nie jest wieczne w aucie. Ekonomia w tym przypadku to nie tylko porównanie cen  dwóch produktów ale i doliczenie wszystkich innych kosztów. 

 

Jeśli by to działało, to ta pojemność za 45 zł starczyłaby ma 50 kg cukru. Więc 90 gr do kilograma cukru można doliczyć. Jeśli cukier po 2,49 to po wszystkim koszt by był 3,39 zł za kg. Dolicz robotę, czas i zawieszenie w aucie, paliwo. 3,55 i masz invert który przyjeżdża pod dom 

Edited by Krzychu
Link to comment
Share on other sites

W dniu 2.07.2021 o 20:33, mirek. napisał:

https://www.facebook.com/hashtag/invertofix

znacie taki specyfik?

 może ktoś stosuje coś podobnego i jakie są efekty

Daro kiedyś stosował coś takiego sprowadzonego zza wschodniej granicy .
Prawdopodobnie to samo tylko pod inną nazwą .
Może coś skrobnie ?

Link to comment
Share on other sites

W marketach cukier od zeszłego roku po 2,48. 

Czy macie cynk o jakichś promocyjach? Przedwczoraj zapomniałem, że 5kg poszło mi do wina z porzeczki i musiałem kupować w sklepie osiedlowym... ;)

 

Gdybym miał jakieś suche miejsce żeby łatwo wstawić paletę, ech...

Link to comment
Share on other sites

54 minuty temu, michal79 napisał:

W marketach cukier od zeszłego roku po 2,48. 

Era promocji minęła. Zarządy marketów scfaniły się. Zauważyli, że kasjerki chętnie sprzedają limity np. 10kg x 20 paragonów jeśli promocja obejmowała pierwsze 10 kg. 

Teraz jest promocja na pierwsze 5 kg i na dodatek na jedną np kartę biedronka ;). I tu nie przeskoczysz systemu żeby zakupić tonę po promocji, bo jednak nie masz tylu sztuk uprzywilejowanych kart w danym markecie. 

 

57 minut temu, michal79 napisał:

Gdybym miał jakieś suche miejsce żeby łatwo wstawić paletę, ech...

 

Ja zakupiłem w tym roku paletę. ale trzymam w suchym i chłodnym schowku. Czyli rozładowałem z palety i poukładałem wiadra w inne miejsce. 

Ty mógłbyś tak np do piwnicy jeśli mieszkasz w bloku, a na tą ilość rodzin co masz to nawet kilka wiader wystarczy ;) 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, chudy1579 napisał:

Witam, zastanawiam się co lepsze cukier czy zamówić inwert gotowy z diamanta .

A ile masz tych rodzin? 

Ja w tym roku postawiłem na wygodę. Kupiłem paletę 44 wiadra 15 kg invertix 72f od diamanta. Starczy na 32 rodziny.

Niby w przeliczeniu na suchą masę dopłacasz 1 zł/kg w porównaniu do cukru, ale w moich warunkach warto dopłacić i mieć spokój.

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, chudy1579 napisał:

chodzi mi oto czy ten transport mają bezpieczny żeby wiadra nie były połamane 

 

 

U mnie tak wyglądało to:

 

5MAVBBiHXgoe3aG0VUZB5q0hFC-NNxWKKYWUBq5e

 

zastreczowane, zapięte pasami, pod każdą warstwą przekładka foliowa - pod pierwszą górą kartonowa, na nerwalgicznych kantach kątowniki kartonowe. 55 rodzin to z dwie palety do zakarmienia na 15 kg s.m.

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, chudy1579 napisał:

bo myślałem że wiadro na ul starczy

 

W 1 wiadrze 15kg syropu masz ok 11 kg suchej masy cukrów strawnych przez pszczoły. To tak jakbyś karmił 11 kg cukru na zimę.

Odpowiedz sobie sam, czy Twoim pszczołom to starczy?

Niektórzy tak karmią, dają max 12 kg, a niektórzy po 10 kg (tak zarzeka się jak mój sąsiad, że tyle daje. Żebym i ja spróbował ;) ) 

To czy wiadro starczy - tego nie wiem? Kiedyś wiadro apiifood starczyło. A w przeliczeniu na strawną suchą mase wychodziło ok 9 kg... 

 

Link to comment
Share on other sites

kurierem zapewne to przyśla i sprawdzasz w jakim stanie jest paleta jak wszytkie palety jak zamawiałem szklane drzwi do sauny to musiałem zapłacić i dopiero potem rozpakowałem było wszystko w porządku 

 

Link to comment
Share on other sites

Teraz, Krzychu napisał:

Niektórzy tak karmią, dają max 12 kg, a niektórzy po 10 kg (tak zarzeka się jak mój sąsiad, że tyle daje. Żebym i ja spróbował ;) ) 

ja więcej nie karmie i pokarm do wiosny spokojnie wystarcza jeszcze pare ramek do odkładów zostaje

z tym  że ja mam nawłoć i nie wybieram do zera tylko to co sie nadaje do wirowania 

więc sporo im zostaje

 

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, mirek. napisał:

z tym  że ja mam nawłoć i nie wybieram do zera tylko to co sie nadaje do wirowania 

No i właśnie o to chodzi.

Ja mam lipę i zaraz potem karmię. Wychów ramki czerwiu do zimowli = ramka miodu. Więc gdy susza w polu w sierpniu i wrześniu to trochę muszą jeszcze zużyć na rozwój. 

W tamtym roku była lipa z lipy. I żeby podtrzymać żywotność rodzin dałem po 19 kg już od końca lipca. 

Silne rodziny zużyły tak jak w normalnym roku 15 kg zużywają u mnie. I nie rabują na wiosnę bo mają zapas. Przykład zza płotu pokazuje, że mało pokarmu na zimę - jeśli przeżyją to od razu atakują inne rodziny by coś wyjąć. Nie moje. Widać nad głową skąd lecą, a mają z 30 m. 

Słabe rodziny miały sporo jeszcze po tych 19 kg. Wyjmowałem. 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, chudy1579 napisał:

czy można zamówić paletę inwertu zakarmic a resztę cukrem dopelnic

 

Najpierw cukrem, potem invertem enzymatycznym. Invert to syrop, który jest o porpcesie invertazy enzymatycznej czyli podobnej do tej, którą robią pszczoły letnie z cukrem podczas karmienia. Wówczas pszczoły szybciej się przepracowują. Jeśli robi to pszczoła letnia to nie ma biedy. Natomiast pszczoła, która ma iść już do zimowli a zakładam, że w połowie września taka już jest. Dlatego lepiej najpierw cukrem a później invertem buraczanym

Link to comment
Share on other sites

Dziś kupiłem 10kg w biedrze, widziałem, że jest jakaś spora promocja dla osób mających kartę biedronki. Ja takiej karty nie posiadam. Ale może warto dla cukru wyrobić?

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Krzychu napisał:

Ja zakupiłem w tym roku paletę. ale trzymam w suchym i chłodnym schowku. Czyli rozładowałem z palety i poukładałem wiadra w inne miejsce. 

Ty mógłbyś tak np do piwnicy jeśli mieszkasz w bloku, a na tą ilość rodzin co masz to nawet kilka wiader wystarczy ;) 

 

Myślałem o takich ofertach, że cukier w workach po 25kg, a na palecie takich worków 32 (800kg). Wtedy i przy robieniu win bym się nie przejmował, i przy zakarmianiu, z 3-4 latka spokoju. Tylko suche pomieszczenie...

Link to comment
Share on other sites

51 minut temu, michal79 napisał:

 

Myślałem o takich ofertach, że cukier w workach po 25kg, a na palecie takich worków 32 (800kg). Wtedy i przy robieniu win bym się nie przejmował, i przy zakarmianiu, z 3-4 latka spokoju. Tylko suche pomieszczenie...

ja od 3 lat kupuję cukier w kwietniu/maju. Trzymam na palecie ofoliowane folią stretch. Palety stoją pod wiatą i nic się z cukrem nie dzieje. Zawsze zostanie kilka worków do kolejnego sezonu. W nich cukier lekko przywiera do papieru. Dwa uderzenia workiem o posadzkę przed otwarciem i nie ma problemu. Nie ma co przesadzać z suchym pomieszczeniem tym bardziej, że ten cukier będziesz magazynował max do połowy września. Byle deszcz na nie nie padał i będzie ok. Nie martw się nie powstanie z każdego worka jeden wielki kryształ :D

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Krzychu napisał:

Niby w przeliczeniu na suchą masę dopłacasz 1 zł/kg w porównaniu do cukru

Dobrze powiedziane - niby .

Z cukru 1 kg zapasów z inwertu 0,7 -0,8 . Jak bym chciał mieć spokój kupił bym sobie hamak nie pszczoły.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.