Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Cukier w życiu pszczelarza


Recommended Posts

W dniu 6.07.2022 o 17:51, mirek. napisał:

i wierzysz w to co mówisz?

pandemia nie dokonała nic znaczącego to porażka dla rządów całego świata

a teraz sie wzieli za drenowanie kieszeni tych co coś mają czyli zaradnych 

i to na całym świecie a od września nowa pandemia będzie ogłoszona

Myślimy o tym samym. Pisząc "pandemia" chodziło mi o okres w czasie. 

Link to comment
Share on other sites

28 minut temu, gkruk napisał:

W biedrze ciągle cukru brak, sprzedawczyni powiedziała że dostawy są bardzo małe i o 7 już praktycznie po cukrze?

Idź do Dino 

Link to comment
Share on other sites

19 godzin temu, gkruk napisał:

W biedrze ciągle cukru brak, sprzedawczyni powiedziała że dostawy są bardzo małe i o 7 już praktycznie po cukrze?

Bo pszczelarze stoją już przed otwarciem pod drzwiami :) miód wybrali i przypomniało się że cukier potrzeby. Biedny emeryt nie ma czym zycia osłodzić  :D

Link to comment
Share on other sites

23 godziny temu, gkruk napisał:

W biedrze ciągle cukru brak, sprzedawczyni powiedziała że dostawy są bardzo małe i o 7 już praktycznie po cukrze?

 

Skąd my to pamiętamy ? Trzeba wprowadzić kartki na cukier może ? A może za radą prezydenta zacisnąć zęby ? ?

 

46 minut temu, mirek. napisał:

 cukier to się najpierw na oktany przerabia 

 

Jak ORLEN przejmie cukrownie ? 

Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, Tadek11 napisał:

Trzeba wprowadzić kartki na cukier może ?

to "przejściowe trudności , spowodowane przez szabrowników i spekulantów " -  tak mówili w DTV. Cukrowym skrytożercom mówimy nasze stanowcze NIE.

Kartki  na cukier to był początek upadku ustroju powszechnej szczęśliwości i rozwodu Narodu z partią i wodziuniem. Czy będzie powtórka z rozrywki ?

Cena cukru jak stanęła Stocznia Gdańska w 1980  była 10,50  , jeszcze chwila i historia ( ceny cukru)  zatoczy koło. Kto teraz "przeskoczy mur" i gdzie ? Może w Zambrowie ? Bo stoczni niet . Spawacza też ze świecą szukać , teraz wszyscy chcą być IT. A tam gdzie stało ZOMO stoi Tusk :) i PO, po słusznej stronie mały rycerz z łupieżem ( broń biologiczna ?)

Edited by manio
  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, manio napisał:

jeszcze chwila i historia ( ceny cukru)  zatoczy koło. Kto teraz "przeskoczy mur" i gdzie ? Może w Zambrowie ?

Może ? ale jak im jest dobrze i mają lepiej jak górnicy ,  płot od ruskich budują i się nie boją , to po co skakać ? przez płot ? do ruskich ? ? Może tam cukier tańszy dla pszczół ma się rozumieć ? bo temat dotyczy cukru dla pszczół ? Swoją drogą byłem wczoraj na spotkaniu pszczelarzy z naszego Koła i z tego co mówili to wszyscy już sobie zrobili zapas cukru dla podopiecznych i może to są rzeczywiście gry spekulantów handlowych , w tym i takich graczy jak Biedronka , żeby chwilowym brakiem napędzić spiralę cenową cukru i ludzie będą kupować na zapas i obroty cukru w Biedronce się podniosą ? Na szczęście weszły jeszcze na nasz krajowy rynek inne podmioty konkurencyjne jak DINO ,  Carrefour i inne , ale władza może więcej i jak rozkaże żeby ORLRN kupił cukrownie i zmonopolizuje rynek   , bo przecież Polacy powinni jeść Polski Cukier  , to rzeczywiście będziemy mieli powtórkę z rozrywki . ?

Link to comment
Share on other sites

21 minut temu, Krzychu napisał:

Cukier w górę - po 3,59. I faktycznie są braki w sklepach, najpewniej w poniedziałki rano. 

  Oprócz pszczelarzy sa jeszcze ludzie którzy robią przetwory i oni akurat teraz potrzebują masowo cukru. I jest ich dużo więcej.  Sprawdzę, jak stoją sprawy cukru w mojej okolicy, musze jeszcze ze 100kg dokupić.  We Frisco był niedawno 3,45, już po 3,99.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, gajowy napisał:

  Oprócz pszczelarzy sa jeszcze ludzie którzy robią przetwory i oni akurat teraz potrzebują masowo cukru. I jest ich dużo więcej.  Sprawdzę, jak stoją sprawy cukru w mojej okolicy, musze jeszcze ze 100kg dokupić.  We Frisco był niedawno 3,45, już po 3,99.

Ja tam już kupiłem pod potrzeby na ten rok i zostanie coś na przyszły. 

Link to comment
Share on other sites

Dziś pod domem w delikatesach robiąc zakupy dokupiłem jeszcze 10 kg po 3,49.  W lokalnej biedrze brak ale ponoć nie brakuje w magazynach tylko nie ma komu załadować.

  Zastanawiam się jak by w karmieniu pobudzającym sprawdzała się melasa. Na zimę zakarmic nią nie można (bardziej zatyka przewód pokarmowy niż miód spadziowy ponoć) ale gdyby dawac teraz w małych ilosciach na biezące potrzeby? Mi przy 10 ulach nie opłaci się eksperymentować...

Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, gajowy napisał:

Dziś pod domem w delikatesach robiąc zakupy dokupiłem jeszcze 10 kg po 3,49.  W lokalnej biedrze brak ale ponoć nie brakuje w magazynach tylko nie ma komu załadować.

  Zastanawiam się jak by w karmieniu pobudzającym sprawdzała się melasa. Na zimę zakarmic nią nie można (bardziej zatyka przewód pokarmowy niż miód spadziowy ponoć) ale gdyby dawac teraz w małych ilosciach na biezące potrzeby? Mi przy 10 ulach nie opłaci się eksperymentować...

nawet przy 100 rodzinach nie opłaci się eksperymentować. Przy tak wysokich cenach cukru zakarmienie rodziny na zimę to równowartość 2kg miodu. Czy to tak wiele ? 
Cukier jest dostępny nie kręćmy afery, że są jego braki. To że akurat poszedłeś na zakupu do marketu i nie było tam cukru w magicznej promocji nie znaczy, że sa jego braki na rynku. W hurtowniach jest dostępny bez problemu. 
Już od dawna wiadomo, że markety sprzedają cukier w promocji czasem poniżej zakupu aby tylko przyciągnąć  uwagę klienta. 

Edited by Turqs
  • Lubię 3
  • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, gajowy napisał:

Zastanawiam się jak by w karmieniu pobudzającym sprawdzała się melasa

Taaa wymysł czasów dawno nie minionych . Melasa teraz droższa niż cukier .

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, gajowy napisał:

Dziś pod domem w delikatesach robiąc zakupy dokupiłem jeszcze 10 kg po 3,49.  W lokalnej biedrze brak ale ponoć nie brakuje w magazynach tylko nie ma komu załadować.

  Zastanawiam się jak by w karmieniu pobudzającym sprawdzała się melasa. Na zimę zakarmic nią nie można (bardziej zatyka przewód pokarmowy niż miód spadziowy ponoć) ale gdyby dawac teraz w małych ilosciach na biezące potrzeby? Mi przy 10 ulach nie opłaci się eksperymentować...

Z dobrych wiadomości, to w przedziale cenowym około 5zł cukru jest opór. Co prawda poszedł do góry od zeszłego roku o 100% ale cena miodu też ostro w górę więc nie ma co eksperymentować.   

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, piotrpodhale napisał:

Z dobrych wiadomości, to w przedziale cenowym około 5zł cukru jest opór. Co prawda poszedł do góry od zeszłego roku o 100% ale cena miodu też ostro w górę więc nie ma co eksperymentować.   

 

Gdzie ta cena miodu ostro w górę - w zeszłym roku sprzedawałem po 45 a w tym po 55 za LITR - każdy zagląda do portfela ..no za drogo i dziękuje. No to pytam gdzie ten eksperyment?

Link to comment
Share on other sites

11 minut temu, kubek33 napisał:

 

Gdzie ta cena miodu ostro w górę - w zeszłym roku sprzedawałem po 45 a w tym po 55 za LITR - każdy zagląda do portfela ..no za drogo i dziękuje. No to pytam gdzie ten eksperyment?

Też zauważam powściągliwość klientów w związku z wyższymi cenami 0sad.gif

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

33 minuty temu, Tadek11 napisał:

Też zauważam powściągliwość klientów w związku z wyższymi cenam

 Tylko żadna firma jest powściągliwa wobec nas pszczelarzy - pasze dla pszczół kupowałem w zeszłym roku luzem po 2,08 zł, w ty roku kupiłem luzem po 3,88  - tu chyba można mówić o cenie ostro w górę. I tak jest z cenami sprzętu...co nie podrożało?

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, kubek33 napisał:

I tak jest z cenami sprzętu...co nie podrożało?

To pytanie retoryczne Jacku ? jest to wynikiem inflacji jak zapewne wiesz dobrze i w wyniku tejże inflacji my pszczelarze tez próbujemy nie dać się wykorzystywać finansowo , normalna kolej rzeczy.  Dyskusja o przyczynach w innym wątku w Hyde Parku ?

Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, kubek33 napisał:

 

Gdzie ta cena miodu ostro w górę - w zeszłym roku sprzedawałem po 45 a w tym po 55 za LITR - każdy zagląda do portfela ..no za drogo i dziękuje. No to pytam gdzie ten eksperyment?

 Ojej no chyba nie chcesz mi powiedzieć że ludzie w obecnym dobrobycie szczypią się nad tymi drobnymi 50-70zł

na miód?  Za Tuska brali dziesiątkami litrów.?

293126145_775978216925216_81878416945172

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, piotrpodhale napisał:

Ojej no chyba nie chcesz mi powiedzieć że ludzie w obecnym dobrobycie szczypią się nad tymi drobnymi 50-70zł

na miód?  Za Tuska brali dziesiątkami litrów.?

293126145_775978216925216_81878416945172

 

Było kiedyś modne takie powiedzenie " Bajer to na Grójec "

 

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, kubek33 napisał:

 Tylko żadna firma jest powściągliwa wobec nas pszczelarzy
- pasze dla pszczół kupowałem w zeszłym roku luzem po 2,08 zł, w ty roku kupiłem luzem po 3,88 
- tu chyba można mówić o cenie ostro w górę.

Kupiłeś taniej niż byś kupił cukier . Dobrze kupiłeś ;)

Ja wczoraj sprawdzałem dostępność Inwertixu w sklepie Diamanta i drobnym drukiem napisali , że dostępny będzie najwcześniej 28VII
i jeszcze , że proszą żeby po tym terminie sprawdzać dostępność na stronie sklepu .
Po tym jak kiedyś czekałem od lipca do września na rozpatrzenie reklamacji nie biorę tej firmy pod uwagę ! 
Zamówiłem ponownie u Kellmana - Apikel Plus .
Mają aktualnie dostępny wyłącznie w wiaderkach 14kg.
Zamówiłem 3 palety po 5,30zł./kg. Dostawa w cenie !
Bzyki zasłużyły , więc nie będę im żałował .

 

Link to comment
Share on other sites

W dniu 12.07.2022 o 22:06, piotrpodhale napisał:

Ojej no chyba nie chcesz mi powiedzieć że ludzie w obecnym dobrobycie szczypią się nad tymi drobnymi 50-70zł

na miód?  Za Tuska brali dziesiątkam

 

Nie odpowiadasz w temacie tylko znowu masz zajawkę polityczną .....jak to świrnięty "górol" .....kochaj dalej donka ...kiedyś Ci zapłaci paroma dodatkowymi latkami do emerytury albo buchnie oszczędności ze skarpety ...bo nie Twoje.

  • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.