Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Cukier w życiu pszczelarza


Recommended Posts

13 godzin temu, Robi_Robson napisał:


Ja wczoraj sprawdzałem dostępność Inwertixu w sklepie Diamanta i drobnym drukiem napisali , że dostępny będzie najwcześniej 28VII
i jeszcze , że proszą żeby po tym terminie sprawdzać dostępność na stronie sklepu .
Po tym jak kiedyś czekałem od lipca do września na rozpatrzenie reklamacji nie biorę tej firmy pod uwagę ! 
Zamówiłem ponownie u Kellmana - Apikel Plus .
Mają aktualnie dostępny wyłącznie w wiaderkach 14kg.
Zamówiłem 3 palety po 5,30zł./kg. Dostawa w cenie !
Bzyki zasłużyły , więc nie będę im żałował .

 

  Robert za wszystko co sprzedałem na cito kupiłem pasze do własnego mausera i z własnym transportem

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, kubek33 napisał:

 

Nie odpowiadasz w temacie tylko znowu masz zajawkę polityczną .....jak to świrnięty "górol" .....kochaj dalej donka ...kiedyś Ci zapłaci paroma dodatkowymi latkami do emerytury albo buchnie oszczędności ze skarpety ...bo nie Twoje.

Następny z elity się odezwał, to że twoich ukochanych złodziei pojemników Polskiego Czerwonego Krzyża oceniam jako nieudaczników nie znaczy że głosowałem i głosuje na Tuska. Zapamiętaj to sobie jeżeli potrafisz samodzielnie coś pomyśleć. Poza tym gdybyś zadał sobie trud przeczytania więcej jak mojego postu wiedziałbyś co pisałem o zakupach przez ludzi miodu i cenach miodu i kto pisał o doświadczeniach z melasą, a nie wtrącałbyś się z pretensjami do tematu..... jak to tępy "pyrlanczyk". 

 

Ps. A ile ci zwinął i jeszcze zwinie oszczędności zbawiciel z ekipą nawet nie umiesz sobie policzyć taki jesteś mądry. 

I proszę bez wycieczek personalnych, moderatorowi nie przystoi. Nie potrafisz w spokoju bez nerwów dyskutować o polityce to nie dyskutuj.   

Link to comment
Share on other sites

Ja w tym roku nie kupowalem żadnego inwertu , ani przez Koło bo była taka mozliwość z transportem gratis , ale za drogo to wychodziło cos około 4,40 i zaopatrzenie  w cukier zrobiłem jeszcze w maju w sieci DINO  po 2,99 za kg a częsć miałem jeszcze z ubiegłego roku zaoszczędzone po samozakarmieniu się częściowym pszczół nawłocią ,  Niestety ma nie byc o polityce ale inflacja nas dotyka i kazdy zastanawia się gdzie i kto nas chce wykiwać bo przecież nie można wszystkiego zwalić na Putina  i okrada nas  na osłodę  daje nam 20,- zł dotacji do rodziny pszczelej i jeszcze musisz sie za tym nabiegac po róznych urzędach i czapkowaći i jeszcze urzedasy ,  jak słyszałem , u nas kontrolowali i jeździli po pasiekach licząc rodziny niektórym pszczelarzom dla potwierdzenia czy ich nie oszukują . Ja tego nie doświadczyłem ponieważ nie ubiegałem się o jaumurznę  , olewam ich.  Kupiony wcześniej cukier przy inflacji 20% to jest jakas oszczędność na przyszłość , kazdy może sobie sam obliczyć co się bardziej opłaca .? czy zrobić zapasik wcześniej  i nie czekać na sierpień kiedy wiadomo ceny rynkowe cukru są i zawsze były najwyższe bo pracujący lud robił sobie przetwory na zime i można go było  podoić trcochę.  Oczywiście pod warunkiem że ma się parę groszy i można zainwestować w cukier na mały zapasik . ?

 Ale w przypadku pszczelarzy to jest kluczowa sprawa i trzeba być roztropnym i zapobiegliwym . 

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

W dniu 13.07.2022 o 08:44, Robi_Robson napisał:

Ja wczoraj sprawdzałem dostępność Inwertixu w sklepie Diamanta i drobnym drukiem napisali

Z nimi rozmawia  zaczyna się od zamówienia całego tira. cena i dostawa inna. W detalu mają kosmiczne ceny dostawy. 200zł za dostawę palety kurierem +110 zł za samą paletę. Nie można odebrać osobiście. 

Edited by Turqs
Link to comment
Share on other sites

21 godzin temu, kubek33 napisał:

 

 .....kochaj dalej donka ...kiedyś Ci zapłaci paroma dodatkowymi latkami do emerytury albo buchnie oszczędności ze skarpety ...bo nie Twoje.

Wystarczy , że wprowadzi czterodniowy tydzień pracy albo i trzydniowy . Ale w zamian za poparcie jego poglądów będą kobiety szły do pracy w biedrze  w niedzielę  . Obiecał już dosyć .

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Tadek11 napisał:

Wczoraj cukier w DINO gdzie dotąd był najtańszy , teraz 4,32zł/kg ☹️

albo tak drogo w hurtowniach się robi albo wyczuli kasę, że na wsiach sezon ogórkowy się zaczął 

Link to comment
Share on other sites

W hurtowniach cukier sięga już prawie 6 zł...
Cena buraka  poszła w górę. 45-48€ za tonę. Oczywiście holdingi przerzucą to na konsumenta.
Chyba możemy zapomnieć w najbliższych latach o cukrze w okolicy 2-3 zł.  
Dniamant Pfeifer oraz Nordzucker chyba w pełni zagraniczne kapitały i można zakupić u nich cukier indywidualnie w jednostkach paletowych. 
A w naszym Polski Cukier niestety bez kontaktu nie ma możliwości bezpośrednio. 
Dla mnie to paranoja że nie można cukru kupić bezpośrednio w cukrowni tylko wszystko przez pośredników i to praktycznie w każdej gałęzi przemysły 

  • Smutny 3
Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj u mnie  w Dino cukier po 4,99 zł/kg i kierownik sklepu twierdzi że dojdzie do 10 zł/kg w hurtowniach sa braki. w innych sklepach co miały jeszcze starsze zapasy  albo cukru juz nie ma albo po 4,45 zł i znika z półek . Ale dali nam  dopłaty 20 zł po pnia niech się ludziska cieszą jak nie umieja liczyć . Szkoda gadać. ?

Link to comment
Share on other sites

21 minut temu, Tadek11 napisał:

Dzisiaj u mnie  w Dino cukier po 4,99 zł/kg i kierownik sklepu twierdzi że dojdzie do 10 zł/kg w hurtowniach sa braki. w innych sklepach co miały jeszcze starsze zapasy  albo cukru juz nie ma albo po 4,45 zł i znika z półek . Ale dali nam  dopłaty 20 zł po pnia niech się ludziska cieszą jak nie umieja liczyć . Szkoda gadać. ?

Ten rok to jeszcze jakoś zniesiemy ale kolejny ? 
W Wielkopolsce ciasto od marszałka może dla niektórych okazać się zbawienne na wiosnę jeśli teraz przyoszczędzą na pokarmie

Link to comment
Share on other sites

Niebawem rozgniecione gruszki będzie można podawać pszczołom :D 

Nie wiem czy wiecie jak pszczoły potrafią potraktować jako pożytek gruszki, które spadły z drzewa na ziemię i częściowo się uszkodziły. Latają jak szalone. 

Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, Krzychu napisał:

Niebawem rozgniecione gruszki będzie można podawać pszczołom :D 

Nie wiem czy wiecie jak pszczoły potrafią potraktować jako pożytek gruszki, które spadły z drzewa na ziemię i częściowo się uszkodziły. Latają jak szalone. 

gruszki, mirabelki, szczaw i chrust XXI wiek :D :D

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, mirek. napisał:

 topaz u mnie 5,50 wczoraj

i trzeba na nawłoć liczyć 

no i miód na pitny przerabiać bo zima idzie a po chrust daleko 

Zastawiające jest to przyblokowanie podaży cukru i kto to robi  ?

https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-w-polsce-nie-zabraknie-cukru-kowalczyk,nId,6170803

Skoro Krajowa Grupa Spożywcza kontroluje 40% rynku to czemu brakuje go w sklepach ?

Link to comment
Share on other sites

W sieci Stokrotka w Lublinie 2 dni temu był po 4 zeta. 10kg na paragon/osobę. 

Pewnie jakby się zagadało, to można i więcej. Tu przecież chodzi o poważne badania naukowe nad zawartością pszczoły w pszczole. :D

 

MV5BMmQyMDE4YWMtODk5Ny00YjdiLWIyZTYtYjQ3

  • Zdezorientowany 1
Link to comment
Share on other sites

23 godziny temu, Tadek11 napisał:

Zastawiające jest to przyblokowanie podaży cukru i kto to robi  ?

https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-w-polsce-nie-zabraknie-cukru-kowalczyk,nId,6170803

Skoro Krajowa Grupa Spożywcza kontroluje 40% rynku to czemu brakuje go w sklepach ?

 co ty dziecik jesteś?

zaraz rrobia to samo ze wszytkimi artykułami tylko patologie wyborcza powoli przygotowują

 

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Kryzys cukrowy spowodowaliśmy chyba my :D to wśród pszczelarzy zaczęło się mówić żeby szybko kupować cukier bo zaraz będzie droższy. Sam od razu kupiłem 640 kg na dwa razy. Jakby nie patrząc to jeśli połowa pszczelarzy w Polsce zrobiłaby ten sam ruch co ja to faktycznie nagle braki mogłyby być w sklepach, plus jeszcze sezon ogórkowy

Ludzie zauważyli, że coś brakuje tego cukru więc i reszta się rzuciła na niego. A to już w dalszej konsekwencji spowodowało efekt kuli śnieżnej. 

Link to comment
Share on other sites

W dniu 14.07.2022 o 20:08, zdzich123 napisał:

Wystarczy , że wprowadzi czterodniowy tydzień pracy albo i trzydniowy . Ale w zamian za poparcie jego poglądów będą kobiety szły do pracy w biedrze  w niedzielę  . Obiecał już dosyć .

Dalej się Tuskiem zajmujcie zamiast popatrzeć co się dzieje. Za chwile PiS wygra 3 raz wybory będzie rządził 12 lat, a wy będziecie paplać wina Tuska. Już 7 lat wystarczyło żeby naprawić kraj potem zepsuć i jeszcze raz naprawić ale nieudacznicy nic nie mogą, jacyś kombinatorzy rządzą cukrem, węglem, materiałami budowlanymi itd... Już przed wykupowaniem cukru nastąpiły braki w hurtowniach, było tylko kwestią czasu co się wydarzy. Pisałem wcześniej ciemnemu góralowi się sprawdził kryzys cukrowy. Na zgniłym zachodzie gdzie zdaniem tvp info bieda cukier kosztuje, Belgia 69 centów, Austria 71centów.

  • Lubię 2
Link to comment
Share on other sites

Zwykle cukier w sklepach w torebkach kilogramowych kosztował 10-20 groszy mniej jak w hurtowniach w workach 25 kilogramowych i nie opłaciło się pszczelarzom bawić z torebkami . W tym roku na początku lipca cukier w torebkach w sklepach kosztował 3,22 zł za kilogram , a w hurtowniach w workach 25 kg 4,76 zł za kilogram i już był to opłacalny interes z rozrywaniem torebek.

Edited by lech
Link to comment
Share on other sites

W dniu 20.07.2022 o 08:50, Krzychu napisał:

albo tak drogo w hurtowniach się robi albo wyczuli kasę, że na wsiach sezon ogórkowy się zaczął 

a po co cukier do  ogórków ? :)  Zbieram wiśnie i czarną porzeczkę - u mnie akurat w pełni zbiorów. Klęska urodzaju bo od kilku lat przymrozki wiosenne ograniczały zbiory. Ale chyba ludzie nie robią przetworów i braki cukru to zaplanowana spekulacja cukrowni.

Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, manio napisał:

a po co cukier do  ogórków ? :)  Zbieram wiśnie i czarną porzeczkę - u mnie akurat w pełni zbiorów. Klęska urodzaju bo od kilku lat przymrozki wiosenne ograniczały zbiory. Ale chyba ludzie nie robią przetworów i braki cukru to zaplanowana spekulacja cukrowni.

Mam to samo śliwki i jabłonie podpieram konary tyle jest owoców. ?

 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, manio napisał:

Ale chyba ludzie nie robią przetworów i braki cukru to zaplanowana spekulacja cukrowni.

To masonerskie działania pisorów . Zabrali cukier zewsząd i ukradkiem pędzą bimber na Podlasiu .Na Białorusi cukru zostało na 3 dni , w cywilizowanych krajach też brak . Nie ma realizacji kontraktów z cukrowniami . Ja się pytam dlaczego ? Może to pomoc Indii dla putasa ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.