Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Jak dużo ciasta dla odkładu na pierwsze 2 tygodnie.


Recommended Posts

Cześć,

 

W lipcu odbiorę 18 odkładów trzyramkowych (Kortówka z pasieki Wilde), wkrótce potem jadę na dwutygodniowe wakacje. Dla uniknięcia rabunków chcę je dokarmić ciastem i zastanawiam się ile tego ciasta dać na każdy odkład. Myślałem o 5 kg, jak uważacie? 

 

Pozdrawiam
S

Link to comment
Share on other sites

Nigdy nie podkarmiałem odkładów rozwojowo w ciągu lata ciastem . Ja bym wolał im dać jednorazową dwakę po 4-5 litrów inwertu jeżeli już nie możesz ich sykcesywnie podkarmiać z powodu wyjazdu. Ciasto w ciągu lata niechętnie pobierają jak są na zewnątrz pożytki a poza tym do ciasta muszą jeszcze nanosić wody , co też eksploaytuje pszczoły. O tej porze roku nie powinno być jeszcze skłonności pszczół do rabunków , no chyba że masz nieszczelne ule lub sprowokujesz pszczoły nieodpowiednim obchodzeniem się w czasie podkarmiania.

Pozdrawiam

Tadek

Link to comment
Share on other sites

Nigdy nie podkarmiałem odkładów rozwojowo w ciągu lata ciastem . Ja bym wolał im dać jednorazową dwakę po 4-5 litrów inwertu jeżeli już nie możesz ich sykcesywnie podkarmiać z powodu wyjazdu. Ciasto w ciągu lata niechętnie pobierają jak są na zewnątrz pożytki a poza tym do ciasta muszą jeszcze nanosić wody , co też eksploaytuje pszczoły. O tej porze roku nie powinno być jeszcze skłonności pszczół do rabunków , no chyba że masz nieszczelne ule lub sprowokujesz pszczoły nieodpowiednim obchodzeniem się w czasie podkarmiania.

Pozdrawiam

Tadek

Tylko gdzie one wepchną ten inwerter, jeżeli będą miały gołe ramki z węzą? Jakby co mogę im jakoś zorganizować wodę, widziałem różne sprytne poidełka dla pszczół.

 

Edytowane po zastanowieniu:

Chyba, że nad powałką postawiłbym kolejny korpus, a w nim 5l wiaderko z inwerterem/syropem ale do pobierania od góry?

 

Pozdrawiam

S

Link to comment
Share on other sites

Ja Ci radzę kupić ciasto w pakietach foliowych 2,5 kg. Zrobić 2- 3dziurki i wystarczy 2,5 kg. To tylko 3 ramki.Dołozyć po 2 ramki węzy po bokach i jak masz po plastrze suszu.Te ciasto tylko na niepogodę. Jak jest pozytek , a w lipcu jeszcze jest ,w zupełności wystarczy.Inwetrem zaleją gniazdą i będzie pokarm nie czerw. Węzy możesz dać i 3 - 4 . Lepiej jak pokręci  niż odkład się z powodu ciasnoty wyroi.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź, chcę kupić Fondant - fajnie jest wspierać polskich producentów, ciasto dostępne jest tylko w opakowaniach 15 kilo ale mogę je porozdzielać do foliowyc siatek po 2,5 kilo. Wielkie dzięki za radę :)

Link to comment
Share on other sites

Jakich Polskich ? Zudzuker jest producentem. Normalnie te co popakowane są w grubą folię .Pszczoły mają wielki problem ze zgryzieniem. To ma być rezerwa na taką pogodę jak dziś.

Link to comment
Share on other sites

Firma to Piefer&Langen, rzekomo w Polsce skąd cukier ? Diabli wiedzą , a co do foli to ma być gruba. Cała idea aby Ci pszczoły w 2 dni nie przeniosły do plastrów. Podkarmianie pobudzajace to ,025 - 0,5 kg przybytku na rodzinę . RODZINĘ nie 3 ramkowy odkład. Są jeszcze na polu pozytki i to to tylko na wszelki wypadek niepogody.Pszczoły o tę porę niechetnie pobierają taki pokarm .Jak będzie słota zainteresują się i tym.

Link to comment
Share on other sites

Ja odkładom dawałem ciasto w opakowaniach po  płytach CDR. Wchodzi 250 g w mniejsze i 0,5 kg w większe.W denku wycinam dziurę fi 3 -4 cm wtedy ciasto nie wypływa. Starcza na 1- 2 tyg dla 5cio ramkowego odkładu.

Link to comment
Share on other sites

Podpatrzone w pasiece UWM w Olsztynie .
Tam odkładom (5-6 ramkowym) podaje się ciasto cukrowo miodowe w plastykowych podstawkach pod doniczki .
Mieści się w taką podstawkę około 500g. i wystarcza (kiedy są w terenie pożytki) na 5-7 dni .
Podstawka jest napełniana na płasko i jest kładziona powyjęciu poajączka na otwór w powałce .
Wynikałoby z tego , że na dwa tygodnie należałoby dać około 1-1,5kg. ciasta na jeden odkład .
100_2971.JPG

Link to comment
Share on other sites

Ciasto masz za rzadkie !
Trzeba dodać więcej cukru pudru .
Przy temperaturach ponad 20 stopni nic się nie deformowało i nie wylewało .

Diamantu nie miałem i nie stosowałem .
Ale przy cieście robionym z miodu i cukru pudru ( w dzierżbie piekarniczej )to się sprawdzało.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.