Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Wciągamy flagi na pasiece


daro

Recommended Posts

Ty Góral masz Panów ? Ciupagę Ci zabrali ? Ojczyznę Ci zabrali ?

Jam wolny człowiek I POLAK i nikt w twarz mi nie będzie pluł i dzieci germanił. :D

P.S. MImo że Polska może i istnieje teoretycznie ale Naród Polski istnieje naprawdę dla tego nie głosowałem na PO bo jak powiedziął słuchacz w 3 , na polskich sztandarach Bóg Honor Ojczyzna a w PO ni Boga ni Honoru ni Ojczyzny . Hej !

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Tak uczmy się od innych patrzeć na nas samych nie jak na kołtunów a na piękny i wspaniały Naród i kraj. Nie dajmy sobie weprzeć nieprawdy . Mój dziadek mówił że prawdzi polak wiesza zawsze flagę  bo to mówi o tym kim jesteś . Wieszał za komuny na 3 maja , ZAWSZE  no i zawsze miał kłopoty. :D

Link to comment
Share on other sites

Zazdroszczę wam patriotyzmu,ja zostałem z niego skutecznie wyleczony przez naszych panów. :angry:

 

Ty Góral masz Panów ? Ciupagę Ci zabrali ? Ojczyznę Ci zabrali ?

Jam wolny człowiek I POLAK i nikt w twarz mi nie będzie pluł i dzieci germanił. :D

P.S. MImo że Polska może i istnieje teoretycznie ale Naród Polski istnieje naprawdę dla tego nie głosowałem na PO bo jak powiedziął słuchacz w 3 , na polskich sztandarach Bóg Honor Ojczyzna a w PO ni Boga ni Honoru ni Ojczyzny . Hej !

Daro, jak Byś był w Opolu to wieczorem, Byś widział nie tylko pojedyncze mieszkania, bez światła, ale całe piętra wygaszone. Na tym forum jest kilka osób z tego terenu to wiedzą. Polacy głosują nogami. Moje dzieci zostały, ale to tutaj rzadkość. Film piękny wspaniałe zabytki, krajobrazy, koniki. Gdzie przemysł, nowoczesność, nauka, innowacja? To wszystko było. Zrobiony perfekcyjnie, dla fachowców- myślących.

A o fladze w moim gospodarstwie pasiecznym, pomyślę. Pozdrawiam

.........................................................................................................

 Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego pszczelarstwa

Link to comment
Share on other sites

młodzi z opolszczyzny napędzają fabrykę Bmw w Dingolfingu no i Holandię... kogo się nie zapytasz skąd jest to z Opolskiego...albo jedziesz po pracy do sklepu a tam widzisz ludzi z Twojej szkoły albo Twojej okolicy.... samych moich bliskich znajomych wyjechało tylu że ciężko jest mi ich policzyć

Link to comment
Share on other sites

 

Jam wolny człowiek I POLAK i nikt w twarz mi nie będzie pluł i dzieci germanił. :D

 

Hej wolny człowieku!popatrz dalej jak własne podwórko wystarczy brak pracy-kasy czy jakaś choroba i masz po wolności.Dzieci patriotyzmem nie nakarmisz i nie ubierzesz same się zgermanizują  na zmywaku.

Link to comment
Share on other sites

Partyiotyzm i Ojczyzna jest nie od karmienia, od tego mam głowę i dwie ręce prawą i lewą. Za komuny miałem mozliwość ze 3 razy wyjechać i jestem na swoim podwórku. I będę. Mimo wszystko, nie wyjadę na zmywak , żony nie wyślę do wycierania niemieckich dup. Wiem co to prawdziwa bieda a do niej mi jeszcze daleko. Chorować i tak lepiej u nas.

Boddanie  obijałem się w Opolu parę lat , miałem dziopę, Opolankę rodem z Krakowa. :D

Z tego co wiem to z 70 % deklarowało swoją niemieckość. Co do saksów, w Belgi do nie dawna za Stolicę Polski uważali Siemiatycze bo tylu tam pracowało z Siemiatycz.

Jestem biało czerwony i nie przyniosę wstydu moim dziadom za parę euro. Co nie znaczy że wyjazd uważam za hańbę i wstyd. Mam wielu znajomych co tu ich nie ma.

Link to comment
Share on other sites

A co to patiotyzm?Obaj dziadkowie zginęli w obozach podczas wojny i po co? Zeby teraz panowie na stołkach mieli za co się pławić w luksusach. Kocham Polskę, tu niebo jest bardziej błękitne a trawa zieleńsza, ale pól życia spędziłam za granicą, mam znajomych prawie w całej Europie a w Niemczech rodzinę , którą kocham jak swoją a oni mnie, nigdy nie doznałam u nas od żadnego pracodawcy takiego szacunku jak tam. Czy w związku z przeszłością mam się kierować uprzedzeniami i licytować na polskie czy niemieckie tyłki?Znam polskie 100 razy podlejsze od zagranicznych. Patriotyzm dla mnie to pewien sentyment w sercu  a życie pisze swoje historie i po to mamy rozum aby brać w nich udział a nie stać biernie kierowani uprzedzeniami

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Po to byś mogła swobodnie mówić po polsku. Dla czego więc nie jedziesz tam gdzie tak lepiej ???????

No i to jest właśnie patriotyzm, że mimo że tak jest tam mile fajnie a Ty tu siedzisz jak dyupa wołowa i bardzo nie wiesz po kiego grzyba. :D

Bo to Twoja Ojczyzna i wszędzie inndziej nie była byś u siebie. Nawet jak było tak usranie jak za komuny.

Link to comment
Share on other sites

Czekam tak i czekam  jak ktoś zamieści tu zdjęcie swojej pasieki z flagą biało czerwoną zgodnie z tytułem wątku , ale chyba się nie doczekam bo większość pszczół teraz to Niemki albo Włoszki albo Kaukazy , a nasze rodzime polskie  , czy ktoś jeszcze trzyma ??? nawet niektórzy nazywają je teraz kundelkami ???pies.gifTo pewnie dlatego zdjęcia nie ma,  bo to by znaczyło że trzyma nasze poczciwe polskie pszczółki.

Pozdrawiam

Tadek

 

Ale do dyskusji na ten tematy niepodległościowe mnie nie wciągniecie.

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

A ja Wam powiem że dobrze że otworzyli te granice bo 30% ludzi nie miała by co jeść. Rudy Donek kazał im wracać. I wrócili - po resztę ciuchów. Patriotyzm ok, ale niestety do garnka nie da się go włożyć i dać dzieciom do zjedzenia ani ubrać w niego. Coraz bardziej mam go gdzieś i siedzę w tym chorym kraju tylko dlatego że jestem już za stary na migrację. Ale to nie jest życie to jest wegetacja. Kto może niech wyjeżdża bo to chory kraj i chora władza - jaka by nie była. I nie mówcie mi że za granica jest tak źle. Byłem. Gdybym tam tak pracował jak tutaj byłbym uuuuu. Szwagra mam w Irlandii, brata w Niemczech. I jeden i drugi jest traktowany lepiej w firmie jak rodowici Irlandczycy czy Niemcy. Nie tak dawno byłem z córka po buty. I tak dało mi do myślenia gdy zobaczłem na pudełku ceny w innych walutach. Mój szwagier czy brat pracuje na te buty 5-6 godz. Polak niestety 3 dni. I o czym tu w ogóle dyskutować :(

  • Lubię 2
Link to comment
Share on other sites

Żebym widział to bym zrobił jak stawiałem. Teraz leje jak z wiadra. Dlaczego boisz się dyskusji Patryjotycznych ?

Ktoś tu myli Patriotyzm z emigracją . Co to ma jedno do drugiego ? Zobaczie Paradę na dzień Kościuszki w USA - to co tam nie idą Polacy ?

Ludzie coś Wam się pomyliło. A jedzicie tylko po powrocie nie płaczcie aby wam kto dał emeryturę. Ja światła gasił nie będę. Ja zostaję bez względu na wszystko.

P.S. Biedny Polak jedzie do Paryża po buty. :D

Link to comment
Share on other sites

daro, nie, nie nikt nie pomylił pojęć. Sprawdź sobie termin patriotyzm. Patriota to nie tylko ten który poległ za ojczyznę. A o emeryturę się nie martw. Pracując na zachodzie średnio po 5 latach nabywasz prawo do emerytury - najniższej. I mogę się z Tobą założyć że będzie ona większa jaka Twoja. O ile ja w ogóle dostaniesz 2smiech.gif  

Link to comment
Share on other sites

Po to byś mogła swobodnie mówić po polsku. Dla czego więc nie jedziesz tam gdzie tak lepiej ???????

No i to jest właśnie patriotyzm, że mimo że tak jest tam mile fajnie a Ty tu siedzisz jak dyupa wołowa i bardzo nie wiesz po kiego grzyba. :D

Bo to Twoja Ojczyzna i wszędzie inndziej nie była byś u siebie. Nawet jak było tak usranie jak za komuny.

widzę ze lubisz ubliżać ludziom, twoja kultura zastawia wiele do życzenia, ale jak widać nie tylko ambrozja ma taką inteligentną kadrę rządzącą. Nie pasłam kolego z tobą krów żebyś mnie od dyup wołowych nazywał. Brak ci argumentów więc sięgasz po chamstwo, a przy tym jesteś mocno ograniczony.Co do mówienia swobodnego po polsku, to żadna mi różnica polski, niemiecki, angielski, to tylko kwestia chęci nauki. Ponieważ tam jest lepiej, jestem tam w połowie swojego czasu i ojczyzna mi w pracy do niczego nie jest potrzebna, chyba tylko żeby złupić dodatkowe podatki

Link to comment
Share on other sites

a ja proponuje nie wypowiadać się o pracy za granicą skoro się tam nie było... wole wyjechać na jakiś czas nawet na ten zmywak i mieć pieniądze na remont domu, samochód a nie dupić cały czas w Polsce i opłacać tylko rachunki bo niestety jak na razie nic się tutaj nie dorobiłem ( jednym wystarczy całe życie chleb z serem, ja czasami lubię zjeść z kiełbasą)

 

a co do kadry rządzących na ambrozji to nie wiem skąd oni ich pobrali chyba z łapanki.... jak cos niewygodne dla nich to zaraz kasacja postu, blokowanie... a co jeden to lepszy Ezop ;)

  • Lubię 2
Link to comment
Share on other sites

Partyiotyzm i Ojczyzna jest nie od karmienia, od tego mam głowę i dwie ręce prawą i lewą. Za komuny miałem mozliwość ze 3 razy wyjechać i jestem na swoim podwórku. I będę. Mimo wszystko, nie wyjadę na zmywak , żony nie wyślę do wycierania niemieckich dup. Wiem co to prawdziwa bieda a do niej mi jeszcze daleko. Chorować i tak lepiej u nas.

Boddanie  obijałem się w Opolu parę lat , miałem dziopę, Opolankę rodem z Krakowa. :D

Z tego co wiem to z 70 % deklarowało swoją niemieckość. Co do saksów, w Belgi do nie dawna za Stolicę Polski uważali Siemiatycze bo tylu tam pracowało z Siemiatycz.

Jestem biało czerwony i nie przyniosę wstydu moim dziadom za parę euro. Co nie znaczy że wyjazd uważam za hańbę i wstyd. Mam wielu znajomych co tu ich nie ma.

Daro ja tez ma glowe i dwie  rece i nigdy roboty sie nie balem, ale w Polsce zapieprzalem od rana do nocy caly tydzien czesto w niedziele .Po powrocie z pracy trzeba bylo co nieco w domu zrobic bo na fachowcow nie bylo kasy, a i rodzice od czasu do czasu wspomogli w splacie kredytu. Kredyt cudem otrzymany (za lapowke) po 13  latach splaty , sprzedalismy dom i splacilismy z zona reszte , okazalo sie ze tej reszty jest wiecej niz bralismy na poczatku, po 13stu latach splaty zenada. Jesli chodzi o chorowanie to zona jest cukrzykiem i ma problemy z nadcisnieniem i powiem ci ze gdybysmy nie byli tu gdzie jestesmy to nie wiem jak by bylo. Tu po kazdego pacjenta wychodzi lekarz z gabinetu i kazdego pacjenta lekarz odprowadza do drzwi- kazdy lekarz rodzinny i specjalista, wszystkie leki za darmo, z racji tego ze cukrzyca to choroba przewlekla wszystkie zabiegi, leki ,itp u kardiologa, okulisty i dentysty gratis. Przy pierwszej rejestracji u kardiologa pani powiedziala ze trzeba bedzie poczekac az 3 tygodnie w Pl 6mies

  NIGDY przez mysl mi nie przeszlo, ze wyjade. Jak oglosilismy ze wyjezdzamy nikt zlamanego grosza nie stawial ze zostaniemy, wszyscy ale nie my. Kazdy mowil ze wrocimy po pol roku, a jednak zostalismy, kupilismy tu dom, mieszkamy i cieszymy sie zyciem. Uwazam , Polacy to wspanialy narod, jak ktos cos mowi tu na Polakow dostaje piany i czerwonych oczu i ide na noze, bo teraz mam porownanie jacy jestesmy  kreatywni i pracowici w stosunku do innch nacji, ale czy przez to ze wyjechalem jestem gorszym Polakiem,czy przynosze wstyd rodzinie i swoim przodkom. Urodzilem sie Polakiem i Polakiem umre, a czy to bedzie w Pl czy we Fr czy na koncu swiata dla mnie to bez znaczenia, wazne zeby zyc w zgodzie z wlasnym sumieniem , zeby nie robic krzywdy drugiemu czlowiekowi itd

 Nie oceniam tych co zostali w Pl i tych co wyjechali. Bo wcale nie jest tak latwo na obczyznie. Spotykam czasami Polakow ktorzy koczuja po 6-8 tygodni i jada na tydzien do kraju i znowu i znowu. Na takie cos nie pojechalbym za zadne pieniadze, ja mialem to szczescie ze moglem wyjechac z zona dzieckiem i psem, takze na poczatku bylo duzo latwiej, ale z drugiej strony teraz podziwiam tych ktorzy zostali w kraju, bo mialem znajome ktore pracowaly na kasach w markecie i zarabialy 800zl i wez za to przezyj miesiac.

  Konczac nie mam do nikogo pretensji ze wyjechal albo zostal, bo decyzje podejmuje kazdy z nas samotnie lub z najblizszymi. Ja podjalem taka i biore za to odpowiedzialnosc i nie uwazam zeby to byla dobra albo zla decyzja, ale na pewno jest to moja decyzja ;)

Jeszcze tylko chcialem dodac ze nie mam do nikogo pretensji ani zalu i lubie wszystkich na tym forum. :D  Asia wrzuc na luz daro juz taki jest i na pewno nie chcial cie obrazic ;)

  • Lubię 4
Link to comment
Share on other sites

Sory ze pisze posta pod postem, ale chcialem sie odniesc do filmiku , ktory jest super i serce rosnie jak sie go oglada, ale to tylko zdjecia, budynki, zabytki, obrazki, a Polska to Narod, a Narod to ludzie, nie rzad , partie, stowarzyszenia czy fundacje, ale ci zwykli zjadacze chleba , to ci ktorzy zostali i pracuja w kraju i ci co sa na emigracji i przywoza walute  :D do kraju bo i jedni i drudzy napedzaja gospodarke i tworza Narod. ;)

Link to comment
Share on other sites

I mnie się wydaje , że czas zakończyć tą dyskusję , bo za daleko zabrniemy i wtedy głupio i niehonorowo będzie wyglądało przyznanie się do winy albo przyznanie komuś racji. Darek daj sobie na luz jesteś równy i koleżeński chłop i doceniamy to i wiemy co masz na myśli patriotyzm prze wielkie " P " , ale każdy może być kowalem swojego losu i niech tak pozostanie.

Pozdrawiam

uklon2.gif

Link to comment
Share on other sites

Pozwólcie że się wtrącę choć to mocno nie pasuje do działu w którym toczy się dyskusja.

Pojęcie patriotyzmu w/g wikipedii "Patriotyzm (łac. patria,-ae = ojczyzna, gr. patriotes) – postawa szacunku, umiłowania i oddania własnej ojczyźnie oraz chęć ponoszenia za nią ofiar; pełna gotowość do jej obrony, w każdej chwili. Charakteryzuje się też przedkładaniem celów ważnych dla ojczyzny nad osobiste, a także gotowością do pracy dla jej dobra i w razie potrzeby poświęcenia dla niej własnego zdrowia lub życia.

Proponuję by każdy się nad tym zastanowił tak sam wobec siebie.

Serdecznie pozdrawiam wszystkich uczestników dyskusji.

Link to comment
Share on other sites

Pozwólcie że się wtrącę choć to mocno nie pasuje do działu w którym toczy się dyskusja.

Pojęcie patriotyzmu w/g wikipedii "Patriotyzm (łac. patria,-ae = ojczyzna, gr. patriotes) – postawa szacunku, umiłowania i oddania własnej ojczyźnie oraz chęć ponoszenia za nią ofiar; pełna gotowość do jej obrony, w każdej chwili. Charakteryzuje się też przedkładaniem celów ważnych dla ojczyzny nad osobiste, a także gotowością do pracy dla jej dobra i w razie potrzeby poświęcenia dla niej własnego zdrowia lub życia.

Proponuję by każdy się nad tym zastanowił tak sam wobec siebie.

Serdecznie pozdrawiam wszystkich uczestników dyskusji.

Patriotyzm piękne określenie, zwłaszcza dla twórców jego. Wcześniej było za króla, lub coś podobnego.

Flaga to nie koniecznie wyznacznik patriotyzmu, dla mnie to coś,  znacznie szerszego. Często smutek i radość i jeszcze  więcej. Ja, osobiście jestem patriotom, dopóki taki: Władysław Gomółka  czy Donald Tusk nie każe mi nim być, bo wtedy staję się obywatelem świata.  Bez wahania pójdę do okopów i będę walczył  na pierwszej linii, wraz z nimi i ich  dziećmi o kraj. Ale bez nich nigdy. Za piękne słowa mnie nikt nie kupi.

.........................................................................................................

 Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego pszczelarstwa

  • Lubię 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.