Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Wciągamy flagi na pasiece


daro

Recommended Posts

Dyskusja zbacza na tematy polityczne ...
Na tym forum polityki nie poruszamy , bo w polityce koledzy prędzej , czy później nawet przyjaciele zaczynają sobie skakać do oczu...
Tego nie chcemy .
Temat zamykam !

fahne2_pl.gif

 

 

 

 

Dziękuję Robert!! Tak lepiej.

Darek napisał Kilka słów wytłumaczenia i przeprosin w osobnym temacie: http://pasiekapszczelarska.pl/topic/301-bia%C5%82a-flaga/

Edited by Paweł
  • Lubię 2
Link to comment
Share on other sites

Skoro Robi zamknął temat a padł zarzut mojego chamstawa.

Pisząc słowa - widzisz jak tam pięknie i fajnie a Ty siedzisz tu jak du*a wołowa nie było chęcią obrażenia a wyjaśnienia mojego punktu widzenia .Jeśli się obraziłaś - PRZEPRASZAM. Robert przenieś na koniec zamkniętego wątku.

Link to comment
Share on other sites

Daro ty to jestes ale prowokator :lol: , wczoraj byles bialo czerwony, dzis jestes bialy o co kaman, nie ogarniam tego. Szkoda ze temat jest zamkniety bo byl i jest bardzo rozwojowy. Polska nie od dzis jest "producentem" sily roboczej i specjalistow dla Europy i Swiata. Tesciowa czesto opowiada jak jej dziadek po 1wszej wojnie swiatowej cztery razy wyjezdzal po dolary za wielka wode, a najlepsze jest to ze za czwartym razem za rada sasiada wymienil wszystko na zlotowki, a zaraz potem byla reforma Grabskiego i wszystkie zlotowki poszly w kanal :lol:  :lol:  :lol:  :lol: . Ci co znaja troche historie to okres miedzywojenny to czas wielkiej emigracji..... ;)

 

Ps Na mnie mozesz pisac du*a wolowa, troche cie juz poznalem, i wiem ze nie w glowie ci ublizanie innym,ale nadal czasami nie czaje twoich skrotow myslowych np o co chodzi z tymi butami w Paryzu :(  ;)

Link to comment
Share on other sites

Kolego ja chciałem pięknie. Tyś wyjechał ale żeś się Polski nie wyrzekł . Ja Ojczyzny nie mylę z mamoną. Rozumiem Ciebie i MILIONY co wyjechały. Nie rozumiem Tych co po przyjeździe  zapominają Polskiego a Angielskiego nie umieją.

Kukiz ( bez polityki) powiedział po powstaniach wyemigrowało ok. 30000 ludzi nazwano to Wielką Emigracją i tragedią narodowa . Jak uźwa nazwać to co teraz?

Polak to brzmi dumnie i to miałem na myśli. Szkoda że słowo Partriota , Ojczyzna wzbudza takie wściekłe reakcje. Szkoda.

Co do butów w Paryżu  dudi pisze - ,,. Nie tak dawno byłem z córka po buty. I tak dało mi do myślenia gdy zobaczłem na pudełku ceny w innych walutach. Mój szwagier czy brat pracuje na te buty 5-6 godz. Polak niestety 3 dni. I o czym tu w ogóle dyskutować,,

Mam znajomych co wiecznie płaczą a jadą po ciuchy właśnie do Paryża bo tam to samo jest taniej. No i to ,,biedny ,,polak.

Dudi nie patrzy na całokształt a wycinek . To samo ja na Białorusi mam , dudi 3 dni Białorusin 2 tygodnie.

Pozim życia tak to brzmi. :D

I tak na sam koniec jeśli komuś tak tu żle czemu tu jeszcze jest ? Mi jak by było źle spakował bym walizki i by mnie tu nie było. Bez problemów , żona od ręki 25 Eurosów ja 10  na/h legalną  pracę wraz mieszkaniem za free.

Mi tu dobrze . :D

Choć nie twierdzę że gdzieś nie ma lepiej.

Link to comment
Share on other sites

daro ja nie patrze na wycinek a właśnie na całokształt. Ja się chłopie nie urodziłem 20 lat temu i nie jestem zbuntowanym małolatem. Z kilku pieców już chleb jadałem przez te 37 lat pracy łącznie z zagranicą, a nie należę do obiboków. I powiem ci że mam to coraz bardziej gdzieś. A wiesz dlaczego? Bo kiedyś myślałem tak jak i Ty, ale pamiętaj świata sam nie zmienisz i nie naprawisz. Wszyscy robią po swojemu mając pewne wartości daleko w d... a z takich jak my się śmieją. 

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Polityka niestety różni ludzi, bo każdy ma inną perspektywę, z której patrzy. Mam nadzieje, że przeprosiny zostaną przyjęte. daro wykazał się tutaj odwagą, bo nie każdy człowiek umie przeprosić, a tym bardziej na forum publicznym. Wszyscy jesteśmy tylko ludźmi i każdy z nas popełnia błędy/ma gorszy dzień.

 

 

W mojej opinii Polacy są bardzo zaradni, pomysłowi i sprytni. Gdyby nie knebel sowiecki przez ~50 lat, to już byśmy dowodzili w regionie. Sprzedano nas, bo niestety tak wygląda geopolityka. Uważam, że nie wyróżniamy się negatywnie na tle innych narodów, a wręcz przeciwnie, mamy duży potencjał. Jeżeli nic się wysypie na szachownicy, to z każdym rokiem będziemy silniejsi. Zobaczcie, co osiągnęliśmy w ciągu ~25 lat. Dobrym początkiem jest kupowanie polskich produktów, zwracanie na to uwagi w sklepach.

 

Dobrobytu nie zbuduje się w jedną dekadę. "Bogatsze" kraje dorabiały się na krzywdzie np. kolonie, niewolnictwo, wojna no i manipulacje :) Taka Szwecja przejada właśnie wszystko, co ich poprzednicy wyrobili i jest na równi pochyłej do upadku - lewactwo tak działa. Do 2030 ten kraj będzie zaliczany do grupy krajów 3-świata. Popatrzcie, co myśli o nas ten człowiek:

 

 

P.S. Oby USA nas nie sprzedało Rosji, za wygraną wojnę z Chinami, bo jeszcze nie jesteśmy gotowi utrzeć nosa imperialistycznym zapędom ruskich.

Link to comment
Share on other sites

,,Dobrobytu nie zbuduje się w jedną dekadę,,

I o tym trzeba pamiętać. Trzeba wiedzieć co to jest bieda. Nie taka że nie można sobie najkuf kupić a taka że nie stać na chleb. 20 -kilku latkowie nie wyjażdżają bo się zbuntowali , nie mają perspektyw. Choćby na własny dom.I to jest smutne.

P.S A gostek ewidentnie jajca sobie robi z tym rajem .

Tu nie trzeba kumać - https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=qIDqrhSyEhE

Link to comment
Share on other sites

Brzydko że Robercik się obudził i zamknął tamten temat.Tutaj są fajni ludzie mają umiar wiedzą kiedy się przegina nic tam złego nie było napisane.

Jest dobrze jak każdy napisze co o tym myśli co robił i jak odczuwa patriotyzm czy wolność.Wolna,kulturalna wymiana poglądów  jest wskazana na każdy temat.

Link to comment
Share on other sites

Teraz takie czasy, że patriotyzm zaraz zostaje nazwany nacjonalizmem i faszyzmem. Miłość do Ojczyzny jest deptana. Ja kocham Polskę i Polaków, nie wstydzę się powiedzieć, że nie chcę w Polsce islamu, że chodzę do kościoła, że dla mnie rodzina do mama, tata i dzieci. Szlag mnie trafia, gdy czytam, że we Francji zamykają ojca rodziny za to, że założył w ramach protestu, przeciw "małżeństwom" homo koszulkę na której widnieje wizerunek normalnej rodziny. Można na mnie mówić konserwatysta, nacjonalista czy jak kto woli. Ja chcę spokojnego bytu dla moich dzieci. Wolę pracować i żyć tutaj, w kraju za który mój dziadek przelewał krew i który kocham. Tyle w temacie.

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Bo polityka budzi niezdrowe emocje . Miast wywalić posty wywalił dziecko z kompielą. :D

Nie dyskutuje się też o religi.

Miałem szkolenia z zagrożeń terroryzmem , policaj mówi że to nie islam jest zły tylko ekstrema. Na przerwie pytam się - a czytał Pan Koran? Jest Pan muzułmaninem ? Nie .

To Pan sobie przeczytaj .

To radzę każdemu zwolennikowi. :D

Link to comment
Share on other sites

A najbardziej mnie wkurza pranie mózgów we wszelkiej maści mediach.

Dziś zwróciłem uwagę na jedno. Jak Rosja zaczęła ataki na pozycje państwa islamskiego od razu zaczęła się młócka w mediach, że pomagają reżimowi AlAsaada czy jak mu tam, że atakują opozycjonistów itd. itp. To  niech ktoś mi powie dlaczego teraz ISIS organizuje zamachy na rosyjskie samoloty i odgraża się Rosji odwetem?!?!

I żeby było jasne, mój dziadek uciekł z transportu do Katynia, za komuny miał kłopoty gdy mówił, że nie tylko Niemcy mordowali... Zwracam tylko uwagę jak manipulują media.

 

Inny przykład: tzw. lewacka dziennikarka w bodajże radiowej trójce o haśle z marszu z 11 listopada czyli "Polska dla Polaków, Polacy dla Polski" - stwierdziła, że jest HOMOFOBICZNE... Ludzie, trzymajcie mnie.

Link to comment
Share on other sites

Brzydko że Robercik się obudził i zamknął tamten temat.Tutaj są fajni ludzie mają umiar wiedzą kiedy się przegina nic tam złego nie było napisane.

Jest dobrze jak każdy napisze co o tym myśli co robił i jak odczuwa patriotyzm czy wolność.Wolna,kulturalna wymiana poglądów  jest wskazana na każdy temat.

 

Piotr - tu nie chodzi o to, że Robert się obudził. Asia poczuła się urażona- więc zareagował. Robert na początku naszej znajomości (kiedy to forum powstawało) powiedział, że zawsze pójdzie za Darkiem i będzie trzymał jego stronę - uznał w tym wypadku, że ktoś mógł się obrażony, więc na wszelki wypadek zakończył temat.  Myślę, że Darek wytłumaczył sprawę i ten temat zamykamy i zapominamy. Jeśli chcecie zawsze wątek możemy otworzyć....

Nie jesteśmy tu razem po to aby się obrażać, ale miło spędzać czas wymieniając się doświadczeniami i wiedzą.

Link to comment
Share on other sites

Brzydko że Robercik się obudził i zamknął tamten temat.Tutaj są fajni ludzie mają umiar wiedzą kiedy się przegina nic tam złego nie było napisane.

Jest dobrze jak każdy napisze co o tym myśli co robił i jak odczuwa patriotyzm czy wolność.Wolna,kulturalna wymiana poglądów  jest wskazana na każdy temat.

Od kilku lat na kilku forach bywałem , czytywałem i sporo widziałem .

Dyskusje polityczne zawsze kończyły się tym , że ktoś przesadził ze słowami i ludzie się śmiertelnie skłócili .

Wielu wartościowych Kolegów odwracało się i całkiem przestawało uczestniczyć w życiu forum .

Niewinny żart , lub luźna wymiana poglądów wielkiej krzywdy zwykle nikomu nie robi .

Ale bywa , że zadziała jak płachta na byka , lub kij wsadzony w mrowisko .

A wtedy zawsze prowadzi do destrukcji czegoś dobrego .

Tworzymy pomału dobre forum i wierzę , że będzie jeszcze lepsze .

Nie psujmy tego i politykę zostawmy politykom .

friends.gif

Link to comment
Share on other sites

Robi z całym szacunkiem i sympatią dla Ciebie.Myślę ,że powinieneś ograniczyć sie do przeniesienia

obydwu tematów do hydeparku. Wszak po nim powinni się przechadzać tylko dżentelmeni.

Pamiętasz jak na poprzednim forum imperator chciał wszystkim

zamknąć usta i czym to się skończyło.

Emocje ostygną ,temat umrze śmiercią naturalną.

Link to comment
Share on other sites

Panowie, moja reakcja na tego typu reakcje jest spowodowana doświadczeniem. Dwa lata pracowałam na sprawne funkcjonowanie dużego forum pszczelarskiego. Dla bezstronności nawet zawiesiłam sama pisanie. Walczyłam z ignorancją, chamstwem i nienawiścią , nie raz kosztowało mnie to sporo nerwów. Ostatecznie nie przyjęłam władzy absolutnej cara i zrezygnowałam, z żalem w sercu....Przyszłam tu, bo widziałam że ludzie się szanują , nikt nikomu nie ubliża a jeśli nawet jakiś nowy pozwolił sobie na głupi tekst był zaraz delikatnie upomniany. Głupio by było szukać znowu nowego forum , bo tu zacznie być jak tam. A do moda nie mam żalu, chciałam mu tylko pokazać że pewne słowa , zwłaszcza właśnie tym , którzy są od utrzymania porządku nie przystoją, choć wiem że czasem emocje biorą górę.Jestem typem , który mówi prosto z mostu co mi nie pasuje, zamiast obgadywać za plecami , co też uczyniłam i z mojej strony sprawą bydła rogatego uważam za zakończoną , żalu żadnego nie mam

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Robi z całym szacunkiem i sympatią dla Ciebie.Myślę ,że powinieneś ograniczyć sie do przeniesienia

obydwu tematów do hydeparku. Wszak po nim powinni się przechadzać tylko dżentelmeni.

Pamiętasz jak na poprzednim forum imperator chciał wszystkim

zamknąć usta i czym to się skończyło.

Emocje ostygną ,temat powinien umrzeć śmiercią naturalną.

Popieram. Tez uważam że te dwa tematy z flagą nie pasują do kalendarza pszczelarskiego i ich obecność w tym miejscu jest nie na miejscu.

Pozdrawiam

Tadek

Link to comment
Share on other sites

i tutaj kiedyś zrobi się chamstwo... na początku zawsze jest pięknie, ładnie

 

proponuje joasia bardziej wyluzować i nie brać wszystkiego do siebie to tylko forum... to tylko internet... a taki cwaniaczek to nie kto inny jak... CWANIAK W NECIE pi*d* W ŚWIECIE

nie można za każdym razem podwijać ogon i uciekać czasami na atak trzeba odpowiedzieć atakiem... no ale idiotom przewaznie sie ustępuje bo mają przewagę liczebną... a na stres i nerwy polecam miód lipowy, piszą że pomaga ;) Pozdro

Link to comment
Share on other sites

A może skuteczniej było by po katolicku-ktoś we mnie kamieniem a ja w niego chlebem.

A tak wogóle to czasem warto nawet 10 razy coś przeczytać zanim się zabierze głos.

W poście Daro nie znalazłem ani jednego słowa obelżywego wobec Joasi.

Nawet uznał ją za patriotkę bo pomimo wszystko jest w naszym nie całkiem doskonałym kraju.

Myślę ,że i Joasia też miała by powód do przeproszenia Daro.

Wracając do jednego z postów Tadka 11 chcę się pochwalić, że na mojej pasiece powiewa biało czerwona.

Jak pojadę ją zdjąć a nie zapomnę to zrobię zdjęcie.

Link to comment
Share on other sites

Robert zamknąłeś temat ze względu na temat patriotyzmu polityki? Wiesz czym jest polityka? Polityka to nie taśmy podsłuchowe o zdrajcach narodu.

Z greki "Polityka to roztropna troska o dobro wspólne"!

 

11 listopada byłem jak co roku na marszu niepodległości. Piękny pochód w tym roku bez policyjnych prowokatorów więc i spokojnie po całości.

Daro szacun za patriotyzm na co dzień.

 

Poglądy jakie mam są od dzieciaka. Dziś rzadko wdaję się w dyskusje polityczne, po co skoro polskojęzyczne media robią na co dzień ludziom wodę z mózgu. Połowa mojej rodziny wyjechała za chlebem za granicę. 100% z nich było internacjonalistami, patriotyzm był dla nich śmieszny. Dziś są przerażeni tym co się na zachodzie wyprawia. Odbierają dzieci rodzicom za to że jest za chude w porównaniu do dzieci z UK ! Dziś zmienili poglądy na patriotyzm. Społeczeństwo się budzi i zaczyna myśleć. Wojna rosyjsko-ukraińska czy najazd barbarzyńców budzi jeszcze szybciej nasze i zachodnie społeczeństwo.

 

To, że w Polsce żyję się ciężko wśród chamów to tylko i wyłącznie wina 50 lat komuny. Mamy społeczeństwo homosovietus. Należy pamiętać, że nasz naród to nie ten sam sprzed wojny - wymordowano praktycznie całą inteligencję. Budzimy się, z przedwojennego chłopstwa, z którego większość z nas pochodzi, odradza się nowa polska inteligencja.

 

Cała nadzieja w pokoleniu X Y do którego i ja się jeszcze łapię :) . Młodzi zrozumieli, że albo wyjadą za granicę albo będą budować tu swój dom.

 

Czym jest patriotyzm? To nie slogan typu miłość do ojczyzny. Podczas wojny patriotyzmem była walka z wrogiem. Podczas XXlecia międzywojennego i po II w.ś. patriotyzmem była odbudowa zrujnowanej Polski. A czym dziś jest patriotyzm? Dziś patriotyzm to posiadanie dzieci. To jest największy wysiłek w dzisiejszych czasach w obronie naszego narodu.

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

cyt:"

Z greki "Polityka to roztropna troska o dobro wspólne"!

 W mniemaniu większości dzisiejszych polityków to " jak i z kim robic żeby się nie narobić a dorobić"

I dlatego w jednak większości społeczeństwa budzi się bunt i niechęć do polityki.

Link to comment
Share on other sites

Robert zamknąłeś temat ze względu na temat patriotyzmu polityki? Wiesz czym jest polityka? Polityka to nie taśmy podsłuchowe o zdrajcach narodu.

Z greki "Polityka to roztropna troska o dobro wspólne"!

 

11 listopada byłem jak co roku na marszu niepodległości. Piękny pochód w tym roku bez policyjnych prowokatorów więc i spokojnie po całości.

Daro szacun za patriotyzm na co dzień.

 

Poglądy jakie mam są od dzieciaka. Dziś rzadko wdaję się w dyskusje polityczne, po co skoro polskojęzyczne media robią na co dzień ludziom wodę z mózgu. Połowa mojej rodziny wyjechała za chlebem za granicę. 100% z nich było internacjonalistami, patriotyzm był dla nich śmieszny. Dziś są przerażeni tym co się na zachodzie wyprawia. Odbierają dzieci rodzicom za to że jest za chude w porównaniu do dzieci z UK ! Dziś zmienili poglądy na patriotyzm. Społeczeństwo się budzi i zaczyna myśleć. Wojna rosyjsko-ukraińska czy najazd barbarzyńców budzi jeszcze szybciej nasze i zachodnie społeczeństwo.

 

To, że w Polsce żyję się ciężko wśród chamów to tylko i wyłącznie wina 50 lat komuny. Mamy społeczeństwo homosovietus. Należy pamiętać, że nasz naród to nie ten sam sprzed wojny - wymordowano praktycznie całą inteligencję. Budzimy się, z przedwojennego chłopstwa, z którego większość z nas pochodzi, odradza się nowa polska inteligencja.

 

Cała nadzieja w pokoleniu X Y do którego i ja się jeszcze łapię :) . Młodzi zrozumieli, że albo wyjadą za granicę albo będą budować tu swój dom.

 

Czym jest patriotyzm? To nie slogan typu miłość do ojczyzny. Podczas wojny patriotyzmem była walka z wrogiem. Podczas XXlecia międzywojennego i po II w.ś. patriotyzmem była odbudowa zrujnowanej Polski. A czym dziś jest patriotyzm? Dziś patriotyzm to posiadanie dzieci. To jest największy wysiłek w dzisiejszych czasach w obronie naszego narodu.

Z wszystkim się zgodzę, poza jednym. Dla mnie "miłość do Ojczyzny" to nie slogan.

Link to comment
Share on other sites

Joasiu to nie małamazja daj na luz . To po to to powstało aby ludzie byli ludźmi.

Jak to mawiał Kwinto ,,Spiętemu,, rozepnij się. :D

,, 11 listopada byłem jak co roku na marszu niepodległości. Piękny pochód w tym roku bez policyjnych prowokatorów więc i spokojnie po całości.,,

Byłem na tym z prowokatorami. Policja też rozumie kto ma teraz władzę.

Tadek - co kto robi w pasiece. Temat jak najbardziej na czasie - robi plany na wiosenne wybryki . Ule zamknięte.

Jestem przeciwny polityce na forum , popieram Roberta .

Powinien tylko wywalić politykę a nie zamykać ale jego święte prawo.

Homosovietikus odchodzi do grobu wraz z katami i oprawcami . Dostaną zapłatę .

Patrz wynik SLD . Powinni się nazywać LSD ( Palikot) :D

Link to comment
Share on other sites

 Biała ... to biała .... macham nią  joasiu 

Panowie, moja reakcja na/..../  żalu żadnego nie mam

   ...powiadają "beczkę soli ....."  , dziś gdy wszystko tak 'galopuje' i 'pędzi' do przodu proponuję tylko chwilę na 'wspólną herbatę' lub w czym tam się gustuje .....

....mój sposób : czytam, przyglądam się , oceniam , reaguję (powiedzmy, przy mej 'łatwowierności'  zazwyczaj chybione) 

  .... daro zyskuje dopiero po  dłuższej znajomości ,mnie przy pierwszym 'spotkaniu' chciał bić, ;) , dziś lubimy się choć nigdy nie spotkaliśmy się, ale mamy 'plan' ....

      joasiu!  zakończenie : klasa (pozwolę sobie nawet rzec: birkutowskie

Ukłony PF 

  • Lubię 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.