Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

podkarmiaczki


bogor

Recommended Posts

Oglądałem w galerii Tadka11 podkarmiaczki ze słoi 4L.Pisze on tam ,że wpuszcza kłąb dymu,wyjmuje

wkładkę z pajączka i stawia słój.

Też stosuję podkarmiaczki słoikowe tylko 0,9L z plastikowymi nakrętkami (kupowanymi od Łysonia)

i stawiam je bezpośrednio na pajączku, bez dymu i wyjmowania wkładki.

Jednak ze względu na dośc małą pojemność,sporą odległość do pasieki, wolałbym zastosować te 4L.

Pytanie do Ciebie Tadek11 czy zakrętki do tych słoi a właściwie dziurki w nich robisz sam czy może

gdzieś kupujesz gotowe.

Ewentualnie jest to temat do ogarnięcia przez jakiegoś producenta słojów albo pajączków.

Zapotrzebowanie na pewno duże bo w sezonie nie mogłem dokupić tych plastikowych nakrętek.

Mam kilka wiader 5L z wieczkiem (też od łysonia) lecz do rzadszego syropu nie nadają się.

Pewnie i Wy to już spraktykowaliście.

Link to comment
Share on other sites

Jakieś nakrętki dziurkowane plastykowe widziałem w sklepie łysonia , ale te do słoików 4,25 l są większe od nakrętek do słoików 0,9l i nie pamiętam jakie tam w sklepie były. Ja dziurki w pokrywce robiłem sam wiertłem 1,5 lub 2 mm i  25-30 otworów na jedną nakrętkę powinno wystarczyć. Też kupiłem kiedyś te podkarmiaczki 5 litrowe plastikowe ale były drugie tyle droższe i o tyle samo gorsze  i w dodatku nie trzymały szczelności a plastik był tak kruchy że każdy upadek nawet na trawę powodował pękanie , a szklane słoiki  4 l wytrzymywały upadek na trawę o dziwo.

Pozdrawiam

Tadek

Link to comment
Share on other sites

Sam kupiłem 5 sztuk 5 litrowych plastików. Nie używałem ich jeszcze, ale  wydają się badziewiaste. Na tą chwilę zastanawiam się nad jakimiś tackami do pieczenia.  Powiedzmy coś w ten deseń http://allegro.pl/foremki-aluminiowe-x9-100szt-opakowania-decopak-i5796549370.html+ keramzyt + naczynie, w którym się miesza cukier + jakaś pompka z akumulatorem. Wyciągam pajączka i pszczoły wchodzą na powałkę i się dożywiają.

 

P.S. W czym mieszacie cukier? Powinno się go mieszać tylko z zimną wodą?

Link to comment
Share on other sites

może być zimna może być wrzątek byle nie gotować syropu.... wiadomo jak gorąca woda szybciej sie cukier rozpuszcza.... ja jak miałem mało rodzin mieszałem dużą drewnianą łyżką a w tym roku w pralce frani... piękna sprawa ;)

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi się ,że te wkładki w pajączkach wyjmujesz dlatego by pszczółki miały lepszy dostęp

do dziurek i syropu ?

 

tak mają bezpośredni dostęp do dziurek bo nakrętka ma większą średnice jak sitko i go nie dotyka tylko leży na pierścieniu

Link to comment
Share on other sites

Czyli jak dam wodę 40-50C, to nie wydzieli się więcej hydrometylofurfuralu? Wiadomo, że z taką wodą łatwiej się rozpuści. Ja myślałem o wiertarce do mieszania, ewentualnie kupnie mieszadła.

 

UPDATE:

 

Znalazłem info, że 45C jest magiczną liczbą. Czyli trzymać się 30-40C?

Link to comment
Share on other sites

Ja mieszalem w tym roku mieszadlem i woda ze studni. Co prawda troche nie dowierzalem ze sie rozpusci, ale daro rozwial moje watpliwosci. Do odmierzonej wody wsypywalem cukier i potem mieszalem ze 2 min, za godzine znowu, za 3 godziny znowu , na drugi dzien rano profilaktycznie jeszcze raz i wszystko pieknie rozpuszczone. Teraz zalatwilem za 2kg miodu beczke 200l w srodku inox, na zewnatrz ocynk, a miedzy tym pianka izolacyjna, musze zalatwic i wstawic zawor, uchwyt na mieszadlo juz zrobilem, regulator obrotow zamowilem i jak bedzie co to pierwszy miodek wiosenny bede w tym kremowal, a w sierpniu wykorzystam to do robienia syropu cukrowego , czyli takie dwa w jednym :lol:  :lol: , oby nie bylo tak , ze nie bedzie ani jednego ani drugiego :D  :D  :D  :D  :D

Link to comment
Share on other sites

I nie boisz się że potrujesz pszczoły ? worki na śmieci z Biedronki strasznie śmierdzą a o Chińskich plastikach głośno nawet w naszej TV że nie spełniają norm zdrowotnych  i wycofali ileś tam produktów.

Link to comment
Share on other sites

Daro moglbys sie pochwalic jak to sie odbywa u Chinczykow. Mam na mysli zakupy, jak to robisz ,na jakich stronach szukasz, jak jest z przelewem, jak dlugo czekasz na przesylke, jakie sa koszty przesylki? Zastanawiam sie nad zaworami do wiader z miodem, ale meczy mnie wlasnie to co napisal Tadek, ten ich plastik jest jedyny w swoim rodzaju  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

Link to comment
Share on other sites

Są po pierwsze i metalowe (kwasówka ) 7$ sztuka.Są 2 strony Aliexpres - to detal i Alibabacom to hurt i o cenę trzeba się zapytać. Tłumacz gogle działa w miarę poprawnie . Cena jest z wysyłką za darmo. Wiem czemu tak tanie wysyłka - paczki są grupowane. Działa to podobnie jak Alegro. Gdyby ktoś u nas robił kupił bym tu, ale jak kupiłem i dostałem z Chin nawet bez przepakowania ,to niech idą w cholerę. Kupione 11.11  a 19.11 dostaję sms że na cle . Do 200 kilku euro bez cła . Nie wszystko jest tańsze.

Co do plastiku jest taki jak u nas do spożywki polietylen. Była afera z melaminą w mleku w proszku. Co do worków nie śmierdzą bo nie z odzysku ( nie czarne a niebieskie) polietylen . Nie ma najmniejszych problemów . Miałem kupić podkarmiaczki ale mi szkoda kasy. 3 czy 4 lata bez uwag to pomysł Robiego.Chińczycy obsugują wszystkie karty a obecnie polska firma Przelewy24 . Odrazu wyświetla się cena w złotówkach. Płacisz w złotówkach bez żadnych prowizji. Na dostwę i  ochronę masz miesiąc jak poprosisz zwiększą . Nie dostaniesz  - zwracjają kasę bo kasa idzie do aliexpres nie sprzedającego. Pod tym względem lepsze niż allegro.Ten dostaje po tym miesiącu lub jak klikniesz że dostałeś i jest to co chciałeś nie cegła. I tyle.

Link to comment
Share on other sites

Są po pierwsze i metalowe (kwasówka ) 7$ sztuka.Są 2 strony Aliexpres - to detal i Alibabacom to hurt i o cenę trzeba się zapytać. Tłumacz gogle działa w miarę poprawnie . Cena jest z wysyłką za darmo. Wiem czemu tak tanie wysyłka - paczki są grupowane. Działa to podobnie jak Alegro. Gdyby ktoś u nas robił kupił bym tu, ale jak kupiłem i dostałem z Chin nawet bez przepakowania ,to niech idą w cholerę. Kupione 11.11  a 19.11 dostaję sms że na cle . Do 200 kilku euro bez cła . Nie wszystko jest tańsze.

Co do plastiku jest taki jak u nas do spożywki polietylen. Była afera z melaminą w mleku w proszku. Co do worków nie śmierdzą bo nie z odzysku ( nie czarne a niebieskie) polietylen . Nie ma najmniejszych problemów . Miałem kupić podkarmiaczki ale mi szkoda kasy. 3 czy 4 lata bez uwag to pomysł Robiego.Chińczycy obsugują wszystkie karty a obecnie polska firma Przelewy24 . Odrazu wyświetla się cena w złotówkach. Płacisz w złotówkach bez żadnych prowizji. Na dostwę i  ochronę masz miesiąc jak poprosisz zwiększą . Nie dostaniesz  - zwracjają kasę bo kasa idzie do aliexpres nie sprzedającego. Pod tym względem lepsze niż allegro.Ten dostaje po tym miesiącu lub jak klikniesz że dostałeś i jest to co chciałeś nie cegła. I tyle.

Wielkie dzieki za info

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Podkarmiaczki robilem sam ze sklejki i zagotowane w parafinie sluza juz kilkanascie lat a taka jedna nabylem w UK wszystkie maja po 6l pojemnosci

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.