Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"
Sign in to follow this  
daro

Nowy rząd

Recommended Posts

Nie ważne kto z jakiej opcji. Ważne są nasze pszczelarskie bolączki . Może to nic nie zmieni ale póbować zawsze trzeba .

Tu linkdo dokumentu http://forum.spp-polanka.org/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_id=27

Tu do watku na Polance - http://forum.spp-polanka.org/topic/64-czas-bra%C4%87-si%C4%99-do-roboty-czasu-ma%C5%82o-a-rzecz-pilna/

Żeby po tem nie było że nikt problemów nie zgłaszał.

Podpinam temat, aby nie zaginął - później go odepniemy

Ten dokument może dotyczyć raczej Kół i Stowarzyszeń pszczelarskich a nie pojedynczych pszczelarzy , ale między nami warto ustalić priorytety co najważniejsze naszym zdaniem jest do zrobienia a co można zaniechać lub uprościć , jak chociażby restrykcyjność przepisów dotyczących sprzedaży miodu przez drobnych producentów pszczelarzy na targowiskach i odbioru pracowni pszczelarskiej które to są traktowane tak surowo jak zakłady masarskie ( gdzie jak wiadomo surowiec jest łatwo psujący się ) a to z braku przepisów szczegółowych dotyczących pszczelarstwa i po co coroczny audyt pracowni przez PLW ? żeby napełnić kasę PLW ? lub zaopatrzyć go w miód na zimę ? Natomiast poprawić można współpracę PLW z pszczelarzami w temacie zwalczania chorób zakaźnych w pasiekach a nie wykorzystywanie lekarzy do kontroli porządku w pracowni.

Co prawda nauczony życiem nie mam wielkich nadziei związanych z tym dokumentem i ale pisać coś trzeba nawet po to żeby komuś coś wytknąć później jak skończy się tylko na zapowiedziach.

Pozdrawiam

Tadek

To dotyczy wszystkich. Czegoś PiS nauczył się przez 8 lat i wyciągnął wnioski  ( mam nadzieję ) z przegranych.

To dotyczy wszystkich. Czegoś PiS nauczył się przez 8 lat i wyciągnął wnioski  ( mam nadzieję ) z przegranych.

Nie dość że patriota to jeszcze optymista.Ja nie daje żadnych szans na poprawę,ale chciałbym to odszczekać.PK

Ja nie optymista. Po kampanii zamierzałem miesiąc się nie myć tak mi ręce wysciskali. Nie  robiąc niczego nic się nie zrobi. Nie bedą mieli argumentów .Rządzą sami  dostaną informację. Nie oczekuję cudów a działań. No oprócz tego że Patriota dodaj Katolik. :D

Ludzie póki żyją mają nadzieję i podobno nadzieja umiera ostatnia i zresztą jest takie moje motto dotyczące nadziei i dlatego mądre jest powiedzenie że " Po dobrym Panie lepszy nastanie " chociaż ostatni wygrani zaciągnęli u Polaków ogromny kredyt i bardzo jestem ciekawy jak spłacą ten kredyt zaufania ? Bo pierwsze ich "kroki" ?? dają dużo do myślenia noel.gif

Pozdrawiam

Tadek

Jak widać nie pitolą się w tańcu i bardzo dobrze, społeczeństwo w wyborach dało wyraźny znak że oczekuje szybkich zmian.

Nie znam działań ministra rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztofa Jurgiela, ale minister środowiska Jan Szyszko ma dużo zaangażowania w obronie polskiej ziemi i lasów. Pozytywnie wypowiadał się na temat pszczelarstwa.

Skoro lokalne koła pszczelarskie dbają o swoje stołeczki, nie pozostaje pszczelarzom nic innego jak założyć ogólnopolskie stowarzyszenie w obronie naszych interesów.

Takie jest nazywa się Polanka.Co do kroków mi się podobają w zetce jak słuchałem dzisiaj to rządy (sic! jeszcze nawet kluczy do gabinetów nie mają) , wywołały taki efekt jak granat w szambie.