Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Wiertarka do ramek


Tadek11

Recommended Posts

Było na forum ogłoszenie Robiego o kupnie wiertarki cztero wrzecionowej do ramek i myślę że zainteresuje to Kolegów bo temat został zamknięty. Zastanawiam się nad zbudowaniem takiej wiertarki z zastosowaniem mini wiertarki VELLEMAN 12VTHD01. Koszt jednej sztuki takiej to około 20 zł. Nie wiem tylko jak z zasilaniem bo jest 12V i czy można z akumulatora , ale wysłałem zapytanie do sprzedawcy , wiec się niedługo wyjaśni. http://ejama.pl/pl/p/Mini-wiertarka-szlifierka-12V-VTHD01/965

Bo myślę że zbudowanie obejm drewnianych i stolika na ramki nie powinno sprawić większych problemów

Co o tym myślicie ?

Pozdrawiam

Tadek

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi się że moc będzie wystarczająca , może trochę obroty za duże , ale 1 cm beleczkę dadzą radę przewiercić wiertłem 1mm spokojnie , nawet swoją bezwładnością momentu obrotowego ,  tylko posuwu przy wierceniu nie robić za dużego , a zawodowo na handel ramek chyba nie zamierzasz produkować , bo wtedy to trzeba by zaopatrzyć się w mocniejszy sprzęt ,  a to jak w życiu nie zawsze da się pogodzić.

Pozdrawiam

Tadek

Link to comment
Share on other sites

Jestem zwolennikiem budowy rzeczy trwałych na lata,według mnie z taką mocą można wiercić w zębach i to zbytnio nie naciskając bo zabuksuje.

Ja kupiłbym 4 takie główki  http://allegro.pl/glowka-do-wiertarki-13-b16-kluczyk-geko-i5147243542.htmldo tego ośki z łożyskami i można dalej tworzyć.No ale ja to ja ,a Ty to Ty. :rolleyes:  :rolleyes:  :D

Link to comment
Share on other sites

Piotr a jak myślisz ten Gość z filmu zrobił rzecz nietrwałą i w zębach ?? Bo zdaje się że zastosował właśnie takie wiertarki o jakich ja myślę.

A na OLX chce za nią 350zł.

http://olx.pl/oferta/wiertarka-do-ramek-pszczoly-sprzet-pszczelarski-ule-CID757-ID46uqP.html#1559e2c375

Pozdrawiam

Tadek

Link to comment
Share on other sites

Widziałem stołową 5 główek na łozyskach z tyłu napęd paskami zębatymi i silnik od pralki. Chłop sprzedaje rózne sprzęty własnego pomysłu jest pszczelarzem więc chyba wie co robi. Dla siebie spoko wystarczy ma robić dziurki nie obrywać du**ę. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ok koledzy macie rację jest dobra.Ja tylko napisałem swoje zdanie podobnie jak Robson.Tadziu zrobi i opisze jak to się sprawuje.Jakoś nie chce mi się wierzyć żeby za 20 zeta było coś trwałego. :mellow: Żeby się tylko nie zepsuło w czasie wyciągania z pudełka. B) Powodzenia pozdrawiam.PK

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 zawodowo na handel ramek chyba nie zamierzasz produkować , bo wtedy to trzeba by zaopatrzyć się w mocniejszy sprzęt ,  a to jak w życiu nie zawsze da się pogodzić.

No właśnie przyszło mi to do głowy . :D

Miód się kończy . Do następnego dobre 5 miesięcy .

W martwym sezonie może z kilka tys.ramek by się spłodziło ;) 

Na przednówku każdy grosz dobry :)

 

Wydaje mi się , że jak ktoś nie potrafi liczyć do 5-ciu , to dobrego sprzętu nie zrobił :D

Link to comment
Share on other sites

No spoko Koledzy jak zrobię taką wiertareczkę to dam zdjęcia , chociaż różnych pomysłów na zimowe dzionki już mi się uzbierało bo przydała by się jeszcze nowa topiarka słoneczna i zaczęty jest stół do odsklepienia , a jak by ktoś mnie wyprzedził i wcześniej zbudował , to też nie będę miał żalu i z chęcią obejrzę,

Pozdrawiam

Tadek

Link to comment
Share on other sites

No właśnie przyszło mi to do głowy . :D

Miód się kończy . Do następnego dobre 5 miesięcy .

W martwym sezonie może z kilka tys.ramek by się spłodziło ;) 

Na przednówku każdy grosz dobry :)

 

Wydaje mi się , że jak ktoś nie potrafi liczyć do 5-ciu , to dobrego sprzętu nie zrobił :D

Faktycznie zdjęcie z oferty wiertarki 5 otworowej jest mylące gdyż przedstawia wiertarkę na 4 wiertła http://apitec.pl/index.php?id_product=46&controller=product:)

Wynika to z po prostu z faktu, że nie dysponowałem 5 otworową wiertarką w chwili robienia zdjęć :) Wiertarki do ramek - 4 i 5 otworowe i o różnych rozstawach wierteł, oferuję z reguły jako artykuł "na zamówienie" ze względu na mnogość wersji i raczej niewielkie zainteresowanie. Jestem w stałym kontakcie z producentem i nie ma problemów z zamówieniem konkretnej wersji jeśli ktoś jest zainteresowany :) Zachęcam do odwiedzenia www.apitec.pl :)

Link to comment
Share on other sites

Dla zainteresowanych zdjęcie wiertarki pięciowrzecionowej  z silnikiem od  apitec.pl
5 otworów silnik-1.jpg

Nie wiem , czy nie jestem w błędzie , ale wydaje mi się , że drugie wiertło od naszej lewej będzie się kręciło w niewłaściwą stronę ?
Poza tym sprzęt wydaje się ok.
 

Link to comment
Share on other sites

Dla zainteresowanych zdjęcie wiertarki pięciowrzecionowej  z silnikiem od  apitec.pl

attachicon.gif5 otworów silnik-1.jpg

Nie wiem , czy nie jestem w błędzie , ale wydaje mi się , że drugie wiertło od naszej lewej będzie się kręciło w niewłaściwą stronę ?

Poza tym sprzęt wydaje się ok.

 

Chyba jest założone wiertło lewe!

Link to comment
Share on other sites

Piotrze słusznie zauważyłeś, ale wydaje mi się , że nie jest widoczne czy wiertło jest lewo czy prawoskrętne,

tylko lewe obroty drugiego wrzeciona wynikają z położenia paska napędzającego.

Link to comment
Share on other sites

Było na forum ogłoszenie Robiego o kupnie wiertarki cztero wrzecionowej do ramek i myślę że zainteresuje to Kolegów bo temat został zamknięty. Zastanawiam się nad zbudowaniem takiej wiertarki z zastosowaniem mini wiertarki VELLEMAN 12VTHD01. Koszt jednej sztuki takiej to około 20 zł. Nie wiem tylko jak z zasilaniem bo jest 12V i czy można z akumulatora , ale wysłałem zapytanie do sprzedawcy , wiec się niedługo wyjaśni. http://ejama.pl/pl/p/Mini-wiertarka-szlifierka-12V-VTHD01/965

Bo myślę że zbudowanie obejm drewnianych i stolika na ramki nie powinno sprawić większych problemów

Co o tym myślicie ?

Pozdrawiam

Tadek

 

Tadek daj sobie spokój z tym szmelcem. Nic tym nie zdziałasz. Jak chcesz to sprezentuję Ci 3 takie wiertarki w ramach zbliżających się świąt.

Ale ostrzegam, do niczego się nie nadają :) Leżą u mnie na szafie od pół roku i się kurzą. Gdybyś mimo wszystko się skusił pisz :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witam w temacie wiertarek:)

 

Ja skleciłem swoją w cenie 120 zł. Silniki z wrzecionem  w cenie 30 zł. sztuka na znanym portalu aukcyjnym, prowadnice do szuflady 7,5 zł. oraz stara płyta meblowa.

 

Sprzęt ma pewnie wady i zalety ale główną zaletą była cena i szybkość wykonania, wadą będzie żywotność silników.

 

Myślałem nad zrobienie włącznika przy prowadnicy żeby wiertarka włączała się kiedy dosuwam prowadnice z listewką a wyłączała kiedy wiertła " wyjdą" z listewki. Wkrętarki nie są przystosowane do pracy ciągłej i sam już nie wiem czy taka cykliczność pomoże czy zaszkodzi ?

post-142-0-14819600-1454581148_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

No spoko Koledzy jak zrobię taką wiertareczkę to dam zdjęcia , chociaż różnych pomysłów na zimowe dzionki już mi się uzbierało bo przydała by się jeszcze nowa topiarka słoneczna i zaczęty jest stół do odsklepienia , a jak by ktoś mnie wyprzedził i wcześniej zbudował , to też nie będę miał żalu i z chęcią obejrzę,

 

Regulacje rozstawu wrzecion trzeba by robić już na poziomie projektowania obejm i chyba nie będzie to trudna sprawa do ogarnięcia.

No więc tak...

Wiertarkę od Apitec.pl zamówiłem, odebrałem  i mam .

Ale zamówiłem będąc chyba po drinku , bo rozstaw zamówiłem obliczając długość ... bocznej listewki ramki wlkp zamiast górnej/dolnej :D 

Czyli mógłbym nią wiercić co najwyżej dla tych ca zamawiają ramki do drutowania poziomego .

Poza tym  z oszczędności kupiłem w wariancie bez silnika . Poprosiłem Wuja - złota rączkę o zainstalowanie silnika i ... czekam . Kiedyś się zrobi :) 

Kupiłem na początku roku okazyjnie gotową wiertarkę czterootworową .

Kilka tysięcy listewek  powierciłem ...

... Aż wiertarkę zajeździłem. :D

Rozebrałem , ale naprawa i złożenie jej do kupy przerasta mnie więc mając kilka  zamówień musiałem szybko stworzyć coś nowego .

I zrobiłem...

Do zamówienia "na jutro rano" musiałem dowiercać brakujące listewki tym :D

Ale dla kolejnych zamówień zrobiłem całkiem nówkę sztukę ;)

Rozstaw regulowany .

Wystarczy wykręcić 2 wkręty i wyjąć jedną deskę ze stolika .

Można wtedy przestawić uchwyty wiertarek

Kilka tysięcy otworów powierciłem , ale stwierdzam , że blat muszę dać twardszy , lub podkładkę z płaskownika, bo w drewnie co jakiś czas muszę korygować docisk uchwytu .

 

Koszt :

4 wiertarki po 55zł. + paliwo do marketu

4 uchwyty po ok 23zł+koszt wysyłki .

Listwa zasilająca z wyłącznikiem = kilkanaście zł.

Stolik ze złomu (dałem 2x więcej kg. złomu na wymianę) + na blat użyłem drewno "opałowe"  z sinizną.

 

A jak Tadku Twoja wiertareczka na 12V ?

 

 

 

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.