Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

24 Finał WOŚP już wystartował .


Robi_Robson

Recommended Posts

bannerTopWosp24_pl.jpg

Ruszyły już aukcje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy .

Zapraszam wszystkich do czynnego wzięcia udziału w aukcjach .
Zarówno jako kupujący jak i sprzedający .
Grosz do grosza ....
Wspólnymi siłami wraz z Fundacją Jurka Owsiaka możemy zrobić dużo dobrego .

Kup , lub sprzedaj cokolwiek
;)
 

Link to comment
Share on other sites

Z chęcią bym Miód Pitny wystawił :D

Niby nie wolno , ale nawet na normalnym allegro widziałem miniaturki whisky :) 

Dla dobra sprawy ... 

 

wystawiłem świeczki może być?

Świeczki na pewno to dobry pomysł .

 

Ja też tradycyjnie wystawiłem kilka aukcji .

Pszczelarskich a jakże !? ;)

Każdy pomysł jest dobry . Im bardziej nietypowy , tym lepiej .

Ludzie są skłonni za niecodzienną ofertę dać całkiem niezłą kasę .

 

 

Kilka lat temu kilkaset zł. uzbierały moje aukcje ze sportem ekstremalnym .

Wywożeniem obornika z obory na czas :D 

 

Aukcje z wczasami na prawdziwym zadupiu podobnie .

Miejsce pod chmurką na namiot/szałas + wychodek za drewutnią + kapiel w stawie ;)

 

Wystarczy troszkę pomyśleć , dodać trochę humoru z przymróżeniem oka i kaska leci .

Dla nas wszystkich leci .

Dzieci już wszystkie zaraz po urodzeniu korzystają ze sprzętu zakupionego przez WOŚP

Kolejny rok zbieramy również na sprzęt dla osób starszych .

A raczej wszyscy będziemy kiedyś starsi :)

Link to comment
Share on other sites

Szlachetna  Paczka też działa . Mało kto wie że bez pompy darcia ryja i pomocy TVP ( publicznej) zbierają więcej . No ale Katolicy ,a nam napisali że jeśli pomagasz to nie wie lewica co czyni prawica. Lewica zaś drze ryja tak że głowa boli że o wiedzy prawicy nie wspomnę.

Nie pomagam Owsiakom a biednym i potrzebującym.

Swoją drogą nie lubię chama a miałem wątpliwą przyjemność poznać osobiście gdy jeszcze nie było orkiestry a tylko TPChR.

Do TPChR( Na Przełaj) wysłała kiedyś osoba prośbę aby ogłosił zbiórkę dla chorej osoby. Jureczek łaskawie się zgodził ale odzew był tak ogromny że facio poczuł blusa.

I tyle.

P.S. Wystaw normalny bez drożdży.

Link to comment
Share on other sites

Jurka nie trzeba prywatnie lubić . 
Ale nie można mu ująć tego , że zmobilizował naród do wzięcia sprawy w swoje ręce i ciągnie to w dobrym kierunku .
Ze zbiórek orkiestrowych jest w szpitalach więcej sprzętu niż od  NFZ na który wszyscy od zawsze płacimy regularnie

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Iluzja . Sprzęt kupiony , nie uzywany bo nie ma kontraktu........ Tematu zabraknie do końca świata.W przed dzień proponuję ściepę na flachę . Nie lubię jak ktoś za publiczne pieniądze zatrudnia swoją połowicę a ta ustala pobory 10 patyków. A kto Pani prezes zabroni.

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Budżet NFZ na 2016 to jest coś koło 70 miliardów złotych. WOŚP zebrał coś koło 44 milionów - z tego tylko cześć pójdzie na pomoc. To kropelka w morzu potrzeb. Do tego dochodzi rentowność - koszty takie jak czas antenowy, pomoc służb państwowych (teraz już chyba ma tego nie być). Podobno bywało tak, że koszta bywały większe lub podobne do tego co udawało się zbierać. Nie neguję pomagania innym - jestem za, ale nie ma co tej orkiestry w superlatywach samych przedstawiać. Oczywiście bardzo żenujący jest fakt, że naszym szpitalom trzeba coś kupować. Dla mnie taka sytuacja jest niedopuszczalna, budżet na zakup sprzętu powinien być większy, jeżeli czegoś potrzeba w danej placówce to porostu kasa powinna być. Tym bardziej, że jest skąd zabrać np. umowy z kościołem - konkordat, podatki itp.

Link to comment
Share on other sites

Budżet NFZ na 2016 to jest coś koło 70 miliardów złotych. WOŚP zebrał coś koło 44 milionów

No właśnie .

Daje do myślenia .

A sprzętu w szpitalach brak .

Większość tych ogromnych pieniędzy z naszych składek ubezpieczeniowych jest rozdysponawana na pensje dla urzędników NFZ i doktorów pracujących na 4 pełne etaty . Nie licząc "prywatnych praktyk".

A tylko leczyć nie ma komu i czym ! Pan doktor na pełnym etacie wpada na 45 minut . Słaniając się na nogach wypija szybką kawę . Później w 15 minut "odhacza" 10 pacjentów (więcej numerków brak ! )

i leci do kolejnego szpitala/przychodni , gdzie też jest na całym etacie :ph34r:

A większość tego sprzętu co jest w szpitalach  , jest oklejona czerwonymi serduszkami .

Na pewno nie jest to sprzęt sfinansowany przez NFZ !

 

Nikogo nie zamierzam przekonywać . Kto nie chce , niech nie pomaga .

Są badania , które w 100% są wykonywane (w całym kraju) na sprzęcie ufundowanym  WOŚP .

Cieszy , że są jeszcze tacy , którzy widzą w tym sens i regularnie przyłączają się do wspólnego "grania" .

Ja będę grał póki starczy sił . Do końca świata ....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Myślę ,  że raczej nikt nie neguje celowości takich zbiórek.

Jeśli jest przeciw to raczej sposobom ich realizacji przez niektórych.

Kiedyś prawie wszyscy dawali się złapać na znane hasło.

.......-tak, wypaczenia- nie.

No ale cóż istota ludzka jest niestety grzeszna,dążymy do ideału

ale czy go osiągniemy?

Najpodlejsze jest to że ktoś gra na naszych uczuciach i nie dziwie się

że niektórych to wkurza.

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

bogor Amen chłopie Amen nic dodać nic ująć :D

 

A najgorsze jest to że Owsiak wcale nie oszukuje jak pisze Piotr wiadomo oficjalnie ile wydał na siedziby chaty w górach czy miejsowościach wypoczynkowych samochody czy przystanek woodstock a babcie daja bo nie wiedza na co to idzie a tylko 50 % na pomoc, za takie coś to ja dziękuje. A Owsik czuje się za pewnie w naszym kraju bo mu wszyscy w du**ę włażą od telewizji po prezydenta niestety ale mam nadzieje że kiedyś mu się skończy i wejdzie coś innego na jego miejsce ze skutecznością conajmniej 85-90 % to wtedy to bedzie miało sens, sam będę latał z puszka po wsi :D

 

Aha i jak zbieramy na dzieci to na dzieci czy sprzęt do szpitali oficjalnie się mówi a nie na kilkudniową  imprezę czyli woodstock :(

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Takie to se pitolenie z tym Owsiakiem i WOŚP. Ja nie daje co nie znaczy że chłop robi złą robotę. Na początku jego działalności faktycznie przekazywał 80% z czasem jak pojawiły się spółki córki Melon wielki, Mrówka cała itd. to już z tym było gorzej. Niemniej jednak coś tam wspomaga te szpitale niewiele bo nie wiele ale zawsze coś. (Niewiele w skali kasy wydanej z NFZ). Dla mnie to z nim jak z Ojcem Tadkiem chcesz to słuchasz chcesz to dajesz i tyle. Nikt nikogo nie zmusza do niczego. Do momentu jak nie mam obowiązku płacić czy uczestniczyć to niech sobie i robi co chce nawet niech z tego żyje. Ja nie daje mnie nie boli a pieniędzy innych "wiernych" mi nie żal bo to ich krwawica. Pytanie tylko czy są świadomi jakie są koszty fundacji ale to chyba inna sprawa. Zawsze w takich sprawach trzeba rozsądzać wszelkiego rodzaju MORALNOŚĆ.  Moim zdaniem Owsiak buduje sobie legendę i pomnik za życia, czy mu się uda tego nie wiem ale do tego dąży. Jak by przeanalizować np. organizacje pozarządowe żerujące na 1% podatku to też znajdziemy fajne kwiatki. Dla mnie Owsiak to taki chłystek bez jaj bo jak by miał jaja to by wywalił kawę na ławę i powiedział coś w deseń "WOŚP to moja akcja i ja prowadząc to z tego żyję i pobieram pensję, takie a nie inne są koszty i trzeba je pokryć a raz do roku organizuję wielką orgię/najebę dla młodych bo taki mam gest - by żyło się lepiej :D.

Ja pomagam wszelako mniej bądź bardziej: szlachetna paczka czy sms-y na fundacje czy drobne do puszek czy inne akcję charytatywno-społeczne. Nawet ta akcja ze szkoleniem pszczelarskim na allegro została prze zemnie podbita do 100 w drugim dniu. Patrzmy koledzy na siebie przez pryzmat bliźniego bo w kupie siła. 

 

 

PS. Cena pomagania bliźniemu nie zawsze jest tania ale na pewno warta tych pieniędzy i wysiłków. 

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Panowie Owsiak niech sobie działa dalej ! Ale właśnie naszemu koledze Łukaszowi  ( Słowian) stuknęło właśnie 1000 postów napisanych na naszym forum  i został właśnie przez Adminów nagrodzony słusznym wyróżnieniem.thumbsup.gif champion.gif

Łukasz gratulacje cheers.gif

Link to comment
Share on other sites

O cholercia faktycznie wykropkowali mnie :D, dzięki :) , nawet nie wiedziałem ile dokładnie mam postów :) a jeszcze przed chwila myslałem, że mam coś z przeglądarka :D

 

Daniel przybije ci piątkę przy następnym spotkaniu :D, masz identyczny pogląd na tą sprawę, niech sobie działa, tylko niech wszyscy wiedzą na co idą te pieniądze i w jakiej sumie, ciekawe ile by mu dali jakby wszyscy wiedzieli :D. Wiem po swoich babkach co były oburzone jak im przedstawiłem swoje poglądy ale jak je uświadomiłem ile pieniędzy tak naprawde idzie na pomoc i że impre z tego organizuje, to obie podsumowały to jednym słowem "Złodziej" :D i już nie dają daja mi w styczniu po 50 zł a wpłacam na tą fundacje non profit www.polacydlapolakow.pl rzeczywista pomoc a nie połowiczna. Jak owsik krzyczy w tv że zbiera na dzieci czy osoby starsze to niech że do cholery krzyknie co 20 raz że zbiera też na jak to słusznie określił Daniel  "orgię" dla młodych czyli woodstock przecież to było by słuszne i prawdziwe bo tak jest po prostu. A tak to mamy manipulację ludzmi, i pranie mózgów poprzez tv smutne niestety ale prawdziwe :(

 

Nowe hasło owsika, " nie róbta co chceta"

 

Ale

 

"Dajta, Dajta, o fundusze nie pytajta :D"

 

 

Ps. nie mam nic przeciwko samemu woodstock, młodzież musi się wyszumiec, sam jeszcze jestem stosunkowo młody i pamietam jak to było 10 czy 15 lat temu :D ale mam coś przeciwko sposobie jej finansowania.

 

Nie mam nic przeciwko osoba które owsikowi dają czy to Robert czy ktoś inny, każdego wolna wola, tylko tak jak pisałem jakby powiedzieli raz w tv na co to idzie to za rok dwóch baniek by nie zebrał :D

Link to comment
Share on other sites

akcja ze szkoleniem pszczelarskim na allegro została prze zemnie podbita do 100 w drugim dniu.

Co najmniej 5 osób licytujących zidentyfikowałem jako naszych forumowiczów . W tym 4 liderów  :)

2 nie zidentyfikowałem ( pawel284  i bieta19  ), ale nie zdziwię się , jak również Oni są naszymi forumowiczami grającymi z nami w orkiestrze .

Prowadzi w licytacji oczywiście Paweł . Nie zdradzę tajemnicy , bo nick jest wszystkim dobrze znany ...

Aukcja kończy się jutro po południu , więc jeszcze można się włączyć .

Dodam , że fundusze z tej konkretnej aukcji ...

http://charytatywni.allegro.pl/pszczelarskie-korepetycje-i4099823

... nie trafią do WOŚP , tylko na subkonto Agnieszki Strzelczyk , do Fundacji AVALON - Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym

Link to comment
Share on other sites

Dlaczego mamy wysyp fundacji - wszyscy patrząc na Owsika zobaczyli że można zgarnąć kasę nie ruszając sie z domu.

Co do sprawozdań WOŚP - zaglądnąłem na stronę no i niby są ale np rozliczenie 23 zbiórki to 9 punktów - haseł

http://www.wosp.org.pl/fundacja/wazne/rozliczenia

Śmierdzi to wszystko półprawdami, niedomówieniami - krótko mówiąc sam Owsiak rzuca tylko hasła bo uważa że jest już tak potężny że nikt go nie sprawdzi.

Inna sprawa że WOSP tak jak inne fundacje ma własny statut i działa na jego podstawie i nikt nikomu nic nie zrobi dopóki działa zgodnie ze statutem.

Zeby było cacy tworzy sie spółki córki i tam się zatrudnia i tu już wała wam nic nie zobaczycie.

 

A jeszcze coś takiego znalazłem

http://solidarni2010.pl/17405-sprawozdania-wosp-mowia-same.html

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

B) Struktura kosztów działalności administracyjnej:


- usługi obce 1.230.547,41



 


7)

. Liczba osób zatrudnionych w Fundacji na dzień 31.12.2015

a)

- pracownicy działu medycznego

3 osoby

- pracownicy zatrudnieni przy programach medycznych:

7 osób

-pracownicy działu administracyjno-biurowego

22 osoby

B)

Łączna kwota wynagrodzeń brutto wypłaconych

pracownikom i zleceniobiorcom :

-z tytułu umów o pracę

1.727.983,43

- z tytułu umów zleceń

235.771,07

- z tytułu umów o dzieło

293.221,00

- z tytułu premii

104.523,93

- świadczenia na rzecz pracowników

500.530,05

- nagrody jubileuszowe

0,00

Łączna kwota wynagrodzeń brutto wypłaconych członkom zarządu z

tytułu zatrudnienia na stanowisku dyrektora

ds. medycznych a nie z tytułu pełnionej funkcji członka zarządu

:

- z tytułu umowy o pracę 142.153,99

- z tytułu premii 12.810,00

- nagrody jubileuszowe

W zarządzie Owsiaki + 1 osoba( czyli bez możliwości czegokolwiek)

  • Lubię 2
Link to comment
Share on other sites

Guest PawelKS3

Skąd w tobie tyle zawziętości??? Załóż se swoją fudacje i po kłopocie. Najlepiej siedzieć na du**e i zaglądać komuś do kieszeni, choć do tego to też trzeba mieć odrobine pojęcia.

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Co najmniej 5 osób licytujących zidentyfikowałem jako naszych forumowiczów . W tym 4 liderów  :)

2 nie zidentyfikowałem ( pawel284  i bieta19  ), ale nie zdziwię się , jak również Oni są naszymi forumowiczami grającymi z nami w orkiestrze .

Prowadzi w licytacji oczywiście Paweł . Nie zdradzę tajemnicy , bo nick jest wszystkim dobrze znany ...

Aukcja kończy się jutro po południu , więc jeszcze można się włączyć .

Dodam , że fundusze z tej konkretnej aukcji ...

http://charytatywni.allegro.pl/pszczelarskie-korepetycje-i4099823

... nie trafią do WOŚP , tylko na subkonto Agnieszki Strzelczyk , do Fundacji AVALON - Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym

gorzej Robert jeśli wygra np taki pawel24 i będzie chciał zostać na korepetycjach kilka dni.... :)

Link to comment
Share on other sites

gorzej Robert jeśli wygra np taki pawel24 i będzie chciał zostać na korepetycjach kilka dni.... :)

 

A jeszcze gorzej jak wygra sokrates22, to już się zadomowi na cały tydzień, może być wrzesień :D akurat szkolenie z pozyskiwania i odbierania miodu wrzosowego :D

 

Nie ma problemu .

Żadnych wariantów nie wykluczam :)

Link to comment
Share on other sites

WOŚP to wielka organizacja i jak popatrzeć z boku niestety ogromne koszty utrzymania.Dzisiaj niema nic za darmo trzeba wszystko kupić,wynająć biura,utrzymać ludzi którzy prowadzą rozdział pieniędzy przez cały rok itd...

Widać jednak że jest i sporo przeciwników chociażby po głosach na forum,ale tak powinno być i będzie w demokracji.Ja robię po cichu swoje bo pomaganie jest fajne. :) PK

Link to comment
Share on other sites

 

Najlepiej siedzieć na du**e i zaglądać komuś do kieszeni,

A to jest święte prawo. Publiczna zbiórka = publiczna kieszeń . To  się nazywa DEMOKRACJA i jawność finansów PUBLICZNYCH.

Do tego trzeba mieć głowę ? Tak . nie mój by był interes gdyby fundacja OWSIAKÓW

nie korzystała z telewizji za którą płaci społeczeństwo na uprzywilejowanych warunkach.

Zęby szczerzy Owsiak na każde pytanie o pieniądze i wszystkich obraża jeśli padają pytania nie po myśli.

Każdy ma prawo dawać swoje pieniądze gdzie chce , Owsiakowi , Mańce czy komukolwiek , lecz Ci co biorą muszą liczyć się z jawnością finansów i prawem do krytyki.

Moderator forum może odblokować każdy zamknięty temat a nie odgrzewać starą zupę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.