Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Waga pasieczna


boddan

Recommended Posts

Manio,

.

:)  Ile (pisz prawdę !  ;)  ) masz wszystkich wag? już tyle co uli?

 

Mam dwa miejsca gdzie stoją pszczoły i dlatego dwie wagi. Obie powstały w wyniku czytania forum . Ktoś się pochwalił poprzedniej wiosny ,że buduje ( do dziś nie zbudował) i już w ubiegłym sezonie miałem wagę wi-fi. Pochwaliłem się na forum amnezja i miałem wiele zapytań czy bym takiej nie sprzedał. Ta wi-fi jest niesprzedawalna bo pracuje tylko z profesjonalnym programem do zbierania danych , a nie mam czasu na taki biznes . Za mało potencjalnych klientów.

Obiecałem, że pomyślę nad wagą z kartą GSM bo to najprostsze, niezależne rozwiązanie i taką wagę też już mam .Nie myślałem o sprzedaży bo to jednak waga łazienkowa i trudno określić jak to będzie żywotne , a nie chce mi się zamiast zabawy z pszczołami prowadzić serwis chińskich wag. Na forum w zasadzie już powiedziałem jak i z jakich komponentów ją zrobiłem i każdy kto ma wystarczającą wiedzę potrafi ją zrobić .

Waga działa , ciągle doskonalone jest jej oprogramowanie i będzie ważyła moje pszczoły w mieście.  Wygląda w zasadzie identycznie jak ta, którą prezentuję na tym forum ,więc nie ma czym się chwalić bo to amatorska konstrukcja i z nóg nie zwali .

Trudno też polemizować z profesjonalnym producentem , który się ukrywa jakby wymyślił bojowego drona :)

Ja się nie ukrywam , nie żałuję nikomu żadnych informacji , to do zrobienia przez każdego nieco zaawansowanego amatora . Ale czy jest jakiś wielki sens posiadania takiej wagi ? Nie zastąpi to przeglądów i obecności pszczelarza w pasiece. Z całą pewnością jest zabawa.

Myślę ,że najbardziej zawodnym elementem jest sama waga, bo nie jest produkowana do pracy na zewnątrz i takich dużych stałych obciążeń. Nie wiem jak zostało zaprojektowane przyłączenie wagi przez moją "końkurencję" , ale "zrób to sam " to zły pomysł. Połączenie  musi być solidne i dobrze zabezpieczone .

Życzę jednak sukcesu , bo najważniejsza jest dobra zabawa. Interesu na tym nie zrobi , a ryzyko reklamacji wysokie. Choć moje się nie psują :)

  • Lubię 2
Link to comment
Share on other sites

 

Myślę ,że najbardziej zawodnym elementem jest sama waga, bo nie jest produkowana do pracy na zewnątrz i takich dużych stałych obciążeń. Nie wiem jak zostało zaprojektowane przyłączenie wagi przez moją "końkurencję" , ale "zrób to sam " to zły pomysł. Połączenie  musi być solidne i dobrze zabezpieczone .

Nic dodać.

Link to comment
Share on other sites

Dla tych co nie lubią dłubać a maja pasiekę ,albo przynajmniej jeden ul blisko domu .

http://allegro.pl/waga-magazynowa-elektroniczna300kg-aku-wi-fi-i6072786073.htmlpost-121-0-32680000-1458715921_thumb.jpg

 

Tutaj nie pisze nic o zasięgu ale jakie cuda za to ;)

http://allegro.pl/wifi-ios-ihealth-hs3-analizator-skladu-ciala-bmi-i5959197689.htmlhttp://allegro.pl/wifi-ios-ihealth-hs3-analizator-skladu-ciala-bmi-i5959197689.html

 

Ja będę dłubał ;)

Link to comment
Share on other sites

Manio, Ty chyba nas zapraszasz na te swoje Garbate Mazury  :D . Ok. Porozglądam się za jakimś amatorem elektroniki w mojej okolicy.

A z tym nie ma problemu , u mnie jezioro ogranicza zasięg lotu pszczół ( a pewnie i się topią jak kuszący pożytek na drugim brzegu) więc atrakcje na miejscu. Spać też jest gdzie :) , a ognisko można palić na granicy pożaru bo nikt strażaków nie wezwie :)

Jedno to elektronika, a drugie to program , ale jak umie jedno to i z drugim sobie poradzi bo to nie są sprawy tajemne , a wszystkie wątpliwości można rozstrzygnąć na forach. Służę pomocą jakby potrzeba.

Waga może być dowolna , mniej lub bardziej profesjonalna. Łazienkową zastosowałem bo była pod ręką i tak zostało . Poza tym to najtańsza waga na rynku , aż się boję pisać ile kosztuje w hurcie :))))) bo i w detalu najdroższa kosztuje 50 zł .

Link to comment
Share on other sites

Trudno też polemizować z profesjonalnym producentem , który się ukrywa jakby wymyślił bojowego drona :)

 

Nigdzie się nie ukrywam. Nie mam zamiaru wdawać się w pyskówki na tym forum, gdzie panuje dziwna atmosfera.

Nie mam ochoty wdawać sie w wymiany słów z osobami, które piszą mi że 350zł to za dużo  ,

że może 100zł to by dali jak to będzie siódmy cud świata.

Nie, nie jest i nie będzie bo nie takie jest założenie.

jak ktoś chce cud to polecam niemieckie strony tam waga kosztuje blisko 1000 euro (4500zł).

 

Jasno też napisałem ze są dwie wersje produktu. Każdy zdaje sobie sprawę czym różni się Mercedes od Fiata.

Więc jak ktoś zdecyduje się na Fiata to z jakiej racji miałby mieć pretensje że to nie jest Mercedes?

 

Co do wagi , jasno napisałem co robi i z jakich bloków się składa. Konstrukcja jest do bólu pod względem elektroniki standardowa i

skrojona maksymalnie ekonomicznie.

Elektronika to jedno a oprogramowanie to całkiem inna historia.  Soft nie jest i nie będzie do wglądu.

Link to comment
Share on other sites

Koledzy jeszcze nikt nie kupił pałki od zbójcy.Mezon myślę ,że się nie obrazisz za to porównanie.

Kiedyś oddałem zegarek do zegarmistrza i zapłaciłem 100zł i 1 grosz.

Że 100 zł to rozumiem, powiedziałem,ale dlaczego jeszcze jeden grosz.

Majster na to ,że 1 grosz kosztuje ta śrubka ,którą wkręcił a 100 to za to że wiedział gdzie ją wkręcić.

Każdy ma prawo ocenić wartość swojej pracy,natomiast klient też ma swoje prawa .

Może kupić,targować się i zrezygnować z zakupu nikomu się nie tłumacząc.

I nikt do nikogo nie powinien mieć żalu.

Link to comment
Share on other sites

Bicie piany

Mezon -

Ni merol , ni Fiat a gruszki na wierzbie .

Cytat Ciebie -

 

Urządzenie będzie w 2 wersjach:

Moja rakieta kosmiczna będzie też w dwu wersjach. Jedna z silnikiem bnzynowym z rozrusznikiem , drugi bedzie na kopa.

Przyjmuję zamówienia.

Jeśli żeś nie troll to za ile czasu będzie ?

Tak więc do póki nie masz - nie fanzol.

P.S.

 

. Nie mam zamiaru wdawać się w pyskówki na tym forum, gdzie panuje dziwna atmosfera.

Dziwne to jest dzielenie skóry na niedźwiedziu w lesie. Dziwne jest oferowanie tego czego  się nie ma. Dziwne to jest że soft nie jest do wglądu , czyli co waga a oprogramowanie mamy se napisać ? Czy pod kołdrą tylko uruchamiać ?

Link to comment
Share on other sites

A jakie tu pyskówki ? Nawet nikt nie pyta o nic o co normalnie pyta się przy zakupie czegokolwiek ,choćby żelazka. Idź posłuchaj w sklepie jak wygląda dziś rozmowa z klientem , bo tu stosujesz kabaretowe chwyty Kobuszewskiego i Gołasa. Wężykiem.

Ja udostępnię oprogramowanie procesora bez żadnych warunków, jak tylko doprowadzę do wersji , która mnie zadowoli. Straszenie wagą niemiecką i droższą wersją to marny zabieg marketingowy, to raczej jakaś ściema. Kto chce kupić droższe ,komercyjne rozwiązanie to są już takie od dawna na rynku , z gwarancją i obsługą serwera. Kto uważał , że potrzebuje , dawno to mógł mieć. Chociaż wątpię ,aby "zawodowcy" mieli czas zajmować się takimi pierdołami jak obserwowanie wagi ula.

Druga rzecz to oprogramowanie do konfiguracji wagi , ustawień ilości pomiarów , godzin wysyłania SMSów i co tam jeszcze sobie wymyślę. Takie rzeczy dzisiaj piszą dzieci ,więc nadymanie się tylko śmieszy :)  , choć jak już pisałem nie widzę w tym interesu bo za mały rynek , a ja popsuję ten interes publikując szczegółową dokumentację :) , jak zrób to sam to zrób to sam :)

Nie kupił bym nawet za 200 zł , bo nie podoba mi się Twoje podejście do klientów , do ludzi , do pszczelarzy z forum. Nie lubię takiego cwaniakowania , żeby już nie owijać w bawełnę .0zlosc.gif

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

To pospolita podpucha, przecież gdyby miał tę wagę, to pokazałby ja tutaj, a tak ...???

Tak jak to mawia adwokat: "to gó**o prawda".

 

Wolę już macanie kur, miałbym przynajmniej pewność, że zniesie jajko, albo nie i wiedziałbym czy podbierze mi je sąsiadka, a tak: "nie moje i nie twoje jajko", ha, ha, ha!!!

Po co ta waga? W czym pomoże?

Wolałbym już jakąś kamerę kupić, która zarejestrowałaby jakiegoś nieproszonego gościa, bo waga po co? 

Ale lux kamerę mam gratis od Kolegi manio!!! - jak to dobrze mieć prawdziwych przyjaciół, a to zawsze mi ule wywracali. ;)  :ph34r:

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

 jak to dobrze mieć prawdziwych przyjaciół

Prawda.

 

Koledzy z tego forum już wiele razy dawali dowody tego , że dobry Przyjaciel to skarb największy .

Jest tu wielu takich , na których pomoc zawsze i wszędzie można liczyć .  :)

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Ale lux kamerę mam gratis od Kolegi manio!!! - jak to dobrze mieć prawdziwych przyjaciół, a to zawsze mi ule wywracali. ;)  :ph34r:

Kamera jest straszna , jeszcze nie została zastosowana a podejrzany już wyeliminowany  smierc.gif . Teraz będzie zbędna , ja bym się bał przewracać ule Jerzego , bo coś je chroni. Coś pamiętliwego i mściwego 63dancer.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Tak jak obiecałem przedstawiam pierwszy  z serii filmów jak wygląda funkcjonowanie wagi.
Film pokazuje wczesny okres pracy nad wagą, ale już w pełni funkcjonalnej.
Przy testach jakie widać na filmie sms-y są wysyłane co około 10 sekund.
Mierzona jest masa ula, temperatura zewnętrzna i napięcie baterii.
Film był nagrywany starym aparatem fotograficznym wiec jakość odstaje od współczesnych standardów.

Youtube wprowadziło koerkcję flmu któa zamiast poprawić jakość  pogorszyła ją.

 

 

Jak ktoś jest zainteresowany proszę o kontakt na forum albo telefonicznie  : 507 975 960

Link to comment
Share on other sites

Wyjąsnij proszę co to za czarne pudło z prawej strony obiektywu ? Jakość wystarczająca. Na razie to sezon i nie bedę jechał do Warszawy bo nie mam czasu .Bo jak rozumiem może nie wycieczki ale wolałbym naocznie obejrzeć.

Link to comment
Share on other sites

Czarne pudełko to tymczasowa obudowa. W środku jest całą elektronika, 4baterie R14 i karta sim do telefonu.

 

 

Przy okazji jako praktycy podpowiedzcie mi jakie funkcjonalności powinna mieć waga.

Co byście chcieli żeby robiła?

 

Np. wysyłanie sms-a na jeden czy może na kilka różnych numerów telefonów itp.

Link to comment
Share on other sites

Pytanie ,ile " czujników" można podłączyć i ile "parametrów może wysłać w jednym sms .

Czy istnieje możliwość zmiany numeru odbiorcy .Na jakiej zasadzie działa karta GSM "koszty utrzymania "

Link to comment
Share on other sites

Mazeon co do tymczsowości wolałbym coś na stałe. Ruskie jak budowali pałac kultury to baraki które postawili na czas budowy ledwo rozawlalili w 90 latach. To ma być hermetyczne . Mi tam wystarczą 2 pomiary wagi w dobie rano wieczór. Jak jest temperatura to dobrze.

Link to comment
Share on other sites

Żeby kupować wagę to trzeba jeszcze mieć co ważyć , ale dla miłośników gadżetów  - super okazja , póki co to ja miód sprzedaje nie na wagę , więc się bez niej obędę i temperatura w ulu też mi do niczego nie jest potrzebna , bo nie prowadzę tak skrupulatnego dziennika pasiecznego , ale młodych może to zainteresuje , bo w dzisiejszym Świecie liczy się być dobrze poinformowanym , więc jak ktoś chce mieć esemesem wysyłaną temperaturę w ulu to owszem czemu nie. Popieram to.rip.gif Trzeba wiedzieć jaką temperaturę w ulu mają nasze podopieczne.icon_rolleyes.gif

Pozdrawiam

Tadek

Link to comment
Share on other sites

Tadek temperatura  na zewnątrz nie w ulu. Nie wiem , pomagałem pewnej  kobiecie i pasieka po jej ojcu , bardzo zaniedbana obecnie,  to jednak był ul pod dachem na wadze dziesiętnej. Tak więc to nie wynalazek ery mizianej. Może teraz wygodniejsze. Co więcej wszyscy pisarze ksiązek pszczelarskich wagę pasieczną umieszczają jako ważny element wyposarzenia. Można się obejść bez tej za 3000 ale 350 ? To tylko 10 słoików. :D

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Pytanie ,ile " czujników" można podłączyć i ile "parametrów może wysłać w jednym sms .

Czy istnieje możliwość zmiany numeru odbiorcy .Na jakiej zasadzie działa karta GSM "koszty utrzymania "

 

Układ można rozbudowywać o kolejne czujniki, pytanie czego potrzebujesz.

Ograniczeniem w rozbudowie urządzenia jest wyłącznie cena.

Żeby dodać kolejną funkcjonalność np. pomiar wilgotności muszę wiedzieć ile ludziom będzie to potrzebne.

Mogę oczywiście zrobić  rozbudowana stację zbierająca dane nawet dla jednej osoby, z tym że ta osoba musi za to zapłacić.

 

Co według Ciebie jest potrzebne w takiej wadze elektronicznej?

 

 

Co do zmiany numeru telefonu to taka opcja będzie dodana.

Będziesz mógł wysłać sms-a który zdefiniuje numer telefonu na który maja  być wysyłane sms-y.

 

 

 

Karta SIM to zwykła karta do telefonu. Ja kupiłem zwykły starter za 5zł.

Nie ma żadnych abonamentów na używanie wagi.  Masz całkowitą swobodę.

Link to comment
Share on other sites

Mazeon co do tymczsowości wolałbym coś na stałe. Ruskie jak budowali pałac kultury to baraki które postawili na czas budowy ledwo rozawlalili w 90 latach. To ma być hermetyczne . Mi tam wystarczą 2 pomiary wagi w dobie rano wieczór. Jak jest temperatura to dobrze.

 

 

Obudowa na filmie jest tymczasowa, pasuje mi do testów.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.