Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Waga pasieczna


boddan

Recommended Posts

24 minuty temu, baru napisał:

przy 2st 60,8 kg  przy 17st 62,98 kg

Waga nie ma kompensacji wskazań od temperatury , serwis nic tu nie zdziała bo to niedoróbka technologiczna, nie na się tego naprawić. Możliwości kompensacji  są co najmniej dwie : kompensacja w samym mostku tensometrycznym ( termistor i regulacja analogowa) lub  linearyzacja w programie obsługującym wagę. Nie sądzę aby droższe wagi miały wbudowaną taką kompensację, po prostu jesteś wnikliwym klientem :)

Prawdziwa współczesna waga legalizowana to w zasadzie komputer. Taka wskazuje zawsze dokładnie nawet przy srogich mrozach i tropikalnych upałach.

 

Edited by manio
Link to comment
Share on other sites

17 godzin temu, manio napisał:

Waga nie ma kompensacji wskazań od temperatury , serwis nic tu nie zdziała bo to niedoróbka technologiczna, nie na się tego naprawić. Możliwości kompensacji  są co najmniej dwie : kompensacja w samym mostku tensometrycznym ( termistor i regulacja analogowa) lub  linearyzacja w programie obsługującym wagę. Nie sądzę aby droższe wagi miały wbudowaną taką kompensację, po prostu jesteś wnikliwym klientem :)

Prawdziwa współczesna waga legalizowana to w zasadzie komputer. Taka wskazuje zawsze dokładnie nawet przy srogich mrozach i tropikalnych upałach.

Nareszcie ktoś pisze na temat.

Jak widać bardzo istotne jest przy zakupie wagi wiedzieć, czy dany model jest wyposażony w kompensację termiczną. Z doświadczeń widać, że przy odpowiednio szerokim zakresie temperatur wskazania wagi mogą się znacząco odchylać od prawdziwego ciężaru położonego na wadze.

Z tego co na razie widzę, można założyć, że odczyt z wagi w obrębie dwóch sąsiednich dni, przy podobnej temperaturze zewnętrznej o zadanej porze - np. godź. 20-ta  - powinien dawać wskazanie miarodajne, nawet jeśli waga nie jest wyposażona w mechanizm kompensacji termicznej.

A może by tak zacząć pisać, czego się oczekuje od wagi?

Np. powiadomienie na maila lub sms o przyroście ciężaru na wadze w zadanym przedziale czasowym. Tak, żeby waga była praktycznie bezobsługowa. Kolejna rzecz to doładowywanie fotowoltaiczne akumulatora, żeby z kolei zapomnieć o potrzebie jego wymiany na naładowany.

Aplikacja na telefon komórkowy też by się przydała.

Dzielcie się uwagami odnośnie swoich doświadczeń i oczekiwań.

Dobrze by było, gdyby posiadacze wagi podzielili się uwagami odnośnie jej możliwości, walorami użytkowymi, funkcjonalnością, dokładnością pomiaru..itp. Wtedy ktoś zainteresowany zakupem  będzie miał jakieś źródło opiniotwórcze.

Link to comment
Share on other sites

Zejdźcie może na ziemię.

Nie mamy do czynienia z wagami laboratoryjnymi, tylko z wagami pasiecznymi.

Postawicie swój ul na solidnej wadze dziesiętnej i bez problemu osiągniecie zamierzony cel.

Link to comment
Share on other sites

Oczekuję że waga  nie będzie "ważyła zmian temperatury " wtedy jest dla mnie bezużyteczna .

Bo na jesieni , podczas skoków temperatury robi ze mnie wariata ,ew. skazuje rodzinę na głód .

Właśnie nie wiem jak jest to w tych "drogich "modelach .

Może rzeczywiście postawię na dziesiętnej ,mam taką  . Jednak sms by mnie cieszył ?

Link to comment
Share on other sites

51 minut temu, baru napisał:

Jednak sms by mnie cieszył ?

to musisz postawić przy wadze stołeczek i posadzić kogoś , kto  wyśle SMSa . Możesz sam zrobić tabelę korekt temperaturowych wskazań wagi , bo dobrze kombinowałeś z obciążeniem stałym ciężarem. Teraz tylko musisz zrobić tabelkę z temperaturą i  odpowiadającą jej wartość błędu pomiaru wyrażoną w %.  Zmiany powinny być proporcjonalne do temperatury zewnętrznej , wtedy wystarczy tylko kilka pomiarów , dla innych temperatur je wyliczysz. Jak będzie miał ze 3-4 pomiary to pomogę wyliczyć błąd dla dowolnej temperatury.

W arkuszu kalkulacyjnym można zrobić funkcję , która od razu to przeliczy. Tylko czy Twoja waga pokazuje temperaturę ? Jeśli nie to trzeba by ją oddzielnie rejestrować i robi się kolejny problem. Łazienkowa przy 2 *C po prostu wyłącza się.

Link to comment
Share on other sites

Witam ,sprawa wygląda tak do wagi zakupionej nie mam jakby dostępu (oprogramowania ) wiadomo gwarancja .

Sprzedający tłumaczy mi że waga działa dobrze, błąd może być chyba w 1% . A ustawienie kompensacji temp. to wyższa matematyka i to co zrobił to i tak za te kasę jest full . Mam dostęp to ustawień i tyle ,po moich "walkach" i wskazaniu oczywistych błędów we wskazaniach ,twórca dodał możliwość ustawienia kompensacji temp.  Jeszcze nie ustawiałem tego ,instrukcji nie ma a On był na urlopie .

Teraz cierpię na chroniczny brak czasu więc konstruowanie swojej wagi po sezonie .

Ta za 35 zł po zimie pod ulem zaczęła fiksować .Ale inna z magazynu tylko nie przerobiona o dziwo tą kompensacje temp. ma .

Tylko odczyt utrudniony bo nie przerabiałem ekranu .

Jak "badziew" Chiński za 35 zł  przepraszam Chińczyków,może być lepszy od myśli tech,. polskiej .

Waga kupiona na ref. musi zostaw bo inaczej bym ją oddał .

Nie wiem jak by wyglądało obliczanie tej kompensacji ,to musiał bym jakoś dodawać do tych pomiarów .  jak znajdę te pomiary to Ci wyślę ,mam Twojego mejla .

 

Link to comment
Share on other sites

W dniu 16.07.2020 o 16:27, Peter001 napisał:

A może by tak zacząć pisać, czego się oczekuje od wagi?

Np. powiadomienie na maila lub sms o przyroście ciężaru na wadze w zadanym przedziale czasowym.
Tak, żeby waga była praktycznie bezobsługowa. Kolejna rzecz to doładowywanie fotowoltaiczne akumulatora, żeby z kolei zapomnieć o potrzebie jego wymiany na naładowany.

Aplikacja na telefon komórkowy też by się przydała.

Dzielcie się uwagami odnośnie swoich doświadczeń i oczekiwań.

Dobrze by było, gdyby posiadacze wagi podzielili się uwagami odnośnie jej możliwości, walorami użytkowymi, funkcjonalnością, dokładnością pomiaru..itp. Wtedy ktoś zainteresowany zakupem  będzie miał jakieś źródło opiniotwórcze.

Moja Optima wysyła codziennie o 20-tej sms-a z informacją o przybytku/ubytku wagi i stanie akumulatora .
W tym tygodniu zrobiłem jej test i około 18-tej zabrałem jedną nadstawkę .

Wysłała mi natychmiast sms-a z informacją "MASS LOSS" .
Dla mnie o to chodziło ...

Link to comment
Share on other sites

Robert to jest pikuś ,tak samo jak sms z pomiarem .

Ja to mam mogę ustawić co godzinę ,. sczytać pomiary na kartę bo pomiary robi co godzinę .

Ale czy jesteś pewny że te wskazania są prawidłowe ?

Na to musiał byś przetestować jak ja ,stałym ciężarem przy dużych skokach temp.

a to dla mnie jest istotne .Bo w tych samych godzinach są bardzo rożne temp.

I ta waga ma mi to powiedzieć czy pszczoły jada na minusie czy wychodzą przynajmniej na zero .

Teraz lipa kwitnie ,pszczoły szaleją ,w gniazdach sucho matki czerwią na maksa ,to czy noszą do miodni ? czy zużywają na bieżąco .

Bo w miodni jest ,ale kilo wte czy wte ja nie wyczuje w rękach .

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, baru napisał:

 w tych samych godzinach są bardzo rożne temp.

Dlatego pomiar wagi jest wieczorem.
Nie ma drastycznych różnic temperatur, a pszczoły są już w zasadzie prawie wszystkie w ulach
 

11 godzin temu, baru napisał:

waga ma mi to powiedzieć czy pszczoły jada na minusie czy wychodzą przynajmniej na zero .

Teraz lipa kwitnie ,pszczoły szaleją ,w gniazdach sucho matki czerwią na maksa ,to czy noszą do miodni ? czy zużywają na bieżąco .

Bo w miodni jest ,ale kilo wte czy wte ja nie wyczuje w rękach .

Szału niestety na lipach nie ma .
To samo na ostach , nostrzykach i koniczynach .
W ulach pokarmu ubywa .

W połowie wszystkich rodzin już zakończyłem sezon .
Zabrałem nadstawki miodowe i dałem pokarm .

Niektóre , które miały nakrop w nadstawkach i te wciąż mają szanse . Albo doniosą , albo zjedzą ...
W 3 miejscówkach zostało do przeglądnięcia po 12 uli .
Jak pogoda pozwoli to sukcesywnie będę oceniać czy coś przybywa , czy głodują .
Niestety ... osobiście i bez wagi .
 

 

 

Link to comment
Share on other sites

A ja uparcie swoje .Wieczorem  o tej samej godzinie też są bardzo  różne temp. To jest tłumaczenie producenta .

Wy z równin nie macie tego ;) .

Link to comment
Share on other sites

17 godzin temu, baru napisał:

Wieczorem  o tej samej godzinie też są bardzo  różne temp. To jest tłumaczenie producenta .

Wy z równin nie macie tego

Mamy mamy .Jak leżę w łożku sam,  z zoną a co jak z zoną i wystawię kpytą za kołdrę .Kiedy dreszcze ,kiedy się podniosi , kiedy opada . Umom nie ogarniosz . Co tu ważyć jak nic nie ma . Bogu dziękuję że nie zyję z pszczół .Ten rok mam wolontariat w pasiece .

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Czas na podsumowanie po krótkim teście.

Pełzanie pomiaru ważonego ciężaru jest nieuniknione. Konstrukcja wag pasiecznych opiera się na najtańszych dostępnych elementach, które realizują pomiar, więc nie ma się co spodziewać dokładności i precyzji wagi legalizowanej. Tak jak zostało już w tym wątku wspomniane, wpływy niektórych czynników na precyzję pomiaru, jak np. temperatura można eliminować poprzez stosowanie zaawansowanych układów do kompensacji wpływu tego czynnika. Osiągnięcie linearnego pomiaru w czasie z dużą precyzją, jest praktycznie niemożliwe.

Poniżej zamieszczam wykres z kilku dni. Czerwonymi kółkami zaznaczone są okolice godziny 20-ej, która została wybrana jako czas odczytu do porównania z dniem poprzednim.

Liczby obok wskazują największe zanotowane różnice pomiędzy kolejnymi dniami.

Od dzisiaj wstawiam wagę z tym samym obciążeniem do wnętrza, aby zaobserwować, jak zachowuje się odczyt przy mniejszych wahaniach temperatury.

 

Pełzanie wagi.jpg

Link to comment
Share on other sites

Co Wy tak żeście się uczepili tej temperatury ?

Gdybyście trafili na upierdliwego urzędnika, to by Wam dowiódł, że Wasza waga podlega legalizacji, gdyż jest związana  z obrotem handlowym zgodnie z Prawem o miarach (dziennik ustaw niech sobie każdy sam doszuka).

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, irkor napisał:

Co Wy tak żeście się uczepili tej temperatury ?

Gdybyście trafili na upierdliwego urzędnika, to by Wam dowiódł, że Wasza waga podlega legalizacji, gdyż jest związana  z obrotem handlowym zgodnie z Prawem o miarach (dziennik ustaw niech sobie każdy sam doszuka).

 

Waga wagą ale trzeba jeszcze logicznie zinterpretować odczyty i wykresy i pewnie przydały by się jeszcze inne parametry oprócz temperatury  wpływające pośrednio  na wagę jak pomiar wilgotności powietrza i wykres pogody i opadów atmosferycznych. To jest zabawa dla dociekliwych i nie odbierajmy im prawa do cieszenia się z nabytku i interpretacji wskaźników to jest wciągające dla lubiących łamigłówki. noel.gif Na innym forum jeden Kolega już kilka lat zamieszcza odczyty swojej wagi co parę dni i podaje do je publicznej wiadomości i też byłem zdziwiony po co je zamieszcza ? Ale ma do tego prawo . Tak że i u nas niech trwa dyskusja w tym temacie i będę z ciekawością czytał do jakich dochodzą konkluzji w związku z użytkowaniem wagi na odległość. Może i nas przekonają do zakupu  wagi pasiecznej ?

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Sprawa jest taka ,że myślałem że będę miał pomocnika .

Świat idzie do przodu i tyle . Jak musi być  dopracowany układ w wadze za 35 zeta że pokazuje mniejsze wahania niż ta za 1000 zł .

przy luźniejszym czasie zrobię jeszcze raz testy . Dobrze że wpadło mi przetestować egzemplarz ,inaczej dorabiał bym rożne teorie do tych błędnych wskazań .

Ile kosztuje waga legalizowana ? tyle https://wagitarczyn.pl/pl/p/WAGA-SKLEPOWA-150KG-50g-LEGALIZACJA-40X50CM-WAGI-SKLEPOWE-150-KG-LEGALIZOWANE-HOMOLOGACJA/22305529

Ile kosztuje moduł GSM ? https://allegro.pl/oferta/modul-lacznosci-gsm-gprs-sim800l-v2-z-antena-8753391762

Myślałem że producent podejdzie do tematu uczciwie ,przetestuje swoją konstrukcję ,wiem że nie jest to proste ale...

Czy kupując legalizowaną wagę mam prawo oczekiwać że będzie zachowywać parametry w powiedzmy plusowych temp. ?

Sprzedając facelię i ważąc  na takiej podróbie w zimie zyskuję a w lecie tracę,z byłych transakcji nie będę się tłumaczył ale następne będę sprawdzał zgrzewką cukru ;)  .

Peter001

to był  stały ciężar ? a temp. jakie ?

 

Edited by baru
Link to comment
Share on other sites

Wykonanie wagi do stosowania na zewnątrz bez kompensacji temperatury to porażka. Z danych dostarczonych mi przez baru , wynika że waga ma liniowy przebieg błędów pomiaru w zależności od temperatury zewnętrznej. Dla 20°C ten błąd jest wprawdzie 0.0 kg , dla 10°C wynosi około -1 kg , ale dla 0 °C to już -2,5 kg ,  5 % wartości pomiaru . Dużo nawet dla wagi łazienkowej.  Poniżej wykres zależności błędu pomiaru od temperatury. Wyższych temperatur nie było w dostarczonych danych , ale pewnie powyżej 20°C pokazuje fałszywie przybywanie miodu .


38e5afa4431a9131med.jpg

 

Korekta jest prosta jeśli jest pomiar temperatury zewnętrznej , wystarczy w programie dopisać procedurę korygująca pomiar. Dla informatyka to godzina pracy. Da się więc zrobić  bez kosztów.

Edited by manio
Link to comment
Share on other sites

16 godzin temu, irkor napisał:

Co Wy tak żeście się uczepili tej temperatury ?

Gdybyście trafili na upierdliwego urzędnika, to by Wam dowiódł, że Wasza waga podlega legalizacji, gdyż jest związana  z obrotem handlowym zgodnie z Prawem o miarach (dziennik ustaw niech sobie każdy sam doszuka).

Przecież taka waga nie służy do handlu... Nie wiem dlaczego się doczepiłeś.

Co innego waga w pracowni. Nalewając miodek do słoika i wpisując wagę na etykiecie już podlegasz ustawie, którą nieudolnie wcześniej przytoczyłeś. Tylko kto z ręką nad ulem przyznać się ma taką legalizowaną wagę na wyposażeniu pracowni? Ano właśnie ja też nie ;)

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Michał napisał:

Tylko kto z ręką nad ulem przyznać się ma taką legalizowaną wagę na wyposażeniu pracowni?

 

Wagę posiadam ale słoików nie ważę. Za to mój kolega z koła miał kontrolę i nie miał legalizacji na wagę. Dostał 2 tygodnie na jej zdobycie.

Po dwóch tygodniach ponowna kontrola sprawdzająca legalizację.

Link to comment
Share on other sites

Kontrola z wijhars pewnie. Sanepid by się nie dopierdzielił. Wijhars czepia się też nazewnictwa miodów. Macie miód akacjowy i tak go nazwiecie na etykiecie, oni wezmą próbkę na badania a z analizy pyłkowej wyjdzie rzepak i po ptokach. Kara do 5tys zł. Odwoływanie się, kolejne badania i wałęsanie po sądach. Na szczęście wijhars nie robi tych kontroli tak wielu... jeszcze.

Link to comment
Share on other sites

Manio, jak już tak bardzo chcesz robić na forum pszczelarskim wykłady na temat wag, to zacznij najpierw swoją edukację od działki legalizacyjnej i elementarnej, później zajmij się metodami wyznaczania błędów wskazań oraz dokładności wskazań, a następnym Twoim etapem niech będzie wyznaczanie rozrzutu i pobudliwość. Jak opanujesz już te podstawy, to nie będziesz opowiadał na forum bajek o kompensacji temperatury i błędach wagi.

Powiem Ci w tajemnicy, że nawet te wagi, które ważą węgiel przez cały rok tj. w temperaturze od -30 do +30, nie mogą sobie pozwolić na błędy o których piszesz. I zapewniam Cię, że żaden informatyk nie dopisuje tam procedur korygujących.

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

manio stara się mi pomóc , irkor jak masz wiedzę to wal śmiało a nie zaczynaj posta od zaczepki .

Jedyne co mogę zrobić to odesłać  wagę do naprawy ;) . Ale jak będę swoją budował to będzie potrzebna pomoc.

Producent mi pisał że to wyższa matematyka z tą kompensacją . Pewnie wszystko szyfrowane .

Link to comment
Share on other sites

29 minut temu, baru napisał:

producent mi pisał że to wyższa matematyka z tą kompensacją . Pewnie wszystko szyfrowane

Baru , to naprawdę prosta sprawa skoro masz w wadze pomiar temperatury zewnętrznej. Producent nie ma dostępu do programu bo jest on w wersji skompilowanej  ( czyli jakby zaszyfrowanej na potrzeby procesora) , ale ten kto pisał program ma wersję źródłową i może ją dowolnie zmienić - tyle że nie zrobi tego za darmo :)  .

Wagi nie da się naprawić prostym serwisem bo jej twórca nie planował kompensacji od temperatury zewnętrznej i to nie naprawa tylko wymiana oprogramowania. Zawsze Ci odpowie ,że waga jest sprawna.

Na wykresie i Twoich danych widać ,że zmiany są proporcjonalne do temperatury . Program ma więc na koniec odpowiednio do temperatury zwiększyć  ( poniżej 20*C) lub zmniejszyć ( powyżej 20*C) wartość pomiaru. Nie da się tego zrobić prościej . Chyba że zrobisz tabelkę czy arkusz kalkulacyjny w którym będziesz obrabiał dane z wagi i dopiero je analizował.

Jak pisałem wcześniej zrobiłem sam dwie wagi ulowe ( jedna wi-fi druga GSM) , samodzielnie je oprogramowałem , więc wiem o czym piszę i jak bym ten problem rozwiązał , programuję dużo bardziej skomplikowane sterowniki przemysłowe .

U mnie to było zbędne bo wagę zabierałem z pasieki z końcem lipca . Odchyłki od temperatury są najprostszą sprawą, ale nadal nie gwarantuje to idealnego pomiaru - to ju kwestia jakości samego przetwornika i samej mechaniki wagi. Producent wag łazienkowych deklaruje , że dokładność wynosi +/- 0,1 kg i tyle powinno mniej więcej pływać .

Edited by manio
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.