Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Finansowanie Forum


daro

Recommended Posts

Podpowiem jak to funkcjonuje na innej grupie mailowej utrzymującej swoją stronę:

Jak zbliża się termin płatności to administrator ogłasza że jest do zapłacenia tyle i tyle. Osoby chcące się zrzucić informują go o swojej chęci partycypacji w kosztach. Następnie przelicza ile to wyjdzie kasy na osobę, ogłasza na grupie i czeka na przelewy. Na tym koniec, bez żadnych fajerwerków ale i z jawnością.

Link to comment
Share on other sites

Na początek - wszystkiego najlepszego w dniu imienin. Może być tak , reklamy wyskakujące załatwia Adblock , bardziej odpowiedniejsze były by w innej formie. No i włożyłem kij w mrowisko . Czuję się tak jakbym ogłosił ściepę na atomową łódź podwodną bo na skrzynę wódki to chyba nie było by takich dylematów. ;):P

Link to comment
Share on other sites

Ja myślałem, że to ma być pomysł na lata,co naszą wspólną ławeczkę zintegruje. Mnie też, odpowiada pomysł z reklamami, lub niech będzie skarbnik. Ale, uważam że pomysł Tadek11 warto przemyśleć. CYNIG, doraźnie też może być.

...............................................................................................................
Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego pszczelarstwa

Link to comment
Share on other sites

Nie pierwszy raz jesteś "Sprawcą zamieszania" ;)

No właśnie Daro. Brawo Ty.

 

...............................................................................................................

Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego pszczelarstwa

Link to comment
Share on other sites

Rozpisaliście się już na dwie strony i coś przez skórę czuję, że nic dobrego z tego nie wyjdzie. Wygląda na to, że Kolega Paweł ma swojego ekonoma i pewnie mu to odpowiada, skoro nie zabrał do tej pory głosu w przedmiotowej sprawie.

Link to comment
Share on other sites

Rozpisaliście się już na dwie strony i coś przez skórę czuję, że nic dobrego z tego nie wyjdzie. Wygląda na to, że Kolega Paweł ma swojego ekonoma i pewnie mu to odpowiada, skoro nie zabrał do tej pory głosu w przedmiotowej sprawie.

No właśnie my tu flaki wypruwamy jeden z drugim do gardła prawie sobie skacze a osoba "zainteresowana " tudzież opisana nawet głosu nie zajęła .Więc myslę że dalsza dyskusja nie ma sensu bez wypowiedzi "opisywanego" założyciela czy właściciela.Na razie to wydaję mnie się że Paweł się śmieje z tej całej farsy .

Link to comment
Share on other sites

chłopy zadałem sobie trochę trudu i policzyłem ,że osób piszących ponad 10 postów (dotychczas)

jest ponad 50.

400 złotych to jest raptem po 8 złotych na łba.

Myślę że wpłata nie powinna kogoś faworyzować ale ogłoszona lista być może była by elementem

mobilizującym.

Gdyby w przyszłości koszty wzrosły to zawsze można podjąć temat na nowo.

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

chłopy zadałem sobie trochę trudu i policzyłem ,że osób piszących ponad 10 postów (dotychczas)

jest ponad 50.

400 złotych to jest raptem po 8 złotych na łba.

Myślę że wpłata nie powinna kogoś faworyzować ale ogłoszona lista być może była by elementem

mobilizującym.

Gdyby w przyszłości koszty wzrosły to zawsze można podjąć temat na nowo.

Tez bylbym za czyms takim. Ewentualna nadwyzke mozna by bylo przeznaczyc na jakis upominek dla Pszczelarza i Debiutanta Roku i juz. 

Link to comment
Share on other sites

Witam, użytkowników tego forum jest mało a będzie jeszcze mniej przez takie tematy, należy najpierw zadbać o większą ich liczbę a finansowanie samo się rozwiąże .Paweł jest bardzo zajęty bo dodawałem opisy pod zdjęciami użytkowników ,wymagana akceptacja administracji i nic.

Link to comment
Share on other sites

Coś kręcisz można opisy wstawiać bez akceptacji. Jak co zawsze na priv do moderatora , administracji i rozwiązemy lub wstawimy. Sprawa załtwiona i opisy można wstawiać bez zgody ba mozna komentować lub nie jak zechcesz. :D

A co do ilości nie ma to ni jak do płacenia rachunków . :D

Link to comment
Share on other sites

rozmawiamy o zrzutce dobrowolnej.

Tu na szczęście nikt nic nie musi.

Nie musi płacić,nie musi pisać ani czytać.

Niektórzy na ławeczkę zrzucają się co dzień i im nie szkoda.

Puki co mamy super admina, chłop honorowy.

Czy z nim była jakaś rozmowa, bo może niepotrzebne bicie piany.

Jak by kto pytał jestem za.

Link to comment
Share on other sites

Nie rozumiem tej insynuacji ,dodałem opis pod zdjęciem w galerii dokładnie dwa opisy pod moim zdjęciem i pod zdjęciem mariopermael( czy jakoś tak sory jeżeli przekręciłem nick) ukazał się wpis ,że wymagana akceptacja moderatora czy jakoś tak , nie mam w zwyczaju kłamać.Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

rozmawiamy o zrzutce dobrowolnej.

Tu na szczęście nikt nic nie musi.

Nie musi płacić,nie musi pisać ani czytać.

Niektórzy na ławeczkę zrzucają się co dzień i im nie szkoda.

Puki co mamy super admina, chłop honorowy.

Czy z nim była jakaś rozmowa, bo może niepotrzebne bicie piany.

Jak by kto pytał jestem za.

Oczywiście że była ale Paweł ma pracą związaną z wyjazdami za granicę i nie zawsze ma możliwość odpowiadać na bieżąco na aktualne posty. A Darek chce  wybadać jaka jest opinia użytkowników na temat współfinansowania i ewentualnie na propozycje użytkowników. Myślę że jak Paweł znajdzie czas i przedstawi kosztorys i swoje zdanie to wspólnie podejmiemy jakąś decyzję.

Pozdrawiam

Tadek

Link to comment
Share on other sites

Nie rozumiem tej insynuacji ,dodałem opis pod zdjęciem w galerii dokładnie dwa opisy pod moim zdjęciem i pod zdjęciem mariopermael( czy jakoś tak sory jeżeli przekręciłem nick) ukazał się wpis ,że wymagana akceptacja moderatora czy jakoś tak , nie mam w zwyczaju kłamać.Pozdrawiam

Zgoda że jest taka procedura z zatwierdzaniem zdjęć i komentarzy - to po prostu było w pakiecie instalacyjnym forum i postaramy się coś usprawnić w tym temacie , ale dopóki to nie nastąpi to jak stwierdzisz brak jakiejś akceptacji to daj  informację na priv do adminów lub moderatorów ( możesz do kilku jednocześnie jest taka opcja łączna ) a nie na ogólne forum.

Pozdrawiam

Tadek

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście że była ale Paweł ma pracą związaną z wyjazdami za granicę i nie zawsze ma możliwość odpowiadać na bieżąco na aktualne posty. A Darek chce  wybadać jaka jest opinia użytkowników na temat współfinansowania i ewentualnie na propozycje użytkowników. Myślę że jak Paweł znajdzie czas i przedstawi kosztorys i swoje zdanie to wspólnie podejmiemy jakąś decyzję.

Pozdrawiam

Tadek

No to już coś konkretnego.

100% akceptacji raczej nie spodziewam się ale myślę że większość pomoże.

Link to comment
Share on other sites

Nie rozumiem tej insynuacji ,dodałem opis pod zdjęciem w galerii dokładnie dwa opisy pod moim zdjęciem i pod zdjęciem mariopermael( czy jakoś tak sory jeżeli przekręciłem nick) ukazał się wpis ,że wymagana akceptacja moderatora czy jakoś tak , nie mam w zwyczaju kłamać.Pozdrawiam

 

Zgoda że jest taka procedura z zatwierdzaniem zdjęć i komentarzy - to po prostu było w pakiecie instalacyjnym forum i postaramy się coś usprawnić w tym temacie , ale dopóki to nie nastąpi to jak stwierdzisz brak jakiejś akceptacji to daj  informację na priv do adminów lub moderatorów ( możesz do kilku jednocześnie jest taka opcja łączna ) a nie na ogólne forum.

Pozdrawiam

Tadek

trochę po za tematem ale gwoli wyjaśnienia.

Jeśli się dodaje jakiś wpis w opcji dodaj komentarz to jak najbardziej wymaga akceptacji moda lub admina.

Natomiast można taki sam wpis zrobić jako edycję grafiki w oknie opis i tu już nie potrzeba akceptacji.

Wpis pokazuje się natychmiast. Cierpliwości w nauce, a kto pyta nie błądzi.

Link to comment
Share on other sites

Zaraz insynuacje . Wiem że były na początku problemy później nikt czegoś takiego nie zgłaszał.Miał Paweł to zminić bo tu dorośli, widocznie zapomniał.  Wyluzuj  :D .

To ja te zamieszania zaczełem i chcę skończyć tak aby znów jaki gnój do kluczyków się nie dorwał i namieszał.

Nie może ktoś jeden tego finansować , kto finansuje to jego . Raz a dwa forum stoi na Pawła serwerze, puki co starczy miejsca ale....

Druga sprawa administracja , może mnie odwali i się do Sieradza czy Skierniewic przeprowadzę to co wtedy ? :D

Robicie konkurs ale choć knigę dla zwycięzcy , co niech sam se kupi ? :D

Choć to dobry pomysł. :P

Link to comment
Share on other sites

Sam dawałem kiedyś na Amnezji ale nie dla rangi , tylko dlatego , że ogłoszono , że tamto forum bez wsparcia się nie utrzyma . . .
Później widziałem , że do niczego dobrego to nie doprowadziło .

to samo kiedyś i ja zrobiłem ale jak w następnym roku dostałem pw. od szefa że pasowało by wpłacić bo forum jest zagrozone to mnie szlak chciał trafić czytając ile osób wpłaca a na zadane pytanie jakie są koszty aby podał publicznie to do dziś czekam na odpowiedz ( 3 lat )
 

  • Lubię 2
Link to comment
Share on other sites

Zróbcie ankietę kto dołoży się do składki na domenę i serwer. Kwotę podzielcie przez osoby, które zaoferują się z wpłatą i każdy niech zrobi przelew do wyznaczonej osoby. Oczywiście można jawnie napisać kto wpłacił, tylko nie wiem jaki byłby tego cel. Osobiście jestem za wspólną składką na serwer i domenę, a o jawności kto wpłacił niech decydują wpłacający. Jak będzie więcej osób, to proponuje opłacić na np. 2 lata, bo powinna być delikatnie niższa cena.

 

Pozdrawiam,

Daniel

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.