Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Typy uli w Polsce.


Głosowanie na najpopularniejszy typ uli w Polsce  

39 members have voted

  1. 1. Na jakim typie ula gospodarujesz?

    • Ul Wielkopolski
    • Ul Warszawski poszerzany
    • Ul Dadanta
    • Ul Warszawski zwykły
    • Ul Langstrotha
    • Ul Ostrowskiej
    • Ul Apipol
      0
    • Inny


Recommended Posts

Witam...

Zastanawiałem się nad procentowym udziałem różnych typów uli w Polsce.

Taka statystyka może być przydatna dla handlujących produktami pszczelarskimi.

Moje wyliczenia mogą być oczywiście błędne, stanowczo to podkreślam.

Uważam, że tak przedstawia się udział różnych typów uli:

1. Ul Wielkopolski               -   30%

2. Ul Warszawski poszerz.  -   25%

3. Ul Dadanta                      -   20%

4. Ul Warszawski zwykły     -   10%

5. Ul Langstrotha

6. Ul Ostrowskiej

7. Ul Apipol

8. Ule inne.   Ul z pkt 5, 6, 7 i 8 razem     -     15%.

 

Oczywiście, że jeszcze dochodzą w niektórych ulach tzw. pół korpusy, w dadantach ramka modyfikowana 230, Langstrotha 3/4, wielkopolska 180, czy jeszcze jakieś inne "osobiste" modyfikacje pszczelarzy.

Link to comment
Share on other sites

Wg mnie to jest temat na pracę magisterską studentów Szkół Rolniczych. Nasza ankieta będzie miała wąski wymiar i nie będzie miarodajna , bo jaki procent pszczelarzy Polskich jest członkami  naszego Forum ?

Link to comment
Share on other sites

Wg mnie to jest temat na pracę magisterską studentów Szkół Rolniczych. Nasza ankieta będzie miała wąski wymiar i nie będzie miarodajna , bo jaki procent pszczelarzy Polskich jest członkami  naszego Forum ?

Ale są pszczelarze z całego kraju.Więc można by taką ankietę przeprowadzić chociaż dla ciekawości naszej. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Witam...

Zastanawiałem się nad procentowym udziałem różnych typów uli w Polsce.

Taka statystyka może być przydatna dla handlujących produktami pszczelarskimi.

Moje wyliczenia mogą być oczywiście błędne, stanowczo to podkreślam.

Uważam, że tak przedstawia się udział różnych typów uli:

1. Ul Wielkopolski               -   30%

2. Ul Warszawski poszerz.  -   25%

3. Ul Dadanta                      -   20%

4. Ul Warszawski zwykły     -   10%

5. Ul Langstrotha

6. Ul Ostrowskiej

7. Ul Apipol

8. Ule inne.   Ul z pkt 5, 6, 7 i 8 razem     -     15%.

 

Oczywiście, że jeszcze dochodzą w niektórych ulach tzw. pół korpusy, w dadantach ramka modyfikowana 230, Langstrotha 3/4, wielkopolska 180, czy jeszcze jakieś inne "osobiste" modyfikacje pszczelarzy.

Myślę Tajden,że ul wielkopolski i ostrowskiej ma troszkę większy procent jak na twojej liście.Trzeba poszperać pewnie takie dane gdzieś będą chociaż w przybliżeniu! PK

Link to comment
Share on other sites

Ankieta jak najbardziej by się przydała .A może by dać w profilu użytkownika taką informację o typie ula i każdy by wpisał swój typ.

Ale myślę że wielkopolski zwycięży.

Pozdrawiam

Tadek

Link to comment
Share on other sites

Ankieta jak najbardziej by się przydała .A może by dać w profilu użytkownika taką informację o typie ula i każdy by wpisał swój typ.

Ale myślę że wielkopolski zwycięży.

Pozdrawiam

Tadek

Jak klikniesz na profil uzytkownika to jest taka opcja - tylko czy wszczyscy ja wypelnili :)

Link to comment
Share on other sites

Ostatnio byłem z zakupem pszczółek bo atrakcyjna cena z ulami , zajeżdżam wita mnie dziadziuś 82 lata no i pokazuje ule ( w roz.tel.z babcią miały być warszawskie) zbudowane ze wszystkich dostępnych materiałów budowlanych (papa ,folia,dykta itp) na moje pytanie jaka ramka powiedział no tak 40 x 40 sam se zbijam.Nie kupiłem ich ,bo gdyby to była wiosna to tak.Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Ankieta jak najbardziej by się przydała .A może by dać w profilu użytkownika taką informację o typie ula i każdy by wpisał swój typ.

Ale myślę że wielkopolski zwycięży.

Pozdrawiam

Tadek

U mnie to 80% dadant, jest jeszcze ul alzacki spotykany raczej u starszych pszczelarzy , w sklepie mozna kupic jeszcze ul typu Langstroth i ul typu Voirnot. Ten ostatni to chyba ul typu warre, ale pewny nie jestem.

Link to comment
Share on other sites

Ale jak ktoś ma dwa albo trzy rodzaje uli ??? Wg mnie powinien podać wszystkie jakie ma. Ja też miałem dylemat bo mam wlp z ramką  h-18 cm i to nie jest standardowa ramka ula wielkopolskiego więc zaznaczyłem w ankiecie  - inne.

Pozdrawiam

Tadek

Link to comment
Share on other sites

Po co dodawać inne mało popularne typy uli. Zobacz że tylko Tadek dał opcję inny. Sam przedtem pisał na forum że używa wielkopolskiego z nietypową ramką.

 

Co do typów uli w Polsce. Większość dziadków korzysta z warszawskich lub Dadanta. Młodsi i idą w Wielkopolskie. Ja zacząłem na wielkopolskich, ale okazyjnie kupiłem ule Dadanta i już przy tym ulu pozostaję.

Link to comment
Share on other sites

Po co dodawać inne mało popularne typy uli. Zobacz że tylko Tadek dał opcję inny. Sam przedtem pisał na forum że używa wielkopolskiego z nietypową ramką.

 

Co do typów uli w Polsce. Większość dziadków korzysta z warszawskich lub Dadanta. Młodsi i idą w Wielkopolskie. Ja zacząłem na wielkopolskich, ale okazyjnie kupiłem ule Dadanta i już przy tym ulu pozostaję.

 

Mikołaj skoro pytasz po co, to już mówię :D

Po to, żeby ankieta była miarodajna i bardziej szczegółowa, bo skoro ją robimy, to zróbmy ją porządnie, to pozwoli na zrozumienie trendu w Polsce, bo chyba po to jest robiona?

Oczywiście, to tylko moje przemyślenia i jeśli uważacie, że jest to niepotrzebne, to zostańmy przy tym jak jest teraz :D

 

Pozdrawiam i życzę spokojnej Niedzieli :D

Daniel

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem wyniki te w żadnym stopniu nie będą miarodajne jedynie poglądowe w naszym jakże wąskim jeszcze gronie.Pozdrawiam

Jedno można powiedzieć przed ankietą i po ankiecie wielkopolski ul jest najbardziej rozpowszechniony w naszym kraju.PK

Link to comment
Share on other sites

Znam bardzo wielu pszczelarzy, którzy prowadzą swoje pasieki w 1/2D, ale nie jest on tutaj wymieniony, więc nie wpiszę tego wspaniałego ula w pozycję "inne", bo co to znaczy inne?

To profanacja mojego ula.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.