Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Woda dla odkładów, pakietów...


Recommended Posts

To proste bierzesz ramkę pustą z odbudowana woszczyną przechylasz na bok i butelką wlewasz wodę w puste komórki i jak ją postawisz w pozycji pionowej to jakaś ilość tej wody na pewno pozostanie w komórkach i wstawiasz do ula i pszczoły mogą z niej korzystać. Jeżeli podróż trawa dłużej to trzeba ją uzupełniać co jakiś czas. Ewentualnie na powałkę kładziesz włókninę nasączoną wodą.

Pozdrawiam

Tadek

Link to comment
Share on other sites

Koleżeństwo Pszczelarskie....

Podpowiedzcie mi, jak rozwiązać sprawę dostarczenia pakietom pszczelarskim wody, jeżeli jest się 3 lub 4 dni w trasie, z tymi pszczołami?

3-4 dni dla odkładów to bardzo długo.Dostarczenie wody paradoksalnie może przysporzyć kłopotu,bo pszczoły zaczną schładzać gniazdo i problem gotowy.

Myślę że ramki z miodem-syropem będą lepszym rozwiązaniem.Wentylacja! i wysokie temperatury to coś czym bardziej bym się martwił!.

Pakiety to na cieście przebędą taką drogę.PK

Link to comment
Share on other sites

A gdzież to będziesz eksportował te pszczoły ? Dostawa przesyłką specjalną ( pszczoły ) czy to pocztą czy kurierem 24 h po całej Polsce. Nawet P.P.A jak się upierasz butelka pp po wodzie mineralnej 0,5 l zrobione 2 dziurki igłą 8 - 10 ( wielkość igły do iniekcji) przyklejona butel taśmą metalizowaną.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

To proste bierzesz ramkę pustą z odbudowana woszczyną przechylasz na bok i butelką wlewasz wodę w puste komórki i jak ją postawisz w pozycji pionowej to jakaś ilość tej wody na pewno pozostanie w komórkach i wstawiasz do ula i pszczoły mogą z niej korzystać. Jeżeli podróż trawa dłużej to trzeba ją uzupełniać co jakiś czas. Ewentualnie na powałkę kładziesz włókninę nasączoną wodą.

Pozdrawiam

Tadek

Witam...

Niestety, Twoja Tadku i Piotra podpowiedź nie jest dla mnie dobra, ponieważ nie wolno przez granicę wozić woszczyny na ramkach. Własnie o to mi chodziło, zę pszczoły będą całym swoim rojem w transportówce. Jedna zaleta takiego przewożenia, że ruszające się ramki nie gniotą pszczół... bo ich nie ma... :) .

Ale pewnie skorzystam z rady Daro, z tą butelką.

Link to comment
Share on other sites

3-4 dni dla odkładów to bardzo długo.Dostarczenie wody paradoksalnie może przysporzyć kłopotu,bo pszczoły zaczną schładzać gniazdo i problem gotowy.

Myślę że ramki z miodem-syropem będą lepszym rozwiązaniem.Wentylacja! i wysokie temperatury to coś czym bardziej bym się martwił!.

Pakiety to na cieście przebędą taką drogę.PK

Tak, Piotrze, przebędą drogę na cieście, bo coś muszą przecież jeść. A jak koło ciasta cukrowego przylepię butelkę z wodą, bo będzie ok.

Najprostsze rozwiązania najgorzej wchodzą do głowy. A tym bardziej mnie, który na miano pszczelarza jeszcze sobie mało zasłużył... :(

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

W/g mnie wody nie potrzebują, a z ciastem też bym nie przesadzał w dużej ilości. Zanim wsypiesz te pszczoły do skrzynek dobrze je odym, żeby się najadły miodu który będzie miał procentowo więcej wody niż ciasto. Jeśli jednak chcesz tak bardzo je karmić to możesz zrobić otwór w pokrywce skrzynki na wymiar pajączka i na takowy pajączek położyc do góry dnem słoiczek z jedną dziurką i dać im tam wodę .. Fajną sprawą jest to żę w każej chwili taki słoiczek można ściągnąć a pszczoły dalej są zabezpieczone pajączkiem . Najważniejsze żeby ich nie przegrzać. Jeśli sam z nimi pojedziesz zastanowiłbym się nad zastosowaniem zraszacza ręcznego i psikania pszczół co chwile przez siatkę, 2a8cf5f967be3ea9.jpg

Link to comment
Share on other sites

Jeśli jednak chcesz tak bardzo je karmić to możesz zrobić otwór w pokrywce skrzynki na wymiar pajączka i na takowy pajączek położyc do góry dnem słoiczek z jedną dziurką i dać im tam wodę .. Fajną sprawą jest to żę w każej chwili taki słoiczek można ściągnąć a pszczoły dalej są zabezpieczone pajączkiem . Najważniejsze żeby ich nie przegrzać. Jeśli sam z nimi pojedziesz zastanowiłbym się nad zastosowaniem zraszacza ręcznego i psikania pszczół co chwile przez siatkę, 2a8cf5f967be3ea9.jpg

Tu nie chodzi o to, że ja chcę je karmić za wszelką cenę. Ja chcę je dowieźć w dobrej kondycji. Ale jestem pewien, że najlepiej mi doradzą pszczelarze ukraińscy, bo oni są zaprawieni w dalekich wysyłkach pszczół. Ich pszczoły regularnie jeżdżą wiosną na Syberię. I wcale nie samolotem. (Bo to jest właściwie najłatwiejsze).

Link to comment
Share on other sites

Tu nie chodzi o to, że ja chcę je karmić za wszelką cenę. Ja chcę je dowieźć w dobrej kondycji. Ale jestem pewien, że najlepiej mi doradzą pszczelarze ukraińscy, bo oni są zaprawieni w dalekich wysyłkach pszczół. Ich pszczoły regularnie jeżdżą wiosną na Syberię. I wcale nie samolotem. (Bo to jest właściwie najłatwiejsze).

Ale dzięki. Ten zraszacz będę miał pod ręką... :)

Link to comment
Share on other sites

Tylko ich nie zalej .. wszystko z umiarem.

Dzięki, postaram się.

Aczkolwiek, bardzo nie lubię słów "z umiarem".

Większość ludzi mówi, że człowiek może  jeść wszystko, byle z umiarem. A to nieprawda...

Każdy je tyle, ile mu podpowiada mózg. Rzecz w tym, że ci co jedzą prawidłowo, mózg podpowiada prawidłowo. A ci, co nie jedzą prawidłowo, mózg podpowiada nieprawidłowo. Ale wszyscy jednak jedzą z umiarem... :)

Link to comment
Share on other sites

to zamieniam słowo umiar na rozsądek ;)

Przyjmuję... :) ...ale trzeba pamiętać, że rozsądek, dla każdego może oznaczać co innego... :)

To, co dla Ciebie jest rozsądne, dla innego durne, i odwrotnie...

A szczególnie, nie dogodzisz...Polakowi... :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.