Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Inne Metody hodowli.


Recommended Posts

A tam 200Euro, Lunden sprzedaje po 500 Euro i jeszcze trzeba się zapisywać na listę :)

Co tam. 500 euro . To na waciki :D

W Pszczelej Woli bodajże 2 lata temu opowiadał historię pszczelarz z Litwy mający ok 500 pni jak pojechał do Danii po matkę - reproduktorkę.

Wziął w kieszeń 10tys euro i pojechał do jakiegoś liczącego się hodowcy .

Wrócił z niczym , bo okazało się , że nie stać go na matki od tego hodowcy :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Co tam. 500 euro . To na waciki :D

W Pszczelej Woli bodajże 2 lata temu opowiadał historię pszczelarz z Litwy mający ok 500 pni jak pojechał do Danii po matkę - reproduktorkę.

Wziął w kieszeń 10tys euro i pojechał do jakiegoś liczącego się hodowcy .

Wrócił z niczym , bo okazało się , że nie stać go na matki od tego hodowcy :lol: :lol: :lol:

Nie chcieli mu sprzedać "najnowszej technologii" bo by stracili więcej niż zarobili , wszak Ukraina jest poza Unią i jak by mogli dochodzić swoich praw przed sądem na Ukrainie ???

Pozdrawiam

Tadek

Link to comment
Share on other sites

Tadeusz nigdzie nie napisałem, że pszczołom druty nie przeszkadzają.

Napisałem tylko, że odbudowują plastrami ramki zadrutowane. Nic ponadto.

 

Co do Pszczelarstwa Naturalnego. Dla Ciebie ramka to już nie pszczelarstwo naturalne, ma być

wydłubana kłoda i dzika zabudowa. Dla kogoś innego kłoda sztucznie wykonana przez człowieka

to też nie będzie naturalne, bo to już będzie ingerencja człowieka. Każdy definiuje PN inaczej

więc nie ma co się licytować co jest a co nie jest PN. Można by wręcz powiedzieć, że samo

pszczelarstwo nic z naturą nie ma wspólnego. Żeby takie było to powinniśmy zachowywać się jak

miś. Szukać w lesie pszczół i je grabić na golasa :)

Link to comment
Share on other sites

powinniśmy zachowywać się jak

miś. Szukać w lesie pszczół i je grabić na golasa :)

Miś nie jest nago , ma grube śmierdzące futro , a czuły delikatny nos zakrywa podobno łapą jak mu zanadto dadzą popalić. Do dziś pszczoły reagują agresją na śmierdzącego pszczelarza, włochate części garderoby , ale i odkryte części ciała .Najbardziej boli w nos i w ucho :) , więc i miś nie ma lekko .
Link to comment
Share on other sites

7115dae16195.jpg

 

Tak wygląda 'pszczelarstwo naturalne', gdy pszczelarz myśli, że pszczoły Jego będą słuchać.

To fotka z ula 'naturalnego', z którego matki na wiosnę będą po ...200,00 EUro!!! :)))

 

Patrzę jak szpak w ........ i niczego nie mogę się dopatrzeć w tej fotce.

Sam eksperymentuję w naturalnej zabudowie i takich dziwolągów mi pszczoły nie odbudowują. Pewnie mam jakieś genetycznie wypaczone.

Link to comment
Share on other sites

Faktycznie pszczoły mają w genach niechęć do kosmatych rzeczy bo mam psa nowofundlanda ma teraz cztery miesiące ,ale jak pszczółki jeszcze latały poszła za mną (suka) do uli to od razu atak na jej futro nie pożądliły bo gęste futro ,ale buczała jak ul.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Dziś na spotkaniu w związku nabyłam broszurkę opracowaną na podstawie 40 lat doświadczeń poskich, czeskich, słowackich, ukraińskich i rosyjskich pszczelarzy jak również przepisów z europejskich publikacji czasopism pszczelarskich dotyczących ziól w pasiece. Szczegółowa charakterystyka 23 najczęściej używanych ziół, profilaktyka i leczenie oraz stymulacja wiosenna. Jeśli będą zainteresowani to zrobię zdjęcia i wrzucę te kilkanaście stron

Link to comment
Share on other sites

http://imgur.com/a/Tuqab/all 

Jeśli nie będzie zbyt czytelnie to zrobię jutro z syna telefonu, bo na moim  kiepskie zdjęcia wychodzą. i widzę że kolejność się przestawiła, ale są u góry ponumerowane

Jeżeli masz dostęp do jakiejkolwiek skanera albo drukarki "kombajnu" z funkcją skanowania to byłby najlepszy sposób na przekształcenie tego w formę elektroniczną.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...
W dniu 1.01.2016 o 07:09, Krzyżak napisał:

Za pięć lat napiszę do czego doszedłem.

 

Hmmm, w sumie to minęło rok temu. 

Ale Sylwestra się zbliża. Może po 6 latach napiszesz do czego doszedłeś? ;)

Dotarłem tu szukając, czy nie było wcześniej wątku o wszolince...

 

... bo natura sobie poradziła.

TBTtUNR.png

Edited by michal79
Link to comment
Share on other sites

  • Paweł changed the title to Inne Metody hodowli.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.