Skocz do zawartości

Welcome to Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Twoja reklama na tym Forum? Kliknij!

Zdjęcie

Buckfast Kb

- - - - -

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

Słowian

Słowian

Guru forumowy

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1326 postów
  • Imię:Łukasz
  • LokalizacjaOsiek/Olkusz
  • Typ ula:Wlkp, Wlkp 18-stki

A myślisz że bedzie pamiętał :D jak brałem od niego odkłady w pierwszym roku to po 10 dniach już nie wiedział dokładnie które mi dał :D

Ja nie zapisałem a jeszcze rozeznania w liniach nie miałem i do tej pory nie wiem co to za buckfast :D

morzedzungli

morzedzungli

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 286 postów
  • Imię:Karol
  • LokalizacjaSulęcin
  • Typ ula:Wlkp

Witam serdecznie, 

U kogo mogę zamówić dobre  matki buckfast  kb lub zg?

Karol

Nie ma złych pszczelarzy, są tylko źli hodowcy matek.

Słowian

Słowian

Guru forumowy

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1326 postów
  • Imię:Łukasz
  • LokalizacjaOsiek/Olkusz
  • Typ ula:Wlkp, Wlkp 18-stki
Tomus Miodek albo Lewandowski miody ponidzia

MikołajWitwicki

MikołajWitwicki

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 473 postów
  • Imię:X
  • LokalizacjaWarmia
  • Typ ula:Dadant, Wielkopolskie

U mnie Bukfasty dopiero teraz - 3 dekada maja idą jak burza. Najwięcej pyłku noszą.

Kto ma pszczoły ten ma miód , kto ma ziemię, ten ma trud.

netto

netto

100% Domownik

• Moderatorzy
  • 345 postów
  • Imię:Jarek
  • LokalizacjaSilesia
  • Typ ula:Wielkopolskie 18

A u mnie w tym roku bez rewelacji, przywiozłem je do domu i będę obserwował. A co do BF to jak zbierają spadź ? Macie jakieś info ?

DarekBt

DarekBt

Prawie domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 44 postów
  • Imię:Dariusz
  • LokalizacjaKikity Warmińsko Mazurskie
  • Typ ula:Dadanta i częściowo Warszawski poszerzany własnej konstrukcji.

Super pod wieloma względami tylko trzeba być czujnym np po Lipie czekając na nawłoć bo jest to pszczola tak plenna, że kilka dni niepogody i żelazny zapas znika w mgnieniu oka bo matka czerwi gdzie może. Kilka lat temu po Lipie krainki dały radę same a ja w deszcz chodziłem z garnuszkiem litrowym i lałem w gniazdo syrop bo susza była jak na pustyni. Dlatego pod tym względem trzeba być czujnym.
Na miód rewelacyjne jak mają co nosić i na odkłady również, bo jak pisałem matka nie ma hamulców.
Na wiosnę latają przy niskich temperaturach, ale jakby wolniej dochodzą do pełnej siły, dlatego warto pokusić się rok wcześniej, by robić z nich odklad późny i na jesień połączyć, by zimować mega silną rodzinę to wtedy na wiosnę pszczelarzowi gęba się śmieje :)

Z obserwacji łatwo zauważyć, że są bardzo pracowite bo zaczynają najwcześniej i latają do późna kiedy inne już loty zakończą. W gorszych latach potrafią przynieść miodu podczas gdy inne gorzej sobie z tym radzą.

Coś i za coś Tak ma Backfast i Włoszka dwie różne rasy.Ale bardzo plenne Żelazny zapas musi mieć nawet kundelek bo i on się z głodu osypie jak nie ma z czego zbierać.
Pozdrawiam.

Mam Backfasty i Krainki.Myślę że każda pszczoła jest dobra tylko trzeba nią umiejętnie kierować.Kb od Gz różni się chodzby tym że Kb ma większą skłonność do rójki jest troszkę bardziej kąśliwa na moim terenie raczej szybciej wychodzi z zimy miodność podobna.Ale mam na tym samym pasieczysku kilka krainek i muszę przyznać że biją na głowę Bf pod każdym względem o prócz rojenia się.
Pozdrawiam.

Co do Backfasta i Włoszkii należy dać o 30% więcej pokarmu niż jak to jest przy pszczole kraińskiej.Po prostu trzeba zalać gniazdo pokarmem tym samym ograniczamy matki w czerwieniu.

Użytkownik daro edytował ten post 29 listopad 2016 - 17:53
połaczono

• piotrpodhale lubi to

Tadek11

Tadek11

Guru forumowy

• Pszczelarz Roku 2015
  • 2029 postów
  • LokalizacjaMazowieckie
  • Typ ula:Wielkopolskie z ramką 18 cm

Myślę że włoszki i częściowo backwasty to ograniczysz jak zamkniesz je w izolatorze Chmary. Co do diagnozy krainki vel backfast , to mam takie same doświadczenia . Ale niektórym pszczelarzom posiadającym duże pasieki to może odpowiadać ?

Uwaga:

Wyrażone  treści w moich postach są wyłącznie moim poglądem i nie oznacza to że narzucam swój pogląd komukolwiek

Każdy ma prawo do swoich poglądów !!!!!!!

Lepiej być głupim z nadzieją , niż beznadziejnie mądrym.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Stowarzyszenie "Polanka" | Ślężańskie Miody | Twoja reklama w tym miejscu? Skontaktuj się z nami!