Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Buckfast Kb


ArCzi

Recommended Posts

 


 

Super pod wieloma względami tylko trzeba być czujnym np po Lipie czekając na nawłoć bo jest to pszczola tak plenna, że kilka dni niepogody i żelazny zapas znika w mgnieniu oka bo matka czerwi gdzie może. Kilka lat temu po Lipie krainki dały radę same a ja w deszcz chodziłem z garnuszkiem litrowym i lałem w gniazdo syrop bo susza była jak na pustyni. Dlatego pod tym względem trzeba być czujnym.
Na miód rewelacyjne jak mają co nosić i na odkłady również, bo jak pisałem matka nie ma hamulców.
Na wiosnę latają przy niskich temperaturach, ale jakby wolniej dochodzą do pełnej siły, dlatego warto pokusić się rok wcześniej, by robić z nich odklad późny i na jesień połączyć, by zimować mega silną rodzinę to wtedy na wiosnę pszczelarzowi gęba się śmieje :)

 

Z obserwacji łatwo zauważyć, że są bardzo pracowite bo zaczynają najwcześniej i latają do późna kiedy inne już loty zakończą. W gorszych latach potrafią przynieść miodu podczas gdy inne gorzej sobie z tym radzą.


Coś i za coś Tak ma Backfast i Włoszka dwie różne rasy.Ale bardzo plenne Żelazny zapas musi mieć nawet kundelek bo i on się z głodu osypie jak nie ma z czego zbierać.
Pozdrawiam.

 

Mam Backfasty i Krainki.Myślę że każda pszczoła jest dobra tylko trzeba nią umiejętnie kierować.Kb od Gz różni się chodzby tym że Kb ma większą skłonność do rójki jest troszkę bardziej kąśliwa na moim terenie raczej szybciej wychodzi z zimy miodność podobna.Ale mam na tym samym pasieczysku kilka krainek i muszę przyznać że biją na głowę Bf pod każdym względem o prócz rojenia się.
Pozdrawiam.

 

Co do Backfasta i Włoszkii należy dać o 30% więcej pokarmu niż jak to jest przy pszczole kraińskiej.Po prostu trzeba zalać gniazdo pokarmem tym samym ograniczamy matki w czerwieniu.

Edited by daro
połaczono
  • Lubię 2
Link to comment
Share on other sites

Myślę że włoszki i częściowo backwasty to ograniczysz jak zamkniesz je w izolatorze Chmary. Co do diagnozy krainki vel backfast , to mam takie same doświadczenia . Ale niektórym pszczelarzom posiadającym duże pasieki to może odpowiadać ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.