Jump to content

Drogi Użytkowniku.

Zdajemy sobie sprawę, iż reklamy czasami bywają uciążliwe, jednak  staramy się z nich utrzymywać. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszej stronie, a komunikat zniknie. Dziękujemy za zrozumienie!

Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Recommended Posts

Witam.

Widzę same znajome twarze z innych for. Więc odpuszczę sobie przedstawianie  :D

Jak widzicie i dudi-ego tez tutaj przywiało  :rolleyes:

Więc witajcie i zaczynamy  :P

No to czekamy na zimę

W "skansenie" 3 pasieczysko cisza i spokój a na przydomowej tez wszystko wróciło do normy - w końcu ;)

post-25-0-56738600-1446500642_thumb.jpg

post-25-0-31680100-1446500659_thumb.jpg

A pewnie że ci powiem :)

To nie jest folia i dlatego jest czarna :)

Gdyby to była folia tez z pewnością byłaby przezroczysta jak u Ciebie;)

No ładnie a Twoja pasieka się prezentuje tak po wojskowemu równiutko i w rządkach ,  ja tam wolę trochę nieporządku w ustawianiu uli , ale to rzecz gustu.

A nie myślałeś o jakichś roślinkach , krzewach lub nawet drzewkach w otoczeniu uli ?

Pozdrawiam

Tadek

A dzięki Tadziu. No ja tak mam. Lubię porządek a zwłaszcza "poziom i pion" ;)

Czasami bywa to męczące no ale cóż. Jak to mawia moja córka "złe geny" :)

Roślinki już częściowo posadzone ale słabo widać bo bez liści 

No to żem się dowiedział....

Kalesony ?

:D

To może paroprzepuszczalna membrana dachowa ? Nie bądź zgred powiedz.

No to żem się dowiedział....

Kalesony ?

:D

To może paroprzepuszczalna membrana dachowa ? Nie bądź zgred powiedz.

Tam kalesony. Stringi koronkowe, nie poznałeś?  :lol:

A tak na poważnie. Nie wiem jak to sie fachowo nazywa. Filia pleciona taka jak na worki. Kupuje ja w sklepie ogrodniczym na mb. Docinam z długości, opalam zapalniczka i do ula.

Kebab a gdzie dudiego nie ma? 

Ja chyba podobnie jak kobieta - "gdzie diabeł nie może, tam kobietę pośle"  i chyba dudiego  :)

Dudi, a gdzie reszta uli? Ty masz chyba tego dużo? Wracając do "koronek" to pewnie chodzi o agrotkaninę lub agrowłókninę. 

Dudi, a gdzie reszta uli? Ty masz chyba tego dużo? Wracając do "koronek" to pewnie chodzi o agrotkaninę lub agrowłókninę. 

Reszta? Na 2 innych pasiekach. To jest przydomowa na której jest 28 rodzin, wszystkie żyją i maja się całkiem nieźle.

Co do "koronek" jak to nazwałeś. Nie wiem jak to się fachowo nazywa bo spotkałem się już z kilkoma nazwami.

Kupuję to w sklepie ogrodniczym na mb i jest to taka folia jak na workach. Służy to u mnie za powałkę

Dla zainteresowanych 

Na forum TM w temacie "korpusy styrodurowe czy to się opłaca" padło wczoraj pytanie o wytrzymałość korpusów styrodurowych.

Obiecałem dzisiaj zamieścić foto z pomiaru wytrzymałości na "zgniatanie"

Ci którzy mnie znają wiedzą jak wyglądam ;) dla pozostałych info - waga wskazała 107,5 kg (ale niech to zostanie tajemnicą)

Położyłem na korpus styrodurowy z płyty 3 cm deskę o szerokości 13 cm i na nią stanąłem. Deska wspierała się tylko na 2 boczkach - wytrzymał bez problemu.

Jako dowód - proszę foto

post-25-0-41970400-1453911943_thumb.jpg

Pewnie ktoś dosatał kasę aby zniechęcić. Boją się  o konkurencje bo to wybiło klijenta . Podnieśli ceny powałek. Ktoś by może znalazł producenta który podjął by się produkcji wręgów. Ja ze swej strony czynie starania , kupiłem drewniane .

Ja skakałem po nim. Na działce mam 3 dzięcioły 2 gatunków i o ile wybierają osyp to jednak dziubanie im nie w głowie. Ni im ni sikorkom czy innym ptakom. Styropian by zrąbali.

Wczoraj zatelefonował do mnie jeden z pszczelarzy z pomorza na Kujawach, że dzięcioł niemalże wywalił mu w dwóch drewnianych ulach dziury takie, że gdyby skończył robotę, to korpusy przeznaczyłby na budę dla psa. Ale może ktoś go akurat przestraszył?

U mnie plaga sikorek podczas każdej zimy ma super restaurację i nic nie mogę z tym zrobić. Wiem, posypią się tu zaraz rady, ale ostudzę ten zapał, bo żadna ze znanych metod ich stamtąd nie wyprowadzi, to pewne.

Co do wręgów, jeśli ktoś już koniecznie chce je mieć, to po co kasę wydawać i szukać tego? Czy nie prościej i lepiej zrobić je samemu choćby na pile stołowej?

Ja nie bedę mówi co mi wyszło samemu.

Taką fraszkę Sztaudyngera-

Takie są rady i zasady moje -

Nie rób samemu co można we dwoje.

;)

Podnieśli ceny powałek. Ktoś by może znalazł producenta który podjął by się produkcji wręgów. Ja ze swej strony czynie starania , kupiłem drewniane .

,,Sprzedam wręgi plastikowe do uli wielkoposkich 10-cio ramkowych. Sprzedaż od kwietnia w cenie 2,7pln za element. Na 1 stronę korpusu potrzeba 4 elementy.”

Jak by ktoś potrzebował. Ogłoszenie na giełdzie pszczelarskiej.

..............................................................................................................

Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego pszczelarstwa

PS.

E-mail: gstacha@poczta.onet.pl

Telefon: 609795240