Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

przyczepa do przewozu uli


bogor

Recommended Posts

Czy to twoja przyczepa ???

Pozdrawiam

Tadek

Niestety jeszcze nie moja, ale planuję coś takiego spłodzic do swojej przyczepy.

Oczywiście z pewnymi zmianami niektórych elementów, głównie tych śrub do podnoszenia i opuszczania.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

W niedzielę pokazałem znajomemu mechanikowi ten filmik. Dzięki Bogdan. Będzie go robił. Oczywiście, ma swoje uwagi racjonalizatorskie. Facet,ogólnie ma nastawienie, że się nie da. Taki dobrotliwy maruda, ale dobry fachowiec, starej daty.

..............................................................................................................
Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego pszczelarstwa

Link to comment
Share on other sites

W niedzielę pokazałem znajomemu mechanikowi ten filmik. Dzięki Bogdan. Będzie go robił. Oczywiście, ma swoje uwagi racjonalizatorskie. Facet,ogólnie ma nastawienie, że się nie da. Taki dobrotliwy maruda, ale dobry fachowiec, starej daty.

..............................................................................................................

Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego pszczelarstwa

Napisz jak już wszystko będzie dograne co postanowiliście zmienić i jak wyszło to cenowo.
Link to comment
Share on other sites

 

W niedzielę pokazałem znajomemu mechanikowi ten filmik. Dzięki Bogdan. Będzie go robił. Oczywiście, ma swoje uwagi racjonalizatorskie. Facet,ogólnie ma nastawienie, że się nie da. Taki dobrotliwy maruda, ale dobry fachowiec, starej daty.

..............................................................................................................

Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego pszczelarstwa

 

Życzę powodzenia w realizacji.

Zgodnie ze starym powiedzeniem wszystko da się zrobić oprócz uścisnięcia nieboszczki

tak by się spociła.

A dobry fachura zawsze wychwyci pewne mankamenty.

Link to comment
Share on other sites

Moim skromnym zdaniem, śruby do unoszenia lawety powinny być w tulejach, nie chodzi o zerwanie gwintu ale o sztywność, tuleje dałbym w środku profila. Ewentualnie inny sposób to zamiast profila ( ten z nakrętką na filmie ) to rura i wtedy można zastosować stopę od rusztowań, należy tak dobrać średnicę rury żeby pręt gwintowany nie bujał się za mocno w rurze:)

 

 

post-142-0-01205900-1455012726_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Moim skromnym zdaniem, śruby do unoszenia lawety powinny być w tulejach, nie chodzi o zerwanie gwintu ale o sztywność, tuleje dałbym w środku profila. Ewentualnie inny sposób to zamiast profila ( ten z nakrętką na filmie ) to rura i wtedy można zastosować stopę od rusztowań, należy tak dobrać średnicę rury żeby pręt gwintowany nie bujał się za mocno w rurze:)

 

 

attachicon.gifstopa.jpg

Czytasz chyba w moich myślach.Również myślałem o zaadoptowaniu stóp do rusztowań.

Solidna budowa. Jeśli zdaje egzamin w rusztowaniach to z pewnością do naszych potrzeb będzie równie dobra.

Link to comment
Share on other sites

Taka nakładka na przyczepę to dobre rozwiązanie dla mających przyczepkę do celów ogólno przewozowych. Ważne aby ta nakładka była w miarę lekka no i ule żeby były lekkie , bo ta  na filmiku jest chyba trochę przy ciężka.  A poza tym można zastosować taką nakładką rozsuwaną do przodu i do tyłu i może wtedy służyć jako stojak na ule na pasieczysku po rozsunięciu wysuwanych boków.

Pozdrawiam

Tadek

Link to comment
Share on other sites

A propos, korzystając z niepogody, dostosowuję przyczepkę na qwada do uli. Ule, na stałe i transportu na niewielkie pożytki. Jak kto zainteresowany, zdjęcie na galerii.

..............................................................................................................
Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego pszczelarstwa

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja mam od tego Pana przyczepkę do przewozu (z czasów kiedy nie było problemów z rejestracją samoróbek) i sprawdza się. W tej nakładce zwróciłbym uwagę na te śruby. Wszystko jest ok jeśli mamy teren równy, a gdy chcemy postawić na jakiejś nierówności??? myślę, że fachowcy sobie poradzą technicznie jeśli im się to wytłumaczy.

Link to comment
Share on other sites

Dobry pomysł z nakładaną platformą. Jedna przyczepka kilka platform, no i jest szansa,że po zabraniu przyczepki sama nie "odjedzie". 

Bardziej odpowiadałaby mi platforma kładziona na dno przyczepki i wysuwana z niej do tyłu. Macie może kogoś, kto takie już robi?

 

U mnie wraca temat przyczepki. Przeglądałem Wiola i Rydwan. Ze względu na cenę i konstrukcję skłaniam się ku Rydwanowi - dwuosiowa.

oczywiście DMC 750. Zakup z dopłatą (dopłata do max brutto 7tyś).

Tylko teraz rozmiar i cena,

3m/2m - 6100

3,5m/2m - 6400

4m/2m - 7100

 

z plandeką, czy bez.... to kolejne 1500zł...

 

Ot takie dylematy.

 

 

Co byście wybrali?

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Ja biorę chyba tą kawałek drogi jest pod Siedlce no ale cóż dość tanio i akurat 18 uli mi wejdzie 3900 taka może jeszcze coś urwę na miejscu :D jadę sam bo za transport 600 zł chcą hahahaha:

 

http://www.przyczepywakula.pl/pl/oferta/przyczepy-lorries/pblw752/

 

i pi****l.. te ich refundacje po 20 %:D tylko kipra brak jak w tamtej co zamawiałem :( no ale cóż nie można mieć wszystkiego :D

Link to comment
Share on other sites

Podjedziesz 50 km dalej -  https://sylandprzyczepy.pl/ . Przyczepy na knotach są słabe. Nie wyremontujesz bo rama z ceownika blaszanego. No i do mnie blisko. Zadzwoń może mają gdzieś dystrybutora w Twojej okolicy. U nas chłopy tylko od nich . Krowę można wstawić lub 1,5 zboża a na knocie i jeździe po wertepach amortyzatory raz dwa do wymiany = prawie nowa oś.

P.S Możesz mieć inne wymagania i dodatki niż standard.

Link to comment
Share on other sites

Daro coś ty oszalał 5600 brutto a ta co chce wziąść 3900 brutto nie ma mowy za droga koparek na niej nie bedę woził piękna jest i pod spodem widzę też pożądnie zrobiona tylko trzeba sobie zadać pytanie czy aż taką podczołgówę potrzebuje ???. Taka za 3900 w zupełności mi wystarczy trochę krótsza i węższa ale 18 moich uli mieści i to mi pasuje a jak bedę chciał przeładować ja świadomie to i 36 spietruje jedne na drugich i powiozę |:D Ładowności niby 550 kg na legalu ale i tone wsadzę bez probemu nawet 1,5 T powiozę powoli, co innego że przy takich ładunkach przydałby sie hamulec najazdowy :D albo umiejętnie jeździć i ze 2 metry piochu do bagażnika seata wrzucić :D żeby du*y na zakręcie z góry nie oderwało :D

 

Przyczepa mercedes pokazywałeś ją już ale nie na moją kieszeń, wolę tą tańszą i miodarkę z Ukrainy :D , chyba jednak wezmę tą 6 kaset a nogi urżnę boszką i przerobie na regulowane składane :D i to bedzie najlepsze opcja :D 

Link to comment
Share on other sites

Ja nie wiem o czym piszesz . Ja Ci pokazuje producenta.

 

Ładowności niby 550 kg na legalu ale i tone wsadzę bez probemu nawet 1,5 T

Oj wspomnisz Ty moje słowa wspomnisz . Szkoda że za późno. Na przyczepie na osi knota tak nie ma bo resoroamortyzatory to guma w rurze. Po takim numerze 2 razy góra 3 .

Tu za 3900 - https://sylandprzyczepy.pl/#/PLDN-SKRZYNIOWE/

Link to comment
Share on other sites

Daro tyle razy mówiłem że potrzebuje platforme koła pod spodem i wszystkie burty i słupki wyciągane, do tego nie taki pizdzik 2m na 1,2 m tylko minimum 135 cm szerokości i 250 cm długości najlepiej ponad 260 to wejdzie mi 18 uli wlkp.

 

Ta co by mnie jako tako interesowała to kosztuje prawie 4650 i ma koła z boku a nie pod spodem :( a ta co by mnie najbardziej interesowała to kosztuje już ponad 5 k i gdzie tu do 3900 za tamtą czy bedzie mi aż tak potrzebna taka pożadna przyczepa :D wszystko fajne ale ceny :(

Link to comment
Share on other sites

Łukasz a o tej myślałeś?

http://www.blyss.pl/produkty/przyczepy/przyczepy-lekkie/2-osiowe/bh752515t-kola-pod-platforma

 

Koła ma pod burtą i funkcja kipra jest. Jak coś podpytam ich czy mogą coś taniej wymyślić. Brałem od nich swoją i jestem zadowolony.

 

Pozdrawiam,

Daniel

Link to comment
Share on other sites

Myslałem i nawet ją zamówiłem na refundację właśnie dzięki tobie ale 600 zł droższa jest no i kilkanaście cm krótsza, a tamta dzieki temu że jest lekko dłuższa to wejdzie mi 18 wlkp. na jeden żąd bez piętrowania :D, chyba że coś utargujesz :D 

Link to comment
Share on other sites

Twoja kasa .Pogadamy jak powozisz te 1, 5 tony po wertepach. Ja widziałem efekty , Ty sobie myślisz. Jak mam wydać 3900 to wydam 5000 ale za sprzęt . No chyba że styropian wozić będziesz.

A ja zrobiłem radą Tadeusza . Kupiłem za 900 , mogę mieć kurde lotniskowiec .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.