Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

przyczepa do przewozu uli


bogor

Recommended Posts

A ja coraz bardziej zastanawiam się , czy swojej lawety nie sprzedać ...
Zdążyłem ją użyć ze 4 razy .
Odkąd straciłem auto z napędem 4x4 , to wożę pszczoły tylko swoimi dostawczakami , a laweta stoi bezużytecznie .
W sumie , to i tak boję się zostawiać przyczepę w polu . A na mojego większego busa zmieszczę o 3 ule więcej nawet bez piętrowania.

Link to comment
Share on other sites

Robi jak bym miał takiego taniego i niezawodnego dostawczaka jak ty to bym go chuchał i dmuchał i w niedziele polerował na trawniku :D , coś takiego do pasieki to skarb, no może trochę inaczej śię sprawa ma jak ktoś chce wożić tylko sam stelaż z np. 15 ulami na pożytek to wtedy tylko przyczepka bo na takiego to chyba nie bardzo za wysoko by to stało :D. Ja docelowo chciałbym mieć z 40-50 rodzin i za kilka lat takie 3 stelaże nakładane na przyczepke kazdy po 15 rodzin i moga stać na 3 miejscówkach bez noszenia tylko podjeżdżasz unosisz do góry odjeżdżasz super sprawa do tego 5 rodzin na miejscu u siebie i sprawa załatwiona :D .  Jak teren trudniejszy i trza każdy ul osobno stawiać to rozwiązanie Robiego najlepsze !!

Link to comment
Share on other sites

Kolega Piotrek z Olsztyna znany na innych forach jako Mendalinho miał takie platformy .
Złodzieje kilka lat temu ukradli mu , żeby mieć na prochy .
Byli tak bezczelni , że poszli do złomiarza "za drogę" wskazali platformę , zainkasowali gotówkę ,
a złomiarz sam odebrał własnym transportem i pociął palnikiem na wsad do kontenera .
Złodziei namierzono , sprawa się odbyła , wyrok zapadł . Ale ani platformy , ani kasy nie ma do dziś :(

 

Robi jak bym miał takiego taniego i niezawodnego dostawczaka jak ty to bym go chuchał i dmuchał i w niedziele polerował na trawniku :D

A u mnie on stoi zarośnięty i zardzewiały w krzakach .
Nie chucham , nie dmucham , nie myję , tylko czasem leję paliwo i jadę .
Wyjeżdżam nim raz w roku na przegląd , kilka razy w roku wożę pszczoły i ewentualnie 1-2 razy w roku jadę do tartaku po deski .
Robię nim nie więcej jak 1000km. rocznie .
Kiedyś robiłem nim tyle tygodniowo  z ładunkiem ... 300% ładowności :D
Nigdy mnie poważnie nie zawiódł .
A po poligonowych wrzosowiskach śmiga (mimo niskiej ramy) niczym czołg .
Nissana raz na starym leju powiesiłem. Mercedesa jeszcze nigdy :D 
Na pasieczysko do kolegi andrzejsewek wjeżdżałem w poprzek rowu z odkładami . Też sobie poradził .

Link to comment
Share on other sites

niektórzy całe przyczepki zostawiają i jakoś sobie radzą , wiadomo ryzyko zawsze jest ale ja bym zostawiał w takich miejscach pod domek u kogoś jak mam 2 pasieke pod krk czy np. na rzepaku nieogrodzone ale jak widać na filmikach z zeszłego sezonu zaraz w sadzie u rolnika pod oknami to można zostawić :D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

A ja dzisiaj byłem i kupiłem sobie taką: :D

 

838962207_1_1080x720.jpg

 

 

 

, dostałem fakturę i ofertę do związku na miejscu szybko i sprawnie, koszt 3899 zł i jeszcze koło podporowe gratis :) w sumie przy 2 osiówce potrzebne jak nie powiem co ale dają to biere :D i nie pytam za ile :)

 

dwie osie inna bajke to 80 km do mnie z powrotem to ciupałem nawet 110 km/h i ładnie się prowadzi całkiem inaczej niż jedna oś co porzyczałem od zmiennika w zeszłym sezonie :) 

Link to comment
Share on other sites

Chodzi o wysokość podłogi od gruntu? czy razem z burtami?

 

Emik 120 lecialem na pusto i ładnie się prowadzi nie chybie tak jak jednooska, myślę że jakby wrzucił na nią ze 200-300 kg to by było jeszcze lepiej :)

Link to comment
Share on other sites

Eh... 

 

A mogłeś taką zakupić, tylko trochę zaczep ewentualnie przerobić pod odpowiednio mocne samochody.

 

zaslaw_d-745.jpg

 

Całą pasiekę na raz byś przewozić mógł.

 

Na tej przyczepce to jeszcze bys machnal mala pracownie. ;)

Link to comment
Share on other sites

Zapomniałem zmierzyć dzisiaj, jutro jak nie zapomnę to napiszę :)

 

Dudi miałem brać taka sama ale zmieniłem bo ta tańsza i POLSKA a nie szkopska :) A do tego tak podnieśli teraz ceny że już w ogóle się nie opłaca, na pewno nie warta swojej ceny w porównaniu z moją robioną w Radomiu (miałbyś bliżej po odbiór ) trochę krótsza ale na upartego 18 wlkp wchodzi na jeden poziom spiętrzysz 36 wejdzie :D. Ośki te same wygladają podobnie to po co przepłacać :)

Link to comment
Share on other sites

No widziałem że tańsza, ale na stronie cena 4500 a ja i tak ne refundację choć jeszcze umowa nie podpisana.

Ale jak mam zapłacić 4500 za 2,5 m to juz zapłacę 5200 za 3m a i wydaje mi się że wykonanie lepsze. Ale to zobaczymy.

No do Radomia 120 km ;)

Link to comment
Share on other sites

Dudi ja dałem w czestochowie 3900 dokładnie razem z kółkiem podporowym :) jak chcesz zapłacić 1300 więcej za praktycznie to samo bo i na tą i na moja wejdzie ci 18 uli a co do lepszej to napisz do Skutera (Łukasz ten od dennic z poławiaczem :) ) i zapytaj się o produkty tej firmy ;) jemu się na skrzyrzowaniu rozleciała przy lekkiej kolizji podobno rozwarstwiła się na poł :( blyss właśnie :)

Link to comment
Share on other sites

Moja ma 3 m a nie 2,5. A jaka będzie to zobaczymy nie ma juz czasu na zmiany - trudno.

 

Gdybym znalazł wcześniej byc może bym zamienił. Jak szukałem to najtaniej było to co znalazłem.

 

Ja i tak będe to ciągał za busem wiec spokojnie 10 wstawiam na busa a tutaj nie 18 a 24 ;) i piękny składzik 34 rodzinek na pożytek

Link to comment
Share on other sites

O producencie z Lublina to nie słyszałem. Świdnik wiem że coś robi ale ceny mieli mało konkurencyjne.

Poza tym większość proponują z kołami z boku a nie pod platformą.

Tutaj mam i przyczepę i ewentualnie platformę 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.