Skocz do zawartości

Welcome to Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Twoja reklama na tym Forum? Kliknij!

Zdjęcie

przyczepa do przewozu uli

- - - - -

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
90 odpowiedzi w tym temacie

Słowian

Słowian

Guru forumowy

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1345 postów
  • Imię:Łukasz
  • LokalizacjaOsiek/Olkusz
  • Typ ula:Wlkp, Wlkp 18-stki

po co przerabiać jak za 3900 mam taka jak mi pasuje, jak się rozleci pomysle o przeróbkach tak żeby było dobrze, na razie będzie jak jest niestety nie można mieć wszystkiego :( 

Ślężańskie Miody

Ślężańskie Miody

Znany również jako Lagnapis :)

• Debiutant Roku 2015
  • 374 postów
  • Imię:Daniel
  • LokalizacjaSobótka k. Wrocławia
  • Typ ula:Wielkopolskie

Łukasz a o tej myślałeś?

http://www.blyss.pl/...a-pod-platforma

Koła ma pod burtą i funkcja kipra jest. Jak coś podpytam ich czy mogą coś taniej wymyślić. Brałem od nich swoją i jestem zadowolony.

Pozdrawiam,

Daniel

Chce reprezentować idee. Chce reprezentować możliwości. Ty też to możesz!
Wspomóż projekt edukacyjny! https://polakpotrafi...yczepka-edukuje

Słowian

Słowian

Guru forumowy

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1345 postów

Myslałem i nawet ją zamówiłem na refundację właśnie dzięki tobie ale 600 zł droższa jest no i kilkanaście cm krótsza, a tamta dzieki temu że jest lekko dłuższa to wejdzie mi 18 wlkp. na jeden żąd bez piętrowania :D, chyba że coś utargujesz :D 

daro

daro

SPRAWCA ZAMIESZANIA :)

• Użytkownicy
  • 2721 postów
  • Lokalizacjapodlaskie
  • Typ ula:Dadant

Twoja kasa .Pogadamy jak powozisz te 1, 5 tony po wertepach. Ja widziałem efekty , Ty sobie myślisz. Jak mam wydać 3900 to wydam 5000 ale za sprzęt . No chyba że styropian wozić będziesz.

A ja zrobiłem radą Tadeusza . Kupiłem za 900 , mogę mieć kurde lotniskowiec .

SPRAWCA ZAMIESZANIA :-) Władca Pierścienia

Słowian

Słowian

Guru forumowy

• Użytkownicy
  • 1345 postów
Nie mówię że będę z 1,5 tony i po wertepach bo mój seat nie dał by rady ale raz czy dwa w sezonie delikatnie i na niewielką odległość to powinno dać radę jak na moje potrzeby aż za nadto

Robi_Robson

Robi_Robson

Rancho w Kaczej Dolinie

• Administracja
  • 1736 postów
  • Imię:Robert
  • LokalizacjaWarmia - okolice Bisztynka

A ja coraz bardziej zastanawiam się , czy swojej lawety nie sprzedać ...
Zdążyłem ją użyć ze 4 razy .
Odkąd straciłem auto z napędem 4x4 , to wożę pszczoły tylko swoimi dostawczakami , a laweta stoi bezużytecznie .
W sumie , to i tak boję się zostawiać przyczepę w polu . A na mojego większego busa zmieszczę o 3 ule więcej nawet bez piętrowania.

Słowian

Słowian

Guru forumowy

• Użytkownicy
  • 1345 postów

Robi jak bym miał takiego taniego i niezawodnego dostawczaka jak ty to bym go chuchał i dmuchał i w niedziele polerował na trawniku :D , coś takiego do pasieki to skarb, no może trochę inaczej śię sprawa ma jak ktoś chce wożić tylko sam stelaż z np. 15 ulami na pożytek to wtedy tylko przyczepka bo na takiego to chyba nie bardzo za wysoko by to stało :D. Ja docelowo chciałbym mieć z 40-50 rodzin i za kilka lat takie 3 stelaże nakładane na przyczepke kazdy po 15 rodzin i moga stać na 3 miejscówkach bez noszenia tylko podjeżdżasz unosisz do góry odjeżdżasz super sprawa do tego 5 rodzin na miejscu u siebie i sprawa załatwiona :D .  Jak teren trudniejszy i trza każdy ul osobno stawiać to rozwiązanie Robiego najlepsze !!

Robi_Robson

Robi_Robson

Rancho w Kaczej Dolinie

• Administracja
  • 1736 postów
  • Imię:Robert
  • LokalizacjaWarmia - okolice Bisztynka

Kolega Piotrek z Olsztyna znany na innych forach jako Mendalinho miał takie platformy .
Złodzieje kilka lat temu ukradli mu , żeby mieć na prochy .
Byli tak bezczelni , że poszli do złomiarza "za drogę" wskazali platformę , zainkasowali gotówkę ,
a złomiarz sam odebrał własnym transportem i pociął palnikiem na wsad do kontenera .
Złodziei namierzono , sprawa się odbyła , wyrok zapadł . Ale ani platformy , ani kasy nie ma do dziś :(

Robi jak bym miał takiego taniego i niezawodnego dostawczaka jak ty to bym go chuchał i dmuchał i w niedziele polerował na trawniku :D

A u mnie on stoi zarośnięty i zardzewiały w krzakach .
Nie chucham , nie dmucham , nie myję , tylko czasem leję paliwo i jadę .
Wyjeżdżam nim raz w roku na przegląd , kilka razy w roku wożę pszczoły i ewentualnie 1-2 razy w roku jadę do tartaku po deski .
Robię nim nie więcej jak 1000km. rocznie .
Kiedyś robiłem nim tyle tygodniowo  z ładunkiem ... 300% ładowności :D
Nigdy mnie poważnie nie zawiódł .
A po poligonowych wrzosowiskach śmiga (mimo niskiej ramy) niczym czołg .
Nissana raz na starym leju powiesiłem. Mercedesa jeszcze nigdy :D 
Na pasieczysko do kolegi andrzejsewek wjeżdżałem w poprzek rowu z odkładami . Też sobie poradził .

Słowian

Słowian

Guru forumowy

• Użytkownicy
  • 1345 postów

niektórzy całe przyczepki zostawiają i jakoś sobie radzą , wiadomo ryzyko zawsze jest ale ja bym zostawiał w takich miejscach pod domek u kogoś jak mam 2 pasieke pod krk czy np. na rzepaku nieogrodzone ale jak widać na filmikach z zeszłego sezonu zaraz w sadzie u rolnika pod oknami to można zostawić :D

daro

daro

SPRAWCA ZAMIESZANIA :)

• Użytkownicy
  • 2721 postów
  • Lokalizacjapodlaskie
  • Typ ula:Dadant

To się dogadajcie . Ja wianek uplotę.

SPRAWCA ZAMIESZANIA :-) Władca Pierścienia

Słowian

Słowian

Guru forumowy

• Użytkownicy
  • 1345 postów

A ja dzisiaj byłem i kupiłem sobie taką: :D

838962207_1_1080x720.jpg

, dostałem fakturę i ofertę do związku na miejscu szybko i sprawnie, koszt 3899 zł i jeszcze koło podporowe gratis :) w sumie przy 2 osiówce potrzebne jak nie powiem co ale dają to biere :D i nie pytam za ile :)

dwie osie inna bajke to 80 km do mnie z powrotem to ciupałem nawet 110 km/h i ładnie się prowadzi całkiem inaczej niż jedna oś co porzyczałem od zmiennika w zeszłym sezonie :) 

Emik3

Emik3

As forumowy

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 728 postów
  • Imię:Emil
  • LokalizacjaDąbrowy
  • Typ ula:wielkopolski 18

Eh... 

A mogłeś taką zakupić, tylko trochę zaczep ewentualnie przerobić pod odpowiednio mocne samochody.

zaslaw_d-745.jpg

Całą pasiekę na raz byś przewozić mógł.

Słowian

Słowian

Guru forumowy

• Użytkownicy
  • 1345 postów
Chłopie na ta wchodzi mi 18 szt. Jak spietruje wejdzie 36 lub bezpieczniej 30 po co przepłacać skoro nie widać różnicy :D

Nacek

Nacek

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 355 postów
  • Imię:Ignacy
  • LokalizacjaZiemia Sieradzka
  • Typ ula:WP4/5 i wielkopolski

Słowian na tą Emila to weszło by Ci 360 a nie 36 jak na twoją :D trza perspektywicznie myśleć :) .

Ale sprzęt zakupiłeś fajny, podoba mi się.

• Emik3 lubi to

Kto prawy, ten ma spokój w duszy i radość w sercu.

Słowian

Słowian

Guru forumowy

• Użytkownicy
  • 1345 postów

No w końcu za trzecim razem filmik mi się wgrał :)

Nie jestem zadnym  jutuberem ani miodkiem ale jak ktoś chce może looknąć na moja recenzje tej przyczepki :)

• Tadek11 i Tomzo lubią to

Emik3

Emik3

As forumowy

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 728 postów
  • Imię:Emil
  • LokalizacjaDąbrowy
  • Typ ula:wielkopolski 18

Pokaż jak wchodzi w zakręty załadowana przy obecnej pogodzie i dużej prędkości! Jestem pewien że taki materiał byłby pouczający!

Nacek

Nacek

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 355 postów
  • Imię:Ignacy
  • LokalizacjaZiemia Sieradzka
  • Typ ula:WP4/5 i wielkopolski

Słowian a jaka jest wysokość tej twojej bryczki.

Kto prawy, ten ma spokój w duszy i radość w sercu.

Słowian

Słowian

Guru forumowy

• Użytkownicy
  • 1345 postów
Chodzi o wysokość podłogi od gruntu? czy razem z burtami?

Emik 120 lecialem na pusto i ładnie się prowadzi nie chybie tak jak jednooska, myślę że jakby wrzucił na nią ze 200-300 kg to by było jeszcze lepiej :)

sok_mir

sok_mir

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 455 postów
  • Imię:mirek
  • LokalizacjaFrancja , Moselle
  • Typ ula:Dadant korpus plus nadstawka

Eh... 

A mogłeś taką zakupić, tylko trochę zaczep ewentualnie przerobić pod odpowiednio mocne samochody.

zaslaw_d-745.jpg

Całą pasiekę na raz byś przewozić mógł.

Na tej przyczepce to jeszcze bys machnal mala pracownie. ;)

Słowian

Słowian

Guru forumowy

• Użytkownicy
  • 1345 postów
A do takiej przyczepy ze trzy takie stelaże/platformy i bedzie git :D

325d2337335b0019med.jpg

• Xpand lubi to

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ślężańskie Miody | Wolne pszczoły | Stowarzyszenie "Polanka"