Jump to content

Drogi Użytkowniku.

Zdajemy sobie sprawę, iż reklamy czasami bywają uciążliwe, jednak  staramy się z nich utrzymywać. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszej stronie, a komunikat zniknie. Dziękujemy za zrozumienie!

Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"
Sign in to follow this  
Skelar

Sklenar - Trzebnica, Dolny Śląsk

Recommended Posts

Witam!

Przygodę z pszczelarstwem zacząłem niedawno, bo w 2013r. Wtedy to narodził się pomysł zajęcia się w wolnym czasie czymś innym, czymś pożytecznym a zarazem dającym możliwość odreagowania po pracy. Zacząłem gromadzić i analizować materiały, czytać książki a przede wszystkim fora - głównie pasieki michałów i ambrozja. Od początku 2014 zacząłem nabywać sprzęt pasieczny a w lipcu zakupiłem pierwszy odkład. Nawiązałem też kontakt z lokalnym oddziałem PZP.

Od tego czasu ciągle sie uczę i doświadczam pszczelarstwa już nie tylko w teorii ale i na własnej skórze. Obecnie moja skromna pasieka liczy 6 pni a za dwa tyg. powiększy się o 4 zakupione odkłady. Myślę, że rozpoczęcie sezonu z 10 rodzinami pozwoli  mi tak naprawdę poczuć o co w tym wszystkim chodzi i zmusi do zmiany podejścia - bo z jednym ulem to było jak... "zabawa głupiego bateryjką" - nieprzemyślane i częste przeglądy, głupie pomysły itp.

Bardzo fajnie, że powstaje nowe forum, które na nowo zgromadzi ludzi, ludzi którym się chce tworzyć, pomagać, dyskutować, wymieniać doświadczenia. Dla nowych adeptów pszczelarstwa ( takich jak ja) odnowienie wątków i odświeżenie tematów będzie czymś bardzo cennym i pomocnym.

Wielkie Dzięki!

---------------

ule stojaki wielkopolskie

linie car Ca, Cr, wkrótce Sklenar A1

 

e9avr5.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witaj na forum chlebisol2.gif

I na poczatek pamętaj że cały sukces pszczelarza zależy od przygtowania rodzin w roku poprzedzającym nastepny sezon i ważne żeby pszczoły poszły do zimowli silne i zdrowe.

Zyczę sukcesów

Tadek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witaj na forum . Ja tez zaczalem od 2013 ale z 4 odkladami , teraz mam 10 rodzin produkcyjnych i powiem ci ze przy 10ciu rodzinach i kilku odkladach to juz trzeba sie troche spocic .Ale wiadomo co zrobic z wolnym czasem. Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.