Jump to content

Drogi Użytkowniku.

Zdajemy sobie sprawę, iż reklamy czasami bywają uciążliwe, jednak  staramy się z nich utrzymywać. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszej stronie, a komunikat zniknie. Dziękujemy za zrozumienie!

Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"
Sign in to follow this  
Skelar

Sklenar - Trzebnica, Dolny Śląsk

Recommended Posts

Witam!

Przygodę z pszczelarstwem zacząłem niedawno, bo w 2013r. Wtedy to narodził się pomysł zajęcia się w wolnym czasie czymś innym, czymś pożytecznym a zarazem dającym możliwość odreagowania po pracy. Zacząłem gromadzić i analizować materiały, czytać książki a przede wszystkim fora - głównie pasieki michałów i ambrozja. Od początku 2014 zacząłem nabywać sprzęt pasieczny a w lipcu zakupiłem pierwszy odkład. Nawiązałem też kontakt z lokalnym oddziałem PZP.

Od tego czasu ciągle sie uczę i doświadczam pszczelarstwa już nie tylko w teorii ale i na własnej skórze. Obecnie moja skromna pasieka liczy 6 pni a za dwa tyg. powiększy się o 4 zakupione odkłady. Myślę, że rozpoczęcie sezonu z 10 rodzinami pozwoli  mi tak naprawdę poczuć o co w tym wszystkim chodzi i zmusi do zmiany podejścia - bo z jednym ulem to było jak... "zabawa głupiego bateryjką" - nieprzemyślane i częste przeglądy, głupie pomysły itp.

Bardzo fajnie, że powstaje nowe forum, które na nowo zgromadzi ludzi, ludzi którym się chce tworzyć, pomagać, dyskutować, wymieniać doświadczenia. Dla nowych adeptów pszczelarstwa ( takich jak ja) odnowienie wątków i odświeżenie tematów będzie czymś bardzo cennym i pomocnym.

Wielkie Dzięki!

---------------

ule stojaki wielkopolskie

linie car Ca, Cr, wkrótce Sklenar A1

e9avr5.jpg

Witaj na forum chlebisol2.gif

I na poczatek pamętaj że cały sukces pszczelarza zależy od przygtowania rodzin w roku poprzedzającym nastepny sezon i ważne żeby pszczoły poszły do zimowli silne i zdrowe.

Zyczę sukcesów

Tadek

Witaj na forum . Ja tez zaczalem od 2013 ale z 4 odkladami , teraz mam 10 rodzin produkcyjnych i powiem ci ze przy 10ciu rodzinach i kilku odkladach to juz trzeba sie troche spocic .Ale wiadomo co zrobic z wolnym czasem. Pozdrawiam