Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Dokarmianie cukrem nierafinowanym


Recommended Posts

Witam

 

Ostatnio rozmawiałem z bardzo ciekawym gościem (pszczelarzem), który opowiadał mi że on karmi cukrem nierafinowanym (tym ciemnym), jest to polski cukier ale kupuje go w Czechach :huh: . Trochę dziwne co ?? pierwszy raz spotkałem sie z takim pomysłem  :blink: , podobno 100 % cukier bez żadnych antyzbrylaczy itp. Ma ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie ?? 

Link to comment
Share on other sites

Mi się wydaje że jakość cukru spożywczego jest w miarę zbliżona , choć różna może być zawartość cukru w cukrze na korzyść tych droższych i prawdopodobnie te tańsze nierafinowane mają go mniej oraz więcej różnych zanieczyszczeń. Ale pszczoły potrafią to znieść o czym świadczą wpisy Kolegów którzy kupują cukier gdzie popadnie i gdzie tańszy i nie obserwują jakiegoś szkodliwego wpływu na rodziny. A jechać do Czech po cukier ?????  może jak ktoś mieszka przy granicy Czeskiej ????

Pozdrawiam

Tadek

Link to comment
Share on other sites

 "Już 1957 roku dr William Coda Martin sklasyfikował cukier rafinowany jako truciznę,.. ponieważ jest on pozbawiony swoich sil witalnych, witamin i substancji mineralnych. To, co zostaje, zawiera czyste, rafinowane węglowodany. Natomiast to co usunięto - białka, witaminy i substancje mineralne są przyczyną niekompletnego metabolizmu węglowodanów"

 

Może jednak cukier nierafinowany jest lepszy...

Link to comment
Share on other sites

No właśnie może jest lepszy, tylko najlepiej by było jakby dorwać kogoś kto karmi na zimę takim cukrem i to już dłuższy okres czasu, na chłopski rozum powinien być lepszy od białego a do tego tańszy i do kupienia w Polsce Tadziu  ;) . Mam kontakt telefoniczny do tego pszczelarza chyba przedzwonię do niego i pogadam konkretniej.

Link to comment
Share on other sites

Nie nie lepszy. Ma zbyt dużo pozostałości które powodują przepełnienie jelita . No ale jak polak się uprze to i melasą próbował. Kiszonką z buraka też mozna. Chyba.

Gość chrzani bo cukier nie ma żadnych dodatków.

Link to comment
Share on other sites

skoro nie ma to dlaczego się nie bryli jak postoi trochę w wilgotnej kuchni, to mi Daro wytłumacz. Ja nie twierdzę że jest dobry czy lepszy bo nie mam w tym temacie doświadczenia dlatego napisałem temat i pytam może ktoś coś wie. Sól kuchenna w domu otwarta się nie zbryla a 100% czysta sól kamienna tak wiięc musi być dodana jakaś chemia pewnie to samo jest z cukrem  :mellow: .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zróbcie sobie dwa pudełka do nich do 30 pszczół i karmcie je przez strzykawkę ( taką samą ilośćią pokarmu ) i patrzecie co siędzieje. Można ocenić śmiertelność, kondycję poźniej wyinicować jelito i sprawdzić jego stan, obecność biegunki itp itd .. .. :) Za takie pudełko może posłużyć ulik weselny z przeszkleniem typu Zander. I już będziecie wiedzieć wszystko o cukrze.. Tak samo można testować inne pokarmy cukier kontra cukier kontra inwert ....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.