Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

VIII Świętokrzyskie Święto Pszczoły JuraPark Bałtów 2015


Recommended Posts

VIII Świętokrzyskie Święto Pszczoły JuraPark Bałtów 2015 
Największa Wystawa Sprzętu Pszczelarskiego

Piątek 21.08 2015 
11:00 - Rozpoczęcie Święta Pszczoły
do 18:00 - Targi pszczelarskie
do 21:00 – wspólne ognisko, biesiada.
Sobota 22.08.2015 
8:00-18:00 - Otwarcie stoisk wystawowych
10:00 – Otwarcie konferencji, występ prezydenta PZP. Konferencja naukowa poświęcona apiterapii. Tematyka wystąpień naukowych dotyczyć będzie pyłku, pierzgi, propolisu itp. oraz zdrowotnych właściwości miodu, jak również zastosowania produktów pszczelich w inhalacji zdrowotnej (wykładowca ze Słowenii).
14:00-15:00 przerwa obiadowa.
15:00 - Występy zespołów regionalnych
18:00 - Występ zespołu folkowego TUHAJ BEJ - Gwiazda dnia
19:30 - Występ zespołu METRUM, zabawa taneczna dla wszystkich do 23:00
Niedziela 23.08.2015 
8:00 - Otwarcie stoisk wystawowych.
9:45 zbiórka przy kościele pod wezwaniem Matki Bożej Bolesnej
10:00-11:00 - Msza św.
11:00 -Przemarsz pocztów sztandarowych na Okręglicę
11:30 - Oficjalne przemówienia zaproszonych gości, wręczenia odznaczeń
13:00 - Występy regionalnych zespołów ludowych
16:00-21:00 zabawa taneczna przy zespole muzycznym
W wystawie udział biorą największe firmy pszczelarskie z Polski, zarezerwowane są stoiska z państw ościennych, w tym z Ukrainy, Litwy, Słowenii i Słowacji. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Byłem już cztery razy i powiem, że warto jechać jeżeli jeszcze ktoś nie był.

Ja  jezeli będę miał czas i koledzy z mojej okolicy pojadą, to ja też.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Byłem raz .
Dla spotkania z Kolegami na pewno warto .
Ale ode mnie trochę daleko , więc sam nie pojadę .
Chyba , że ktoś z moich stron z ekonomiczną bryczką by się wybierał i miał wolne miejsce ... !?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

proponuję jechać przez Ociesęki - po drodze niedaleko - zapraszam.

Byłem . Pasiekę w Ociesękach widziałem , oczy widokiem uli z duszą nacieszyłem . . .

A z tego co wiem , to teraz jest tam jeszcze piękniej ;) 

Aż zal. d... ściska , że nie ma z kim się wybrać , bo znów  Ociesęki , Raków , Ostrowiec Św.  by się odwiedziło .

 

Link to comment
Share on other sites

Jak by co to moje Stowarzyszenie organizuje zbiorowy wyjazd do Bałtowa na jeden dzień i chyba też tam będę , chociaż to jakieś ograniczenie  w swobodzie dysponowania czasem.

Pozdrawiam

Tadek

Link to comment
Share on other sites

Jak by co to moje Stowarzyszenie organizuje zbiorowy wyjazd do Bałtowa na jeden dzień i chyba też tam będę , chociaż to jakieś ograniczenie  w swobodzie dysponowania czasem.

Pozdrawiam

Tadek

Tylko raz pojechaliśmy z Grześkiem (6Cichy) na 1 dzień do Przysieka k./Torunia autokarem ze związku .

To było 3 i pół  roku temu

Najpierw marzliśmy na parkingu w Olsztynie z godzinę albo lepiej , bo "góra " zmieniła godzinę wyjazdu na późniejszą  i powiadomiła jedynie "swoich" .

My jechaliśmy "gościnnie" .

Wyjechaliśmy kiedy już praktycznie zaczęła się w Przysieku część oficjalna ...

Po ok 100km. jazdy  (około połowy drogi)  przerwa na siku około ... 30 minut :blink:

Impreza w Przysieku trwała już w najlepsze ... Koledzy dzwonili i pytali co z nami !?

...

Jak dojechaliśmy , to niektórzy wystawcy już się zwijali .

Węza np. na jarmarku  była już dostępna tylko u jednego wystawcy .

Dla nas to pikuś , bo węzę przywiózł nam Kolega "qq" .

Nie zdążyliśmy dobrze pogadać , a już słyszymy , że wszyscy nas szukają  , bo już za chwilę ruszamy w drogę powrotną   :wacko: 

Koszt wyjazdu dla dwóch osób (bilet do Olsztyna+ zapłata za autokar z Olsztyna ) , to koszt wyjazdu samochodem .

Długo tego wyjazdu nie zapomnę ...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja będę z mężem i Luzak 123 z rodziną i jeszcze kolega pszczelarz z żoną z Olkusza. Dom zajęty ale jak ktoś chce z daleka przyjechać i nocować np. pod namiotem (swoim) lub w stodole na sianie to zapraszam. Podwórko duże i ogród do dyspozycji. A i w domu na podłodze posłanie się znajdzie. 30 km od Bałtowa. Zapraszam.

Link to comment
Share on other sites

pasowało by dać jakieś hasło lub miejsce spotkania użytkowników tego forum w Bałtowie. Przejdziemy obok siebie i nie znając się, nie spotkamy się. Jakieś propozycje?

Może bliżej daty imprezy dla zainteresowanych spotkaniem wymienimy się na PW telefonami .

Pozdrawiam

Tadek

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Impreza trwa - żona z dziećmi jeszcze spacerują - ja niestety 1100km dalej - praca nie pozwoliła na wizytę. Ale wstępnie słyszałem, że kosmiczne ceny powystawiane za akcesoria...

Link to comment
Share on other sites

Byłam w sobotę. Zdjęć nie robiłam. Ceny?, kupiłam taniej niż w sklepach w mojej okolicy. Węza po 50zł, kupiłam WLKP, WZ nie było już. Napewno mniej było stoisk niż w zeszłym roku, dużo mniej.

Link to comment
Share on other sites

Witam, witam i pozdrawiam - ja byłem z żoną w niedzielę od południa, stoiska już się zbierały, spotkałem jeszcze paru kolegów ze Stowarzyszenia Świętokrzyskiego zrobiłem małe zakupy, oprócz kwasu octowego,bo już brakło i wróciłem na swoją pasiekę. Hej !!!.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.