Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Wniosek do lasów państwowych o pozwolenie na ustawienie pasieki


Słowian

Recommended Posts

Witam

 

Planuję wywieźć z 10 uli na pożytek akacjowy znajdujący się w środku lasu, dzwoniłem do nich i Pani poleciła mi przyjechać najlepiej osobiście z gotowym już wnioskiem. Pisał ktoś z Was już coś takiego, bo za cholerę nie wiem jak to ująć i od czego zacząć. Ciężko mi idzie z pisaniem takich pierdoł jak by ktoś miał jakiś wzór takiego pisma byłbym wdzięczny dużo mi to ułatwi.

 

Link to comment
Share on other sites

Właśnie jak co roku wysłałem do LP-

    Proszę o wydanie pozwolenia na ustawienie uli na terenach należących do Lasów Państwowych. Chcę ustawić ule tylko na okres letni,dokładniej na czas pożytków pszczelich  prosiłbym o okres [marzec-sierpień} Pasieke chcę postawić na oddziale 334 działka D -będzie to 6 uli.Ule będą ogrodzone i opisane odpowiednią tablicą.Jednocześnie proszę o wydanie zgody na dojazd do pasieki pojazdem -będzie to pojazd marki Reno/Kango o numerze rejestracyjnym ...... Z poważaniem   Z .R.......         :) .I to tyle.To jest żywa kopia tego co wysyłam do LP. Wysłałem teraz 2 dni temu i czekam na decyzję. Oczywiście z leśniczym uzgodniłem wcześniej gdzie chcę postawić.  Pozdrawiam.Zdzisiek

  • Lubię 2
Link to comment
Share on other sites

Dziękuje Zdzichu właśnie o coś takiego mi chodziło nawet nie wiesz ile mi uprościłeś sprawę (nienawidzę pisać wniosków podań itp :P ). Dołączasz do wniosku jakąś mapkę z miejscem gdzie ma stać pasieka, czy jest to zbędne?? bo różne opinie słyszałem. Aha i jeszcze jedno można gdzieś znaleźć mapkę lasów z działkami żeby znaleźć tą działkę na której chcę postawić ule??, szukałem na stronie LP ale jest tylko mapka ogólna bez naniesionych działek.

Link to comment
Share on other sites

Witam . O mapce pierwsze słyszę ,a i nie utrudniaj sobie sam wynajdywaniem zbędnych drobnostek.Powiem tak:gdy załatwiałem pierwszy raz , napisałem do LP mejla , że chcę postawić ule w lesie, odpisali mi że wyrażają zgodę ,ale muszę uzgodnić miejsce z leśniczym {jemu też dali znać} gdzie chcę postawić ule.Umówiliśmy się z leśniczym na dany dzień , przyjechał z mapką , podał nr działki , wieczorem wysyłka mejla do LP i za kilka dni jest zgoda .Odszukaj leśniczego gzie chcesz postawić ule on Ci powie może od razu czy jest to możliwe , bo może być w planie w pobliżu trzebież .Powodzenia.

Link to comment
Share on other sites

 Dziś rozmawiałem właśnie z "tym leśniczym" , przez telefon zaje..... gość, powiedział mi żebym pierw wysłał do lasów wniosek a potem się spotkamy i ustalimy gdzie mają stać ule. Facet na tyle pro eko że namawia mnie na inną miejscówkę podobno więcej akacji i okazuje się że na swoim terenie ma trzy takie skupiska akacji oddalone o parę km od siebie wszystkie w lesie i wszystkie to stare wyrobiska kopalni piasku, ale mnie to cieszy    :lol: , co więcej ma ogrodzoną działkę z zabudowaniami na swoim terenie a na około stare łąki porośnięte brzózkami i uwaga kilkadziesiąt ha nawłoci, ale póki co ten pożytek mnie nie interesuje zbyt późny i trudny do odebrania a ja za cienki w uszach jeszcze jestem    ;)


 


Pozostaje mi tylko znaleźć miejscówkę na rzepak i będzie git   :P

Link to comment
Share on other sites

Wszystko dodane, mają moje pełne dane, napisałem jeszcze esa temu leśniczemu odpisał mi że będzie na "bazie" w przyszłym tygodniu to będzie już coś wiedział  i da mi znać, super gość co nie ;) ??, chyba będzie z nim długa i częsta współpraca B)

Link to comment
Share on other sites

Słowian ---Ja mogę już się cieszyć , dzisiaj   dostałem decyzję o zgodzie z tym, że mam zastrzeżone zresztą jak co roku , że siatkę muszę potem zdjąć . A zakładam ją tylko dla mojego bezpieczeństwa.   Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Właśnie wróciłem z lasu, objechaliśmy z leśniczym teren i to miejsce co myślałem będzie chyba najlepsze, przy drodze dojazdowej na piaskownie ruch znikomy duzo znajomych (jeździłem tam 4 lata jako kierowca ;) ) wagowe pracownicy piaskowni (gadałem z nimi dostaną telefon i obiecali zerknąć ), ule będą 200 m przed bramą wjazdową na piaskownie i będą widoczne z wagi, dziewczyny wagowe zerkną może nikt nie zapier...  :angry: , nie wiem czy ogradzać stemplami co zostały po budowie i jakim drutem kolczastym czy nie ??. Jest druga miejscówka 200 m w głąb lasu przy leśnej drodze zamykanej szlabanem, na fajnej polance tylko nie wiem czy nie lepiej na widoku pracowników piaskowni, z drugiej strony jak będą na polance w lesie to nawet nikt może nie wiedzieć  :unsure: . Co lepsze??

Link to comment
Share on other sites

Właśnie wróciłem z lasu, objechaliśmy z leśniczym teren i to miejsce co myślałem będzie chyba najlepsze, przy drodze dojazdowej na piaskownie ruch znikomy duzo znajomych (jeździłem tam 4 lata jako kierowca ;) ) wagowe pracownicy piaskowni (gadałem z nimi dostaną telefon i obiecali zerknąć ), ule będą 200 m przed bramą wjazdową na piaskownie i będą widoczne z wagi, dziewczyny wagowe zerkną może nikt nie zapier...  :angry: , nie wiem czy ogradzać stemplami co zostały po budowie i jakim drutem kolczastym czy nie ??. Jest druga miejscówka 200 m w głąb lasu przy leśnej drodze zamykanej szlabanem, na fajnej polance tylko nie wiem czy nie lepiej na widoku pracowników piaskowni, z drugiej strony jak będą na polance w lesie to nawet nikt może nie wiedzieć  :unsure: . Co lepsze??

 

A nie możesz części uli postawić w jednym miejscu a pozostałe  w drugim? Przy takim rozwiązaniu i wilk syty i owca cała. Zawsze to większa szansa że wszystkich uli nie ukradną jak będą w różnych miejscach rozlokowane.

Link to comment
Share on other sites

Odgrodź  choć sznurkiem do prasy żeby nikt nie mógł twierdzić że nie wiedział że tu coś jest , że porzucone. Drut kolczasty na krowy .

 

No właśnie takie krowy tam łażą Daro, ten drut to nie na ludzi tylko na całe watahy dzików, sarny oraz uwaga na łosie wielkości krowy właśnie, sam widziałem kilkakrotnie bo jeździłem tam po całych dniach przez 4 lata, i sznurek czy siatkę leśną to dziki w szczępy rozniosą tak mi polecił tan leśniczy żeby kolczastym bo inaczej może być problem, mieli tam szkółkę niedaleko nic z niej nie było puki nie dali kolczastego  :P

Link to comment
Share on other sites

Ja bym stawiał z dala od oczu ludzkich i grodził siatką leśną taką na 1,5m - przecież miejscówka prawdopodobnie będzie na lata...

Do tego tablica ostrzegawcza się przyda.

Link to comment
Share on other sites

Ja bym stawiał z dala od oczu ludzkich i grodził siatką leśną taką na 1,5m - przecież miejscówka prawdopodobnie będzie na lata...

Do tego tablica ostrzegawcza się przyda.

Proponuję uniwersalny napis i emotilkon : "Achtung Minen 0shoot.gif"

Link to comment
Share on other sites

Z tego co wiem to tylko niedźwiedzie robią szkody w pasiekach. Inna gadzina leśna unika uli. Wyjątek zające nie wiedzieć czemu rok rocznie we wszystkich miejscówkach mają marczaki. Ale strzeżonego lesniczy strzeże - powiedział zrobić chocby dla jego satysfakcji.

Na ludzi i pole minowe nie straszne .

Link to comment
Share on other sites

Kolego pisałem że siatka leśna nic tu nie da człowiek jak będzie chciał to sforsuje i drut kolczasty ale tu chodzi o gadzinkę której dużo bo to środek lasu

A mi chodzi o tych, którzy spacerując po lesie mogą przypadkiem wejść w ule. Chcesz na siebie brać odpowiedzialność za to, że może komuś stać się krzywda?

Też planuję postawić kilka uli w lesie i na pewno ogrodzę.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

 Oby nie skończyło się tak jak w tym artykule. Daj znać Słowian, co załatwiłeś.

 

http://www.bibula.com/?p=42446

Witam Szanownych Kolegów!!!

"  -magistrów idiotów ci u nas dostatek ale i te nagie głupizny na znak zwycięstwa weźmiem- " czy jakoś tak?????

 

Polecam leśniczego. Może akurat szkoły pokończył z zmiłowania do przyrody a nie dla tego że synka idioty nigdzie nie chcieli przyjąć. :rolleyes:

 

Pozdrawiam!!!

hucul 

Link to comment
Share on other sites

Tak Kolego pszczelarzy do puszczy nie wpuszaja debile barcie po 100000 zakładać Baszkirzy bedą . No i co Pan zrobisz ? Nic Pan nie zrobisz. Co dzień idzie pociąg z trociną do elektrowni to się kuźwa ekologia nazywa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.