Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Ubezpieczajmy pasieki


Recommended Posts

Wiosna się zbliża pora pomyśleć o ubezpieczeniu pasiek . Można to zrobić indywidualnie lub grupowo w swoim kole. Przyczyn należy zwrócić uwagę na najkorzystniejszą firmę, która ubezpiecza i poczytać umowę a nie na deklaracje, które deklaruje przedstawiciel ustnie. Bo w przypadku zdarzeń losowych można zostać z przysłowiową ręką w nocniku. Ja, niby mam podwójnie pasiekę ubezpieczoną a i tak nie mam pewności, ze względu na znaną pazerność tych firm. ;)  Pozdrawiam.

..............................................................................................................
Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego pszczelarstwa


 

 


 

Link to comment
Share on other sites

Ubezpieczyłeś solo czy w kole grupowe i u jakiego ubezpieczyciela i na ile za ile i od czego? :D

No właśnie. Decyzja ,,solo czy w kole”? Należy do Ciebie. ,, u jakiego ubezpieczyciela i na ile za ile i od czego?” To bardzo logiczne pytania, które przez zemnie starego chłopa, przez lata nie były zadawane smutne i nieroztropne.

..............................................................................................................

Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego pszczelarstwa

Link to comment
Share on other sites

Czy ma ktoś jakiś skan polisy ubezpieczeniowej ? A konkretnie warunki ubezpieczenia.

Oby takie ubezpieczenia nie skończyły się w sądzie  w celu wyegzekwowania odszkodowania od ubezpieczyciela, jak to ma często miejsce przy ubezpieczeniach komunikacyjnych, czy też od klęsk żywiołowych.

Link to comment
Share on other sites

Co do ubezpieczeń  - czytajcie umowy. Solo ubezpiecza jedynie PZU trzeba negocjować w zakładzie . UNIQA przysłała mi taką ofertę  70 rodzin kwota gwarancyjna 40000 - nie mniej niz 250 samo OC.

Coś próbuję załatwiać aby było normalnie , czy wyjdzie - zobaczymy.

Link to comment
Share on other sites

Jakiś czas temu o tym pisałem - http://www.slezanskiemiody.pl/index.php/porady-dla-pszczelarzy/item/92-ubezpieczenie-pasieki

Na samym dole artykuły macie plik do pobrania z zasadami na jakich PZU ubezpiecza.

Ja ubezpieczam się w kole, ale od kradzieży w tym roku indywidualnie ubezpieczę.

Pozdrawiam,

Daniel

Link to comment
Share on other sites

No, właśnie przeczytałem pospiesznie ogólne warunki ubezpieczenia z linku podanego przez Kolegę Daniela i już mam pierwsze wątpliwości.

Ubezpieczam pasiekę od utraty pszczół bez zastanawiania się o przyczynę z jakiej straciłem pszczoły. Generalnie ubezpieczam po to, aby otrzymać odszkodowanie w razie jej utraty.

W przedstawionych warunkach w par. 7 czytam - ubezpieczeniem nie są objęte szkody powstałe:

- wskutek wymarcia pszczół lub czerwia z powodu chorób - no to pytam z jakiego powodu mają wymrzeć, aby otrzymać odszkodowanie - ze starości ?

- wskutek działania zwierząt - ubezpieczam przecież od strat jak ule poprzewraca krowa, koń, dzika świnia, czy niedźwiedź, a nie człowiek

- w ulach nie obsadzonych rodzinami pszczelimi - to co ul, w którym nie ma chwilowo pszczół nie należy już do pasieki ?

- w pniach pszczelich pochodzących z odkładów - i tu już widzę haka ze strony ubezpieczyciela - w moim przypadku nie dostanę żadnego odszkodowania, bo wszystkie rodziny pochodzą właśnie z odkładów, a nie rójek

- wskutek rabunku dokonanego przez pszczoły z innych pni pszczelich oraz obumarcia roju w wyniku niedostatecznego zaopatrzenia pnia pszczelego na zimę - i tutaj życzę wszystkim ubezpieczonym miłego polemizowania z ubezpieczycielem w tym temacie w przypadku osypania się pszczół w zimie.

Link to comment
Share on other sites

 

- wskutek działania zwierząt

dzięcioł zje. W nomenklaturze koń krowa nazywają się zwierzęta gospodarskie. Niedźwiedź odszkodowanie należy się z ochrony przyrody , dzik od koła łowieckiego

 

- wskutek rabunku dokonanego przez pszczoły z innych pni pszczelich oraz obumarcia roju w wyniku niedostatecznego zaopatrzenia pnia pszczelego na zimę

Po co karmić - osypią się = kasa .

 

- w ulach nie obsadzonych rodzinami pszczelimi

To to bardzo nie wiem ale  pusty ul to nie rodzina.

- wskutek wymarcia pszczół lub czerwia z powodu chorób

 

Nie leczysz warozy masz kasę.Choroby zwalczane z urzędu = odszkodowanie z kasy Państwa ( trzeba tylko wyrwać!)

 

Jeśli nie wiesz że ubezpieczyciel to nie organizacja charytatywna i nie idiota  to nie powinieneś wogóle zaczynać rozmowy o ubezpieczeniu. Tak to w zyciu jest , jak byś się nie odwórócił to du*a zawsze z tyłu.

Wątpliwości rozwiewa zawsze piszący = PZU

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.