Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Miód z marketu - znalazłem grzyba!


Recommended Posts

Witajcie koledzy i koleżanki,

 

Będąc dzisiaj na zakupach, przechodziłem obok półki z miodem i oczywiście odruchowo spojrzałem na miód. Nie był to zwykły miód ... w środku są jakieś pływające pseudo pałeczki a na dnie widać gołym okiem jakby grzyba.

Kupiłem ten miód i mam na niego paragon. Zastanawiam się co z tym fantem zrobić. Można z tego zrobić burzę wg. mnie i to mocną burzę. Pytanie tylko co z tego wyjdzie i jak się do tego przygotować.

Zdjęcie miodu dodam wkrótce.

Co wy byście zrobili?

Pozdrawiam,

Daniel

Link to comment
Share on other sites

Nie kupował bym. Wyjdzie to co zwykle z tyłu wychodzi. Te gluty to wynik obróbki ,,miodu,, . Żeby coś zrobić trzeba za swoją kasę zrobić badania i za swoje dochodzić z marnym skutkiem. Ja cieszę się jak coś takiego widzę. Mam gdzie wysłąć upierdliwych kientów i mam zbyt.

Wolny rynek  dobry produkt sam  się broni.

Link to comment
Share on other sites

Zgłoś do sanepidu, najprawdopodobniej wycofają partię ze sklepu a jak będą zacięci to kontrolę  w rozlewni mogą zrobić.

Masz czas i nerwy możesz walczyć .Ale nawet kontrola nic nie zmieni bo mają sprzęt o którym niektórzy z nas mogą pomarzyć, a miód i tak lepszy rozlewamy.

Link to comment
Share on other sites

Witajcie koledzy i koleżanki,

 

Będąc dzisiaj na zakupach, przechodziłem obok półki z miodem i oczywiście odruchowo spojrzałem na miód. Nie był to zwykły miód ... w środku są jakieś pływające pseudo pałeczki a na dnie widać gołym okiem jakby grzyba.

Kupiłem ten miód i mam na niego paragon. Zastanawiam się co z tym fantem zrobić. Można z tego zrobić burzę wg. mnie i to mocną burzę. Pytanie tylko co z tego wyjdzie i jak się do tego przygotować.

Zdjęcie miodu dodam wkrótce.

Co wy byście zrobili?

Pozdrawiam,

Daniel

Kontrole miodu na zlecenie podmiotu są przez sanepid wykonywane niechętnie, odsyłają do WIJHARS. Życzę powodzenia.

..............................................................................................................

Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego pszczelarstwa

 

Link to comment
Share on other sites

Morzedzungli dobrze pisze. Nie ma co odpuszczać. Zgłoszenie do sanepidu to chwila w wolnym zimowym czasie. "Największy grzech ludzkości to zaniechanie" Papież Franciszek podczas pielgrzymki do Meksyku :-)

Masz słoik i paragon, tak jak pisze Daro super pokazówka dla kręcących nosem cenowo klientów. Możesz mieć tańszy miód ze sklepu ale będzie wyglądał tak : /słoik z grzybem/ :D

Swoją drogą jak w tak słodkim środowisku grzyb?

Link to comment
Share on other sites

Swoją drogą jak w tak słodkim środowisku grzyb?

Zdjęcia nie widziałem , ale to zapewne nie grzyb tylko płynny ( jak to w markecie) miodek zaczął krystalizować i taki cukrowy grzybek wyrósł. Wątpię z skuteczność sanepidu bo sprawdzą co najwyżej czy nie został przekroczony termin przydatności do spożycia. Reszta ich nie zainteresuje.  Taki mamy klimat , jak to mówią :)

Link to comment
Share on other sites

Co wy mi tu marudzicie Panowie. Ja jeszcze nie dałem zdjęcia z jednego powodu. Wkrótce zobaczycie dlaczego :D Cierpliwości koledzy :D Będziecie mieli pikne zdjęcia, obiecuje :D

Tylko grzyba atomowego nie wyhoduj na tym "miodzie"....

Link to comment
Share on other sites

Z chęcia bym się pobawił, ale to jest mikroskop bez soczewek imersyjnych. Te zdjęcia są tylko w powiększeniu 20 i 40 razy. Gdyby to wrzucić pod 400 lub 1000 w imersji to byłoby co pobadać. Już planuje zakup takiego porządnego mikroskopu, ale to koszt najmniej 3-4 tyśków, łącznie z kamerą. 

Link to comment
Share on other sites

Bez przesady ,wejdź na forum mikroskopowe ,tam śą ludzie którzy Ci doradzą . Mnie brakuje tylko kamerki , a mikroskop  Studar  kupiłem za 3 stówy  naprawdę spoko sprzęt .

http://www.forum.biolog.pl/mikroskopia-vf128.htm

Mnie pomogli

planapo -polecam obejrzenie jego strony ,cuda fotografii mikroskopowej 

loginpiotrusia

Link to comment
Share on other sites

Bez przesady ,wejdź na forum mikroskopowe ,tam śą ludzie którzy Ci doradzą . Mnie brakuje tylko kamerki , a mikroskop  Studar  kupiłem za 3 stówy  naprawdę spoko sprzęt .

http://www.forum.biolog.pl/mikroskopia-vf128.htm

Mnie pomogli

planapo -polecam obejrzenie jego strony ,cuda fotografii mikroskopowej 

loginpiotrusia

Wielkie dzięki! Może coś mądrego mi doradzą :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.